Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

poruka: 228
|
čitano: 205.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
bloodborne kaže...
T700 kaže...

Dali je ovo oke brijači aparat, ne vidim točan model. 

 

usput da vas pitam, koliko traje a i košta zamjenska britvica za philips? 

 ja baš gledam ovaj.

 Pogledao sam i ja, ali mi Elipso nije blizu, ima sat vremena dalje za ići a nisam ni vremenski bio slobodan pa sam rađe kupio onaj koji sam pokazao na slici. Mogu reći da je super brijač, u usporedbi sa ovim koji si nasao ti ovaj nema svoju torbicu ali nije vazno, mogu ja nači nešto drugo ako bude potrebe. A što se tiće glave, čujem da je uglavnom ista za sve Philipse.  

Za razliku od obične britvice, s njime se malo duže brije ali ne smeta. Sviđa mi se suho brijanje i manje je ljepljivog iznutra kad treba čistiti jer se ništa ne taloži. 

 

8 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ako netko razumije,  dali je izvedivo za ovaj Philips koji ima 2 pina, kupiti usb kabel i koristiti isti punjač sa kojim punimo smarpthone ? Kabel čak ne mora biti dug. 

 

 

7 godina
online
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Pogledaj na adapteru koliki je napon, ako je 5V onda možeš.

Ali sumnjam, philips obično gura one 13V adaptere.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 6:24 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Nakon traženja svakakvih trimera za tijelo, išao sam u rizik i uzeo Philips BG7025/15 Bodygroom Series 7000:

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07FJHZDPL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Dakle, aparat za sve od vrata pa nadolje 

 

Konkretno, moj dojam nakon korištenja dva puta, ovaj aparat je odličan: šišač je brz, ima s jedne strane trimer sa češljom (podešavanje duljine od 3-11 mm i koji se može skinuti za još kraću dlaku), a sa druge brijač koji zbrije da koža bude glatka... lako se čisti...

 

Baterija traje 80 min i treba mu 1h da se napuni. Britvica traje godinu dana i zamjenska se može isto naručiti na amazonu za 12 eura.

 

Negativne strane (meni nebitne) su da ostaje crvenilo na koži, malo je bučan i ne može raditi dok se puni...

 

  

5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
kule kaže...

Nakon traženja svakakvih trimera za tijelo, išao sam u rizik i uzeo Philips BG7025/15 Bodygroom Series 7000:

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07FJHZDPL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Dakle, aparat za sve od vrata pa nadolje 

 

Konkretno, moj dojam nakon korištenja dva puta, ovaj aparat je odličan: šišač je brz, ima s jedne strane trimer sa češljom (podešavanje duljine od 3-11 mm i koji se može skinuti za još kraću dlaku), a sa druge brijač koji zbrije da koža bude glatka... lako se čisti...

 

Baterija traje 80 min i treba mu 1h da se napuni. Britvica traje godinu dana i zamjenska se može isto naručiti na amazonu za 12 eura.

 

Negativne strane (meni nebitne) su da ostaje crvenilo na koži, malo je bučan i ne može raditi dok se puni...

 

  

 Nije mu mana sto ne moze raditi vec mu je prednost sto moze raditi i pod tusem... A koristiti ga pod tusem ukopcan u struju i nije najpametnija stvar sto mozes napraviti zar ne....

8 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Meni je mana to sto je ružan i i grdo za rukovanje kad na jednoj strani moras dodirivati oštricu da bi se ošišao ili obrijao sa drugom stranom sa time bi me bilo sram ići u javnost :D 

 

Volio bi otvoriti i temu o kineskim brijačim aparatima o kojom nismo dovoljno pažnje uložili.  Ako imamo super kineze kod smartphonea, zašto nebi bili i dobri i kinezi brijaći

https://www.ebay.co.uk/itm/Red-Black-Rotary-3D-Rechargeable-Washable-Mens-Cordless-Electric-Shaver-Razor/263706035367?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3Db4dba65b99f9467fbf76669d80643436%26pid%3D100675%26rk%3D3%26rkt%3D15%26mehot%3Dpp%26sd%3D143538817195%26itm%3D263706035367%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A5f9d6952-679d-11eb-9df1-92edde80303e%7Cparentrq%3A71bf97a11770aaec9f6b34bcfffd25c4%7Ciid%3A1

 

 

Imam trenutno Philips, razmisljam da kupim jos i ovakav jedan kao rezervni, da se nađe u autu ili negdje na poslu :D haha pa kad treba nest pokratiti onda imas dostupan aparat. Još uvjek nisam siguran dali brije dobro. možda philips i ovaj kinez imaju istog proizvođača nekih dijelova primjerice ovih noževa ? 

 

5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ne bih znao ali kad sam istrazivao za svoj novi aparat gledao sam te rotary i zamjenske glave iz kine kazu da su puno losije nego original. Na kraju poslije braun series 5 kupio series 9 i ja zadovoljan ;) Jbg kad ne znas sta valja znas sta je skupo ;)

15 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
T700 kaže...

Meni je mana to sto je ružan i i grdo za rukovanje kad na jednoj strani moras dodirivati oštricu da bi se ošišao ili obrijao sa drugom stranom sa time bi me bilo sram ići u javnost :D 

 

Volio bi otvoriti i temu o kineskim brijačim aparatima o kojom nismo dovoljno pažnje uložili.  Ako imamo super kineze kod smartphonea, zašto nebi bili i dobri i kinezi brijaći

https://www.ebay.co.uk/itm/Red-Black-Rotary-3D-Rechargeable-Washable-Mens-Cordless-Electric-Shaver-Razor/263706035367?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3Db4dba65b99f9467fbf76669d80643436%26pid%3D100675%26rk%3D3%26rkt%3D15%26mehot%3Dpp%26sd%3D143538817195%26itm%3D263706035367%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A5f9d6952-679d-11eb-9df1-92edde80303e%7Cparentrq%3A71bf97a11770aaec9f6b34bcfffd25c4%7Ciid%3A1

 

 

Imam trenutno Philips, razmisljam da kupim jos i ovakav jedan kao rezervni, da se nađe u autu ili negdje na poslu :D haha pa kad treba nest pokratiti onda imas dostupan aparat. Još uvjek nisam siguran dali brije dobro. možda philips i ovaj kinez imaju istog proizvođača nekih dijelova primjerice ovih noževa ? 

 

 Ko da je bitno kako izgleda, bitno je da odrađuje posao kako treba... :)

5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

ja sam pred par godina uzeo aparat za šišanje preko aliexpressa , koristim ga cesto i za brijanje.. 

dosta se dobrim pokazao, jedino sta se malo duze puni. treba mu nekih 4-5 h i baterija ne traje nesto dugo

10 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Braun 9 je odličan. Nije jeftin ali vrijedi novce, super brije.

5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
Syke kaže...

Braun 9 je odličan. Nije jeftin ali vrijedi novce, super brije.

 Jeste ali imam osjecaj da sam sa series 5 lakse postizao glatko brijanje... Ali series 9 je fenomenalna masina....

11 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Meni osobno je za bilo koju zonu na tijelu ovaj odličan, ima zaobljene oštrice i hipoalergenu mrežicu tako da nema crvenila garantirano, lako se čisti pod vodom jer se oštrica može izvaditi. Nova oštrica košta oko 100-120kn u Mulleru i preporuka je jednom godišnje zamjeniti ali to ovisi koliko se upotrebljava meni je dvije godine i više izdržala. 

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/brijaci-aparati/PHILIPS-BG5020-15/

5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
roby27 kaže...

Meni osobno je za bilo koju zonu na tijelu ovaj odličan, ima zaobljene oštrice i hipoalergenu mrežicu tako da nema crvenila garantirano, lako se čisti pod vodom jer se oštrica može izvaditi. Nova oštrica košta oko 100-120kn u Mulleru i preporuka je jednom godišnje zamjeniti ali to ovisi koliko se upotrebljava meni je dvije godine i više izdržala. 

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/brijaci-aparati/PHILIPS-BG5020-15/

 Jest dok ne probas bolje ;)

14 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Imam "Braun" 10B serije i pošla mu je membrana na osovini. Ima li to gdje za nabaviti?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
8 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
ivo454 kaže...

Imam "Braun" 10B serije i pošla mu je membrana na osovini. Ima li to gdje za nabaviti?

 https://www.notino.hr/braun/combipack-series1-cruzer-10b-20b-mrezica-za-brijaci-aparat-ostrica/

 

ili na ebayu 

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Braun+10b+replace&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&LH_BIN=1&_sop=15 

 

odaberes trgovca iz EU ako želis da brže stigne. 

 

11 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
Posmatrač kaže...
roby27 kaže...

Meni osobno je za bilo koju zonu na tijelu ovaj odličan, ima zaobljene oštrice i hipoalergenu mrežicu tako da nema crvenila garantirano, lako se čisti pod vodom jer se oštrica može izvaditi. Nova oštrica košta oko 100-120kn u Mulleru i preporuka je jednom godišnje zamjeniti ali to ovisi koliko se upotrebljava meni je dvije godine i više izdržala. 

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/brijaci-aparati/PHILIPS-BG5020-15/

 Jest dok ne probas bolje ;)

 Za tijelo ne postoji bolje u tom rangu cijene samo skuplje i bačen novac realno, ovo je taman dovoljno i učinkovito. 

 

Za lice imam One Blade kad mi zaraste brada nakon 10 dana ne brijanja a inace se brijem britvicom ili žiletom i to nema konkurenciju ako se želi izbrijat lice da bude glatko. 

5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
roby27 kaže...
Posmatrač kaže...
roby27 kaže...

Meni osobno je za bilo koju zonu na tijelu ovaj odličan, ima zaobljene oštrice i hipoalergenu mrežicu tako da nema crvenila garantirano, lako se čisti pod vodom jer se oštrica može izvaditi. Nova oštrica košta oko 100-120kn u Mulleru i preporuka je jednom godišnje zamjeniti ali to ovisi koliko se upotrebljava meni je dvije godine i više izdržala. 

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/brijaci-aparati/PHILIPS-BG5020-15/

 Jest dok ne probas bolje ;)

 Za tijelo ne postoji bolje u tom rangu cijene samo skuplje i bačen novac realno, ovo je taman dovoljno i učinkovito. 

 

Za lice imam One Blade kad mi zaraste brada nakon 10 dana ne brijanja a inace se brijem britvicom ili žiletom i to nema konkurenciju ako se želi izbrijat lice da bude glatko. 

 Ja sam povrijedio desnu ruku pa se brijem lijevom i tu mi j elektricni spas... Sto se tice britvica jedino sa mach 3 sam postizao glatkocu koju sam zelio a one su skupeeeeeeee.... A i kvalitet dostupan na nasem trzistu je upitan... 

15 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

BRAUN 300S ili Philips BG5020/15 Bodygroom nekako sam neodlučan što bi bilo bolje

11 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Jedan je više za lice a drugi za tijelo...ne znam za sto ti treba?

15 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

hvala znači u tome je razlika

13 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
Zamolio bi za preporuku brijaćeg aparata za osobu 70+ godina koja se brije svaka 2-3 dana. Cijena nije toliko bitna, htio bi uzeti nešto šta je zbilja dobro i odgovarajuće
16 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Brijem se isključivo električnim brijačima.

 

 

Prvi je bio Braun 3770. Taj je brijao prihvatljivo, ali je jako glasan i mrežice se jako brzo troše/trgaju a koštale su kao neki jeftinjak cijeli aparati.

Nakon toga, zbog cijena Braun oštrica/mrežica (koje je trebalo mijenjati svakih nekoliko mjeseci) i buke, kupljen je Philips s tri rotirajuće oštrice. I dan danas radi, ali je do sada mijenjana baterija te oštrice nekoliko puta.

Između kvara baterije tog Philipsa i promjene baterije (nekoliko godina kasnije) korišteno je nekoliko različitih žnj aparata.

Kupio skuplji Grundig s mrežicama, to čudo je bilo kao depilator a ne brijač, čupalo kao ludo a brijalo nikako, vratio par dana kasnije i kupio jeftinjak Sinbo u Konzumu.

Taj Sinbo je brijao odlično, ali je pregorio taman nakon isteka jamstva. Kupio AEG mali u Kauflandu, brijao dobro ali došao s neispravnim punjačem pa sam ga morao reklamirati i dobio povrat.

Kupio opet Sinbo nešto noviji, par mjeseci kasnije kod jednog čišćenja iskoči opruga jedne od glava i ravno u odvod; ostao aparat neupotrebljiv. Nema dijelova za nabaviti.

Popravio Philipsa, dobio Braun serije 3 prije koju godinu za Božić i sada koristim oba i nezadovoljan sam.

Philips, kao i svi brijači tog tipa, ne brije mi dovoljno blizu kože i pomalo čupa, a osjetljiva koža pa se sve upali.

Braun serije 3 (320s) pak određena područja moram milijun puta prelaziti. Mislim da mi je brada prejaka za njega. I nedavno me upozorio na promjenu mrežice (koja košta skoro kao aparat!).

 

Zbog toga što sam sada nezadovoljan, razmatram kupnju nekog opakog brijača, tražim neki što je dobar za snažnu dlaku a da uz to brije što bliže koži.

Imate kakvih prijedloga? Vrat mi je područje s kojim je svaki aparat do sada imao problema.

 

Od ostalih brijača/šišača - koristim Remington Grooming Kit PG6130 (već drugi, prvi se pokvario pred kraj jamstva od tri godine) koji mi je bio odličan dok sam puštao bradu, a sada je primarno za ostala područja.

Koristim i SilverCrest (Lidlov) šišać za dlake nosa/ušiju i obrva, dobar je. I Philips aparat za šišanje. Te jedan kineski BakBlade 2.0 za leđa.

 

A opet, kada prođe pandemija, budem puštao bradu vjerojatno...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ja sam se elektricnim razocarao, nikako ne mogu biti kao britvica, bar ne za glavu.

Za lice kako-tako, al glavu nikako.

 

Mogu ti dati 10€ BoldKing invite, pa si probaj.

Nemam nikakvih iritacija na kozu, svako sjecivo je odvojeno i gipko,

idealno za glavu i lice, ne sjeces si madeze (ako ih imas).

Kod: MTU2NDK2MQ

 

https://www.boldking.com/at/de-de/products/start-pack#

 

Sad vise nemas startera bez kreme za brijanje i kreme poslije brijanja,

ali zato sad mozes bolje individualizirati set britvica.

Prije si imao samo mogucnost 4x Normal, 4x Soft ili 4x Extra Soft,

nego imas i mogucnost Mixed Pack, gdje imas 2x Normal + 1x Soft + 1x Extra Soft,

pa vidis sto ti najbolje pase.

 

Ja koristim Extra Soft, najbolje su mi za glavu, i traju mi zaista dugo. Dok Mach 3 Ultra nakon 3x brijanja glave

vec pocne cupati i nije vise ugodan.

 

Elektricni su mi ostali jedino za sisanje, tu koristim Philipsa jer ga mogu koristiti pod tusem, dok njihovi prsteni za brijanje

otupe nakon 5x brijanja glave. Onda samo muka, nikako obrijati, iritacija koze zbog dugotrajnog trljanje po glavi itd.

 

Moj elektricni je Philips S7310/12, tog modela vise nema (po normalnoj cijeni), za skracivanje kose i za brijanje lica je OK,

vjerujem da se nozevi ne otupe tako brzo ako brijes samo lice. Za glavu brzo otupi, ne preporucam.

 

Naslijednik direktni je Philips S5250/06, nudi sve sto i S7310/12 + sto ima nekakvu "cooling" tehnologiju, sa sprijeci grijanje koze

i iritacija. A i nije previse skup:

https://geizhals.eu/philips-s5250-06-series-5000-men-s-shavers-a1853442.html

 

Cuo sam samo dobre rijeci za Remingont XR1410, ali nisam probao i ne mogu ti osobno nista reci.

https://geizhals.eu/remington-xr1410-flex360-men-s-shavers-a1612963.html

 

Drska je super, idealna za brijanje lica i glave. E sad koliko dugo nozevi izdrze kod brijanja glave - ne znam.

 

Braun po meni nije za glavu, osim navodno Series 9, koja je OK i za glavu, ali sve druge nisu.

https://geizhals.eu/?cat=hkoerper_her&xf=1809_Braun~4963_Nass-%2FTrockenrasur~5563_wasserdicht~5606_Trimmer~7736_Lithium-Ionen~872_Herrenrasierer

 

Al za lice bi i slabiji modeli mogli biti OK. Ne znam, ne volim brijace sa mrezicom, nije za mene.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ipak ne bih na britvice, to samo u nuždi. 

 

S mrežicom u pravilu dlaka ostaje kraća, a što tanja mrežica i jači aparat to je glatkoća sličnija brijanju s žiletima.

Problem su slabi aparati i debele mrežice.

 

Ovi s rotacionim glavama, oni ostavljaju dlaku duljom zbog samog principa rada tj brijanja, a modeli što imaju brijače glave u izdvojenoj "gljivi" još dodatno kompliciraju stvari oko čišćenja/održavanja.

 

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ma ovaj sistem kod Philipsa je jednostavan, glava se otvori i nozevi se izvade iz kucista, al nisu za brijanje glave.

Za lice su OK.

Braun serija 9 moze i za glavu, jer ima 4 ostrice, dvije centralne i dvije vanjske (za kracu i tanju dlaku),

dok centralne ostrice na seriji 9 mogu rezati deblju i duzu dlaku.

 

No serija 9 je u startu skuplja, i pitanja je koliko kosta zamjenski materijal, mrezice i ostrice.

Kod Philipsa je prilicno povoljno, za 15€ promjenis nozeve i miran si jedno vrijeme.

 

A da uzmes zilet sa cesljom, kakav smo koristili jos u JNA? Pa kad se naviknes, mozes i bez ceslja.

Bolje i gladje brijanje lica neces imati od toga. Al za glavu je prilicno nespretno, ako sam brijes, jer se otraga posjeces.

 

Tebi za vrat i lice super.

 

Ili gledaj Brauna, odredi si cjenovi prag, i onda istrazuj koji je model za tebe. Na zalost nema vise onog progama

za 30 dana test, pa mozes vratiti. Al u HR imas ako kupis preko WebShopa, da vratis unutar 14 dana. Makar to meni nije higijenski.

Ovo od proizvodjaca kuzim, jer ce oni promjeniti glavu i ostrice, te prepakirati da bude kao nov.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
marijanooo kaže...
Zamolio bi za preporuku brijaćeg aparata za osobu 70+ godina koja se brije svaka 2-3 dana. Cijena nije toliko bitna, htio bi uzeti nešto šta je zbilja dobro i odgovarajuće

Philips OneBlade obrije bez problema dugu bradu i bradu na vratu ali moraš mijenjat glavu svakih 4-6 mjeseci (možda i više), glave su dosta skupe, tu kod nas cca 120kn, zadnji put sam kupio par komada u Kauflandu na akciji po 80kn ali to je i dalje dosta skupo. Napomena da OneBlade ne brije baš kao britvica, ali što se tiče jednostavnosti tu je top. Također je super za oblikovanje brade, brkova i zulufa.

 

Od ovih ostalih električnih, probao sam neke jeftine sencor i remington ali to brije bradu od max 2 dana (barem moju), vrat moram završit s OneBlade-om jer koliko god prelazio i u kojem god smjeru, ništa osim njega ne brije.

 

Gledam cijene braun series 9, prije par tjedana je bio popust na amazonu 160 funti, ako će mi trajat 15 godina možda se isplati. Zamjenske glave su 35 funti svakih 18 mjeseci što na kraju ispadne jeftinije nego OneBlade. Naravno ako se brije svaki dan onda je to bacanje novaca, series 9 me zanima jer je navodno najbolji za dužu bradu (3 dana).

13 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
Svinja kaže...
marijanooo kaže...
Zamolio bi za preporuku brijaćeg aparata za osobu 70+ godina koja se brije svaka 2-3 dana. Cijena nije toliko bitna, htio bi uzeti nešto šta je zbilja dobro i odgovarajuće

Philips OneBlade obrije bez problema dugu bradu i bradu na vratu ali moraš mijenjat glavu svakih 4-6 mjeseci (možda i više), glave su dosta skupe, tu kod nas cca 120kn, zadnji put sam kupio par komada u Kauflandu na akciji po 80kn ali to je i dalje dosta skupo. Napomena da OneBlade ne brije baš kao britvica, ali što se tiče jednostavnosti tu je top. Također je super za oblikovanje brade, brkova i zulufa.

 

Od ovih ostalih električnih, probao sam neke jeftine sencor i remington ali to brije bradu od max 2 dana (barem moju), vrat moram završit s OneBlade-om jer koliko god prelazio i u kojem god smjeru, ništa osim njega ne brije.

 

Gledam cijene braun series 9, prije par tjedana je bio popust na amazonu 160 funti, ako će mi trajat 15 godina možda se isplati. Zamjenske glave su 35 funti svakih 18 mjeseci što na kraju ispadne jeftinije nego OneBlade. Naravno ako se brije svaki dan onda je to bacanje novaca, series 9 me zanima jer je navodno najbolji za dužu bradu (3 dana).

 Zasto je bacanje novaca ako se brije svaki dan?

2 godine
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Redmington beard boss Jako dobar za cijenu... 

15 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
marijanooo kaže...
Svinja kaže...
marijanooo kaže...
Zamolio bi za preporuku brijaćeg aparata za osobu 70+ godina koja se brije svaka 2-3 dana. Cijena nije toliko bitna, htio bi uzeti nešto šta je zbilja dobro i odgovarajuće

Philips OneBlade obrije bez problema dugu bradu i bradu na vratu ali moraš mijenjat glavu svakih 4-6 mjeseci (možda i više), glave su dosta skupe, tu kod nas cca 120kn, zadnji put sam kupio par komada u Kauflandu na akciji po 80kn ali to je i dalje dosta skupo. Napomena da OneBlade ne brije baš kao britvica, ali što se tiče jednostavnosti tu je top. Također je super za oblikovanje brade, brkova i zulufa.

 

Od ovih ostalih električnih, probao sam neke jeftine sencor i remington ali to brije bradu od max 2 dana (barem moju), vrat moram završit s OneBlade-om jer koliko god prelazio i u kojem god smjeru, ništa osim njega ne brije.

 

Gledam cijene braun series 9, prije par tjedana je bio popust na amazonu 160 funti, ako će mi trajat 15 godina možda se isplati. Zamjenske glave su 35 funti svakih 18 mjeseci što na kraju ispadne jeftinije nego OneBlade. Naravno ako se brije svaki dan onda je to bacanje novaca, series 9 me zanima jer je navodno najbolji za dužu bradu (3 dana).

 Zasto je bacanje novaca ako se brije svaki dan?

  Ako se brijem svaki dan onda me čak i ovaj jeftini sencor dobro obrije, nema slegnutih dlaka na vratu (jer su kratke) tako da ni to nije problem. Onda bih možda uzeo series 3 ili 5 jer su jeftinije zamjenske glave a posao odrade dobro. Naravno series 9 se isplati ako imaš iritacije ili jednostavno želiš što bolje brijanje (do kože). Također treba uzeti u obzir da će se brže trošit i da ćeš češće morati mijenjati onu tekučinu za pranje (navodno je series 9 težak za ručno čišćenje ali nema šanse da bih još kupovao i tu tekučinu). Možeš ovdje pročitati više.

 

 

 

5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
Svinja kaže...
marijanooo kaže...
Svinja kaže...
marijanooo kaže...
Zamolio bi za preporuku brijaćeg aparata za osobu 70+ godina koja se brije svaka 2-3 dana. Cijena nije toliko bitna, htio bi uzeti nešto šta je zbilja dobro i odgovarajuće

Philips OneBlade obrije bez problema dugu bradu i bradu na vratu ali moraš mijenjat glavu svakih 4-6 mjeseci (možda i više), glave su dosta skupe, tu kod nas cca 120kn, zadnji put sam kupio par komada u Kauflandu na akciji po 80kn ali to je i dalje dosta skupo. Napomena da OneBlade ne brije baš kao britvica, ali što se tiče jednostavnosti tu je top. Također je super za oblikovanje brade, brkova i zulufa.

 

Od ovih ostalih električnih, probao sam neke jeftine sencor i remington ali to brije bradu od max 2 dana (barem moju), vrat moram završit s OneBlade-om jer koliko god prelazio i u kojem god smjeru, ništa osim njega ne brije.

 

Gledam cijene braun series 9, prije par tjedana je bio popust na amazonu 160 funti, ako će mi trajat 15 godina možda se isplati. Zamjenske glave su 35 funti svakih 18 mjeseci što na kraju ispadne jeftinije nego OneBlade. Naravno ako se brije svaki dan onda je to bacanje novaca, series 9 me zanima jer je navodno najbolji za dužu bradu (3 dana).

 Zasto je bacanje novaca ako se brije svaki dan?

  Ako se brijem svaki dan onda me čak i ovaj jeftini sencor dobro obrije, nema slegnutih dlaka na vratu (jer su kratke) tako da ni to nije problem. Onda bih možda uzeo series 3 ili 5 jer su jeftinije zamjenske glave a posao odrade dobro. Naravno series 9 se isplati ako imaš iritacije ili jednostavno želiš što bolje brijanje (do kože). Također treba uzeti u obzir da će se brže trošit i da ćeš češće morati mijenjati onu tekučinu za pranje (navodno je series 9 težak za ručno čišćenje ali nema šanse da bih još kupovao i tu tekučinu). Možeš ovdje pročitati više.

 

 

 

  Ja imam seres 9 i  ne razumijem dio sa tezim odrzavanjem. Skines mrezu isperes pod vodom i to je to. Brijem se svaki dam i izbrijem da ne mozes pod rukom osjetiti dlake u bilo kojem pravcu. Na suho traje duze na mokro sa pjenom krace. Nije bucan plus svi ostali benefiti series 9....Imao i series 5 i isto bio prezadovoljan....

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 19:58 (Posmatrač).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice