Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 517.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Dal mi netko mozes pomoci koju zvucnu karticu ili DAC/amp uzeti za V-moda crossfade m-100 ? (Sound Blaster Z mi se cini dobra.. FiiO E11K isto)

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 22:49 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
ivan11duke kaže...

Pozdrav, koja zvučna kartica bi bila best buy za Logitech Z906 do nekih 500 kn? 

 Najbolje bi bilo uštedit 500 kn i spojit digitalno(ako imaš na matičnoj izlaz).

10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Croshadow1234 kaže...

Dal mi netko mozes pomoci koju zvucnu karticu ili DAC/amp uzeti za V-moda crossfade m-100 ? (Sound Blaster Z mi se cini dobra.. FiiO E11K isto)

 Šta će ti amp za te slušalice(32 ohm,103 dB @ 1kHz 1mW). Uostalom imaš o.k onboard (ALC1150, Amp(Slušalice do 600 ohm ),EMI Shield).

12 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Nemam digitalni izlaz, starija je matična. 

10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
ivan11duke kaže...

Nemam digitalni izlaz, starija je matična. 

Onda najeftiniju šta nađeš s digitalnim izlazom.. 

12 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mislio sam uzeti Creative Sound Blaster Z. Mislim da bi ta bila zadovoljavajuca :)
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Uzmes Xonar DGX (290kn) i ustedis si pare.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ja sam uzeo X-Fi Titanium rabljenu, uz malo sreće naći ćeš ju za 200-250kn. Isto Z906 kod mene.

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Hvala na prijedlozima, vidjet cu kroz par dana sta cu uzeti. 

13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Htio bih iskoristiti digitalni ulaz na svojem pojačalu a budući da nemam izlaza na matičnoj uzeo bih neku osnovnu zvučnu sa optičkim izlazom da prenosi signal,

zasad mi je ovaj Behringer najpraktičniji al ako ima neka još jeftinija varijanta a da isto dobro obavlja posao bio bih zahvalan na prijedlogu.

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam AsRock Extreme3 970 maticnu plocu. Dosta mi je tih zvuk ( uvjek nedovoljno glasan i na 100% ) na slusalicama kad ih stavim, dok zvucnici su odlicni. Opcije poput DTS a uopce ne mogu naci u sound manager ni opcenito. Postoje neke verzije unlock a zvucnih driver a ali sve dosad je bilo bezuspjesno. Superlux HD681 su slusalice u pitanju. 

Pa sam isao u razmisljanje ovako necega uzeti ?

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

 Može info kolege. Jel bolja šta bitno Asus Xonar DGX od osnovne zvučne integrirane ? Ova sada je RealTek ALC 887 i slabo je to jako, ne može tjerati kako treba HyperX Cloud. Prijašnja matična mi je bila puno bolja zvučna ali ova je loša.

13 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Preporučio bih ti Fiio E10K DAC/AMP, to će ti fino tjerati ove i buduće koje ćeš uzimat,

ove jeftinije, čak i malo skuplje interne diskretne više nemaju baš smisla pored novijih integriranih, jedino za digitalni transport ako matična nema.

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav! Neki dan sam kupio novi laptop, koji bi trebao zamijeniti staro stolno računalo iz 2010. E sad, problem je u tome što je zvuk na laptopu neusporedivo lošiji nego na starom kompu sa Realtek ALC888 čipom (Gigabyte P55-UD3 matična). Dotični problem me potaknuo na nabavku eksterne USB kartice, i to neke jeftine za 170 kn (ASONIC C-Media N-US8CH 7.1). Ta zvučna je značajno bolja od laptopove integrirane, ali još uvijek nije na razini one iz starog kompa.

Zanima me koliko novaca je potrebno izdvojiti za USB zvučnu koja bi kvalitetom nadmašila (ili barem izjednačila) ALC888; i koji model bi mi preporučili u tu svrhu? Volio bih da ima zadovoljavajuću softversku podršku, te da u nju mogu priključiti dva 3.5mm seta zvučnika (trenutno oba seta zvučnika glume prednje zvučnike i tako bih volio da i ostane), te jedan 3.5mm mikrofon.

Naravno, cilj je proći što jeftinije, a da je sve od gore navedenih uvjeta zadovoljeno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Pajco kaže...

Pozdrav! Neki dan sam kupio novi laptop, koji bi trebao zamijeniti staro stolno računalo iz 2010. E sad, problem je u tome što je zvuk na laptopu neusporedivo lošiji nego na starom kompu sa Realtek ALC888 čipom (Gigabyte P55-UD3 matična). Dotični problem me potaknuo na nabavku eksterne USB kartice, i to neke jeftine za 170 kn (ASONIC C-Media N-US8CH 7.1). Ta zvučna je značajno bolja od laptopove integrirane, ali još uvijek nije na razini one iz starog kompa.

Zanima me koliko novaca je potrebno izdvojiti za USB zvučnu koja bi kvalitetom nadmašila (ili barem izjednačila) ALC888; i koji model bi mi preporučili u tu svrhu? Volio bih da ima zadovoljavajuću softversku podršku, te da u nju mogu priključiti dva 3.5mm seta zvučnika (trenutno oba seta zvučnika glume prednje zvučnike i tako bih volio da i ostane), te jedan 3.5mm mikrofon.

Naravno, cilj je proći što jeftinije, a da je sve od gore navedenih uvjeta zadovoljeno.

 

 

Mogu preporučiti Xonar U7 no ona je nešto skuplja, 600-700kn

https://www.asus.com/us/Sound-Cards/Xonar_U7/specifications/

Samo provjeri da li ti odgovara za tvoj način spajanja...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 8:04 (igy).
13 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Pajco kaže...

Pozdrav! Neki dan sam kupio novi laptop, koji bi trebao zamijeniti staro stolno računalo iz 2010. E sad, problem je u tome što je zvuk na laptopu neusporedivo lošiji nego na starom kompu sa Realtek ALC888 čipom 

Naravno, cilj je proći što jeftinije, a da je sve od gore navedenih uvjeta zadovoljeno.

 

 

 Ista stvar se desila i meni promjenom ploče pa sada tražim isto. Baš sam sada i gledao onu Asus Xonar U7 između ostaloga. 

12 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav.

 

Imam problem sa svojim Logitech Z906 zvučnicima, znači sve je spojeno na on board zvučnu od asus m5a99x, ali ne mogu dobiti 5.1 nikako, u realteku sve namješteno na 5.1 ali samo dobijam zvuk iz  prednjih i suba sa stražnjih nema zvuka

 

ali kad prebacim na 4.1 onda ima zvuka na svima osim na centralnom zvučniku.

 

Pa ako netko ima sličan problem za preporuku neku zvučnu kojom bi to mogao riješiti.

 

Pozdrav svima i hvala na preporukama

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam maticnu plocu gigabyte m56s,kompijuter je star 10ak godina....Da li ide uz ovu plocu asus xonar dg ili ne...I ako ne ide da li ide uz nju neki creative audigy se ili audigy 2 zs.Prvenstveno me zanima asus xonar dg pa sve ostalo.Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
viktor777 kaže...

Imam maticnu plocu gigabyte m56s,kompijuter je star 10ak godina....Da li ide uz ovu plocu asus xonar dg ili ne...I ako ne ide da li ide uz nju neki creative audigy se ili audigy 2 zs.Prvenstveno me zanima asus xonar dg pa sve ostalo.Hvala

 Mislim da nece moci.

Ovo je tvoja ploca koja ima ove utore (zaokruzene):

 Ovo je ta zvucna:

 Cini se da ce biti u redu.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 20:58 (djigibao).
14 godina
moderator
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
djigibao kaže...

 Mislim da nece moci.

 Zašto nebi moglo?

 

PCI kartica na matičnu sa PCI utorima...

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

U ove bijele?

 

...onda se ispricavam na krivoj informaciji. 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 20:57 (djigibao).
14 godina
moderator
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 21:01 (XXX-Man).
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ja imam DGX sa PCI-E x1 slotom...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Kupio sam polovnu asus xonar dg si,sa garancijom,ulaz je ok za zvucnu sto se tice maticne ploce i hvala na odgovorima.Skinuo sam drajvere,sve radi sem sto nisam uspeo da povezem kao sto mi je bilo na integriranoj:da mi bude jedan kabl od zvucnika u jednom ulazu a drugi od slusalica u drugom..Jer kada ubacim kabl od slusalica rade samo slusalice a kada ubacim od zvucnika rade samo zvucnici.To je boja zelena,ispada da samo taj ulaz radi a ostali nista.Na prosloj zvucnoj obicnoj koju sam imao realtek u koju god boju da ubacim kablove ima podesavanje i namestim da se cuje svuda,na ovoj to nisam nasao.Molim za pomoc ako neko zna o cemu se radi i kako se namesta.Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Radi se o tome da software automatski preusmjerava zvuk na slušalice kada se stave u utor. Mislim da možeš u izborniku mijenjati slušalice ili zvucnike, sli da oboje radi istovremeno neće ići.
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Evo ovako,prijatelj jedan mi je danas povezao kabal u kucistu posto se ja slabo razumem tj (front panel)sa zvucnom karticom.Znaci dobio sam to da mi je pozadi na zvucnoj kartici ubacen jedan kabal od zvucnika a napred front panel ubacen kabal od slusalica,s tim sto iako je odlican zvuk na zvucnicima i  slusalicama,kod slusalica na fp ima to da se cuje neko blago zujanje.Znaci kada hocu da slusam muziku preko zvucnika moram to da promenim i stavim recimo 2 speakers kao i kada sa zvucnika prebacujem na slusalice moram staviti fp headphones.Ima jos jedna kombinacija koju cu sutra isprobati a koju nisam to cak ni kod vas video da dajete savete a to je da se kupi spliter koji se ubaci pozadi u zvucnu i iz nje vire druga dva kabla u koju cu ubaciti sluske i kabal od zvucnika pa bi trebalo sve raditi bez prebacivanja i ne bi trebalo da gubi na kvalitetu zvuka s tim sto nece biti mesta za mic ali ja to i ne koristim.Javljam sta sam uradio.Poz

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Sa zadovoljstvom vam mogu reci da sam uspeo u svojoj nameri jer sam kupovinom adaptera tj splitera 3.5 muski na 2x 3.5 zenska uspeo da ostvarim ono o cemu se pricalo u vezi problema ove zvucne kartice kako da rade slusalice i zvucnici tj dva razlicita kabla bez prebacivanja i bez toga da vam se kablovi od slusalica vuku na prednjoj strani ili zbog toga sto se na front panelu cuje zujanje itd.Mozete birati da li da vam stoji na 2 speakers do 5.1 ili headphones (headphones ima bolji i jaci zvuk jer sam stavio na PROgaming 32-64 ohm.Jedina mana ovoga je kao sto sam i rekao a to je da tim putem se ne moze ubaciti mic jer ima samo dva ulaza za 3.5 sluske i zvucnike,mozda moze na neko drugo mesto u zvucnu i to da se resi ali ja to nisam isprobavao jer mi mic i ne treba.Znaci ovim putem vam kazem da provereno nema zujanja u slusalicama niti se gubi jacina zvuka koliko sam mogao da primetim...Da mi je neko od vas ovo rekao ili da sam procitao negde ne bih juce gubio i trosio vreme i gorivo niti bi ikada u zivotu povezao front panel tj slusalice napred jer se tako gazi kabal od slusalica,cuje zujanje u slusalicama i mora se prebacivati sa fp headphones na 2 spekers itd i obrnuto.Nekome sam pomogao sigurno.Pozdrav

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Bravo za tebe. Samo pazi da ti se ne unisti taj input jer to se cesto dogodi s takvim jackovima.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav,

 

koristim HyperX cloud stinger i na stranim forumima su mi rekli da bi trebao nabavit zvucnu karticu da bi moje sluske jos bolje radile pa sam dosao samo pitati kakvu kvalitetnu zvucnu mogu kupiti a da ne potrosim cijelo bogatstvo.

Trenutno koristim  Asus H110M-R maticnu ako vam to ista znaci.Jel se isplati narucivat zvucna prek ebaya ili cak kupiti preko njuskala?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Xonar DGX, DSX, DX, ili U7. Sve su dobre a raspon cijena je od 250 do 700kn pa biraj.

Zbog slušalica preporučujem Xonar U7 zbog  pojačala za njih ili DGX kao drugu opciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 5:37 (igy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice