Staticna IP Adressa

poruka: 4
|
čitano: 1.520
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Staticna IP Adressa

Pozdrav, evo imam pitanje u vezi staticnih i dinamickih ip adresa. Znaci ja imam staticnu ip adresu (interneta ne kompjutera) i sada me zanima kako (ako se moze) ja mogu to promijeniti u dinamicku? Znam da oboje ima svoje prednosti ali i mane, gledao sam na internetu npr to se moze dogovoriti sa operaterom ali to je onda jako skupo, cak i po 500 kn. Na internetu sam trazio tutoriale ali nisam nasao ni jedan koristan, ima ih samo tona za ip adrese kompjutera. Ako netko zna kako to izvesti zamolio bih ga da mi pomogne. Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Staticna IP Adressa
Trulonja kaže...

...Znaci ja imam staticnu ip adresu...

...to se moze dogovoriti sa operaterom ali to je onda jako skupo, cak i po 500 kn....

Ne nemaš! Kad bi ju imao, znao bi sve o njoj i ne bi postavljao ovo pitanje.

Također, sam si dao odgovor kako ju namjestit -> dogovorit se s operatorem = skupo

Link sve o statičkoj adresi

15 godina
offline
Re: Staticna IP Adressa

adresa o kojoj se govori nije interna LAN, nego vanjska, WAN (operaterova linija).. i za to se statička plaća. Prednosti nema (tehnološki) osim što je stalna, kad želiš spojiti se preko interneta.. koristi se npr za ovakve stranice/servere/hosting ili firme.

 

za razliku od vanjske, internu možeš sam namjestiti po želji ili DHCP-automatika.. interne su one 192.168...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 1:36 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Staticna IP Adressa

Ako ne placas nesto 500kn mjesecno (dodatno) na racunu za Internet, nemas staticku nego dinamicku. Adresa o kojoj pricamo je "vanjska", dakle pod kojom je tvoj komp na internetu. Ako hoces staticnu a) platit ces 500kn mjesecno vise, b) otici ces na DuckDNS i slijedit upute.

I'd rather have questions that I can't answer, than answers that I musn't question.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice