Black Friday 2018

poruka: 1.539
|
čitano: 249.247
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Black Friday 2018

Svake godine ista/slična sranja. Možda sam mogao uhvatiti još koji deal ali nisam se trudio pretjerano tražiti. Malo proletio i to je to. Nemam volje kad znam kako to uglavnom završi. Pogotovo u našim trgovinama.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
maxy0 kaže...
Prayer kaže...
I mene su također zajebali iz Linksa. Na sreću i nesreću njihovu ja govna ne papam.

Članak 33.

(1) Poslovna praksa smatra se zavaravajućom ako sadrži netočne informacije, zbog čega je neistinita ili ako na neki drugi način, uključujući njezino cjelokupno predstavljanje, pa čak ako je informacija činjenično točna, zavarava ili je vjerojatno da će zavarati prosječnog potrošača u vezi s nekom od okolnosti navedenih u stavku 2. ovoga članka, čime ga navodi ili je vjerojatno da će ga navesti da donese odluku o kupnji koju inače ne bi donio.

(2) Okolnosti iz stavka 1. ovoga članka na koje se zavaravajuća poslovna praksa odnosi jesu:

1. postojanje ili priroda proizvoda

2. osnovna obilježja proizvoda, kao što su njegova dostupnost, koristi, rizici, izvedba, sastav, pripadci, postojanje postprodajne pomoći potrošaču i sustava rješavanja pritužbi, metode i datum izrade ili nabave, dostava, podobnost za ostvarivanje svrhe, način korištenja, količina, specifikacija, zemljopisno ili tržišno podrijetlo, rezultati koji se očekuju od njegove uporabe ili rezultati i bitni pokazatelji testova ili provjera provedenih na proizvodu


https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_03_41_723.html?fbclid=IwAR2gvu_HAe67nkke4QdKNDPNgfXDMT8QharRB-C5rV4nLWmeBPGtArOnuLQ

 i kaj ćeš sad dalje

 

 

Sutra tokom dana im idem u najbližu poslovnici i napisati ću formalnu žalbu i samim time ću zahtijevati da mi se proizvod koji je "prodan" proda po istoj cijeni jer kao što sam vidiš gore oni oglašavaju svoje proizvode po lažnim cijena tj oglašavaju ono što niti nemaju. Ako se ne misle oglasiti na moj prigovor zovem i nastavljam dalje sa udrugom o zaštiti potrošača, a vjeruj mi da s njima nema zajebancije. Kazne nisu male a ja osobno osim vremena sa svojim prigovorom nemam šta izgubiti. 

 

To bi svi trebali napraviti kojima je šteta nanošena lažnim oglašavanjem ako ne za sebe bar za druge, jer će se ovo ponoviti garant sljedeće godine. 

10 godina
online
Re: Black Friday 2018
Old Iggy kaže...
toma20 kaže...
zdgrunf kaže...
toma20 kaže...

jeste poceli dobivati pakete sa mall.hr? ja sam 16.11 narucio hranu za psa i pisalo mi je datum otpreme 20.11-27.11 saljem im jucer mail nitko nista ne odgovara...

 Mene SSD čeka u poslovnici

 sad sam im se javio na face kazu da zobg puno narudzbi ocekuje se kasnjenje paketa,sta ne drzi vodu ja sam narucio 16.11 kolega iznad u petak njemu je doslo danas,a mojem paketu traga ni glasa hh 

Pitanje je, recimo, jesu robu imali na svom lageru ili kod dobavljača.

Što piše, kad je roba preuzeta / trebala biti preuzeta?

 nisam siguran kada sam narucivao,ali mislim da je pisalo kao i sada na zalihama

7 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Prayer kaže...

 

 

Sutra tokom dana im idem u najbližu poslovnici i napisati ću formalnu žalbu i samim time ću zahtijevati da mi se proizvod koji je "prodan" proda po istoj cijeni jer kao što sam vidiš gore oni oglašavaju svoje proizvode po lažnim cijena tj oglašavaju ono što niti nemaju. Ako se ne misle oglasiti na moj prigovor zovem i nastavljam dalje sa udrugom o zaštiti potrošača, a vjeruj mi da s njima nema zajebancije. Kazne nisu male a ja osobno osim vremena sa svojim prigovorom nemam šta izgubiti. 

 

To bi svi trebali napraviti kojima je šteta nanošena lažnim oglašavanjem ako ne za sebe bar za druge, jer će se ovo ponoviti garant sljedeće godine. 

 i dode inspekcija kod njih. dobar dan imamo prigovor taj i taj, molimo vas da se ocitujete.

 

imali smo akciju na web shopu sa XXX artiklima, kolicine su bile XXX, ljudi si poceli masovno kupovati, zbog opterecenja shopa, sistem nije reagirao kada su prodane sve kolicine i doslo je do toga do cega je doslo.

 

evo mozete vidjeti da su XXX ljudi kupili taj i taj artikal, ovih 50 je dobilo to jer je bilo 50 komada, ostalih 500 nije dobilo jer nema robe, i njih smo obavijestili da im kupnja nije prosla i vratit cemo novac.

 

ok hvala, dovidenja

 

uglavnom, to se desava svake godine, ne samo kod nas, vec svuda po webshopovima

 

dozivio sam to i na alzi i na casekingu, i sada za svjetsko prvenstvo na hangar shopu, isto je bila inspekcija i desilo se tocno ovo gore sto sam opisao, tako da nista od toga

 

ako ti se da gubit vrijeme da bi nesto dokazao sam sebi, samo izvoli, ali odmah ti kazem da od toga nista, ne zato sto je ovo hrvatska, jer kod nas je inspektorat stvarno dobar i istjera stvari kada ima za to podloge, medutim u ovome slucaju to nije to

 

vise srece sljedece godine, mozda do tada nasi shopovi naprave neki upgrade, a ne da im se rusi sistem kada dode 200 ljudi nesto kupiti

14 godina
offline
Black Friday 2018

Web shop u HR, stani u red i cekaj.

MadeInCroatia
6 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2018
X3M kaže...
Prayer kaže...

 

 

Sutra tokom dana im idem u najbližu poslovnici i napisati ću formalnu žalbu i samim time ću zahtijevati da mi se proizvod koji je "prodan" proda po istoj cijeni jer kao što sam vidiš gore oni oglašavaju svoje proizvode po lažnim cijena tj oglašavaju ono što niti nemaju. Ako se ne misle oglasiti na moj prigovor zovem i nastavljam dalje sa udrugom o zaštiti potrošača, a vjeruj mi da s njima nema zajebancije. Kazne nisu male a ja osobno osim vremena sa svojim prigovorom nemam šta izgubiti. 

 

To bi svi trebali napraviti kojima je šteta nanošena lažnim oglašavanjem ako ne za sebe bar za druge, jer će se ovo ponoviti garant sljedeće godine. 

 i dode inspekcija kod njih. dobar dan imamo prigovor taj i taj, molimo vas da se ocitujete.

 

imali smo akciju na web shopu sa XXX artiklima, kolicine su bile XXX, ljudi si poceli masovno kupovati, zbog opterecenja shopa, sistem nije reagirao kada su prodane sve kolicine i doslo je do toga do cega je doslo.

 

evo mozete vidjeti da su XXX ljudi kupili taj i taj artikal, ovih 50 je dobilo to jer je bilo 50 komada, ostalih 500 nije dobilo jer nema robe, i njih smo obavijestili da im kupnja nije prosla i vratit cemo novac.

 

ok hvala, dovidenja

 

uglavnom, to se desava svake godine, ne samo kod nas, vec svuda po webshopovima

 

dozivio sam to i na alzi i na casekingu, i sada za svjetsko prvenstvo na hangar shopu, isto je bila inspekcija i desilo se tocno ovo gore sto sam opisao, tako da nista od toga

 

ako ti se da gubit vrijeme da bi nesto dokazao sam sebi, samo izvoli, ali odmah ti kazem da od toga nista, ne zato sto je ovo hrvatska, jer kod nas je inspektorat stvarno dobar i istjera stvari kada ima za to podloge, medutim u ovome slucaju to nije to

 

vise srece sljedece godine, mozda do tada nasi shopovi naprave neki upgrade, a ne da im se rusi sistem kada dode 200 ljudi nesto kupiti

 

Nemoj me krivo shvatiti ali to nije moja briga. Ako im webshop nije dobro radio trebali su ga ugasiti, što nisu. Samim time su lažno oglašavali stanje i cijenu svojih proizvoda. Stime su kupcima nanijeli na desetke tisuće kuna štete što ne smije proći nekažnjeno bilo to slučajno ili namjerno.

 

Edit: toplo preporučujem svatko tko je imao negativna iskustva s njima da napišu review sukladno o tome na Facebook stranici. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 20:54 (Prayer).
16 godina
offline
Black Friday 2018

Links je mogao za Prime Day nakupovat hrpu stvari na Amazonu i lijepo se re-stockat za Black/Cyber dayeve..

Najosnovniji primjer. Logitech G403 je isao po 19,99£, tu su ga mogli prodavat po 50kn vise i svejedno zaradit hrpu love na tome, ili bar imati dobru reklamu..

Par-stotinjak takvih miseva nije problem skladistiti negdje par mjeseci.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Black Friday 2018

Mislim da ne možeš tek tako naručiti više komada istog artikla, meni je dozvoljavalo dodati do max 2 ista artikla. Dakle ograničeno je po osobi.

12 godina
offline
Black Friday 2018

Tako je, to su sve ponude za fizičke osobe. Trgovci imaju svoje kanale iz kojih dobivaju robu po još nižim cijenama nego su za nas za prime day/black Friday. 

 

Ja sam vrebao na Amazon.de i ulovio lijepe popuste prošli tjedan. 

16 godina
offline
Re: Black Friday 2018
DommY kaže...

Mislim da ne možeš tek tako naručiti više komada istog artikla, meni je dozvoljavalo dodati do max 2 ista artikla. Dakle ograničeno je po osobi.

 

Peruneph kaže...

Tako je, to su sve ponude za fizičke osobe. Trgovci imaju svoje kanale iz kojih dobivaju robu po još nižim cijenama nego su za nas za prime day/black Friday. 

 

Ja sam vrebao na Amazon.de i ulovio lijepe popuste prošli tjedan. 

 pretpostavljam da..

onda im je i jos manje oprosteno :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Black Friday 2018

Evo meni danas došao dualshock iz santa domenice dan ranije, plus besplatna dostava :D

15 godina
offline
Black Friday 2018

Links je odigrao foru pozitivnog/negativnog publiciteta. Bili s na konju čim su uspjeli dobit red pred poslovnicom. Ako ih sad pljujemo uvijek se mogu opravdat forom o "prevelikoj potražnji".

Jedino kaj se može napravit je ne kupovt kod njih.. nista drugo..

(G)jokaCRO ingame
5 godina
offline
Black Friday 2018

Jel' itko ista na kraju dobio od linksa, a da je to bilo na "akciji" u ponedjeljak ?!?!? Malo mi je nevjerojatno da nitko nista nije dobio.

11 godina
offline
Black Friday 2018

ja sam u pon malo poslije 8h narucio nzxt red sleeve ili kakse zove vec, crveno svijetlo, i shadow of mordor a danas su me obavijestili da nista od toga.. znaci to se prodalo sve odmah u 8.00, naslo se tolko ljudi koji su bas te 2 stvarcice trazili al nebitno.

trebamo se organizirati i podici privatnu tuzbu protiv njih jer svake godine cigane i to ne samo za "BF"

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
14 godina
offline
Black Friday 2018

Naručio u ponedjeljak u linksu nekoliko usb-ova..al niš, otkazana mi je narudžba.

10 godina
neaktivan
offline
Black Friday 2018

Ja sam imao 3 narudžbe, dvije napravljene u 8 ujutro i jednu popodne. Prva je odmah prošla i podignuo sam artikle u ponedjeljak, za drugu mi je danas došao mail da je spremno za isporuku, a za treću mi je došao mail da nema svih artikala (doduše ne piše čega nema)...Sve u svemu, ja zadovoljan...

12 godina
neaktivan
offline
Black Friday 2018

Naručio napajanje u pon u 10h, nijedan mail od onda, zvao sam danas ujutro kad će isporuka i kažu mi da će mi danas stići mail, 22:54 - nema maila.
Nažalost sad ne mogu naručiti ostale komponente jer ne znam ukoliko uz njih trebam napajanje naručiti ili ne.

14 godina
offline
Black Friday 2018

Links:

 

Poštovani ,

 

narudžba sadrži artikle iz prodajne akcije Cyber Monday koja je imala iznimno ograničene količine te će za Vašu narudžbu biti dopremljeni samo artikli koji su bili  dostupni prilikom kreiranja Vaše narudžbe.
Artikli koji su rasprodani prije zaprimanja Vaše web narudžbe su automatski maknuti iz iste.

Ako je narudžba plaćena unaprijed izvršit ćemo povrat sredstva na Vaš račun u iznosu nedostupnih artikla.
Narudžba će biti spremna za isporuku na lokacijama naših poslovnica ili kurirskom službom u roku 5-10 radnih dana, daljnje obavijesti oko paketa dobivate putem mail-a. 

Lijepi pozdrav

 

Dok mi je Sancta domenica za joystick skinula pare s kartice a ni mail od payway-a nisam dobio, kamoli od SD. Na žalbu mailom ni riječ od njih.

MadeInCroatia
16 godina
offline
Black Friday 2018

Da je mene otkantao Links, žalio bi se. To se na Amazonu ne događa. Zašto? Ne prodaju 10000 nečega čega nemaju. Ako svi prešute i ništa ne poduzmu, opet nas to čeka slijedeće godine, i opet one poslije, pa poslije...

 

Update: treba vidjeti uvjete poslovanja/prodaje na stranici. Moguće da su se ogradili da nisu dužni prodati u slučaju xyz :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 23:12 (zdgrunf).
15 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Men baca da je invalid iako je preko 100e. Moze bit da je isteko?

Kak dobijas kodove? Ja sam pretplacen na news i ne dobijam ih.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Black Friday 2018

https://www.links.hr/hr/article/narucivanje-online

...

Ako prodavatelj nije u mogućnosti isporučiti sve naručene proizvode, isporučit će raspoložive te o tome obavijestiti kupca e-mailom odnosno telefonom zajedno sa informacijom o dostupnosti i predviđenom roku za isporuku preostalih proizvoda. Ako proizvode nije moguće naknadno isporučiti, za neisporučene proizvode kupoprodajni se ugovor automatski raskida.

...

 

Moš se slikat...

 

 

5 godina
offline
Re: Black Friday 2018
zdgrunf kaže...

https://www.links.hr/hr/article/narucivanje-online

...

Ako prodavatelj nije u mogućnosti isporučiti sve naručene proizvode, isporučit će raspoložive te o tome obavijestiti kupca e-mailom odnosno telefonom zajedno sa informacijom o dostupnosti i predviđenom roku za isporuku preostalih proizvoda. Ako proizvode nije moguće naknadno isporučiti, za neisporučene proizvode kupoprodajni se ugovor automatski raskida.

...

 

Moš se slikat...

 

 

 Zapravo, ovo boldano je vrlo "delikatno", jer zasigurno da oni mogu isporuciti naknadno te proizvode, ali ne po toj cijeni.

 

P.S. Kakvo im je to odbrojavanje na grafickim, procesorima, maticnim.... od 2 dana ?!?!?! Pa po tim cijenama su ti proizvodi isli i prosli tjedan. Izgleda da im je stranica u totalnom rasulu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 23:25 (SamoPitam3).
6 godina
online
Black Friday 2018

Iz Linksa sinoć došao mail da su artikli predani dostavnoj službi i da se očekuje isporuka kroz 2 dana (nadam se danas jer je do sada tako bio slučaj). Laptop na popustu i SSD SanDisk 128 sa cyber monday-a (narudžba kreirana u pon oko 13-14h).

Senior IT Consultant
9 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Ja sam jedan od rijetkih i sretnih ljudi što nisam ništa našao za crni petak što mi treba, niti sam potrošio novce jer je eto nešto sniženo. Lova ostala u džepu, živci na broju.
12 godina
offline
Black Friday 2018

Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

 

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:


5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti.

Sada lijepo svi dignuti prijavu protiv Linksa na
https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i pozvati se na clanak 35 stavak 5. Zakona o zastiti potrosaca.Pa neka gospoda u Linksu objasnjavaju inspekciji sto i kako.

 

ovo je c/p sa jednog foruma gdje se ekipa napalila i krenuli su sa prijavama prema Linksu ;)

14 godina
offline
Black Friday 2018

Artikal koji sam naručio su maknuli sa stranice https://www.links.hr/hr/punjac-za-notebook-trust-primo-19138-90w-univerzalni-016002027 

Nisam dobio mail o otkazivanju, dal ga sad mogu očekivati?

don't look at me!
7 godina
protjeran
offline
Re: Black Friday 2018
playjob kaže...
Ja sam jedan od rijetkih i sretnih ljudi što nisam ništa našao za crni petak što mi treba, niti sam potrošio novce jer je eto nešto sniženo. Lova ostala u džepu, živci na broju.

 

Tak i ja, artikle koje sam narucio su po redovnoj cijeni, i narucio sam iz potrebe, ne zbog "crnog petka" ili "sajber ponedjeljka".

 

Al to su sve sitnice, HDMI spliter sa Audio Extractorom, strujna letva sa 2x 5 stekera, svaki red ima svoj prekidac,

nesto malo kanalica, samolijepljivih vodilica, cicak trakica itd.

 

I epilator za babu pod bor. To je jedino sto sam skuplje narucio, al to je radi mog gusta, ne njezinog. Dosadilo mi vise na gorilu lijegat.

9 godina
offline
Re: Black Friday 2018
Nije loša kupovina, ja sam uzeo za cable management neke džindže, budući da uskoro dolazi Ryzen pa da ga lijepo ušuškam i uzeo sam si masku za mobitel, na internetu 10kn, u osječkoj Portanovi 60kn, nisam lud.
7 godina
offline
Re: Black Friday 2018
C3c1l kaže...

Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

 

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:


5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti.

Sada lijepo svi dignuti prijavu protiv Linksa na
https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i pozvati se na clanak 35 stavak 5. Zakona o zastiti potrosaca.Pa neka gospoda u Linksu objasnjavaju inspekciji sto i kako.

 

ovo je c/p sa jednog foruma gdje se ekipa napalila i krenuli su sa prijavama prema Linksu ;)

 upravo ova boldana recenica ti govori da nista od toga.

 

nisam gledao ali, ako je pisalo na toj akciji, black friday, cyber monday, rasprodaja, rjesavanje zaliha, stari lager i slicno, to ti upravo znaci ovo boldano, a zna se sto znaci rasprodaja, ko prvi njegova djevojka.

 

oni ili bilo tko drugi tko je imao ovakve akcije, su istaknuli cinjenicu da su to akcije rasprodaje lagera, i svatko koji posalje narudzbu pristaje na te uvjete ugovora sa trgovcem i kraj price

 

previse gledate amerikcih filmova gdje se ljudi tuze zato sto mu je netko puhnuo u uha i misli da je ostecen

 

sve mi se cini da su najvise popizdili ovi njuskalo preprodavaci koji su mislili nabrzaka zaraditi paru, pa sada dizu sve zive na noge jer eto plan nije uspio bas najbolje, kao sto je bio slucaj sa petkom gdje su ipak uspjeli neku paru okrenut 

13 godina
offline
Re: Black Friday 2018

Upitno jedino može biti ako Links i dalje ima te proizvode dostupne po višoj cijeni, onda to ne znači da se rješavao starih zaliha i mogao je isporučiti proizvod.

H18 kad se bio zaigrao s visokim popustima, na web shopu im je dosta vremena stajalo nedostupno za hrpu proizvoda.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice