Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.629.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

Već sada cca. 50% igara znatno profitira od više od 4 jezgre, što je i ne samo dobro, nego i za očekivati. Na konzolama je to normalno već dugo. I kako sam već rekao, dobro je, jer još dva smanjivanja (na 7nm i 3nm) i to je to, gotovo je s taktovima.

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
I ne, nije ni zbog "niza loših poslovnih odluka". Puno je kompleksnija priča od toga i nije samo njihova krivnja.

Crysis serija igara je sasvim dobra, inače. Dapače, inovativniji FPS na tržištu.
Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Pa barem sad kad je izasao ryzen je bilo brdo recenzija i obradilo se raznih igara, po tvome bi jedan ryzen 7 trebao puno bolje izgledati, ali i dalje gubi od 7700k u svim igrama, u dosta slucajeva cak i od 7600k. Ak ih 50% bude za 1-2 god to ce biti super...
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

Već sada cca. 50% igara znatno profitira od više od 4 jezgre, što je i ne samo dobro, nego i za očekivati. Na konzolama je to normalno već dugo. I kako sam već rekao, dobro je, jer još dva smanjivanja (na 7nm i 3nm) i to je to, gotovo je s taktovima.

 Sto znaci nova arhitektura za par godina :p

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
suspendiran
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
Pa barem sad kad je izasao ryzen je bilo brdo recenzija i obradilo se raznih igara, po tvome bi jedan ryzen 7 trebao puno bolje izgledati, ali i dalje gubi od 7700k u svim igrama, u dosta slucajeva cak i od 7600k. Ak ih 50% bude za 1-2 god to ce biti super...

Slušamo već godinama te priče o igrama koje će trebat što više jezgri i kako će igre na dual cure procesorima biti stvar prošlosti a i dan danas jedan dvojezgreni Pentium G4560 sa HT uz neku pristojnu grafu žvače sve igre na dosta visokim postavkama.

13 godina
online
Re: CPU chat tema
ibme74 kaže...

Slušamo već godinama te priče o igrama koje će trebat što više jezgri i kako će igre na dual cure procesorima biti stvar prošlosti a i dan danas jedan dvojezgreni Pentium G4560 sa HT uz neku pristojnu grafu žvače sve igre na dosta visokim postavkama.

Navedi primjer, neku usporedbu da vidimo i mi to.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
ibme74 kaže...

Slušamo već godinama te priče o igrama koje će trebat što više jezgri i kako će igre na dual cure procesorima biti stvar prošlosti a i dan danas jedan dvojezgreni Pentium G4560 sa HT uz neku pristojnu grafu žvače sve igre na dosta visokim postavkama.

Taj 2c/4t je ok za starije naslove ali jednostavno bilo koji quad ce izvuci 20-30% vise iz grafe, pogotovo min FPS.

Imas na YT tonu simulacija 4c/4t ryzena koji oduvaju tog pentiuma bez problema.

2c/4t je taman za grafe tipa rx 460/1050 ali ici iznad mislim mozes komotno, ali ne pravis balansiranu masinu nikako.

Nikad ne bi rekli da ces moci dobiti performanse 290/970 kartice za tako male pare a to je 60fps high detalji svaka igra, a taj pentium nije dovoljan da to ispostuje. On je za medium i entry/budzet nivo i cao

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Nitko i ništa ga ne "oduva" ako se gleda uloženo/dobiveno. Ryzen 4/4 sigurno nebu koštal 470 kn  nego vjerojatno duplo više. Da li 2/4 za balansirane mašine? Nije ali bogami naigraš sa na njemu ko malo dijete. Po steam statistici 

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey/cpus/

 

44% gamera je na dvije jezgre, 49% na četri a 4% na više od toga...brijem da su to večinom FX 6300/83XX korisnici. 

 

 

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Ta statistika je smece,neznam nikoga da nema bar quad.
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Moguće da je smeće, ali dok se ne posta neka druga koja ba bila relevantnija dobar je argument. 

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
ibme74 kaže...

Prisutan je mali BN 

 

 Kao da rezervoar kamiona ideš napuniti preko slamke :)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
16 godina
offline
CPU chat tema

Kupljen Ryzen 1600 i Aourus Ga-AX370 Gaming 5

 

Tek toliko da Intelu kune nedam 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Evo i službenih zahtjeva za novu Forzu koja izgleda fenomenalno...i da treba zvijer od 16 jezgri 

 

 https://www.microsoft.com/en-us/store/p/forza-motorsport-7/9nblggh4tnrt#pdpbundles

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 13:14 (XXX).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Kant kaže...

Kupljen Ryzen 1600 i Aourus Ga-AX370 Gaming 5

 

Tek toliko da Intelu kune nedam 

 S obzirom koji proc je u tvojem potpisu, i kolko je to koštalo kao novo, pa bio bi taman za ludnicu Vrapče da si danas opet izabral Intel.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386512&sort=asc&view=flat

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...
Kant kaže...

Kupljen Ryzen 1600 i Aourus Ga-AX370 Gaming 5

 

Tek toliko da Intelu kune nedam 

 S obzirom koji proc je u tvojem potpisu, i kolko je to koštalo kao novo, pa bio bi taman za ludnicu Vrapče da si danas opet izabral Intel.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386512&sort=asc&view=flat

 

Koji procesor mu je u potpisu?

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ibme74 kaže...
Koji procesor mu je u potpisu?

 Kaj ti ne valja monitor?  Intel i5 2550K

11 godina
suspendiran
offline
Re: CPU chat tema

Ma vidio sam 10 sekundi nakon posta, vidim da nema ispunjen "moj pc" pa mi nije bilo jasno gdje pide.

16 godina
offline
CPU chat tema

Eto nek se nađe, taman jedan AMD Epyc komp+matična sa dva 32/64 proca idealno za tajkunski gejming komp.

 

https://videocardz.com/70266/amd-epyc-7000-series-specs-and-performance-leaked

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 16:51 (rambox).
14 godina
offline
CPU chat tema

https://www.youtube.com/watch?time_continue=175&v=kpoies2JcmI dobra ova zvaka.

 

 

Sad se ja pitam posto neznam jel bolja zvaka ili lem.Ocito intel nije toliko glup dok je nonstop plasira i ako svi kazu da je to greska pa evo ako netko bolje zna neka odgovori. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 19:31 (dreadmoore).
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

"Uskoro" vidim Asus ploce u "der8auer" izvedbi(u zadnje vrijeme ga poprilicno guraju) nebi bilo lose da proizvodaci malo vise promoviraju te poznate licnosti u oc/hw svijetu na svojim proizvodima! Jos uvjek je fatality jedinilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 19:57 (Stjepanj).
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Koja je grafička bn za famozni Pentium g4560: 1060 i 580

Ako će netko već i parit 70$ cpu s 300$ gpu.

 

http://www.gamersnexus.net/guides/2913-when-does-the-intel-pentium-g4560-bottleneck-gpu

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
dreadmoore kaže...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=175&v=kpoies2JcmI dobra ova zvaka.

 

 

Sad se ja pitam posto neznam jel bolja zvaka ili lem.Ocito intel nije toliko glup dok je nonstop plasira i ako svi kazu da je to greska pa evo ako netko bolje zna neka odgovori. 

 znaci od cilog interneta postoji jedan covik koji je na strani intela za te zvake i to je isti tip koji proizvodi i naplaćuje alat za rješavanje "nepostojećeg" problema, pomozite mi ako nisan dobro shvatia.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
I sve to pada u vodu sa g4560 ako dodas MP komponentu i shvatis da je nesto tipa 460/1050 sweet spot za to.
Ako furas single player 470 bez problema.
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

I gtx 1060 bez problema u SP, osjetim finu nadogradnju u odnosu na rx 470. Kad kažeze multi onda mislite na B serijal, nije to jedini multi.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

I gtx 1060 bez problema u SP, osjetim finu nadogradnju u odnosu na rx 470. Kad kažeze multi onda mislite na B serijal, nije to jedini multi.

 To kad kazes osjetis jel to samo placebo efekt il si bas mjerio fps? 1060 je jaca, ali kaj to vrijedi kad je g4560 vec i za rx 470 bn. Evo prvi video koji mi je izbacilo

, i to prilicno dobar jer covjek bas pokazuje sto se dogada u igri, vidi se teski bn kod tvojeg comboa, neke igre su jos i ok, ali opet dodu situacije kad fps zesce padne i onda ako nema freesynca/g-synca to sve skupa jos gore izgleda.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

I gtx 1060 bez problema u SP, osjetim finu nadogradnju u odnosu na rx 470. Kad kažeze multi onda mislite na B serijal, nije to jedini multi.

Bilo koji MMO ima velikih problema s njim isto tako, imas i drugih mp igara cak se i csgo malo skenja na dvije jezgre

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Mjerio u GTAV  viši fps i to sa još večim detaljima. Prey isto tak, witcher 3 itd. Imali BN-a? Apsolutno ali ja ga gledam objektivno uuntar cijenovnog razreda ispod 500 kn. Da li bi stavio grafu od 2500 kn na njega da ju nisam dobio besplatno? Ne. Da li ću ga nadograditi, da to sam rekao i prije nego sam ga kupio.

 

Da li je jebač za 450 kn? DA. Da li sam opet dosadan kaj ga spominjem DA 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

I gtx 1060 bez problema u SP, osjetim finu nadogradnju u odnosu na rx 470. Kad kažeze multi onda mislite na B serijal, nije to jedini multi.

 ajde covjece vise pricas budalastine i da dosadan si, imao sve zivo od pentiuma do pitaj boga probao svaku yebenu grafu s tim procesorima i to govance od pentiuma nemre tjerati ni gtx 960, koja krvava gtx 1060/rx470...ako se volis igrati u 30fps-a i gledati slideshow s odvratno uzasnim frametimovima od kojih boli glava i ispadaju ti oci  rade se kani igranja na pc-u i prodavanju magle!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 23:04 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

I gtx 1060 bez problema u SP, osjetim finu nadogradnju u odnosu na rx 470. Kad kažeze multi onda mislite na B serijal, nije to jedini multi.

 ajde covjece vise pricas budalastine i da dosadan si, imao sve zivo od pentiuma do pitaj boga probao svaku yebenu grafu s tim procesorima i to govance od pentiuma nemre tjerati ni gtx 960, koja krvava gtx 1060/rx470...ako se volis igrati u 30fps-a i gledati slideshow s odvratno uzasnim frametimovima od kojih boli glava i ispadaju ti oci  rade se kani igranja na pc-u i prodavanju magle!lp

 aj dobro, nebum više širio budalaštine 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 23:17 (XXX).
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Ajmo se vratiti na temu o procesorima.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice