Obavezan software na racunalu

poruka: 18
|
čitano: 7.107
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Obavezan software za moje racunalo

Doslo je vrijeme da preinstaliram Win7 RC na vjerojatno Win7

Imam neki skup programcica koji mi sluze, sto za odrzavanje, sto za  zabavu itd... I poanta ovo topica jest da mi predlozite mozda bolja/novija rijesenja, jer je lako moguce da je vrijeme pregazilo meni aktualne programe

 

Dakle, imam instalirano

 

Glary Utilities 

CCleaner

Smart defrag

Microsoft Security Essentials

SpyBot

 

GOM Player

Piccasa

 

uTorrent

Google Chrome

FF (koji zapravo vise ne koristim)

 

Win Live Messenger

Skype

 

Dakle, predlozite programcice koji ce eventualno zamijeniti gore navedene (npr. antivirus koji slovi za bolji)!

Pogotovo trebam prijedlog glede Messenger-a, gdje bi htio jedan, "sve u jednom mesenger - google talk, Live, skype"

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obavezan software na racunalu

Avira,MalwareBytes Anti-Malware

alrighty then
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Obavezan software na racunalu

Kod mene obavezan software:

 

- Microsoft office 2007 enterprise

- firefox najnoviji + glasser

- avira free

- adobe reader najnoviji

- utorrent

- windows live messenger

- ccleaner

- defragler

- adobe flash player najnoviji

- k-lite megacodec najnoviji, on u sebi ima i MPC home cinema

- winrar 3.80

- 3DMark vantage ili 06

- gpu-z, cpu-z, hwmonitor

- AMD overdrive

- furmark

 

 

i to bi bilo najvažnije. Drivere naravno neću navodit.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 12:11 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Obavezan software na racunalu

av - dobar
spybot - prošlost,umjesto njega malwarebytes(bez rezidentne zaštite)
ostalo je ok..

edit:i da wot na taj chrome..

Kapetan Esid
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2010 16:34 (seneka).
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Obavezan software na racunalu

Umjesto Messengera ti mogu preporučiti ili Pidgina ili Digsby. Eh, Skype je takav kakav je, ako želiš zvati i raditi video pozive treba ti Skype, iako postoji plugin za Pidgina, ali samo za chat. Za Digsby-a ne znam, jer ga dugo nisam koristio (nisam na Win tako često). Imaj samo na umu da Pidgin još ne podržava pozive i video pozive preko MSN protokola (za Digsby-a, opet, nisam siguran), ali pošto imaš Skype koji je u tom području superioran mislim da to ne bi trebao biti problem. Nisam vidio (ili sam previdio) da si stavio bilo kakav music player (ili i muziku preko GOM-a slušaš?). Za slušanje glazbene kolekcije preporučam ti foobar2000 (nedavno je izašla v1).

 

EDIT: Sad sam provjerio. I Digsby podržava Skype protokol, ali nema jednu bitnu stavku. Grupni chat. Radi ako te drugi pozovo ali ti ne možeš. Digsby također ne podržava audio/video. Još. Heh

Promijenio sam potpis, nisam htio otvarat novu temu pa evo link ovdje - http://www.100mb.nl/
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2010 11:57 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Obavezan software na racunalu

Nisam napisao, ali vidim da ste razumjeli da zelim freeware

 

Za muziku sam se naviknuo na windows media player.. foobar2000, jel jos ko za?!

 

Znaci, nema ni jedan "almost-all-in-one" mesesenger koji podrzava audio za skype? Nije da cesto pricam, ali mi se zalomi koji puta :)

 

I da,

 

7-Zip

15 godina
neaktivan
offline
RE: Obavezan software na racunalu
Ostani na Windows MP, dobar je i ja ga koristim, pored njega mi netreba nikakav foobar2000 ili Winamp. 7-zip ti je isto dobar, netrebas ga mijenjat.
I svakako posjeti ninite.com. Tamo odabereš koje ćeš programe instalirat poslije reinstalacije windowsa, i oni ti se instaliraju svi odjednom. Ima dosta programa ovdje nabrojanih.
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Obavezan software na racunalu
Šef kaže...

I svakako posjeti ninite.com. Tamo odabereš koje ćeš programe instalirat poslije reinstalacije windowsa, i oni ti se instaliraju svi odjednom. Ima dosta programa ovdje nabrojanih.

Hvala na stranici, znaš li za možda još koji sličan servis sa više izbora?

... dijete oficira JNA, potomak mješanog srpskog braka, homoseksualac, peder, lezba, crnac, vegetarijanac, komunjara, cigan i ateist ...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obavezan software na racunalu
Nazalost neznam, ali probaj guglat, ja nemogu na mobitelu
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Obavezan software na racunalu
Šef kaže...
Ostani na Windows MP, dobar je i ja ga koristim, pored njega mi netreba nikakav foobar2000 ili Winamp. 7-zip ti je isto dobar, netrebas ga mijenjat.
I svakako posjeti ninite.com. Tamo odabereš koje ćeš programe instalirat poslije reinstalacije windowsa, i oni ti se instaliraju svi odjednom. Ima dosta programa ovdje nabrojanih.

Nisi onda probal foobar2k Mršti se. Kad imaš savršeno minimalističko sučelje, playliste s tabovima(!) (to nisam vidio u tak puno playera) i program koji troši cca 4-5 mb resursa (nikad mi se nije srušio, čak i kad se cijeli explorer sruši, on i dalje marljivo svira), a ono što me posebno oduševilo postoje globalni keyboard shortcut-ovi (čak i kad se u pozadini vrti, a ti recimo surfaš, stisneš kombinaciju neku, po želji odabranu, on će prebaciti pjesmu, zaustaviti playback, štagod), onda ti pored njega ne treba nikakvi WMP ili bilo šta drugo. Namigiva

Da, ninite je okej, zgodna stvarčica koja pomogne kod reinstalacije Windowsa.

Promijenio sam potpis, nisam htio otvarat novu temu pa evo link ovdje - http://www.100mb.nl/
15 godina
neaktivan
offline
Obavezan software na racunalu

msn,firefox,gom player,bitTorent,adobe reader 9,quick time,winrar...microsoft security essential(antivirus).....xfire...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obavezan software na racunalu
Probao sam foobar, davnije, ali kratko. Glupo mi je instalirati jos programa ako sam zadovoljan s ovim.
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Obavezan software na racunalu
hrastro kaže...

Znaci, nema ni jedan "almost-all-in-one" mesesenger koji podrzava audio za skype? Nije da cesto pricam, ali mi se zalomi koji puta :)

Mislim da je gore navedeni Pidgin upravo all in one za messenger-a, ali provjeri ;)

 

Inače preporučujem ti od browser-a Operu (umjesto Firefox-a), a ni Tune Up Utilities nije loš program.

Μολὼν λαβέ! "Daj mi dim da ugasim svijetlo dana, daj mi jedan dim."
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 13:14 (reservoir dog).
14 godina
protjeran
offline
Obavezan software na racunalu

Umjesto Spybota Malwarbyetes i SuperAntiSpyware. Inače, sve je dobro. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Obavezan software na racunalu

OK, hvala!

 

Mozda se i zadrzim na XP, jer ionako imam dualboot zbog nekih stvari koje mi ne rade na 7ici (bar ne na ranim verzijama 7ice)

14 godina
neaktivan
offline
Obavezan software na racunalu

FF

avira free

tune up 2010

office 2010 beta

cclener

7zip

utorrent

xfire

steam

clockgen

cpu-z

gpu-z

 

toliko od mene

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Obavezan software na racunalu

Kod mene je ovaj softver neophodan

 

Sigurnost

  • Ad-Aware
  • Microsoft Security Essentials
Kodeci
  • K-lite
Office
  • MS Office 2007
  • MS Works
  • Adobe Reader 9
Softver za obradu fotografija
  • Adobe Photoshop CS4
  • Adobe Photoshop Lightroom 2.6
  • Olympus Studio 2
  • Photomatix Pro 3
Web Browser
  • Apple Safari 4.0.4
Sistemski alati
  • Paragon Hard Disk Manager 2009 PRO
Ostalo
  • Nero 9
  • 3DS Max 2010
  • Google Sketchup 7 Pro

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Obavezan software na racunalu
reservoir dog kaže...
hrastro kaže...

Znaci, nema ni jedan "almost-all-in-one" mesesenger koji podrzava audio za skype? Nije da cesto pricam, ali mi se zalomi koji puta :)

Mislim da je gore navedeni Pidgin upravo all in one za messenger-a, ali provjeri ;)

 

Inače preporučujem ti od browser-a Operu (umjesto Firefox-a), a ni Tune Up Utilities nije loš program.

 Ma slažem se sa svime navedenim jedino što Tune Up Utilities nema u free verziji nego samo u trial i komercijalnoj ili eventualno nekoj creckiranoj a koja se vrlo brzo nađe na black listama. Doduše ovaj se program kao i dosta drugih s potpuno legalnim dozvolama može naći i kao promo verzija ali to treba ubosti na vrijeme i puno surfati. A vjerujem da čovjek ima sličan program a to je Glary Utilities kao free verziju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 20:06 (bero 43).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice