Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.631.988
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
Sramotno..lp

 Slažem se...

 

Nego, di nam je sada Luci?  ili da bolje kažem - 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Skroz su se pogubili.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Bojim se da je kaby lake zadnje "dobro" sto je izaslo iz intela...😎haha!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Spavali su na lovorikama i cicali fanove sa svojih 5% IPC napretka iz generacije u generaciju. Sad su se skroz pogubili u panici zbog nove AMD arhitekture i škrtosti na lošoj pasti tj. štednji na lemu.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Bome ja sam se nasisao(.)(.) ovih godina pošteno!😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: CPU chat tema

sto sa amd-om bi prosao bolje da si njega kupovao

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Ma samo velim, nije mi zao!💪lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: CPU chat tema

 Ma baš pre jadno za takvu korporaciju ali šta reći za prokletu kapitalističku mašineriju. Već nas godinama prcaju s tim jadnim pastama ispod IHS-a umjesto solderinga i narod (uključujući i mene) je to uredno pušio kad AMD nažalost od doba Phenoma II (Thuban i Deneb), dakle jedno 7 godina valjda nije bio konkurentan. E sad su počeli pušit karu i opet prebogati prokleti kreteni ne rade kako treba !! Da bar sad svi živi kupuju AMD pa nek se napuše i možda opamete. Ja sam na i7 ali to sam riješio prije Ryzena, sad bi uzeo Ryzena bez da mislim sekundu da mijenjam ili kupujem novo.

14 godina
offline
CPU chat tema

ma ostajem na ovoj konfi do sljedece generacije a vidjet cemo sto ce ponuditi amd a sto intel zasad me amd ne privlaci toliko, kad bi kupovao nesto novo to bi bio privjesak od 400KN 

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dreadmoore kaže...

ma ostajem na ovoj konfi do sljedece generacije a vidjet cemo sto ce ponuditi amd a sto intel zasad me amd ne privlaci toliko, kad bi kupovao nesto novo to bi bio privjesak od 400KN 

 Malo morgen, sad je 600 kn 

14 godina
offline
CPU chat tema

Za 4K rezu netreba bolji 

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Sad ce vjerojatno krenuti podmićivanje vendora.

 

Nije se AMD bez razloga pojačao na PR polju. Odmah je uslijedio odgovor na glued-together 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2017 22:29 (hrvooje).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Jakovp kaže...

 

Nego, di nam je sada Luci?  ili da bolje kažem - 

Zar ne znas?

http://www.bug.hr/vijesti/hrvat-pao-svercajuci-graficke-kartice-srbiju/161268.aspx

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Sad ce vjerojatno krenuti podmićivanje vendora.

Ma jok ništa od toga, danas takva praksa više ne dolazi u obzir niti pod razno. Pa to je Intel radil u prošlosti dakle razbacivanje lovom, pa je neslavno propalo dakle famozni kontra profit.Imaj u vidu da je Intel več obilježen/osuđen kao davatelj mita i korupcije,a ponavljanje iste priče barem kaj se tiče EU koštalo bi ih minimalno par milijardi dolara globe.Prvi puta EU je odrapio malo preko milijardu dolara kazne, a ponavljanje slične priče završilo bi katastrofalno za ugled ali i poslovanje Intela.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/asusov-stick-pc-qm1-dobio-procesor-iz-cherry-trail/233959.aspx?page=0&jumpto=4878856&sort=asc&view=flat

 

Dakle opet isto situacija se preokrenula, Intel dominacija je završila i realno nikad se više neče vratit na stanje kakvo je recimo bilo 2011-2012 godine.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=289&jumpto=5420298&sort=asc&view=flat

 

Ovo kaj su neki dan laprdnuli, dakle zapljepljeni Ryzen procovi to govori da su očajni jer jednostavno ne mogu konkurirat cijenama Ryzen procova.U slučaju da je neko zaboravil, Intel ima tu negdje oko 100 000 zaposlenih, vs AMD koji trenutno ima oko 8000 zaposlenih.Intel treba hranit svoju predebelu kravetinu, to nije lak posel pa s obzirom na novu Ryzen konkurenciju Intel kravetini sljedi drastično mršavljenje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386451&sort=asc&view=flat

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Sad ce vjerojatno krenuti podmićivanje vendora.

 

Nije se AMD bez razloga pojačao na PR polju. Odmah je uslijedio odgovor na glued-together 

 

 kaže komentar ispod videa: Finally Intel has some real competition again.
a po ovome šta su pokazali mi zapravo izgleda da ustvari intel nema usporediv hardver,tj pomelo ih.




16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Pa nije baš. Najjači Xeon ima bolji IPC, omjer je sličan kao i Ryzen 7 - i7. Zavisi što ti treba, performanse, performanse po watu ili performanse po dolaru. 

 

The current Intel pricing draws the first line. If performance-per-dollar matters to you, AMD's EPYC pricing is very competitive for a wide range of software applications. With the exception of database software and vectorizable HPC code, AMD's EPYC 7601 ($4200) offers slightly less or slightly better performance than Intel's Xeon 8176 ($8000+). However the real competitor is probably the Xeon 8160, which has 4 (-14%) fewer cores and slightly lower turbo clocks (-100 or -200 MHz). We expect that this CPU will likely offer 15% lower performance, and yet it still costs about $500 more ($4700) than the best EPYC. Of course, everything will depend on the final server system price, but it looks like AMD's new EPYC will put some serious performance-per-dollar pressure on the Intel line.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Kad se očekuje eksplozija ovog rudarskog balona da pripremim neku sitnu lovu za gtx 1070ku.

The Show Must Go On
14 godina
offline
Re: CPU chat tema

Tko to moze znati ja samo znam kad sam kupovao gtx 1070 cijena joj je bila u Bosni 900KM prvi mjesec a sad ta ista kosta 1200KM 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...

Kad se očekuje eksplozija ovog rudarskog balona da pripremim neku sitnu lovu za gtx 1070ku.

Znas da se to nece dogodit...

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Pa nije baš. Najjači Xeon ima bolji IPC, omjer je sličan kao i Ryzen 7 - i7. Zavisi što ti treba, performanse, performanse po watu ili performanse po dolaru. 

 

The current Intel pricing draws the first line. If performance-per-dollar matters to you, AMD's EPYC pricing is very competitive for a wide range of software applications. With the exception of database software and vectorizable HPC code, AMD's EPYC 7601 ($4200) offers slightly less or slightly better performance than Intel's Xeon 8176 ($8000+). However the real competitor is probably the Xeon 8160, which has 4 (-14%) fewer cores and slightly lower turbo clocks (-100 or -200 MHz). We expect that this CPU will likely offer 15% lower performance, and yet it still costs about $500 more ($4700) than the best EPYC. Of course, everything will depend on the final server system price, but it looks like AMD's new EPYC will put some serious performance-per-dollar pressure on the Intel line.

Problem za Intel je vrlo gadan, i realno nerješiv jer jednostavno ne mogu okačit iste cijene kao AMD. Žuti omjer za Intel je koma na kvadrat, a ostali su i bez zelenaša zahvaljujuči AMD-u+Samsung fejk 14nm.

 

Intel procovi, veliki i monolitni+zašvasani= znatno skuplja proizvodnja

 

AMD Ryzen, osjetno manji+zaljepljeni jer AMD nema para za švas aparat= znatno jeftinija proizvodnja

 

Eto opet Novozelandsko-Australskog primjera, R7 1700 vs i9 7900X opet omjer uloženo dobiveno pa kaj bude bit če.

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=7&jumpto=5367984&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=14&jumpto=5379250&sort=asc&view=flat

 

Znam ja da če mladež HDZ-a kupit i9 7900X, to je sasvim logično i očekivano jer ako izaberu AMD propast če u zemlju od srama.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...

Intel procovi, veliki i monolitni+zašvasani= znatno skuplja proizvodnja

 

AMD Ryzen, osjetno manji+zaljepljeni jer AMD nema para za švas aparat= znatno jeftinija proizvodnja

 

 

 Kakve ti gluposti pišeš? Ovo je šala, zar ne?

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
rambox kaže...

Intel procovi, veliki i monolitni+zašvasani= znatno skuplja proizvodnja

 

AMD Ryzen, osjetno manji+zaljepljeni jer AMD nema para za švas aparat= znatno jeftinija proizvodnja

 

 

 Kakve ti gluposti pišeš? Ovo je šala, zar ne?

Ti si jos ludji sta komentiras, pa to je rambox, on sluzi da nas zabavlja a ne da pise smisleno/korisno/pametno...

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Nisi dugo 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
rambox kaže...

Intel procovi, veliki i monolitni+zašvasani= znatno skuplja proizvodnja

 

AMD Ryzen, osjetno manji+zaljepljeni jer AMD nema para za švas aparat= znatno jeftinija proizvodnja

 

 

 Kakve ti gluposti pišeš? Ovo je šala, zar ne?

 ma daj, pa moraš se iskesiti na ovo 

uz sve zajebancije, ovo mu je jedna od boljih

16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Ako je istina 109$ za Ryzen 3 1200 na 3,1 GHz onda Intelov dual-core nema smisla

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Ako je istina 109$ za Ryzen 3 1200 na 3,1 GHz onda Intelov dual-core nema smisla

 Ryzen za 110$ nema smisla pored duplo jeftinijeg G4560 kad je gaming i kućni korisnik u pitanju. Barem meni nema, u nekim je igrama malo sporiji, u nekim je čak i brži + ima IGPU.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 8:24 (XXX).
16 godina
offline
CPU chat tema

Izgleda da ne pratis bas trziste g4560, znaci mozes ocekivati da ce cijena ici samo gore, sada je oko 600kn ako se ne varam, pogledaj jer ga uopce ima netko na nabavi jeftinije na stanju

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Patrick_cro kaže...

Izgleda da ne pratis bas trziste g4560, znaci mozes ocekivati da ce cijena ici samo gore, sada je oko 600kn ako se ne varam, pogledaj jer ga uopce ima netko na nabavi jeftinije na stanju

 Pratim i pričam iz perspektive nekoga tko ga je platio 470 kn. Trenutno je 100 kn skuplji ali vidjet će mo koliko će koštati R3. Bude li preko soma kuna meni i dalje definitivno nema smisla pored G4560 za 570 klik. kome ima neka kupuje, slobodno tržište 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 8:55 (XXX).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice