Spašavanje podataka sa hard diska

poruka: 9
|
čitano: 4.810
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa hard diska

Pozdrav,

 

 

radi se o sljedećem. Neispravan je ekran na laptopu. Više nemam volje se boriti sa ekranom od tog laptopa, a ni sa njim općenito. Međutim, osim ekrana, hardverski je ispravan.

Možete dati savjet gdje i kako ga mogu spojiti i na što i na koji način kako bi prekopirao podatke sa hard diska. Ili općenito, i da ništa ne radi, a da je hard ispravan, kako bi mogao te podatke prekopirati na drugo računalo?

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa hard diska

Kupi ladicu za vanjski hdd pa izvadi hard iz laptopa stavi ga u tu ladicu pa USB-om spoji na drugi komp i otvori poput flash memorije.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje podataka sa hard diska

 Ne znam o kojeme se laptopu radi pošto nisi naveo, ali na dosta njih je HDD lako pristupačan jer je potrebno skinuti par šarafia maknuti platiku i tu je. Zatim ga je lako povezati sa sata i power kablom sa desktop računalom i prebaciti potrebne podatke.

No nije na svima tako lako pristupačan.

We Will Crack You!!!Denuvo!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 22:33 (SoynTech).
12 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa hard diska

Hvala na odgovorima obojici.

 

Laptop je noviji, toshiba, osrednje kvalitete, za internet i multimediju, kupljen prije godinu dana za nekih 3500 kuna. Oznake su se izlizale, pa ne vidim točnu šifru proizvoda, a papire sam zagubio pošto je garancija istekla.

Međutim, sa njime su problemi od samog početka korištenja. Loš je, nikakav, crkla je bila i matična, sad ne radi ekran, bljeska, pa dođe slika na desetak dana, pa opet nestane i tako u krug. Više ga nemam volje koristii, ali eto, na hardu ima nekih slika i dokumenata koje bi volio prebaciti. Uglavnom, može se? Primjerice slike, dokumenti sa desktopa i slično, imam šansu to nekako prebaciti na ispravan uređaj?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa hard diska

Ako je hard ispravan nemaš brige.

We Will Crack You!!!Denuvo!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa hard diska

Jest, hard disk je skroz u redu, ne valja nešto očito u kontaktu između ekrana i ostalog dijela laptopa.

Možda bi bilo najbolje da odnesem laptop kod nekog servisera da to obavi pošto ja nemam alata, a ni detaljnog znanja.

Bitno je da su podatci na mjestu. Hvala vam na odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa hard diska

izvadiš hdd i spojiš na neki PC.. ili laptop spojiš na monitor/tv...

zapravo, disk ne moraš kopirati, sve je na njemu (ako ga izvadiš..), dok npr ladica ima smisla ako ćeš ga korsititi kao vanjski-prenosivi. Ako planiraš kupnju novog laptopa, tad razmisli o ladici za optički OD-bay.. zgodno kad se ima SSD (mali kapacitet) i dodatni HDD za storage, lako izmjenjivo ako je potreban optical i sl..

 

edit: i naravno, mogući problemi. Kad pristupaš disku s drugog OSa (ne s onog koji je instaliran), tad podatke-particije, ne vidiš baš jednako. Počevši od tipa diska-particija, enkripcija, i user-permisiona.. može biti nezgodno. Lakše je iz aktivnog win, tad ti je sve 'poznato'... spojti na neki monotor dok iskopiraš ili muvneš u neki drugi folder koji neće biti problem pronaći s drugog OSa. (sve userovo je na C:\users\imeusera.. mydoc-music-download-desktop.. user normalno može do svog npr desktopa, ali ostalima je teže).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 23:27 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje podataka sa hard diska
Imam ja stari diskic od 20.5gb i ja bi si trebo podatke s njega spasit,znaci ja ga samo spojim sa sadasnjom konfiguracijon,oce smetat kaj su ne tom diskicu windowsi xp?
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka sa hard diska

Ako neces bootati sa njega zasto bi smetalo ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice