Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ima tko kakvu ideju di bi bilo najbolje smjestiti TEC na vodenom hlađenju?

Čitao sam svašta po forumima i zasad mi dvije ideje padaju na pamet: "Zalijepit" ga za rezervoar, ili ga(njih više) stavit direktno na vanjski hladnjak(što bi bilo puno kompliciranije, jer bi imao problema sa hlađenjem samog TEC-a).. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ramzocro-HCR kaže...

Ima tko kakvu ideju di bi bilo najbolje smjestiti TEC na vodenom hlađenju?

Čitao sam svašta po forumima i zasad mi dvije ideje padaju na pamet: "Zalijepit" ga za rezervoar, ili ga(njih više) stavit direktno na vanjski hladnjak(što bi bilo puno kompliciranije, jer bi imao problema sa hlađenjem samog TEC-a).. 

Na rezervoar je defintivno najbolja solucija, pod uvijetom da imaš metalni. Možeš naravno i staviti još jedan blok u sistem, i staviš da njega hladi TEC. 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
rooswelt1991 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Ima tko kakvu ideju di bi bilo najbolje smjestiti TEC na vodenom hlađenju?

Čitao sam svašta po forumima i zasad mi dvije ideje padaju na pamet: "Zalijepit" ga za rezervoar, ili ga(njih više) stavit direktno na vanjski hladnjak(što bi bilo puno kompliciranije, jer bi imao problema sa hlađenjem samog TEC-a).. 

Na rezervoar je defintivno najbolja solucija, pod uvijetom da imaš metalni. Možeš naravno i staviti još jedan blok u sistem, i staviš da njega hladi TEC. 

Kondenzacija. Dalje od mog PCB-a.(to je problem)
Zato ne želim stavljat uopće ni na MB ni na ništa, a one finte sa izolacijom sa silikonom me ne zanimaju. Zasad na rezervoar ide sigurno, samo moram iskombinirat cooler za TEC, mođda stavim neku kombinaciju s vodenim blokom na samom rezervoaru..

13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Sklopio sam i ja vodeno davno, ne stigoh javiti dojmove, nazalost nisam mogao 240mm rad da uguram, moram neki nacin da skontam da ga vani stavim tako da su samo rx 360 i switftech mcr120 u akciji.

 

Voda ko voda, cpu onako osrednje poboljasanje naspram nh-d14, dok gpu su masovno poboljsanje, nakon 1h igrana crysis 3 na 1100/1600, temp oba gpu je bila 47C.

Na zraku je bila gornja preko 80C, donja preko 70C, plus gratis usisivac. 

multi-gpu 4 live
Moj PC  
5 0 hvala 3
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozdrav, ja bih htio proci na vodeno hladenje (CPU XF 8350) Koji su mi dijelovi potrebni (ako moze link za ebay)

Work hard play harder
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Vuk15 kaže...

Pozdrav, ja bih htio proci na vodeno hladenje (CPU XF 8350) Koji su mi dijelovi potrebni (ako moze link za ebay)

http://www.ekwb.com/shop/

 

Ebay, tesko a da je kvalitetno osim XSPC.

 

Vodena pumpa, cpu blok, rezervar, hladnjak/radijator, crijeva, fittinzi, tekucina.

Što hladnije to bolje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Vuk15 kaže...

Pozdrav, ja bih htio proci na vodeno hladenje (CPU XF 8350) Koji su mi dijelovi potrebni (ako moze link za ebay)

http://stores.ebay.com/HELLFIRE-TOYZ-LLC?_trksid=p2047675.l2563

Ovo je jedino ozbiljno na ebayu, momak je 100% korektan, 80% vodenog sam od njega kupito, baci oko na koolance i swiftech, sto se radiatora tice od ponude savjetujem xspc rx ili ek xtx kao primarni.

 

Pumpa laing ddc, prodaju je mnogi kao rebrand od ek, koolance, i itd.

 

Moja je koolance rebrand.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2013 11:03 (Leopard_st).
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Evo jedno najljepše vodeno koje sam ikad vidio.



Inače, završeno je prije par dana.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Prvo, sorry za double post.

Drugo, ako netko bude htio naručiti nešto iz EKWB-a, neka mi se javi pa da uštedimo za poštarinu.
Ja ću naručiti, nadam se do kraja 8 mjeseca, tako da imate vremena razmisliti.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

bog drustvo. nisam dosad jos koristio vodeno hladenje,i nemam bas iskustva s tim. pa me zanima htio bih kupit vodeno hladenje.ovo sto sam  gledao u linksu cijena je nekih 800kn.

sad neznam dali ono hladi samo procesor ili i ostale componente,jer koliko vidim ovdje spominjete neke radijatore,medutim ja ga ovdije nevidim,ali me zanima dali su ta jeftinija hladenja inace dobra,

i koliko su ucinkovita te deali se isplati do recimo 800 ili 900kn.ovo sto sam gledao,za 800kn je corsair cooling hydro h80i,u linksu je 800kn.mene zanima znali tko sto o njemu i dali se isplati za te pare i moje potrebe.

14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
fight kaže...

bog drustvo. nisam dosad jos koristio vodeno hladenje,i nemam bas iskustva s tim. pa me zanima htio bih kupit vodeno hladenje.ovo sto sam  gledao u linksu cijena je nekih 800kn.

sad neznam dali ono hladi samo procesor ili i ostale componente,jer koliko vidim ovdje spominjete neke radijatore,medutim ja ga ovdije nevidim,ali me zanima dali su ta jeftinija hladenja inace dobra,

i koliko su ucinkovita te deali se isplati do recimo 800 ili 900kn.ovo sto sam gledao,za 800kn je corsair cooling hydro h80i,u linksu je 800kn.mene zanima znali tko sto o njemu i dali se isplati za te pare i moje potrebe.

a gle,,više se ispati uzeti h100,h110, nego h80..ta vodena hlade samo procesor.ako ti je stalo do lijepog izgleda ,veču prozračnost,više prostora , manje buke onda je definitivno vodeno hladenje odličan izbor..ja sam krenuo takoder sa h 80 ,ali danas hladim obe grafe i cpu custom vodenim..i daleko mi je bolje nego staviti ogromnu noctu-u u case..ako se odlučiš na custom vodeno hladenje znaj da ce te koštati jako puno..ali ako ti lova nije bas bitna onda definitivno pređi na vodeno

Prodajem COSMOS S
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2013 7:57 (zagy15061984).
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
zagy15061984 kaže...
fight kaže...

bog drustvo. nisam dosad jos koristio vodeno hladenje,i nemam bas iskustva s tim. pa me zanima htio bih kupit vodeno hladenje.ovo sto sam  gledao u linksu cijena je nekih 800kn.

sad neznam dali ono hladi samo procesor ili i ostale componente,jer koliko vidim ovdje spominjete neke radijatore,medutim ja ga ovdije nevidim,ali me zanima dali su ta jeftinija hladenja inace dobra,

i koliko su ucinkovita te deali se isplati do recimo 800 ili 900kn.ovo sto sam gledao,za 800kn je corsair cooling hydro h80i,u linksu je 800kn.mene zanima znali tko sto o njemu i dali se isplati za te pare i moje potrebe.

a gle,,više se ispati uzeti h100,h110, nego h80..ta vodena hlade samo procesor.ako ti je stalo do lijepog izgleda ,veču prozračnost,više prostora , manje buke onda je definitivno vodeno hladenje odličan izbor..ja sam krenuo takoder sa h 80 ,ali danas hladim obe grafe i cpu custom vodenim..i daleko mi je bolje nego staviti ogromnu noctu-u u case..ako se odlučiš na custom vodeno hladenje znaj da ce te koštati jako puno..ali ako ti lova nije bas bitna onda definitivno pređi na vodeno

ok,a recimo ja imam doduse staro al ne jako racunalo intel i5 750,mislim to je socket 1156,grafa mi je gtx 460,meni je to jos zasad solidno racunalo,i sluzi i vise nego dobro za moje potrebe igre i tak to.mene zanima,dali ja sto moram mjenjat

na svom racunalu,recimo kuciste mi je super pozracno i ogromno, ima i za vodeno hladenje rupe za cijevi, itd coolermaster cm storm big vrlo dobro kuciste,mene zanima dali trebam drugu graficku ili maticnu za ugradnju vodenoga hladenja recimo h110.{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2013 16:12 (fight).
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Netreba ti nista novog osim Corsair H110 ili H100.

I to hladi samo procesor.

 

Evo kod mene H110

 

 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pravo vodeno je rupa bez dna, što se financija tiče.
Gotova vodena su odlična stvar, nemaš gromadu hladnjaka na matičnoj nego ti stoji negdje na kućištu gdje ti ne smeta.
Jedina mana je pumpa, koja se čuje dok radi.
Ventilatori se uvijek mogu staviti nešto bolji koji se ne čuju(ili se jako malo čuju).

@Praedator, ti si odustao od custom vodenog?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
zagy15061984 

koliko, neka cca brojka ? kako je sa hladjenjem gpu, nova graficka = nova plocica za hladjenje od graficke?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2013 16:19 (kolac).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
dombak1608 kaže...

Pravo vodeno je rupa bez dna, što se financija tiče.
Gotova vodena su odlična stvar, nemaš gromadu hladnjaka na matičnoj nego ti stoji negdje na kućištu gdje ti ne smeta.
Jedina mana je pumpa, koja se čuje dok radi.
Ventilatori se uvijek mogu staviti nešto bolji koji se ne čuju(ili se jako malo čuju).

@Praedator, ti si odustao od custom vodenog?

Odustao zbog mogucnosti da procuri, ima sam nekih problema i na kraju sve rasprodao.

Inace jako zadovoljan sa H110 {#}

Što hladnije to bolje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
kolac kaže...
zagy15061984 

koliko, neka cca brojka ? kako je sa hladjenjem gpu, nova graficka = nova plocica za hladjenje od graficke?

Od 2.000-20.000kn, sve ovisi sta hladis i sa kojom markom te koliki si freak za temperature.

 

Što hladnije to bolje...
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

a koja je razlika u temperaturi ovog od 2000 i ovog od 20000, postoje sigurno i druge razlike no evo pitam za temperaturu

 

i daj reci praedator, kolika razlika je kod h110 sa i bez push pull, koje ventove koristis, rpm?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
kolac kaže...

a koja je razlika u temperaturi ovog od 2000 i ovog od 20000, postoje sigurno i druge razlike no evo pitam za temperaturu

 

i daj reci praedator, kolika razlika je kod h110 sa i bez push pull, koje ventove koristis, rpm?

Nije razlika od 2000 do 20000 u hlađenju nego sto sve zelis hladiti.

Ako je samo procesor i uzmes 240mm hladnjak onda je cca 2200kn.

Ako hoces jacu pumpu, bolji top, bolji blok, 360mm hladnjak onda je oko cca 2700-3000kn.

Ako ces hladiti cpu, 2 grafe, rame, maticnu i imati hladnjak 1x240mm i 1x360mm onda cifra ide preko 10.000kn, govorim o kvalitetnim EKWB komponentama.

Zato sve ovisi sta bi hladio i u kolikoj mjeri zelis da bude hladno.

 

Razlika u temp je 3-4 stupnja na loadu sa push-pull. 

Ali meni su push na 1000rpm a pull na 800rpm.

Push su original corsair a pull shrakon se 800.

S tim da mi je plan bio staviti sva 4 Akasa Viper PWM ventilatore.

Što hladnije to bolje...
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

nadam se da ne gnjavim, imam isto h110 pa cak i fractalovo kuciste no xl, dali si primjetio koliko se ventovi u pullu ubrzaju od puhanja ovih dole, ja bi koristio vece brzine od 1000rpm no i ovako kako ih ti vrtis bi dalo neki orjentir

 

dali si probao bez gornjeg filtera od kucista, jel hladnije sta

 

dal mozda znas koliko je hladnije custom vodeno od h110, recimo ovo od 3k kuna

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Po Fan Expertu meni se pull ventovi nisu ubrzali, tj rade isto kao i sami ali nebih znao reci dali je isto da mi push rade na 1500rpm, nisam provjeravao niti me to brine.

 

Imao sam Phobya radijator 240x50mm i SP120 ventove na 2350rpm sa HF Supreme blokom.

Sada imam h110 na 1000rpm u push pull kombinaciji, razlika izmedu to dvoje je 5-6 stupnjeva.

Ali uzmi u obzir da su mi se SP120 vrtili na duplo vise okretaja i da je radijator bio duplo deblji.

 

Tako da pravu razliku neznam tocno ali bih rekao da je razlika cca 5-6 stupnjeva, dakle EKWB setup je bio hladniji na opterecenju.

U idle je H110 bolji za 2-3 stupnja.

 

Mislim da bih sa Akasa ventovima na H110 dobio iste temperature kao sa EKWB setupom.

Ali o tom po tom.

 

Puno faktora je u igri tako da nikada necu biti siguran 100%.

 

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2013 0:37 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
kolac kaže...
zagy15061984 

koliko, neka cca brojka ? kako je sa hladjenjem gpu, nova graficka = nova plocica za hladjenje od graficke?

eto necu ti lagat,ja sam svoje platio otprilike 1200-1300Eura //dio po dio  :)  3 radiatora,kompresijski fitinzi,zakretnice,tekučine,crijeva,pumpa,top za pumpu,cpu blok,2x gpu blok,bridge,ventovi ,tuba  itd..

makar imas i gotovi custom po 250 eura

 

kao što je naveo kolega," rupa bez dna""

Prodajem COSMOS S
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2013 13:14 (zagy15061984).
13 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Naći,imam kučište ZALMAN T1 i planiram hladiti samo CPU,planirao sam radiator staviti van kučišta pošto kučište ima 2X Otvore 120MM.Ali ta početak bi samo jedan radiator od 98mm.Oće li 98mm vent biti dovoljno velik da hladi proc uspiješno kao i ARTIC FRZR 13?? KAo dalje?? Dali je kučite dovoljno veliko??

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Za taj procesor ti niti ne treba vodeno,neces ništa postići.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

  Jel mi može tko pojasnit ono ko razmaka kod COrsaira i ostatka svijeta !! Corsair H110 i NZXT Kraken X60 su IDENTIČNI hladnjaci. Razlika je samo u ventovima koje pakira svaka firma te taj razmak ako se ne varam.  Gdje ja taj razmak, razmak između čega ?? To ne razumijem ??

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2013 0:28 (itomic009).
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Doca15 kaže...

Za taj procesor ti niti ne treba vodeno,neces ništa postići.

Planuram kupnju i5 ili i7,pa ču odma vjerovatno i matičnu mijenjati..Već sada ima GTX660 koja skuplja prašinu...

Strm
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
itomic009 kaže...

  Jel mi može tko pojasnit ono ko razmaka kod COrsaira i ostatka svijeta !! Corsair H110 i NZXT Kraken X60 su IDENTIČNA napajanja. Razlika je samo u ventovima koje pakira svaka firma te taj razmak ako se ne varam.  Gdje ja taj razmak, razmak između čega ?? To ne razumijem ??

Kakva napajanja?? {#} {#}

 

Misliš razmak 15mm vs 20mm?

 

Na slici označeno koji razmak.

Standardni je 15mm, na radijatorima i na kučištima.

A Corsair je debilski to stavio na 20mm, jer je na njihovim kučištima razmak 20mm.

Tako te na neki način prisiljava da ako hočeš H110 moraš kupiti njihovo kučište.

 

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2013 20:24 (Praedator).
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

To onda znači da je taj razmak između tih srednjih rupa 2 cm, a ove rupe na krajevima pašu kako treba ??

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
itomic009 kaže...

To onda znači da je taj razmak između tih srednjih rupa 2 cm, a ove rupe na krajevima pašu kako treba ??

Bravo {#} pa normalno da idu 140mm standardni ventilatori, samo je razmak među njima 20mm a ne 15mm kao kod svih ostalih.

Ali to smeta prilikom montiranja hladnjaka na kucista koja imaju standardni razmak 15mm. Dakle nemozes ga montirati na svih 8 rupa nego samo na 4 rupe, tj na jedan ventilator.

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ili možeš ako se uhvatiš malo bušilice {#}.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice