Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Doslo je i montirano ima 2 dana i malo me izludilo ali sve radi savrseno.

Mislim da sam ovo malo prekompleksno izveo jer ovakav setting nemogu nac nigdje mislim da je poseban i kako bi rekli EPIC hahhah!!

http://www.overclock.net/t/1199098/cooler-master-cosmos-2-club/4360

 

GTX 690 SLI
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Šta si ti tu  sve posložio, majke ti {#}.

16 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
konacno da vidimo to cudo, mogao bi slike tu na forum nabaciti, i moze jos par novih slikica da malo slinimo :-)
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

shema cirkulacije rashladne vode kroz koolance rashladnike

GTX 690 SLI
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

ovako izgleda kontrola vodenog hladenja.9 senzora temp je od vode a 10ti je od zraka.

 

GTX 690 SLI
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

80mm Radiator na vrhu i 2x240x80 dole.

 

GTX 690 SLI
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Temperature postignute metodom medu rashladnika su puno manje jer hladenjem vodom u dual sistemu smanjuje znatno temperaturu.

 

GTX 690 SLI
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

ovo je stroj bez premca,ali brate izgleda ko mišana salata,bez ikakvog reda,kako je to moglo dobro izgledat!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Toliko novaca uložiš da bi napravio kupus salatu.
Daj se malo potrudi da to složiš kako Bog zapovjeda.
Meni se čini da dosta toga imaš što ti ni ne treba za takvo hlađenje(overkill).

Kakvi su ti ovi tanki ventilatori? Načuo sam da su dosta glasni. 

EDIT: Pogledaj ova dva projekt-a jednog nizozemca. LINK1(TJ11) i LINK2(Cosmos II)

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 18:30 (dombak1608).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Najgore od svega sto sam se stvarno potrudio da to dobro izgleda i to je to nemoze bit bolje.

Sto se tice ventilatora tankih jedino oni u kombinaciji sa radiatorima 240 x 80 u sendvic izvedbi stanu u donji dio cosmos 2 kucista i to u milimetar tocno a da nisam trebao vadit platformu.

Jedino sto sam trebao izvadit je dodatni nosac u kantunu.

Nisam slikao drugu stranu gdje su kabeli jer je ajme, a pokusao sam to slozit nekako.

Mozda je moglo bit bolje ali meni je ok.

testirao sam sistem sa unigine heaven benchmark nekih 4 sata je to vrtilo i temperatura je bila max 32 stupnja,tako da sam vise nego zadovoljan.

Ako ste primjetili imam dva sustava, jedna voda hladi procesor i graficke a druga voda hladi tu vodu i sebe u zrakom hladenim radiatorima tako da je efikasnost hladenja znatno veca.

 

GTX 690 SLI
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 20:22 (GTX 690 Sli).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

shema hladenja

Shema je malo kriva prvo su graficke pa procesor ostalo je ok.

Samo da spomenem za ovo sve sastavit i da radi kako treba bez curenja itd itd mi je trebalo 6 dana.

Imam 10 senzora temperature od kojih je jedan za okolni zrak i da budem iskren, kad je kompic u full opterecenju razlika temperatura je tek oko stupanj na ulazu izlazu iz rashladnika, ali zato ukupan koeficijent prenosa temperature je veliki.

Bitna je kontrola pumpi,ovde kod mene ih mogu kontrolirat na 10 vrijednosti pocevsi od 10% povecavajuci za 10 do 100% i to su naponi od 7,56V za 10% do 12.73 za 100% i primjetio sam da to cini veliku razliku kad se pocme razvijat malo ozbiljnija temperatura koju treba odvest iz kompica.

 

GTX 690 SLI
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 20:45 (GTX 690 Sli).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Nekad se i jednostavnijim riješenjima može doć do cilja,nekao mi izgleda sve pretjerano,znam da si se trudio i dao sve od sebe,ali nekad je manje više!!

Ja osobno volim kad ima nekog reda i kad je relativno kejs uredan,daj baci koju bolju sliku da vidimo bolje,malo su mutne!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

GTX 690 Sli, moram se složiti sa kolegama-petlja ti nije baš nešto estetski privlačna.

 

Nemoj se uvrijediti,cijenim trud i entuzijazam,ali od prekrasnog i elegantnog kučišta si napravio borbeno vozilo.

 

Konfiguracija petlje ovisi o onome tko ju slaže,tu ne bih toliko zadirao u raspored koliko u odabir komponenata koje su blago rečeno-potpuni overkill za hlađenje tog hardvera.

 

Ali još jednom, čestitam na entuzijazmu,nadam se da će idući puta biti bolje. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Može li prijedlog za neko vodeno što jeftinije a da ima barem neku kvalitetu ? 

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 A šta treba hladiti i da li kaniš clockati ?? 

11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Hladit procesor . Mislio oc ali ne extremno . 

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 Funny guy,ha ?? Pa znam da će hladiti CPU, mislio sam na koji CPU misliš staviti ?? Znaš ono o kojem se procesoru radi, jel trebam možda nacrtati shemu ??

13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 Ček jel se ti kao zezaš s ovim djelom da je najjeftinije ?????

11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Nisam te shvatio , oprosti . Znaci ici ce na amd athlon II x4 750 k koji ce mi prijatelj clockat na 4.0 ghz . E sada mene zanima jel bolje uzimat po dijelovima vodeno ili vec gotovo . 

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Rucipe kaže...

Nisam te shvatio , oprosti . Znaci ici ce na amd athlon II x4 750 k koji ce mi prijatelj clockat na 4.0 ghz . E sada mene zanima jel bolje uzimat po dijelovima vodeno ili vec gotovo . 

Još jedan izgubljen slučaj {#}

SInko drži se ti zraka,  to ti je previše.

Radije si uzmi poštenog phenoma/fx-a i recimo noctua nhd14, i bit ćeš zadovljan, vjeruj mi...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

A phenom II x4 955 black edition jel on bolji .

Kupujem kućište do 300 kn (polovno) s što boljim cable managmentom i sa što više ventilatora . Ponude na pp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 Za bilo koji od ta dva ti je dovoljan normalan zračni hladnjak od 250 kn. 

11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

pozdrav!!! za koji dan mi stize FX8320 i SABERTOOTH 990FX R2.0,iskreno NH-D14 mi se ne svida vise,malo je prevelik i isao bih na vodeno hladenje,sad neznam da li da uzmen gotovo (H70,H100 itd) il da sklapam dio po dio!? buđet cca 1100 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 H100i, skpalpanje je čitav cirkus i nije to baš tako jednostavno {#}. Pitanje je da li voliš tišinu ili ne, jel sa tim vodenim nećeš baš imati tišinu ako želiš neke clockove visoke.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
itomic009 kaže...

 H100i, skpalpanje je čitav cirkus i nije to baš tako jednostavno {#}. Pitanje je da li voliš tišinu ili ne, jel sa tim vodenim nećeš baš imati tišinu ako želiš neke clockove visoke.

koliko je taj H100i bolji od NH-D14?

12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

 Kad bi na Noctu stavio dva venta od 2500 okr nebi ni bio bolji. Ovako je bolji par stupnjeva ali pod cijenu buke.

11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

pozz jel ima tko kakvu ideju  šta da radim sa gigabyte x58a ud7,naime nemam onog siletntpipe-a i trebalo bi mi vodeno hlađenje za istu ili da pokušam sa nekim hladnjakom

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128413

ima ovdje slika da vidite točno o čemu se radi

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 20:17 (lunkerit).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

bilo tko {#}

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice