VirtualBox tutorijal

poruka: 141
|
čitano: 86.592
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
arius kaže...

Probao i super sve radi na Mayi sad me zanima da li je moguce preko njega instalirati istu verziju samo drugo desktop okruzenje

 nejasno.. možda, možeš, virtual PC = normalan PC, instalacija, multiboot itd je jednaka pa i drugi DE.

-drugačije rješenje, imati više VMova, tj to im je namjena, sve dok host ima dovoljno resursa na raspolaganju. Tu je prednost virtualca u odnosu na fizički PC. Paralelno možeš imati 'hrpu' VM-PCja, različtih OSeva (win-osx-lin).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
zviznemte kaže...

Instalirao sam windows 7 i imam od tmobile stick internet. Kako da mi se virtualka spiji na njega???

Evo mog pitanja mi može netko odg??? hvala

zviznemte
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
zviznemte kaže...
zviznemte kaže...

Instalirao sam windows 7 i imam od tmobile stick internet. Kako da mi se virtualka spiji na njega???

Evo mog pitanja mi može netko odg??? hvala

 -ubodeš stick... dalje je nejasno što je problem.

-host vidi uređaj, kojeg trebaš (ako želiš) omogućiti VMu, ovisno o soft koji koristiš (HyperV, VPC, VBox, VMWare..) ima i opcija za 'trajno' ili svaki put kad pališ.

-ako misliš iz VMa koristiti tad trebaš driver, ako misliš mrežno, to je stvar hosta tj podešavanje mreže.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
ihush kaže...
zviznemte kaže...
zviznemte kaže...

Instalirao sam windows 7 i imam od tmobile stick internet. Kako da mi se virtualka spiji na njega???

Evo mog pitanja mi može netko odg??? hvala

 -ubodeš stick... dalje je nejasno što je problem.

-host vidi uređaj, kojeg trebaš (ako želiš) omogućiti VMu, ovisno o soft koji koristiš (HyperV, VPC, VBox, VMWare..) ima i opcija za 'trajno' ili svaki put kad pališ.

-ako misliš iz VMa koristiti tad trebaš driver, ako misliš mrežno, to je stvar hosta tj podešavanje mreže.

ups. virtual box..i da pokrene mi se instalacija sticka ali mi kaze da nemoze kopirat fileove sa tog mjesta.i da pogledam dali se program koristi i da iskljucim i ponovo pokrenem aplikaciju...dali mogu nekako spojiti da namjestim u network settings?

zviznemte
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

zar je problem pribaviti drivere i instalirati ih ako ne radi auto install s flasha (vjerojatno emulacija CDa..)?

ili klasičan mrežni share, mobilni stikić je mreža, jednako kao lan-wlan.. možeš ga dodati kao mrežnu karticu ili sharati-routati na hostu pa ostatak mreže (i virtualne ako si joj dozvolio) vidi mrežu i koristi je. Mreža je mreža, svejdno preko čega se spaja. Vidi npr adhoc i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
ihush kaže...

zar je problem pribaviti drivere i instalirati ih ako ne radi auto install s flasha (vjerojatno emulacija CDa..)?

ili klasičan mrežni share, mobilni stikić je mreža, jednako kao lan-wlan.. možeš ga dodati kao mrežnu karticu ili sharati-routati na hostu pa ostatak mreže (i virtualne ako si joj dozvolio) vidi mrežu i koristi je. Mreža je mreža, svejdno preko čega se spaja. Vidi npr adhoc i sl.

drivera nema, a pokusao sam pod settings ici i sve sam probao odabrati ali nista nece da se spoji...ako treba slika samo reci

zviznemte
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
zviznemte kaže...
..

drivera nema, ..

-?

-pokušao ići pod settings? Sve sam odabrao? Ništa neće da se spoji? ???

-slika čega? - Potreban je driver, sav hardware radi na nekoj platformi uz pomoć drivera.

 

Gdje si tražio driver? Dali znaš točan model? Što imaš od drivera (za koji OS)? Možeš li vidjeti na samom sticku (služi za auto install, može biti virtualni CD ili običan flash disk).

 

Ako ne možeš pronaći odgovarajući driver što zapravo radiš u virtualcu? VM služi pokretanju raznih OSeva. Ponekad je upravo nedostatak drivera npr za win-7-8-x64 razlog rješavanja problema kroz VM tj tad u VMu koristiš OS za koji postoji driver npr XP. ... Što radiš, što pokušavaš? U čemu je problem na host OSu da ga želiš riješiti kroz VM? Ili je samo učenje, isprobavanje... Tad moraš početi razmišljati 'normalnije'. Kreni od opisa trenutnog stanja (OS i HW), problem i cilj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
ihush kaže...
zviznemte kaže...
..

drivera nema, ..

-?

-pokušao ići pod settings? Sve sam odabrao? Ništa neće da se spoji? ???

-slika čega? - Potreban je driver, sav hardware radi na nekoj platformi uz pomoć drivera.

 

Gdje si tražio driver? Dali znaš točan model? Što imaš od drivera (za koji OS)? Možeš li vidjeti na samom sticku (služi za auto install, može biti virtualni CD ili običan flash disk).

 

Ako ne možeš pronaći odgovarajući driver što zapravo radiš u virtualcu? VM služi pokretanju raznih OSeva. Ponekad je upravo nedostatak drivera npr za win-7-8-x64 razlog rješavanja problema kroz VM tj tad u VMu koristiš OS za koji postoji driver npr XP. ... Što radiš, što pokušavaš? U čemu je problem na host OSu da ga želiš riješiti kroz VM? Ili je samo učenje, isprobavanje... Tad moraš početi razmišljati 'normalnije'. Kreni od opisa trenutnog stanja (OS i HW), problem i cilj.

Imam win 8.1pro 32bit. Pentium 4 3.0ghz, 2gb ram,hdd od 80gb i 120gb.
Instaliro sam na virtualci win 7 ultimate i sta sad trebam odabrati ovdje na slici da imam internet? Imam stick i kad ubodem stick prije na pocetku mi je otvarao na virtualci autorun ali sada ne zeli...driver za taj stick nema za skinut.
Instaliro sam radi isprobavanja.

 

Evo to mi prvo objasni kako spojit internet?

zviznemte
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
zviznemte kaže...
.

Instaliro sam na virtualci win 7 ultimate i sta sad trebam odabrati ovdje na slici da imam internet? Imam stick i kad ubodem stick prije na pocetku mi je otvarao na virtualci autorun ali sada ne zeli...driver za taj stick nema za skinut.
Instaliro sam radi isprobavanja.

..

- ako driver ne postoji, ne možeš ništa. (ali driver sigurno postoji, možda ne za OS koji pokušavaš... možda za win.3.11 ili win 98.. XP, linux i nije važno imati ultimatedišen, nego koliko bita.).

-ako je prije otvarao autorun, više ga ne otvara... tad se može zaključiti da je uređaj neispravan.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
ihush kaže...
zviznemte kaže...
.

Instaliro sam na virtualci win 7 ultimate i sta sad trebam odabrati ovdje na slici da imam internet? Imam stick i kad ubodem stick prije na pocetku mi je otvarao na virtualci autorun ali sada ne zeli...driver za taj stick nema za skinut.
Instaliro sam radi isprobavanja.

..

- ako driver ne postoji, ne možeš ništa. (ali driver sigurno postoji, možda ne za OS koji pokušavaš... možda za win.3.11 ili win 98.. XP, linux i nije važno imati ultimatedišen, nego koliko bita.).

-ako je prije otvarao autorun, više ga ne otvara... tad se može zaključiti da je uređaj neispravan.

 

Ma problem je sto nista nece da radi na virtualci ni kad ubodem bilo koji stick nece da ga otvori...drivera nema nigdje ni na huawi stranici...ma nista cekat cu jos 2gb i instalirat si hyper-v koji je najbolji od svih. :D

zviznemte
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 17:37 (zviznemte).
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
zviznemte kaže...
,,

Ma problem je sto nista nece da radi na virtualci ni kad ubodem bilo koji stick nece da ga otvori...drivera nema nigdje ni na huawi stranici...ma nista cekat cu jos 2gb i instalirat si hyper-v koji je najbolji od svih. :D

- drivera ima. Ako je Tcomov stick tamo traži..

- ovisno o driveru možeš dignuti odgovarajući OS koji može iskoristiti HW.. to je jedan od glavnih razloga za koprištenje VMa.

- stick se ne ubada u VM, nego u host. Ako ga host ne vidi, tad je neispravan. Ako ga vidi, tek tad ga može dati VMu... (opcije). Driver (originalan) se inače nalazi na sticku, ako ga vidiš, možeš ga kopirati, samo downloadani može biti novija verzija..

- za hyperv ... moraš x64-OS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

Ovak imam  mali problem prvi put koristim virtualbox i na win 7 sam instalirao unutnu 14.04 e sada ja sve lijepo instaliram al mi ubuntu pomalo steka..... u cemu je fora znal tko?? imam 2 gb rama i virtualu sam da 1 gb za ubuntu, dvojezgreni procesor , i dao sam 256 MB video memorije !

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VirtualBox tutorijal

Imam najnoviju verziju virtuaboxa i instalirao sam na nju android v.4.3 i ugl kad uđem u aplikaciju koja stoji vodoravno, sad dali postoji ocija da okrenem nekako sliku u virtualboxu da stoji okomito. jer ce mi se ukocit vrat

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
HA-HA-HA-HA kaže...

Ovak imam  mali problem prvi put koristim virtualbox i na win 7 sam instalirao unutnu 14.04 e sada ja sve lijepo instaliram al mi ubuntu pomalo steka..... u cemu je fora znal tko?? imam 2 gb rama i virtualu sam da 1 gb za ubuntu, dvojezgreni procesor , i dao sam 256 MB video memorije !

-1GB je malo za moderne OSeve, 256 je besmislica za VM-VGA, pogotovo u ovakvom omjeru RAMa. Premalo si ostavio hostu resursa.. VM bi još i radio (mada se ne znaju potrebni kriteriji.. pa i takva izjava nema nekog smisla).

-VM nije rješenje ako traži performanse, odnosno postoje daleko jače konfiguracije koje to rade glatko. Njavažnija je generacija CPUa (MMX-VTx..), jezgre nešto manje ako imaš 2+HT/4/ht, RAMa barem 8-32 itd.

VGA osim ako trebaš npr dx9 nema potrebe npr 3d acc. pošto je ova kombinacija obrnuta, nema razloga (da je linx host, win guest, za neke igre ili app.). Normalno je za VGA npr 8-16 moe 32 kao granica za 3d.. iznad tog samo kad posotji konkretan razlog koji bi to opravdao.

btw, količina VGA RAMa nije 'snaga' za VGA, ni na fizičkoj kartici.

 

edit: prijedlog, dodijeli VMu 512MB, 8 do 32 za VGA, koristi 10.4LTS ili stariji. To bi moglo zadovoljavajuće raditi. VM uvjek treba manje resursa nego fizički PC (jer je drugačiji HW i način rada nekih funkcija).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 15:53 (ihush).
10 godina
odjavljen
offline
VirtualBox tutorijal

Imam nekoliko pitanja za VBox:

 

-Da li ima dobru performansu ?

-Kako da omogućim da može Aero ?

-Da li je potrebno imati shared folders ?

 

Hvala na odgovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: VirtualBox tutorijal

1. Ovisi o hardveru (hw. podrška za virtualizaciju, količina RAMa, brzina diska...)

2. Postoji DX9 podrška u vboxu, moralo bi raditi

3. Da, ako misliš nešto prebacivati sa hosta na guest

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
Sum_of_all_fears kaže...

1. Ovisi o hardveru (hw. podrška za virtualizaciju, količina RAMa, brzina diska...)

2. Postoji DX9 podrška u vboxu, moralo bi raditi

3. Da, ako misliš nešto prebacivati sa hosta na guest

1. .. i željama, tj konkretnoj app. npr nije za igre (najzahtijevnije).

2. ..radi.

3. .. ne, tj i dalje može klasičan mrežni share, sharefolder je samo jednostavan 'direktan' način.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.6.2014 0:58 (ihush).
10 godina
odjavljen
offline
VirtualBox tutorijal

Imam jedno pitanje za VBox. Imam VBox portable i računalo sa 1GB RAM pa me interesuje može li računalo ikako pogoniti virtualnu mašinu ? OS je Windows 7 Ultimate.

www.malware-test.blogspot.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
Silwncer kaže...

Imam jedno pitanje za VBox. Imam VBox portable i računalo sa 1GB RAM pa me interesuje može li računalo ikako pogoniti virtualnu mašinu ? OS je Windows 7 Ultimate.

 VBox je software kao i svaki drugi. Ima svoje requirementse za minimum i preporučeno, optimum .. dakle kao i svaka druga aplikacija.

-1GB je za današnje kriterije malo, kad tomu dodaš VM tj oduzmeš.. što ti ostane? To nema veze s pitanjem dali se može, jer može se doći do mjeseca... korisnost-upotreba?...

-btw, ne znam kako se ponaša portable, recimo da je identično instaliranoj verziji, tad se ništa ne mijenja (ali i dalje imaš navedene req., pročitaj ih tj uvjek prvo pročitaj infoe-manuale i sl. ako nešto želiš učiti, jer ovako ćeš dobiti svakakve odgovore... dali su točni?)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Može mi netko reći Kako prebacim film (.mkv) iz moga kompa u virtualni komp (samo drag and drop?)

 

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
10 godina
odjavljen
offline
Re: VirtualBox tutorijal
ihush kaže...
Silwncer kaže...

Imam jedno pitanje za VBox. Imam VBox portable i računalo sa 1GB RAM pa me interesuje može li računalo ikako pogoniti virtualnu mašinu ? OS je Windows 7 Ultimate.

 VBox je software kao i svaki drugi. Ima svoje requirementse za minimum i preporučeno, optimum .. dakle kao i svaka druga aplikacija.

-1GB je za današnje kriterije malo, kad tomu dodaš VM tj oduzmeš.. što ti ostane? To nema veze s pitanjem dali se može, jer može se doći do mjeseca... korisnost-upotreba?...

-btw, ne znam kako se ponaša portable, recimo da je identično instaliranoj verziji, tad se ništa ne mijenja (ali i dalje imaš navedene req., pročitaj ih tj uvjek prvo pročitaj infoe-manuale i sl. ako nešto želiš učiti, jer ovako ćeš dobiti svakakve odgovore... dali su točni?)

Imam ga i instaliranog. Želio sam Windows Vista ili 7 na 512 MB RAM.

www.malware-test.blogspot.com
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

-može raditi. Problem su samo očekivanja (i ostatak npr HW za VTx..), jer tad host ima manje resursa nego guest. 512MB je minimum za današnje OSeve, za neko smislenije korištenje je 1-2GB realniji minimum. OS nije sam sebi svrha nego aplikacije koje u njemu korsitiš. Izuzetak je učenje npr sama ova tema, sam VM. Tad OK, napravi, vidi.. radit će (ako ti PC zadovoljava requirements za VM-VBox).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 14:05 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

evo i mog problema ako tko znade sve uredno napravim i instaliram u virtual box ali nakon što izvadim usb i ponovno ga želim upiknuti da koristim winse na njemu desi mi se ovo i više ništa od njih ne da mi otvoriti...poslije toga više ništa ne mogu jednostavno neće otvoriti

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 12:34 (regoć).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Čemu portable?

 

Problem ti je u tome što taj fajl više ne može nać. Promijenio se drive letter od sticka ili tako nešto. Instaliraj ga normalno.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

vjerojatno pogrešna ideja (razlog i način) kako nešto napraviti i kako nešto radi.. VM nije zamjena za liveboot-pendrive. Tad je VM nepotreban višak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal
sve sam rjašio i skužio kako to sve upisati sada je sve ok i super radi...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

 neće  windose spremiti samo linuxe ne znam zašto sve instalira ali ne upisuje..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

što na ovom forumu nitko ništa konkretno nezna za ovo nego samo dvije riječi i misli da je rekao pametnu....meni treba ovo da mogu koristiti na drugim kompjuterima na samo na svom...tako da od instalacije mi ne znači puno..uglavnom ovaj moj je portable ..

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Pa onda napravi da je USB bootabilan i gotovo. Čemu komplikacija sa virtualboxom?

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
regoć kaže...

..meni treba ovo da mogu koristiti na drugim kompjuterima na samo na svom.....

-VMove ne možeš korisitit na drugom/bilo kojem računalu, ograničen si na VM soft-player.

-boot/live.. je ono što trebaš, ako trebaš i ako znaš.. bootni neku live distru ili miniPE i bit će ti jasnije (kao i ograničenja XPa za takve stvari, to nije stvar OSa nego MSove odluke).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice