Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.626.163
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
BlueMax kaže...
...

Što se tiče odnosa cijena/kvaliteta, na prethodnoj stranici sam postavio jedno pitanje vezano uz utjecaj matične na overclock. Isti procesor bolji overclock je postizao na jeftinijoj matičnoj od duplo skuplje (isto Asus, isto Z68) koja je i crkla u garantnom roku dok ova jeftinija evo još radi. Znači to što si kupio skuplju matičnu nije ni garancija da si kupio trajniju.

...

 to znaći da si ima neispravnu matićnu ploću , vjerovatno je crkla iz istog razloga iz kojeg se nije dalo klokat na njoj.

11 godina
offline
AMD Zen CPU

Ljudi su se fokusirali na intel ploče i pričaju kao da će amd napravit istu stvar. Ja opet ponavljam, amd nije ograničio OC na samo 1 čipset. Kad ste se već uhvatili intela toliko, evo primjer: zamislite da je intel izdao b150 ploču na kojoj možete klokat i5 6400 proc, zvuči ok - niste potrošili brdo novca a i dalje imate solidnu ploču i proc koji se može mjeriti sa skupljim modelima. Tko je na uskom budžetu može i dalje kupiti ekvivalent h110 ploče i najjeftiniji proc. Ni na jednoj ni na drugoj strani u tom slučaju oc nije moguć a ni nema smisla ako ste ograničeni budžetom.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Imam i sam popunjeno u 9-10 USB ulaza i da nemam tri komada na kućištu bilo bi gusto. Kabel za miš kad punim ili koristim žično, usb prijemnik za miš kad ka koristim bežično, G13, tipkovnica, prijemnik za dugi bežičnu tipkovnicu, prijemnika za bežični X360 gamepad, kamera, G430, HDD docking, usb ledice za kućište te usb stikove po potrebi... 10 je meni minimum tak da ne žalim ni kune od 700 koliko sam dao za skuplju AMD ploču  Nema šanse da sad idem svako malo nešto uključivati ili isključivati. Sve je u kompu, žice su formirane ispod stola i koristi se kako što treba bez da dajem finu lovu za neki aktivni usd 3.0 hub.

10 godina
offline
AMD Zen CPU

Predobro je kako neki misle da je jeftinija ploca = lošija. Jesu onda i jeftinije grafe lošije, brže riknu itd. ?

Kod skupljih ploca placas dodatne mogucnosti, a ne vijek trajanja. Ima i skupih ploca sa svim živim điđama po sebi pa imaju shit vrm.

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
D3lBoy kaže...

... Ima i skupih ploca sa svim živim điđama po sebi pa imaju shit vrm.

 to bi bilo teški fail uzet, iskreno nisan jos naletia na nijednu takvu.

12 godina
offline
AMD Zen CPU

Meni su uvijek napajenje i ploča bili prioritetni (još od DFI-a).

 

Najviše zato što nekako mi srce lakše kuca kad znam da je konfa na dobroj bazi.

 

Premda, kontam da likovi koji imaju duplo jeftinije, uopće nisu zakinuti, ako im sve radi uredno...

7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
DarthMarkus kaže...

Meni su uvijek napajenje i ploča bili prioritetni (još od DFI-a).

 

Najviše zato što nekako mi srce lakše kuca kad znam da je konfa na dobroj bazi.

 

Premda, kontam da likovi koji imaju duplo jeftinije, uopće nisu zakinuti, ako im sve radi uredno...

 slabiji vrm s manje komponenti ima bolju iskoristivost, pa ako je nekome potrošnja bitna, cak im je bolje,pogotovo u doba automatske load line kalibracije.

16 godina
offline
AMD Zen CPU

meni je najbitnije na mbo- ploozaj cpu fan pinova te gjde se nalaze radi boljheg CM-a

sto kvalitetnije voltaza chipseta tj cpu-a i rama

support za cf,sli pod must.

tek onda razni dodaci prikljuci i izgled to mi je zadnje na pameti...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 16:22 (4mal).
12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
BlueMax kaže...
...

Što se tiče odnosa cijena/kvaliteta, na prethodnoj stranici sam postavio jedno pitanje vezano uz utjecaj matične na overclock. Isti procesor bolji overclock je postizao na jeftinijoj matičnoj od duplo skuplje (isto Asus, isto Z68) koja je i crkla u garantnom roku dok ova jeftinija evo još radi. Znači to što si kupio skuplju matičnu nije ni garancija da si kupio trajniju.

...

 to znaći da si ima neispravnu matićnu ploću , vjerovatno je crkla iz istog razloga iz kojeg se nije dalo klokat na njoj.

 Crkla je u garantnom roku, zamijenjena za istu, na novoj overclock isti, na kraju na njoj završio i5 2500K i tako radi i dan danas.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Kad pogledam koje igre izlaze ove godine, klik od svih zanima samo Red Dead redemption 2 koja nije ni najvaljena za PC. Sobzirom da sve dosadašnje igre koje me zanimaju igram savršeno ugodno, motiv za bilo kakvu nadogradnju mi može biti eventualno iz zajebancije . Prije bum kupio konzolu.

11 godina
offline
AMD Zen CPU
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Ryzen, nove ploce, APU i Vega  summary

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5mklpw/ryzen_vega_bristol_ridge_am4_a_summary_and/

 

Rambox nemoj pocet crtat i fuckat kak je sve bilo na prosloj stranici

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

Kad pogledam koje igre izlaze ove godine, klik od svih zanima samo Red Dead redemption 2 koja nije ni najvaljena za PC. Sobzirom da sve dosadašnje igre koje me zanimaju igram savršeno ugodno, motiv za bilo kakvu nadogradnju mi može biti eventualno iz zajebancije . Prije bum kupio konzolu.

 ok, skužili smo, vega kasni, neće doći na proljeće nego u jesen, nije smak svijeta, problem je jedino dioničarima koji već broje izgubljenu lovu

nema potrebe smišljati opravdanja

7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

 sta je ovo pcie 2.0? nadam se tiskarska greška.

15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

 bilo bi lijepo vidit negdi i cijenu, svega osim toga ima

12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

 sta je ovo pcie 2.0? nadam se tiskarska greška.

 The chipset will offer eight PCI-Express 2.0 lanes. The processor itself supplies PCI-Express 3.0 lanes.

 

nemoj samo slike gledat

14 godina
offline
AMD Zen CPU

Malo o Zenu nitko nista ne pise

12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Dobro da ga nisu obljepili trakom kao Vega gpu

 daj pogledajte na kaj ovo lici, jbte koja ciganijamislim koji k...c? ako su htjeli vec nesto sakriti kaj onda uopce to rade!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Ionako nitko nebude tu olupinu od referentnjace kupio, ajde bar su pokazali daje cip proizveden 

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

Dobro da ga nisu obljepili trakom kao Vega gpu daj pogledajte na kaj ovo lici, jbte koja ciganijamislim koji k...c? ako su htjeli vec nesto sakriti kaj onda uopce to rade!lp

 

Pokrilo ga ceradom ko drva da ne iskisnu 

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

Dobro da ga nisu obljepili trakom kao Vega gpu daj pogledajte na kaj ovo lici, jbte koja ciganijamislim koji k...c? ako su htjeli vec nesto sakriti kaj onda uopce to rade!lp

mene podsjetilo na ovaj meme 

 

rekli su da je engineering sample, vidi kolika je mrcina jbt garant je vodeno hladjenje na njoj atm

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 3:01 (chaselol).
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

Dobro da ga nisu obljepili trakom kao Vega gpu daj pogledajte na kaj ovo lici, jbte koja ciganijamislim koji k...c? ako su htjeli vec nesto sakriti kaj onda uopce to rade!lp

 s obzirom na velicinu kartice (bez ovog debuging djela s usb) prekrivenih 12v konektora , razmaku vidi gdje ide s druge strane hladnjak za vrm, kolićini kondenzatora ispod gpua, moguce da se ispod skriva 3x pcie 8 pinski.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Da, meni je isto sumnjivo sto su i kablove prekrili. Mozda opet muku muce s potrosnjom.

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Sumnjam da su 3x 8pin. R9 295x2 je imala tdp 500w i 2 8pin konektora.
Svi smo mi Mentalist.
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
zašto bi pokrili ako je 2x 8pin ? a ustvari konkurencija je na 1x pa možda i je to.
15 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Konkurencija nije na 1x 8-pin, Vega ne bi smio ciljati ref. 1080, nego više, nešto između toga i Titana, ako već ne i Titana s obzirom da je ovo proizvod za 2017.

prodajem jednu od mašina
13 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Ja bih prije rekao nesto izmedju 1080 i titana, nego titana.

16 godina
offline
AMD Zen CPU

Zato ce Radeon R11 NAVi biti revolucija

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 11:48 (4mal).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Kao i sve dosad..😭
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
4mal kaže...

Zato ce Radeon R11 NAVi biti revolucija

 Kako vam se da opet i stalno, i opet ...

Cijenite više pitku vodu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice