Reinstaliranje OS-a

poruka: 128
|
čitano: 30.175
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Evo teme na koju me ponukala bugova anketa. Zanima me koliko puta godišnje reinstalirate operacijski sustav?

 

Vidio sam da ima i dosta ljudi koji godišnje reinstaliraju OS više od 4 puta. Moram reći da sam i ja jedan od tih. Reinstaliram čim se pojavi neki problem za koji nemam živaca da ga rješim.

 

Prvi put sam sam reinstalirao 20. 3. 2008. a zadnji put 18.10. A moram reći da sam ga kupio 6.11.2007. I kad mi se dvaput pokvario nosio sam ga u trgovinu u kojoj sam ga kupio (tj. kupio sam kod njih djelove, a oni su mi sastavili konfu) i oni su mi onda reinstalirali win. Jedan popravak me koštao 150 kn i činilo mi se puno pa sam odlučio preuzeti stvar u svoje ruke. I tako sam sam probao podići win kad mi se iz nekog razloga ''srušio'' ili je štekao. I 20.3. sam prvi put sam instaliro win i do sad sam ga instaliro 8 puta + 2 puta u trgovini gdje je kupljen. Znači ukupno 10 puta u 1 god i mjesec dana.

 

sada me zanima koliko često vi reinstalirete svoj OS, bio on win, linux ili neki drugi

Hello World!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

jednom u 2 ili 3 godine.....

rijetko da se dogodi da 1 u godinu ili godinu i pol...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Reinstaliranje OS-a

Svako malo ili kada nemam što za raditi drugo ili pametnije! Ove godine tri puta! U svibnju, rujnu i sada pred par dana. Trebalo je ne sramim se!Sramim se

Q6600 , EX38-DS4, DDR2 4GB 1000MHz, HD4870 1G
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

U poslijednje vrijeme mi se ne kvari Win puno pa ne reinstaliram puno, ali dosta se događa da instaliram neki OS koji hoću probati, pa ga za 2 h maknem, ali ovaj primarni OS (Win XP) ne diram

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Na jednom mom workstationu već 10 godina Solaris radi fino.

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Mozda jedan put godisnje. I dalje ne kuzim vas koji to radite svakih 5 minuta, kako mozete sebi dopustiti da vam OS tako brzo otkaze radi ovih ili onih razloga!?! Bas se po broju reinstalacija godisnje vidi koliko dobro odrzavate i pazite da vam OS i hardware rade glatko...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a

oko 5 puta godisnje...razlozi?..nisu bzvz Belji se

doduse u protekla 2 mj...vec sam 3x morao vrsiti navedenu radnju...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
Sint1 kaže...

Mozda jedan put godisnje. I dalje ne kuzim vas koji to radite svakih 5 minuta, kako mozete sebi dopustiti da vam OS tako brzo otkaze radi ovih ili onih razloga!?! Bas se po broju reinstalacija godisnje vidi koliko dobro odrzavate i pazite da vam OS i hardware rade glatko...

 rade glatko....
nije los rad sistema jedini razlog...
1) nabavio SATA HDD i bili problemi tjekom instalacije..(driveri neki)...i reistalacija pomogla...
2) instalacija viste uz vec postojeci i koristeni xp...znaci mogucnost odabira
3) posjedovanje nekih podataka koji mogu ugroziti neciju sigurnost....dolazi do komplikacije i dokumenti se zagube negdje po sistemu ili se nedaju izbrisati ali su jos unutra negdje...
4) mladi brat ti zadje prckat po registry-u....sta ces....tuc ga ?!Smijeh

naravno to su samo moji neki od mojih razloga.....i re-instalacija OS-a radi virusa i sl. ucinjena samo jednom i to vec davno =)
16 godina
offline
RE: Reinstaliranje OS-a

svake 3-4 godine. radi se o xp-u. jedino kaj sam radio repair ove godien kad sam zajebo boot loader sa linuxom.. sve ostalo za 5

16 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Slackware linux već više od godinu i pol sretno živi na mom kompu kao glavni OS, i ne pokazuje nikakve znakove usporavanja.

Dok sam imao win, reinstalirao sam ga samo kad sam apsolutno morao, dakle okvirno svake dvije godine (možda i manje).

 

Ni ja ne kužim zašto neki ljudi reinstaliraju OS svakih par mjeseci kako bi bolje radio, kao da je to normalna pojava.

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Reinstaliranje OS-a

10-15-ak puta godišnje.Konfa iz potpisa, a OS koji stalno koristim je Genuine Windows XP Home SP3.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Većinom jednom godišnje ili manje

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Samo po potrebi kad više nema izlaza i to uglavnom kad se virus toliko zavuče da poludiš onda je neizbježno

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Pogledajte koja je trenutno anketa na Bug Onlineu... :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
Proz0r kaže...

Pogledajte koja je trenutno anketa na Bug Onlineu... :)

 de ti pogledaj šta sam ja napiso u prvom postu
Hello World!
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Ja sam prije, dok su kompjuter prvo koristila mladja braca, pa poslije zena, bar par puta godisnje reinstalirao os (xp), a sada kad imam vlastiti laptop, kojem ne dam nitko da pridje nisam ni jednom instalirao os (vista business). E sad, da li je do xp-a i viste ili brace i zene ne znam, vjerojatno oboje po malo Cool. Ja spadam u skupinu korisnika koja ni ne pomislja vracati vistu na xp, uopce mi ne nedostaje, jer sam vistom prezadovoljan. Bas me zanima hoce li i u kolikoj mjeri se vista usporiti, posto je kod xp-a to bilo dosta brzo, bar kod mene. Zasad nikakvih naznaka usporavanja nema, nemam potrebe reinstalirati os i uzivam.

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Satellite pro a300 1gt
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
jurluk kaže...
Proz0r kaže...

Pogledajte koja je trenutno anketa na Bug Onlineu... :)

 de ti pogledaj šta sam ja napiso u prvom postu
Uf ja nesto opako i gadno pobrkao, sry...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a

Otkad imam Vistu ,za reinstaliranjem nema uopće potrebe!A vidim da niti neće biti.Jednostavno stabilna.

15 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

vidim da prema anketi ima dosta ljudi koji reinstaliraju os više od 4 puta godišnje

 

zadnji put kad sam gledao bilo je 17.4%, a sada je 18.4%, a sigurno će biti i više

 

baš sam se iznenadio. od trenutnih 663 koliko je glasovalo čak 121 pripadaju onima koji najčešće reinstaliraju

Hello World!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.12.2008 23:52 (jurluk).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Ma nije potrebno stalno reinstalirat windowse nego ih treba održavati. Uz pravilno i redovito održavanje (registry, fragmentacija i slično) može se izdržati i više godina. A za linuxe da ne govorim Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Ja sam u subotu morao nanovo reinstalirati Windows, zbog čačkanja po CMD, te sam sve potrebne podatke (C:) prebacio na drugi fizički disk (D:) i primarni sam formatirao, instalirao neke osnovne programe i drivere i sve super radi! A nisam bio reinstalirao nepamtim više, davno je bilo (više od godinu dana)!

Sada moram na svom kompu reinstalirati XP jer imam puno "smeća" i pojavio mi se problem da ne mogu ugasiti komp, već moram prakticirati "bosanski shutdown"!

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

U 3 mjeseca koliko imam ovaj komp jos uvijek je prva instalacija a na starom sam u godinu dana jedno 10 puta reinstalirao jer me hard prckao.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire Radeon HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Seagate 320+500gb,Corsair TX650W,Thermaltake Soprano http://www.velika-nagrada.hr I´ll take your brain to another dimension...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Godišnje jednom (XP pro). Možda i manje.

Nekada sam to češće radio (era Win98).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Reinstaliranje OS-a

što je manje moguće Smijeh

 

Grozim se od same pomisli da moram ponovo podešavati komp (znam da postoji ISO ismage, ali to se ne računa kao instalacija i reinstalacija) i instalirati gomile porgama

15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

svaka dva mjeseca, zadnji put sam ga instaliro kad je izašla beta CoD5 i sad ću opet samo da uhvatim vremena...

Be NooB To Be Cool...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Nema smisla nekoliko puta kodisnje reinstalirati ili to radit kad se pojavi neki problem osim u vrlo gadnim slucajevima kao kvarovi hardware-a disk maticna ili slicno  kad nema izlaza, problemi su tu da se rijesavaju i da se iz toga nauci nekaj a ne joj imam problem neda mi se zajeb.....  pa bum reinstaliral stvarno bezveze, ja sam xp imao tri godine isti do 8 mjeseca ove godine kad sam stavio novu maticnu pa sam morao reinstalirat i to je to skoro svaki problem se moze rijesit a ima i takvih koji reinstaliraju iz dosade a oni stvarno imaju ozbiljnih problema. Komp treba pravilno odrzavat i imat dobru zastitu a treba imat i zdravog razuma i inteligencije kaj nazalost svevisnji nije svakom podario i onda problema nema!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

evo baš sam odlučio da ću ovaj vikend reinstalirati win xp, i čim mi bude instalacija gotova, instaliram drivere te stavljam vistu dvd i pravim dual boot xp-vista

Hello World!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

evo ja tek u četvrtak reinstalirao os. nije mi se dalo petljat sa xp-vista dual boot-om tako da sam samo na xp-u.

Hello World!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Od servis paka za Vistu,nema više reinstala ,sve radi savršeno.NamigivaNamigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Ja sam sebi jučer reinstalirao XP jer sam imao nekih problema jer stalno čačkam nešta pa smrdam...a i nisam bio duuuuugo reinstalirao, pa je bilo i svakakvih smeća...sada sve radi OK

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice