CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.411
|
čitano: 990.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
12 godina
suspendiran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ljudi isto filozofiraju s tim vodenim sranjima Noctua i bok. Jebala vas ta vodena govanca s sjebanim pumpama i neznam čime sve ne.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 13:54 (mislioc).
 
0 2 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ljudi isto filozofiraju s tim vodenim sranjima Noctua i bok.
 
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
playjob kaže...

Pozdrav, uskoro ću uzet Fractal Celsius S36 te bih ga htio staviti gore u Fractal Design Define R5, zanima me moram li uzeti dodatan ventilator te ga staviti na donju stranu kućišta kako bi upuhivao zrak? S prednje strane kućišta imam dva upuha

 Ne moras, ali i mozes neki s manjim rpm-om s tim da s njim, ako imas vec 2 venta naprijed na upuhu, neces dobiti nesto previse friskog hladnog zraka...Sto se tice prasine ako je filter dole (koliko znam da je) s tim nemas brige...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 13:58 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
mislioc kaže...
Ljudi isto filozofiraju s tim vodenim sranjima Noctua i bok.

E nek si im ti reko...

 

Ima noctua par stvari koje ipak ne moze kao vodeno, problemi sa visokim ramima ako ih netko vec ima, losije temperature ljeti jer je ipak zrak puno topliji, visina samog hladnjaka ako ide ugradnja u "uza" kucista, i dr. tako da ovi tvoji ekspres savjeti nikome ne pomazu...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 14:54 (Tomo53nja).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
mislioc kaže...
Ljudi isto filozofiraju s tim vodenim sranjima Noctua i bok.

Jebes te entry level coolere ;)

9 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Točno to, zbog visokih RAM-ova i želje za nadogradnjom na još toliko RAM-a i prelazim na vodeno. Ima dolje filter za prašinu, dakle onda mi ne treba dodatan ventilator?
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
playjob kaže...
Točno to, zbog visokih RAM-ova i želje za nadogradnjom na još toliko RAM-a i prelazim na vodeno. Ima dolje filter za prašinu, dakle onda mi ne treba dodatan ventilator?

Ako imas neki visak vent sa ok rpm-om (da nije glasan) i da ti dole ne smeta napajanju slobodno ga stavi, neces nista izgubiti..

 

P.S. Ides na novi fractal celsius s36 ili?

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
9 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Imam neki stari od 80mm, al mogu i od 140 nabavit, nije problem.
Da, da, potpuno novi S36.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 14:18 (playjob).
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
playjob kaže...
Imam neki stari od 80mm, al mogu i od 140 nabavit, nije problem.
Da, da, potpuno novi S36?

80 mm nikako jer ce ti biti preglasno, 140 ili 120 mm da...

 

Lijepo, ja sam ga bas nabavio prije 20tak dana u zamjeni za kelvina isto 36icu kojem je crkla pumpa...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...

 

Ima noctua par stvari koje ipak ne moze kao vodeno, problemi sa visokim ramima ako ih netko vec ima, losije temperature ljeti jer je ipak zrak puno topliji, visina samog hladnjaka ako ide ugradnja u "uza" kucista, i dr. tako da ovi tvoji ekspres savjeti nikome ne pomazu...

Boldano je besmislica, vodena hladjenja ljeti pate jedanko kao i zracna jer se hlade istim zrakom...

12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Boldano je besmislica, vodena hladjenja ljeti pate jedanko kao i zracna jer se hlade istim zrakom...

 

Pate od istog zraka kojim se hlade, ali sam mislio na usporedbu "vode i zraka" s kojim se hladi procesor, zagrijavanja vode i zraka nije isto "delta zraka ipak je veca od delta vode"...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...

Pate od istog zraka kojim se hlade, ali sam mislio na usporedbu "vode i zraka" s kojim se hladi procesor, zagrijavanja vode i zraka nije isto "delta zraka ipak je veca od delta vode"...

Ne znam sta si mislio, ali ljeti s vodenim temperatura ide gore jednako kao i sa zracnim..

12 godina
suspendiran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...

E nek si im ti reko...

 

Ima noctua par stvari koje ipak ne moze kao vodeno, problemi sa visokim ramima ako ih netko vec ima, losije temperature ljeti jer je ipak zrak puno topliji, visina samog hladnjaka ako ide ugradnja u "uza" kucista, i dr. tako da ovi tvoji ekspres savjeti nikome ne pomazu...

 Joj daj ne filozofiraj nemaš pojma o čemu pričaš. Ovo boldano neću niti komentirat. Mani se citata jer lupetaš kao otvoreni prozor.

12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Ne znam sta si mislio, ali ljeti s vodenim temperatura ide gore jednako kao i sa zracnim..

 

Pa po tome bi onda isto trebao hladiti zracni i vodeni hladnjak sto nikako ne moze biti?

 

mislioc kaže...

 Joj daj ne filozofiraj nemaš pojma o čemu pričaš. Ovo boldano neću niti komentirat. Mani se citata jer lupetaš kao otvoreni prozor.

Objasnio sam gore na sto sam mislio, a ako ti nije jasno procitaj opet...Ti si svoje rekao kada si bubnuo savjet koji nema nikakve argumente i razloge da ih netko poslusa, pametnome dosta...A jos gore je to ako nisi probao vodena rjesenja pa pricas napamet, takvi su mi najjaci "biseri"...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...

 

Pa po tome bi onda isto trebao hladiti zracni i vodeni hladnjak sto nikako ne moze biti?

 

Kojom naopakom logikom si to zakljucio? Vodeni blok/voda bolje "upija" toplinu s chipa a velika radijatorska povrsina moze predat zraku puno vecu kolicinu topline nego sta moze jedan vent na maloj povrsini zracnog hladnjaka.

12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Kojom naopakom logikom si to zakljucio? Vodeni blok/voda bolje "upija" toplinu s chipa a velika radijatorska povrsina moze predat zraku puno vecu kolicinu topline nego sta moze jedan vent na maloj povrsini zracnog hladnjaka.

To je jasno, ali u ovom slucaju hoces reci da nema razlike vode koja je u loopu s kojim se hladi procesor i zrakom koji je "u" zracnom?

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...
ansha kaže...

Kojom naopakom logikom si to zakljucio? Vodeni blok/voda bolje "upija" toplinu s chipa a velika radijatorska povrsina moze predat zraku puno vecu kolicinu topline nego sta moze jedan vent na maloj povrsini zracnog hladnjaka.

To je jasno, ali u ovom slucaju hoces reci da nema razlike vode koja je u loopu s kojim se hladi procesor i zrakom koji je "u" zracnom?

 Voda je tu da odvodi toplinu s procesora jednako kao i toplovodne cijevi na zračnim hladnjacima ali isti zrak hladi i jedan i drugi sistem, jedan preko radijatora drugi preko tijela hladnjaka. Stvar je u tome što je učinkovitije a što je učinkovitije lijepo je objasnio drug tile

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 15:36 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...

 Voda je tu da odvodi toplinu s procesora jednako kao i toplovodne cijevi na zračnim hladnjacima ali isti zrak hladi i jedan i drugi sistem, jedan preko radijatora drugi preko tijela hladnjaka. Stvar je u tome što je učinkovitije a što je učinkovitije lijepo je objasnio drug tile

Tako je... Tocno ovo blodano sam ja mislio tijekom pisanja prvog posta vezano za ono sto je napisao kolega "nemislilac"...

 

Da je zrak isto sto i voda u loop nebi isla voda nego bi bio zrak sto nema nikakve logike, i svi bi bili na zracnim hladnjacima i dalje za jako zagrijane komponente...Voda je ta koja bolje provodi toplinu od zraka i nije uzrok lose odvodnje topline sa procesora na blok kao sto je to slucaj kod zraka zbog "neravnina" i kao sto je "zatvoreni" zrak kod zracnih hladnjaka...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 15:58 (Tomo53nja).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...

 

Da je zrak isto sto i voda u loop nebi isla voda nego bi bio zrak sto nema nikakve logike, i svi bi bili na zracnim hladnjacima i dalje za jako zagrijane komponente...Voda je ta koja bolje provodi toplinu od zraka i nije uzrok lose odvodnje topline sa procesora na blok kao sto je to slucaj kod zraka zbog "neravnina" i kao sto je "zatvoreni" zrak kod zracnih hladnjaka...

Bla bla bla, poanta je da je ono sta si rekao, a od cega je krenula rasprava, netocno. Podjednako ce narast temperatura hladjenih komponenti ljeti bez obzira koristio ti zracni ili vodeni hladnjak.

Voda u sistemu je prije nego upalis komp uvijek na ambijentalnoj temperaturi sta znaci da ljeto-zima razlike budu i preko 10 stupnjeva.

12 godina
suspendiran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...

Objasnio sam gore na sto sam mislio, a ako ti nije jasno procitaj opet...Ti si svoje rekao kada si bubnuo savjet koji nema nikakve argumente i razloge da ih netko poslusa, pametnome dosta...A jos gore je to ako nisi probao vodena rjesenja pa pricas napamet, takvi su mi najjaci "biseri"...

 Daj mi ti objasni o vodenim hladnjacima pošto vidim da si meštar za njih. Kupio si šta ovaj socijalni 120mm AIO pa si preko noći postao extra expert za vodena.

12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
mislioc kaže...

 Daj mi ti objasni o vodenim hladnjacima pošto vidim da si meštar za njih. Kupio si šta ovaj socijalni 120mm AIO pa si preko noći postao extra expert za vodena.

Pa ti nam mozes objasnit jer si se pokazao kao pravi mislilac...

 

Po tvoju zalost nemam nikakav 120 mm, takve AIO nikad nisam niti imao, promjenio sam cca 6 AIO do sad ukupno,  jedan aio sam imao 4+ godine tako da mogu reci sigurno neke stvari koje ti ne mozes...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 19:22 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Bla bla bla, poanta je da je ono sta si rekao, a od cega je krenula rasprava, netocno. Podjednako ce narast temperatura hladjenih komponenti ljeti bez obzira koristio ti zracni ili vodeni hladnjak.

Voda u sistemu je prije nego upalis komp uvijek na ambijentalnoj temperaturi sta znaci da ljeto-zima razlike budu i preko 10 stupnjeva.

Ansha dragi, ja sam rekao je zrak topliji, sto nije istina u tvom pogledu zraka s kojim se hladi i zracno i vodeno jer je taj zrak jednako zagrijan, ali zrak i voda "u coolerima" na sto sam mislio nisu na istoj temperaturi i na to sam "apelirao" da nije isto zrak i voda...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 20:18 (Tomo53nja).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...

Ansha dragi, ja sam rekao je zrak topliji, sto nije istina u tvom pogledu zraka s kojim se hladi i zracno i vodeno jer je taj zrak jednako zagrijan, ali zrak i voda u "coolerima" na sto sam mislio nisu na istoj temperaturi i na to sam "apelirao" da nije isto zrak i voda...

Ne postoji zrak u coolerima, u coolerima nema zraka...

12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Ne postoji zrak u coolerima, u coolerima nema zraka...

Ok...Ne kuzis i dalje sto sam htio reci ali nema veze...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 20:24 (Tomo53nja).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tomo53nja kaže...
ansha kaže...

Ne postoji zrak u coolerima, u coolerima nema zraka...

Ok...Ne kuzis i dalje sto sam htio reci ali nema veze...

Kako cu kuzit kad ocito jedno mislis a drugo pises, vidim samo ono sta pises, misli ne citam, pogotovo ne preko interneta na daljinu 

8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Postovanje gospodo, trebam savjet. Naime imam maximus VIII hero i i5 7600k na kojeg sam stavio stari cooler CM hyper T4 jer kod sastavljanja kante nisam imao 300-400kn + za novi cooler. Kuciste ima 2 intake fractal silent 140mm venta sa prednje strane i za ispuh iza Noctua NF-F12 PWM, 120mm. U idle modu su mi temp 30-35 dok su u full loadu 68-75 stupnja. Zanima me isplati li se uzeti cryorig H7 za 290kn, te hocu li spustit temp procesora za bar 5 stupnjeva ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
deepshitcro kaže...
Postovanje gospodo, trebam savjet. Naime imam maximus VIII hero i i5 7600k na kojeg sam stavio stari cooler CM hyper T4 jer kod sastavljanja kante nisam imao 300-400kn + za novi cooler. Kuciste ima 2 intake fractal silent 140mm venta sa prednje strane i za ispuh iza Noctua NF-F12 PWM, 120mm. U idle modu su mi temp 30-35 dok su u full loadu 68-75 stupnja. Zanima me isplati li se uzeti cryorig H7 za 290kn, te hocu li spustit temp procesora za bar 5 stupnjeva ?

To nije clockano? 75°C su super temperature za ne delidan intel cpu pri max opterecenju (doduse, nije to max opterecenje). Ako ti nije cilj clockat procesor, onda nema nikakvog smisla mijenjat cooler.

8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nije clockano nista, planiram ga clockati dok mi bude potrebno pa bi onda svakako uzeo novi cpu cooler. Koristio sam heavyload za testiranje procesora i ostavio ga 20tak min...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
deepshitcro kaže...
Nije clockano nista, planiram ga clockati dok mi bude potrebno pa bi onda svakako uzeo novi cpu cooler. Koristio sam heavyload za testiranje procesora i ostavio ga 20tak min...

Kad ti bude ovako kao meni, onda se zabrini ;)  A nemoj ni onda ako imas garanciju hehe...

 

Inace, maksimalna temperatura po intelu, za tvoj i moj procesor je ravnih 100C, dok se drzis ispod 90C, to je dovoljno dobro i za dugorocno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 12:18 (ansha).
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Auuu, bome si ga dobro nafrljio... XD
Hvala na odgovorima kolega, prije nego cu klokirati proc svakako se javim ovdje ili na pp za savjete u odabiru coolera. Lp
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice