Knjige ili online courses za hardware obrazovanje.

poruka: 11
|
čitano: 3.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Knjige ili online courses za hardware obrazovanje.

Dakle zanima me koje su dobre knjige ili tečajevi za obrazovanje o računalima.Našao sam neke Stanford tečajeve no oni se ne fokusiraju previše na hardware.Uz malo surfanja našao sam neke knjige koje govore o takozvanom A+ Certifikatu i najbolje koje sam našao o toj temi su CompTia A+ seventh edition kao što postoji i eight edition.Seventh edition je iz 2010 i skuplja je od eight edition koja je iz 2012.Znači li to da je 7th bolja od 8th?Također našao sam i neke A+ for Dummies knjige iako se u njih previše ne pouzdajem.Našao sam i od Scott Muellera Upgrading and Repairing PC-s.Zanima me možda zna li tko kakve bolje knjige ili besplatne online tečajeve kao i tutorial stranice koje potpuno objašnjavaju arhitekturu računala.Radije bih preporuke novijih izdanja no i izdanja od 2000-ih će biti dostatna ako ih smatrate boljima.Trenutno želim naučiti sve što mogu o računalima,programima i aplikacijama kao i IT i posvetiti svoj život tomu i mislim da bi najbolje bilo početi od hardwarea i knjiga i tečajevima o popravljanju računala.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova

Kakvi tečajevi o hardveru... Osnove elektrotehnike za srednje škole, multimetar, šarafciger i vozi.

 

U nijednoj knjizi ne piše kako npr. riješiti Code 5 na MBO za koju updatei BIOSa (kao ni stranica proizvođača) ne postoje od prošlog stoljeća.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova
Sum_of_all_fears kaže...

Kakvi tečajevi o hardveru... Osnove elektrotehnike za srednje škole, multimetar, šarafciger i vozi.

 

U nijednoj knjizi ne piše kako npr. riješiti Code 5 na MBO za koju updatei BIOSa (kao ni stranica proizvođača) ne postoje od prošlog stoljeća.

Ma znam ali budući da sam odabrao gimnaziju a ne tehničku kao Ruđer ili Tesla mislim da mi je ovo jedina opcija.Htio bi ići na Fer i naučiti o ovakvim stvarima ali budući da mi matematika ne ide najbolje jedina mi je opcija TvZ koji me malko odbija time što je veleučilište.Zato pitam.Btw.hvala što na brzom odgovoru.A ovaj code 5 čuo sam da je to kad nema podrške za chipset matične i zastarjele matične i Biosa jel to možda.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 17:11 (Ikarus01).
12 godina
protjeran
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova
Pitaj donatora, on ti je sve to naučio preko interneta, zato i slaže tak dobre konfe.
Battlefield 3: AMDGamer_CRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova
AMD Phenom II X4 kaže...
Pitaj donatora, on ti je sve to naučio preko interneta, zato i slaže tak dobre konfe.

Ma znam i ja slagati konfiguracije samo želim postati toliko dobar da mogu npr. razlikovati japanske od tajvanskih kondenzatora.Većina članova su ovdje entuzijasti dok nemaju profesionalno obrazovanje ali ja tražim knjige ili tečajeve da mogu postati popravljač računala da nema niti jedan coil ili bilo koji drugi element koji neću moći prepoznati na matičnoj ili bilo kojem drugom komadu hardvera.Tražim baš najprofesionalnije znanje koje mogu dobiti tako da krenem stopama dečka moje tete koji je vrhunski popravljač računala.Ali hvala na odgovoru i slažem se s tobom donator bubrega slaže vrhunske konfiguracije i veoma je zreo za svoju dob.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 15:47 (Ikarus01).
13 godina
neaktivan
offline
Knjige ili online courses za hardware obrazovanje.

Ak ti je matematika loša strana nećeš je ni na TVZ-u dati :) 

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova
hrvoje_zg91 kaže...

Ak ti je matematika loša strana nećeš je ni na TVZ-u dati :) 

Imaš li kakva iskustva s Tvz-a jer puno teži program u usporedbi s gimnazijom.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova
AMD Phenom II X4 kaže...
Pitaj donatora, on ti je sve to naučio preko interneta, zato i slaže tak dobre konfe.

 

LoL di mene nađe? :P

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
11 godina
protjeran
offline
Knjige ili online courses za hardware obrazovanje.

Softwer - faks i ucenje

Hardwer - praksa

clock2much
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova
Ikarus01 kaže...
hrvoje_zg91 kaže...

Ak ti je matematika loša strana nećeš je ni na TVZ-u dati :) 

Imaš li kakva iskustva s Tvz-a jer puno teži program u usporedbi s gimnazijom.

Imam . Druga sam godina tamo na Elektrotehnici(smjer Energetska Elektrotehnika) . Prva godina je svima jednaka i imaš dvije Matematike i dvoje Osnova Elektrotehnike koji ti zajedno nose pola prve godine. cca 30 ECTS-a

 

Sva 4 predmeta su teška i treba ih raditi. Činjenica je da malo ljudi prođe Osnove i Matku ali naravno da se da. Prolaznos nije velika ,ali ako se kontinuirano radi da se proći . BTW prošao sam sve to iz prve.!

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
12 godina
neaktivan
offline
Re: Knjige ili online courses za hardware obrazova
Vegeta kaže...

Softwer - faks i ucenje

Hardwer - praksa

 

Potpis.

 

O hardveru nikad nećeš kroz net i učenje naučiti koliko uz praksu.

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice