Wifi Repeat na udaljenosti od 500m

poruka: 9
|
čitano: 2.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Wifi Repeat na udaljenosti od 500m

Pozdrav ekipo, trebo bi vasu pomoc, ako je ikako moguce.
Ovako, trebao bi dovuc internet u jednu kucu koja je udaljena od AP-a nekih 500m. Meni je palo na pamet da kupim wifi repeater i dodatnu antenu (neku usmjerenu?) te da samo "kopiram" wifi od ap-a i prosirim ga u toj kuci. E sad, neznam koju opremu da kupim, kako bi najbolje (citaj najjeftinije) proso. Gledao sam malo na onim kineskim stranicama (DX i bestgear) te repeatere sa 2 antene, ali neznam dali jedna sluzi za primanje a jedna za slanje ili funkcioniraju nekako drugacije? Opremu mogu kupit bilo di, nije mi bitno dali je u kini, na ebayu, kod nas, na marsu, itd.. Uglavnom, volio bi od vas cut neke preporuke. Hvala unaprijed i budite dobri :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi Repeat na udaljenosti od 500m

za takvu udaljenost:

- na izvoru jedan dedicirani AP s usmjerenom antenom

- na odredistu jedan dedicirani AP u client modu s usmjerenom antenom za "primanje" signala koji je kabelom spojen na jos jedan centralno postavljeni AP s omnicom za pokrivanje druge kuce

drzi se provjerenih uredjaja, firmi, i ukoliko imas opticku vidljivost stvar je izvediva. 

 

13 godina
offline
Re: Wifi Repeat na udaljenosti od 500m
wifi kaže...

za takvu udaljenost:

- na izvoru jedan dedicirani AP s usmjerenom antenom

- na odredistu jedan dedicirani AP u client modu s usmjerenom antenom za "primanje" signala koji je kabelom spojen na jos jedan centralno postavljeni AP s omnicom za pokrivanje druge kuce

drzi se provjerenih uredjaja, firmi, i ukoliko imas opticku vidljivost stvar je izvediva. 

 

 e wifi hvala ti na odgovoru!
Koliko bi me moglo ispast sve skupa kad se slozi? Neka cca cijena? trebaju mi 3 rutera i 2 antene koliko sam skuzio?
Na 500 metara (vidljivo je (smeta drvo samo)) nebi uhvatio signal sa jednom dobrom antenom?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi Repeat na udaljenosti od 500m

800-1200kn... vjerojatno se moze proc i jeftinije... 

tribas razlikovat "uvatit" signal i onda frustriran ispaljivat na zivce svaki put kad tri kapi kise padnu po putu ili napravit ono sto mozes da imas dobar signal... iako su ljudi radili linkove i na vece udaljenosti, ni 500m nije tek tako lako izvest, bar ako mislis sparat na antenama... minimum su ti dvi usmjerene antene upucane jedna prema drugoj... reka bi puno bitnije od samih routera... 

13 godina
offline
Re: Wifi Repeat na udaljenosti od 500m
wifi kaže...

800-1200kn... vjerojatno se moze proc i jeftinije... 

tribas razlikovat "uvatit" signal i onda frustriran ispaljivat na zivce svaki put kad tri kapi kise padnu po putu ili napravit ono sto mozes da imas dobar signal... iako su ljudi radili linkove i na vece udaljenosti, ni 500m nije tek tako lako izvest, bar ako mislis sparat na antenama... minimum su ti dvi usmjerene antene upucane jedna prema drugoj... reka bi puno bitnije od samih routera... 

 e, netreba mi kvalitetan signal, dovoljno da se moze prosurfat malo. To je i tako kuca za odmor, pa da turisti mogu provjerit mail i tako to. koristit ce se 3 mjeseca u godini. Mozda je i udaljenost manja, moje procjene su uglavnom lose :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi Repeat na udaljenosti od 500m

otvori google maps pa "izmiri" udaljenost... kako god okrenia, bez usmjerenih antena neces nista postic, a za routere sasvim svejedno osim ovog koji mora podrzavat client mod... lipo reci koliko para si mislia potrosit pa ce bit lakse... 

13 godina
offline
Wifi Repeat na udaljenosti od 500m

ima 100m zracne udaljenosti. Nebi potrosio vise od 100eur.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wifi Repeat na udaljenosti od 500m
wifi kaže...

za takvu udaljenost:

- na izvoru jedan dedicirani AP s usmjerenom antenom

- na odredistu jedan dedicirani AP u client modu s usmjerenom antenom za "primanje" signala koji je kabelom spojen na jos jedan centralno postavljeni AP s omnicom za pokrivanje druge kuce

drzi se provjerenih uredjaja, firmi, i ukoliko imas opticku vidljivost stvar je izvediva. 

 

 jep. tak sam i ja imal prije spojen net od suseda dok je se 10mbit-a kod tkoma placalo ko suho zlato.

 

koristil se dlink dwl2100ap. i 2 usmjerene antene. samo kaj ja nisam trebal centralni ap posto sam onda samo imal komp spojen na AP.

 

ak je zaista 100m onda bi cak i jedna jaka omnica s ap-om na kuci koja ima net bila dovoljna. 

 

ali vjeruj mi da bolje ispocetka ulozit par stotica vise nego kasnije gubit zivce na pucanje signala i smrzavanje ap-ova.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice