Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?

poruka: 9
|
čitano: 5.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?
pitanje

Dakle pitanje vrijedi kako za analogne tako i za digitalne tv kartice od 200-400 kn,

 

imaju li kakvo pojacalo, tj. ako mi je "slika" na tv-u preko sobne antene losa,

dal to nuzno znaci da ce i preko tv kartice + sobna antena biti losa ili tv kartica

ima neki nacin poboljsanja kvalitete slike (kada je signal preslab).

 

Hvala!

× Asus P5Q-PRO × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 500GB RAID0 × Corsair 520HX × win_xp ×× LCD NEC 1970 NX ××
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?

nemaju pjačalo, sve je stvar koliko je dobar tuner, pretežno koriste philipsov koji ima odličnu sliku, ali to ne znaći da ćeš imat bolju sliku nego na tv-u, veće dapače, sigurno će ti biti malo lošija.

ako imaš loš signal, ne mora značiti da ti će ti trebat pojačalo, jer ono koliko je dobro, toliko je i loše.

za kvalitetu slike ti je jako bitna konfiguracija terena i ako se nalaziš u području gdje su veliike smetnje (razno razne mreže, odašiljači...) ne može ti ništa pomoći, a ako si na mjestu gdje je signal slab onda si kupi pojačalo za antenu i spasio si se.

friend živi u centru grada i bio je prisiljen uzeti max tv jer nije nikako mogao gledati tv sa antenama

16 godina
offline
RE: Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?

Kod digitalnih sigurno neces imati losu sliku, vec je neces uopce imati (ili ce biti uzasno trzava/negledljiva ako si bas negdje na granici jacine signala). Iz iskustva, TV kartice obicno rade losije/imaju losiju sliku nego TV prijamnici sa istom antenom (analogni signal).

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2009 12:46 (SupremeCommander).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?

Sada ja malo off topic, ali koja je po vama najbolja digitalna kartica?

Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
16 godina
neaktivan
offline
Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?

compro videomate u100. niska cijena, odlične performanse

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?
gigabyte U8000
15 godina
neaktivan
offline
RE: Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?
Vicko kaže...

Dakle pitanje vrijedi kako za analogne tako i za digitalne tv kartice od 200-400 kn,

 

imaju li kakvo pojacalo, tj. ako mi je "slika" na tv-u preko sobne antene losa,

dal to nuzno znaci da ce i preko tv kartice + sobna antena biti losa ili tv kartica

ima neki nacin poboljsanja kvalitete slike (kada je signal preslab).

 

Hvala!

 Ako imaš smetnje u slici, onda će ti pojačalo povećati i smetnje. Tebi bi prije odgovarao neki filter koji bi sliku ''pročistio'', pa tek onda eventualno malo pojačao (dB). Koliko je pametno imati danas sobnu antenu..... zar nemaš mogućnost vanjske antene ili prelazak na digitalnu TV?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?
autorov komentar
Kalea kaže...
 Ako imaš smetnje u slici, onda će ti pojačalo povećati i smetnje. Tebi bi prije odgovarao neki filter koji bi sliku ''pročistio'', pa tek onda eventualno malo pojačao (dB). Koliko je pametno imati danas sobnu antenu..... zar nemaš mogućnost vanjske antene ili prelazak na digitalnu TV?
 
Ma imam vanjsku antenu s pojacalom i sve to lijepo slozeno (tehnicar slagao) i slika
na 82cm wide screen-u je odlicna, da ne velim savrsena...

samo kaj mi je komp daleko od tih "tv kablova" i neda mi se s tim gnjavit...
puno brze i jednostavnije bi mi bilo instalirat neku sobnu antenu s koje
bi tu i tamo snimio neku emisiju na disk...
× Asus P5Q-PRO × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 500GB RAID0 × Corsair 520HX × win_xp ×× LCD NEC 1970 NX ××
15 godina
neaktivan
offline
RE: Imaju li TV kartice kakvo pojacalo signala?
Vicko kaže...
Kalea kaže...
 Ako imaš smetnje u slici, onda će ti pojačalo povećati i smetnje. Tebi bi prije odgovarao neki filter koji bi sliku ''pročistio'', pa tek onda eventualno malo pojačao (dB). Koliko je pametno imati danas sobnu antenu..... zar nemaš mogućnost vanjske antene ili prelazak na digitalnu TV?
 
Ma imam vanjsku antenu s pojacalom i sve to lijepo slozeno (tehnicar slagao) i slika
na 82cm wide screen-u je odlicna, da ne velim savrsena...

samo kaj mi je komp daleko od tih "tv kablova" i neda mi se s tim gnjavit...
puno brze i jednostavnije bi mi bilo instalirat neku sobnu antenu s koje
bi tu i tamo snimio neku emisiju na disk...
 Stvar je vrlo jednostavna. Ako signal ne dopire do antene onda ti NIŠTA ne pomaže. Ni zlatna koka, ni zlatno jaje, ni zlatna antena.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice