Veliki FPS drop u CS:GO

poruka: 17
|
čitano: 4.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Veliki FPS drop u CS:GO-u

Pozdrav svima, do update-a Windowsa 10 verzije 1809 sve je radilo savršeno na max postavkama i 1920x1080 rezoluciji, od tog update-a FPS je katastrofa, dropa u raznim situacijama od npr. dok hodam nekad zna opast za 50-60, dok pucam prepolovi se, kad razbijem ventilacijski otvor isto opadne za 50-ak, itd. Inače je FPS, ovisno o mapi, bio 250 na de_mirage, de_cobblestone, de_train i još poneke, dok je na de_infernu, de_nuke-u te de_dust2 varirao između 100 i 150, ovisno o objektima. Nekako kao da štuca igrica, pa čak i na low postavkama.

Napravio sam clean install Windows 10 1809 i dalje je isto bilo.

Vratio sam sustav na 1803 verziju i nešto je mrvicu bolje, ali nije kao prije.

Koliko vidim na redditu se gotovo nitko ne žali na to, bio je jedan tip koji se žalio na online igrice da mu FPS pada, nisam to čitao.

Jučer sam igrao s jednim tipom iz Albanije i kaže ima FX8350(kao i ja, dostupno u rubrici Moj PC) te RX 470(moja Sapphire RX 480 Nitro+OC 8GB) te također ima FPS drop kao ja i to na verziji 1809.

Pokušavao sam s vraćanjem drivera na 18.9.2, verziju prije, na 1809 je bilo isto, a sad na 1803 verziji je katastrofalno.

S obzirom da smatram da sam utvrdio da nije riječ o softverskom problemu nego o hardverskom, je li moguće da grafička odlazi u vječna lovišta ili je ipak do ažuriranja igrice ili pak grafičke?

Večeras ću još probat odigrat neke druge igrice da vidim kako će se PC tamo ponašat.

U međuvremenu ništa nije mijenjano kako hardverski tako niti softverski.

Priložit ću vam sliku HW Monitora koji je mjerio ponašanje komponenata za vrijeme igranja CS:GO-a u trajanju od 20-ak minuta.

I da, da nadodam, izgašen je game bar, nikakvog učinka nema, na 1809 sam također optimizaciju punog ekrana izgasio, 0 bodova.

FPS mi je u meniju bio cca 230, sad mi je 180.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 18:01 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO-u

Mislim zato što je igra jako CPU bound a taj fx nije neka sreća čak i sa ryzen om 3 bi imao bolje rezultate i stabilniju game play. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO-u

Mozda se proc pregrijava, jer te temperature izgledaju kao da nisu točne, sumnjam da taj proc radi na 38 stupnjeva pod loadom.

Kad si zadnji put mijenjao pastu/ocistio komp?

Probaj skinuti afterburner ili tako nesto pa prati cpu gpu usage kad si u igri.

9 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO-u
rocker55555 kaže...

Mozda se proc pregrijava, jer te temperature izgledaju kao da nisu točne, sumnjam da taj proc radi na 38 stupnjeva pod loadom.

Kad si zadnji put mijenjao pastu/ocistio komp?

Probaj skinuti afterburner ili tako nesto pa prati cpu gpu usage kad si u igri.

 Za 4 dana će bit točno dvije godine od njegovog sklapanja i tad je vršeno stavljanje paste, MX4 pasta, tako nekako.
Sad tek vidim da sam krivu sliku objavio, temperatura mu je bila 50 stupnjeva u tom trenutku, igrat ću još pa ću novu uploadat.

9 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
Vidim da se dosta ljudi žali na Redditu u vezi tog FPS dropa, steam support ne zna što bi, očito nije do hardvera nego do njih, isto mi je sranje bilo i prije nego je izašla panorama.

Edit: ljudi se također masovno žale kako im se konzola puni DispatchAsyncError-om, isto i ja imam...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 0:56 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO

Skini si MSI Afterburner, odigraj pet minuta pa stavi ovdje da vidimo situaciju.

Moguće da se pregrijava, dugo je to vremena bez ciscenja, prasine ima dosta unutra sigurno..

9 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
Iznutra ga čistim svakih mjesec dana, dobrano pobrišem prašinu iznutra te sa donjeg i prednjeg filtera ispušem prašinu.
12 godina
offline
Veliki FPS drop u CS:GO

Nisi ti kriv, igra zbog novih patcheva ima velik drop u fps. Izasao je novi patch ima par dana. A prije nekih pola god. Prije velikog udate-a, Ja sam zakucano imao 299 fps, sad to je vise 299-150...

Normal maps, vise polygona na characterima etc.

Gutaju dx9 do granica, i to losom implementacije gdje im je CPU zakucan.... 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
Pa da, od tog azuriranja neki dan je sve i pocelo, rekao bih od 3.10., izgubio sam 2 meča na Faceitu Premium, prvi zato što sam odmah ujutro išao bacit gejm i odmah na samom startu mi je FPS bio 120 na mirageu, na A siteu 60, inače je po 250-300, a na A siteu oko 150-180. Zatim sam testirao igricu na low postavkama i 800x640 grafici i bilo je okej, krenem drugi meč, cache mapa, ma Bože sačuvaj, inače 220-250, na midu 115, propucam vent s vanjske strane FPS mi padne na 80 i zasteka pola sekunde, nastavi se reproducirat i kad vidim neprijatelja automatski padne FPS na 80-ak, pucanje u oba ta meča je bilo pogubni za mene, bezveze izgubio 50 elosa.
12 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
playjob kaže...
Pa da, od tog azuriranja neki dan je sve i pocelo, rekao bih od 3.10., izgubio sam 2 meča na Faceitu Premium, prvi zato što sam odmah ujutro išao bacit gejm i odmah na samom startu mi je FPS bio 120 na mirageu, na A siteu 60, inače je po 250-300, a na A siteu oko 150-180. Zatim sam testirao igricu na low postavkama i 800x640 grafici i bilo je okej, krenem drugi meč, cache mapa, ma Bože sačuvaj, inače 220-250, na midu 115, propucam vent s vanjske strane FPS mi padne na 80 i zasteka pola sekunde, nastavi se reproducirat i kad vidim neprijatelja automatski padne FPS na 80-ak, pucanje u oba ta meča je bilo pogubni za mene, bezveze izgubio 50 elosa.

 Evo riješio sam problem ako te zanima kako.

1.)Verify intergirty i pustio da directx instalira opet,

2.)Usao u igru fps mi 115 negdje, upisao sljedeci komande

fps_menu_max 0, skocio fps na 400,

3.)napisao fps_max 0, skocio fps na 999.

 

rijesenje, fps_menu_max 0 i fps_max 0 sa novim panorama udate-om su sj..... nesto. Ako recimo napise fps_max 0 u igri nece se fps otkljuca do kraja, mora se i menu otkljucati.

 

Da napomenem nakon ovoga fps mi je 400 avg bio sa mojom konfom na 1080p.

 

Pozz :) 

everyday i'm shuffling...
9 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
Oho, fino, majstore 😀

A da te pitam, jesi li probao otić bacit npr. official matchmaking - deathmatch? Tamo mi je igra u rasulu teskom, kad upises net_graph 1, na monitoru mi divlja sv ili var, onako 1*.** + 2.**, sto je vise igraca to su ove navedene brojke vece, al do tog sranja s dispatchasyncevent backlogom je sve bilo savrseno.

Idem probat tvoju soluciju pa ti javim kroz 20ak minuta.
9 godina
offline
Veliki FPS drop u CS:GO

Vidio sam da su izbacili update od 200MB, odmah sam ušao u igricu i čini mi se kao da se polovično fixalo, ne šteka kao prije par dana, a i konzola je puno, puno čišća, 5-6 minuta deathmatcha, jednom mi zaštekalo, kod ticket box-a na mirageu i izbacilo mi je u konzoli samo jednu crvenu poruku, opet dispatchasyncevent backlog s brojem 216 od 221, prije su brojevi na mirageu sezali i do 1000, sta je to, ne znam... idem sad probat verificirat cjelokupnost...

Edit: Pa evo, ukupan dojam da je lakše, nije skroz kao prije, al okej, popravit će se, a u međuvremenu možda već pređem i na noviju konfiguraciju, hvala ti kolega što si se odmah javio sa solucijom! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 9:34 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Veliki FPS drop u CS:GO

CS GO updates

Pri dnu ćeš naći sljedeće:

[MISC]
– Enabled mouse bindings for voice chat to work in end of match scoreboard.
– Fixed backlog of async events in scoreboard causing performance problems during gameplay.



Izgleda da smo uspjeli, ja sam na redditu ukazao na navedeni problem u povećem komentaru te sam se čuo s kreatorom te teme da nas se skupi tamo sa svim povećim problemima te da cjelokupnu temu pošalje valve podršci, tako je i bilo i - 3 do 4 dana nakon toga, problem je 90% riješen.

Tema na redditu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO

Ja sam sa dvije naredbe riješio problem, tako da ne znam. Jedino ako imaš neki custom vide. cfg

Također zaboravio sam napisati da sam stisao i default video settings. I onda namjestio opet.

Ja ti ne igram to na tim face it etc. Vec for fun, competitive.

kad udjem u igru napisem fps_menu_max 0, fps_max 0. U samom menu imam odma 999 fps, a u igri kako sam  Rekao sa mojim postavkama 300-500 fps varira na dust 2 recimo. :) 

everyday i'm shuffling...
9 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
Luka123 kaže...

Ja sam sa dvije naredbe riješio problem, tako da ne znam. Jedino ako imaš neki custom vide. cfg

Također zaboravio sam napisati da sam stisao i default video settings. I onda namjestio opet.

Ja ti ne igram to na tim face it etc. Vec for fun, competitive.

kad udjem u igru napisem fps_menu_max 0, fps_max 0. U samom menu imam odma 999 fps, a u igri kako sam  Rekao sa mojim postavkama 300-500 fps varira na dust 2 recimo. :) 

 Da ne moraš stalno pisat fps_menu_max 0 i fps_max 0 idi ovako: steam>userdata>tvoj broj, jedan jedini>730>local>cfg i tamo pomoću worda ili notepada otvori config.cfg, nađi te dvije komande i upiši value (0), spremi i to je to. Mora ti cs:go bit zatvoren dok to radiš.

12 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
playjob kaže...
Luka123 kaže...

Ja sam sa dvije naredbe riješio problem, tako da ne znam. Jedino ako imaš neki custom vide. cfg

Također zaboravio sam napisati da sam stisao i default video settings. I onda namjestio opet.

Ja ti ne igram to na tim face it etc. Vec for fun, competitive.

kad udjem u igru napisem fps_menu_max 0, fps_max 0. U samom menu imam odma 999 fps, a u igri kako sam  Rekao sa mojim postavkama 300-500 fps varira na dust 2 recimo. :) 

 Da ne moraš stalno pisat fps_menu_max 0 i fps_max 0 idi ovako: steam>userdata>tvoj broj, jedan jedini>730>local>cfg i tamo pomoću worda ili notepada otvori config.cfg, nađi te dvije komande i upiši value (0), spremi i to je to. Mora ti cs:go bit zatvoren dok to radiš.

 Thx :D

everyday i'm shuffling...
9 godina
offline
Re: Veliki FPS drop u CS:GO
Luka123 kaže...
playjob kaže...
Luka123 kaže...

Ja sam sa dvije naredbe riješio problem, tako da ne znam. Jedino ako imaš neki custom vide. cfg

Također zaboravio sam napisati da sam stisao i default video settings. I onda namjestio opet.

Ja ti ne igram to na tim face it etc. Vec for fun, competitive.

kad udjem u igru napisem fps_menu_max 0, fps_max 0. U samom menu imam odma 999 fps, a u igri kako sam  Rekao sa mojim postavkama 300-500 fps varira na dust 2 recimo. :) 

 Da ne moraš stalno pisat fps_menu_max 0 i fps_max 0 idi ovako: steam>userdata>tvoj broj, jedan jedini>730>local>cfg i tamo pomoću worda ili notepada otvori config.cfg, nađi te dvije komande i upiši value (0), spremi i to je to. Mora ti cs:go bit zatvoren dok to radiš.

 Thx :D

 Tu smo da si pomognemo 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice