VirtualBox tutorijal

poruka: 141
|
čitano: 86.559
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

koristim sa ovim programom linukse na drugim kompovima ali ne mogu nikako spremiti windowse...jako mi je dobar i brz je zato bi i htio da mi netko pojasni kako da vindovse umemoriram da se poslije restarta ne zablokiraju...sve sam već isprobao ali nikako ne uspjevam...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

evo napokon sam skužio trebao sam to sve klonirati pa export i onda import zatim restart i trebalo bi se sada otvoriti sve ostalo izbrišemo i to je to...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

evo sada imam drugi problem zašto mi nestaje opcija za 64bita pa onda kod restarta se ponovno pojavi

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

Pitanja su u stilu: "avion je preletio nad New Yorkom, u Siriji je poćeo rat, zašto je pile u Konjšćini prešlo preko ceste?"

Kak da mi znamo kaj želiš napravit?

Lijepo objasni kaj želiš postići i objasnim ti u detalje kaj trebaš.

A i slika je super,niš ne vidim gore (možda mi je mali ekran? ili trebam naočale?).

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 17:37 (zerocool12).
 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

možda da klikneš na sliku ne bi ti naočale trebale, no pitanje je zašto mi u ovom programu nestaje opcija za 64bita kada želim koristiti tu opciju...kompjuter mi je 64bita a i već sam koristio tu opciju..ne trebam pametovanja nego odgovore ako tko zna ....zna se čemu ovaj program služi zar ne...

 
0 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

u biosu nemam opcije za virtualizaciju ali mi ipak otvara tu opciju no odjednom nestane zašto imam matićnu

ASRock FM2A75 PRO4
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Zato jer nemaš podršku za VT-X ili tako nešto.

 

Isuse...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

..u biosu nemam opcije za virtualizaciju..

 

- BIOS nema ništa s virtualizacijom (osim opcija da se nešto uključi/isključi), stvar je na CPU/APU..

- provjeri requirementse, provjeri koji CPU ili APU imaš i tad možda dobiješ odgovor.

-nestajanje je veći problem, vjeorjanto nemaš odgovarajuće dirvere, patcheve, nadogradnje... čitavog sistema (BIOS, driveri.. i VM). Kad sve instaliraš, ugasi/restart.. jer možda se sistem resetira i postavi prethodno stanje.. možda čak tako treba biti (npr u školi i sl. se 'zamrzne' stanje PCa).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: VirtualBox tutorijal

eh kada bih znao ne bih pomoć tražio no sve što si ti meni ovdje opisao meni je nepoznato....znadem samo da na ADVANCED CPU CONFIGURATION ima ta opvija za iskljućiti ili isključiti kada uđem u BIOS SETUP...

to meni samo kod ovog programa šteka inaće kompjuter radi savršeno ...no kako i što se dešava da malo dođe kod ovog programa i primi a malo nestame i nikako da se pojavi zašto...ako znadeš milio bih detaljno kao lajku pojašnjenje jer da kopam nešto i da zeznem komp ne bih htio...

15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
regoć kaže...

..jer da kopam nešto i da zeznem komp ne bih htio...

 -ne diraj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

koristio bih VMware Workstation ali on se mora instalirati a meni treba ne instalirajući da ga mogu nositi na usb i koristiti na svim kompjuterima...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

-nema. Ti želiš liveOS-pendrive .. butabilan medij. VM ovisi o playeru, radi u njemu (u emulatoru).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: VirtualBox tutorijal

pa koji mi preporučuješ da je dobar

10 godina
odjavljen
offline
VirtualBox tutorijal

Pošto testiram antiviruse i ostali sigurnosni software, bi li bilo dobro da koristim XP ? Imam Windows 7 na 1GB i laga mi kad snimam nešto.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
regoć kaže...

pa koji mi preporučuješ da je dobar

- ovo je tema za VM, Vbox..

- nema jednostavnog odgovora jer ovisi što želiš (mada misliš da znaš što želiš...), prvo moraš naučiti pa ćeš dalje moći.

- za sad vidi bilo koji live OS/medij, linux, miniPE, npr Hirens.. da dobiješ ideju. Dali će to biti pno što želiš? Teško, ali jednog dana možda.

 

Silwncer kaže...

Pošto testiram antiviruse i ostali sigurnosni software, bi li bilo dobro da koristim XP ? Imam Windows 7 na 1GB i laga mi kad snimam nešto.

- VM danas s 1GB.. to nije ni za tablet dovoljno. XP ili CP/M svejedno, zovi Cowboya jedino on ima rješenje... (iz drugog filma).

- Prije korištenja bilo kojeg SWa pogledaj requirementse. Minimum je minimum, sve ostalo ovisi... za novi soft ne vrijede req. od prije desetak godina. Ako bi u VMu radio sa starim SWom, može jer bi bilo dovoljno resursa.

 ... a testiranje virusa, LOL. No ako te to veseli nastavi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: VirtualBox tutorijal

pa najjednostavnije sam rekao želim winse na usb i da ih mogu nositi pošto mi ne radi VB a VMware nema kao portable kaj je tu nejasno?...sve koje sam do sada isprobao koće ili ne odgovaraju ...

15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
regoć kaže...

 kaj je tu nejasno?...sve koje sam do sada isprobao koće ili ne odgovaraju ...

 -tebi nije jasno, to ne radi kako si zamislio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: VirtualBox tutorijal

pa kako me ni nije jasno ja sam postavio pitanje zašto mi dođe i ode opcija 64bita na VB pošto nitko nezna što bi to moglo biti pitao sam za ovo ostalo ....no meni ne treba pametovanje nego pomoć pošto ne znam a kaj se tiće pametnjakovića sit sam njih i ako mi ne možeš pomoći nemoj mi odmoći....nije to odgovor što ti daješ nego želiš biti pametan i prikazati kako nešto znadeš no mislim da na kraju znaš manje nego ja....zato ti hvala na odgovorima i nemoj mi više ovako pmagati jer ču previše znati nego to ostavi nekome tko želi pomoći....

11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

Evo napravio sam si portable VMware Workstation i mogu reći da sam oduševljen kako radi dobro sve u svemu ovo je programčić kud i kamo bolji od VirtualBoxa nikakvih problema oko instalacije išlo je glatko kao po loju i jako sam zadovoljan...

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: VirtualBox tutorijal
regoć kaže...

Evo napravio sam si portable VMware Workstation i mogu reći da sam oduševljen kako radi dobro sve u svemu ovo je programčić kud i kamo bolji od VirtualBoxa nikakvih problema oko instalacije išlo je glatko kao po loju i jako sam zadovoljan...

Cameyo ? Ako hoćeš da radi kako treba, moraš postaviti da ne mijenja drive letter i moraš imati key za njega.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

-ok, u pravu si. Jedino što sam tvrdoglav, al ništa zato.. my bad.

Ne razlikuješ LiveBoot (bootabilan medij kao npr install, ali funkcionalan.. donekle), i VMove.

VM je soft, emulacija, koja radi u POSTOJEĆEM OSu, win-lin-osx.. kao HOST, dok je GUEST neki VM-OS u emulatoru-playeru, tj softwareu koji na određenoj platformi izvršava VirtualMachine. Zato je VM-VM, jer je virtualan.

Live, je jednako kao instaliran, razlika je samo u mediju, HDD-CD-DVD-USB.. removable. Ubodeš i upališ. To želiš, ali to nije VM. Jasnije? ili da sporije tipkam?

 

baci pogled (google radi?) na npr linux distribucije (+pen drive, live i sl) ili progooglaj npr Hirens ili miniPE. Kad to vidiš/shvatiš razumjet ćeš razliku i to što želiš. Za linux je vrlo jednostavno, jer je free, dok MS ne želi omogućiti jednostavno korištenje miniPEa kao i OSX.. Ti čak ako želiš možeš u takav LiveBoot/OS, instalirati i neki VM soft kao VBox, ali je nepotreban i ovisi o količini raspoloživih resursa (računaj da je za VM x2 u odnosu na Live + problem ako ne radi Live i VM je ugl. nepotreban. može biti potreban ako je host npr linux i trebaš neku Win app, ali to može možda i wine itd itd..), jer HOST ima req. .. + GUEST OS, brzina, kapacitet medija.. ali može se. Naravno, treba imati malo predznanja (koje ti nemaš) i umjesto što se uvrijediš k'o neki curičak, razmisli o napisanom i nauči ili odskakući, samediferance..

Live OS je dakle 'normalan' instaliran OS, razlika je 'samo' medij i (teoretski) radi na svakom računalu koje ga može bootati i ako zadovoljava requirementse za OS. Slično installu (koji služi kao osnova takvog OSa). Novi fičer uveden s Win8 (sa serverskih..) je WinToGo, progooglaj i to. Ali MS to otežava...

 

U međuvremenu, ako te to vrijeđa, ponovo, nemaš potrebno znanje. Nit ne razlikuješ osnove, nazive.. zato ne možeš (osim ćorava koka metodom) napraviti ono što želiš.

- Nauči osnove, tad ćeš možda napraviti ono što želiš, tad će ova tema biti od neke koristi. Za sad je samo svađa... nepotrebna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 17:25 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
VirtualBox tutorijal

imam te botane samo što sam htio ovaj no nebitno sada glavno da sam dobio što sam htio WMware je jedan od najboljih tako da sam se sada pikirao na njega i dobio željeno hvala na svemu ...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Imam jedno pitanje. Na laptopu instaliram virtualBox i normalno dignem virtualnu mašinu sa windows server 2012... Dođem kuć instaliram i oću dignuti ponovo server 2012, kad ono uopće ga nema na listi i fali mi zadnja opcija other windows (64bit). I na laptopu i na kompu je instaliran 8.1 64 bit.... Oba imaju 8BG RAM-a, razlika je jedino u procu što je na laptopu Intel, a na kompu AMD ako ima veze nekakve....

Samsung Galaxy Note II :)
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
goranbm kaže...

.. I na laptopu i na kompu je instaliran 8.1 64 bit.... Oba imaju 8BG RAM-a, razlika je jedino u procu što je na laptopu Intel, a na kompu AMD ako ima veze nekakve....

- nevažan je OS (osim same kompatibilnosti, requirementsa.. verzije softa i sl.)

- važan je (samo) CPU tj njegove teh.spec, najvažnija VTx.. dok BIOS (ovisno o verziji MBO-chipsetu i ugrađenom CPUu) daje opcije enable/disable. Npr VT je defaultno isključen, desktop MBO (pogotovo 'jači' chipset, recimo gamerski, ima više opcija nego neka leowend MBO pogotovo nptebook može imati vrlo malo CPU opcija, ali to ovisi o kategoriji notebooka, biz, netbook, workstation..

- Neke opcije nije poželjno mijenjati nakon što je  OS instlairan, neke su preduvijet za sam OS itd..

- u slučaju kad CPU (ili siromašniji bios BIOS, CPU-IDom se može vidjeti dali je funkcija podržana) ne nude npr VTx, tad se može koristiti starija ver. VMsofta ili neka u kojoj je kriterij relaxan/patchan ali može utjecati na brzinu, stabilnost ili podržane guest OSeve. Ponekad je bolje rješenje neki drugi VM soft pa čak i Host OS. Izbor može ovisiti o cilju, npr dali je bitan directx, 64bita itd... reako bi da je Msov server najsretniji na MSovom serveru hyper kao vm host, sve ostalo nije tako praktično. Usput vidi SUSE hyper. Samostalni najkvalitetniji je VMware, dok je MSov light VPC praktičan za obične win i obične potrebe.. izbor je dovoljno velik, dosta kombinacija.. kad u to ubaciš HW i neke ideje-namjenu.. tad je nemoguće drugima savjetovati 'najbolju kombinaciju' osim da je sami isprobaju i pronađu.

 

edit, čekout spec npr xeon-i7-i3-pentium-celeron .. razlika je 'samo' u o(ne)mogućenim funkcijama, teh. sve ostalo je jednako (ista jezgra, razlika samo u broj corea-clocku-cacheu). Intel zaključava funkcije, slično kao razlika za K/extreme CPU koji ima otključan množitelj. AMD ne pratim ugl podržava većinu stvari ali nije 'pravi' CPU više kućni za kućanice... (šala, postoji Opteron..).

 

link sa svim potrebnim linkovima (npr CPU/laptopi...) za provjeru što je supportano kao SLAT/VT..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 13:12 (ihush).
14 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Hvala ti na ovako iscrpnom odgovoru, priznajem da sam sad malo zbunjen, jer previse informacija mi je to sad odjednom. Ukratko, što bi trebao napraviti da na kompu uspijem dignuti virtualku sa win server 2012 ??

Samsung Galaxy Note II :)
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
goranbm kaže...

.. Ukratko, što bi trebao napraviti da na kompu uspijem dignuti virtualku sa win server 2012 ??

- nema 'ukratko', gore je navedeno sve (ili jedan dio). + početak teme, google/wiki/MS..

- Prvi korak je znanje, tad HW. Vidi linkić iznad, možda računalo ne zadovoljava requirementse.. itd. Dali uopće možeš s2012 je pitanje (req.), pa tek tad koji vm. Vjerojatnije je da možeš npr Win7x32, XP, polovicu linux distri. Možda ne s VBoxom.. Zašto baš taj server, zašto ne neki stariji (npr 2008 ima i x32).. (uvjek su req preduvijet + podržan guest u VMu). Ako je konkretan soft/OS baš potreban, tad HW mora biti prilagođen njegovim potrebama. Kad imaš neki HW prilagodiš se onome što on može i tako kombiniraš SW, na silu neće.. (ali se može probati..).

 

imaš 8.1 x64 (pro?) -> možeš dodati u programs hyper-v, probaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 13:51 (ihush).
14 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Evo uspio pokrenuti na hyper-v instalaciju windows server 2012... Sad ćemo vidjeti kako dalje. :)

Samsung Galaxy Note II :)
14 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Može pomoć oko konfiguracije mrežnog adaptera sa fiksnom IP adresom, ali da mi ostane Internet konekcija ?? Gledao sam malo po netu, ali mi nije jasno da li to konfiguriram unutar Virtualke ili na onom virtualnom adapteru u mom OS-u ...

Samsung Galaxy Note II :)
15 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal
goranbm kaže...

Može pomoć oko konfiguracije mrežnog adaptera sa fiksnom IP adresom, ali da mi ostane Internet konekcija ?? Gledao sam malo po netu, ali mi nije jasno da li to konfiguriram unutar Virtualke ili na onom virtualnom adapteru u mom OS-u ...

 -jednako je. Osim redosljeda, jer klasičan server već u startu ima fix ip, na VMu se doda net.adapter.. bla-bla, unesi fix ip, dns, gw. Radi. Ako ne radi, obriši vmov net, postavi fizičku ip, dodaj vmov net.. radi. (jel radi?)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 13:09 (ihush).
14 godina
offline
Re: VirtualBox tutorijal

Da li je moguće i kako da spojim 3 virtualne mašine (jedan server i 2 klijenta) u istu mrežu ... Da ih mogu dodati u domenu ?

Samsung Galaxy Note II :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice