Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.675.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo 6600k combo razmontiran, narucena ponovo kava... sad se mislim ipak da otkazem i uzmem ryzena, sto da radim???

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 18:28 (lav1000).
12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

Evo 6600k combo razmontiran, narucena ponovo kava... sad se mislim ipak da otkazem i uzmem ryzena, sto da radim???

 Najbolje bi ti bilo da uzmeš plejstejšn.

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tako nekako, PS5 pred vratima...Ryzen 8/16, Navi ...sve na 7nm a ne trenutni PC Intel/AMD drlozi

 

 

 

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Koje nove zahtjevne igre imaju bench unutar same igre.Kad mi dođe idućih dana i5 8400 pa da testiramo frend i ja 8400 vs 4460 - razmak 4 generacije ako se ne varam

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
@lav1000
Moja preporuka ti je da sačekaš 19. kad na youtube izbace benchmarke za nove ryzene pa po tom odluči, mislim da je najlogičnije.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mislim da covjek nakon iskustva koje je osobno imao ne bi uzeo ni poklonjeni ryzen.
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Mislim da covjek nakon iskustva koje je osobno imao ne bi uzeo ni poklonjeni ryzen.

 Kako ne, uzeo bih ga  da napravimo jedan antiryzen party, riza na rostilju uz prisustvo intel high councila

 

 

Kad bi ja znao dali ce raditi memorija raditi mozda bi i uzeo...ali ovako mislim da nista od tog rizika

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 20:14 (lav1000).
13 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 sad se mislim ipak da otkazem i uzmem ryzena, sto da radim???

Dont go to the dark side.      

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Uzmi AVR 8-bit.

8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Prica se da novi ryzeni sustizu i3 8100 u igrama 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Prica se da novi ryzeni sustizu i3 8100 u igrama 

 Luci bang for buck no1 pozicija ti je onda ozbiljno ugrozena 

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Prica se da ce lucija izdrzati 2 dana bez crvenog 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

Prica se da ce lucija izdrzati 2 dana bez crvenog 

 

 Prica se da se BiH zaduzila 100% BDP-a za nabavku Strixice za tamosnjeg glavnog hw entuzijasta 

12 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

A jesi smijesan, skoro kao ta Zotać kutija od cigara sto nazivaju grafom 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

A jesi smijesan, skoro kao ta Zotać kutija od cigara sto nazivaju grafom 

 Eno prepravio sam da me vise ne gnjavis sa tom zotakicom 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 Eno prepravio sam da me vise ne gnjavis sa tom zotakicom 

 E to je vec mašinerija, znaju hardverske mange sta cepa 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
chaselol kaže...

A jesi smijesan, skoro kao ta Zotać kutija od cigara sto nazivaju grafom 

 Eno prepravio sam da me vise ne gnjavis sa tom zotakicom 

Welcome to Gigabyte GTX1060 club 

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera
Fanu kaže...

 

odi si ti sebi delidad intel procesore kako ne bi thermal throttlali i onda proucavaj koji od 3 boosta se odnosi na 1, 2, 3 i vise jezgri da saznas kakve ces uopce imati performanse

 

i onda kad to sve skontas, kupi si novi maticnu jer "novi" intel CPU ne radi sa maticnom starom pola godine

 

to sve pod uvjetom da uopce razumijes koji procesor imas, jer ovo sve spada pod 8. generaciju intel procesora (naravno sve pod 14nm proizvodnim procesom kojeg vuku od 2014):

 

Kaby Lake-R
Coffee Lake-S
Kaby Lake-G
Coffee Lake-U
Coffee Lake-H
Coffee Lake-S Part 2
Cannon Lake

 

glavno da se AMD ovdje zajebava zato sto 5-15% zaostaje za najjacim intel procesorima u igrama na rezoluciji koja je na izlazu (1080p)

Mit o delidanju je davno razbijen i moze se razbiti jos koji put, al tebi ako je lakse tjesi se i dalje.

 

Turbo boost ionako pada u vodu cim se multiplier dodatkne. Ne znam cemu uopce sluzi ova recenica, da ti popis gluposti koji si napisao bude duzi?

 

Pa intel je vec 3 generacije na istom socketu 1151, kaby je isao na sky ploce isto kao sto sad ryzen 2 ide na ryzen 1 ploce, ryzen 3 ce ici na isti am4 socket, al ti nitko ne garantira da ce ici na stare chipsete.

 

Evo ti pa slobodno usporedi 8600k koji nije intelov najjaci mainstream cpu sa iducim ryzenom na popisu (bio on 1600 il 1700) klik, na 1440p su razlike u prosjeku 15%. 1080p rezultati su naravno druga dimenzija i pokazatelj da imas lufta kolko hoces da si optimalno namjestis postavke za zeljeni omjer fps/detalji ne 1440p. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Pa intel je vec 3 generacije na istom socketu 1151, kaby je isao na sky ploce isto kao sto sad ryzen 2 ide na ryzen 1 ploce, ryzen 3 ce ici na isti am4 socket, al ti nitko ne garantira da ce ici na stare chipsete.

Intelova promjena generacije procesora mijenja i socket (nije isti pinout) i chipset. AMD-ovi novi procesori dolaze s istim pinoutom pa zadržavanje socketa znači i daljnju podršku, a tako je bilo dosad. Intelova iduća generacija procesora opet mijenja socket i chipset, AMD-ova ne. Vrlo je vjerojatno da će idući Ryzen ići i u Ryzen 1 ploče, a Intel sigurno neće niti u prethodne.

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Intelova promjena generacije procesora mijenja i socket (nije isti pinout) i chipset. AMD-ovi novi procesori dolaze s istim pinoutom pa zadržavanje socketa znači i daljnju podršku, a tako je bilo dosad. Intelova iduća generacija procesora opet mijenja socket i chipset, AMD-ova ne. Vrlo je vjerojatno da će idući Ryzen ići i u Ryzen 1 ploče, a Intel sigurno neće niti u prethodne.

 To sa pinoutom se dogodilo sad kod kave, ali sa prelaska sa sky na kaby to nije bio slucaj. Tko garantira da se kod AMD-a nece dogoditi slicna situacija kao kod kave gdje su neki "reserved" pinovi dobili novu ulogu (radi drugacijih potreba za naponom il cemu vec, ne razumijem se u taj dio) ?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

 To sa pinoutom se dogodilo sad kod kave, ali sa prelaska sa sky na kaby to nije bio slucaj. Tko garantira da se kod AMD-a nece dogoditi slicna situacija kao kod kave gdje su neki "reserved" pinovi dobili novu ulogu (radi drugacijih potreba za naponom il cemu vec, ne razumijem se u taj dio) ?

S Intelom se događa skoro pa uvijek, a s AMD-om dosad baš i ne. No, ne mislim da to i nije neki bijesni argument, jer osobno uvijek mijenjam sve. Ali to su osobne preference.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

S Intelom se događa skoro pa uvijek, a s AMD-om dosad baš i ne. No, ne mislim da to i nije neki bijesni argument, jer osobno uvijek mijenjam sve. Ali to su osobne preference.

Ma to je smijesan argument, procesor prodas s plocom jer i onako dolaze novi feature-i, bolji vrm-ovi, popeglan memory support, opcenito bolje ploce.

Sad je to velika stvar sta mozes zamijenit 1700x sa 2700x na istoj ploci, a najveca razlika izmedju tih procesora je broj 2 u imenu, strasan benefit, nema sta.

 

Jedino na hedt platformama ima smisla upgradeat samo procesor...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Uvijek dođe sve bolje, no Intel je otišao korak dalje pa ne nudi ništa bolje, a traži novu ploču, jer eto, "nisu znali" da će biti 8-jezgrenih. :)

Ali ja se ni za HEDT ne bih složio. To su platforme koje traju puno godina i kad mijenjaš, opet mijenjaš sve.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

Uvijek dođe sve bolje, no Intel je otišao korak dalje pa ne nudi ništa bolje, a traži novu ploču, jer eto, "nisu znali" da će biti 8-jezgrenih. :)

Ali ja se ni za HEDT ne bih složio. To su platforme koje traju puno godina i kad mijenjaš, opet mijenjaš sve.

Istina, al opet, velika vecina ne mijenja generaciju odma sa slijedecom, a ovi sta stalno mijenjaju i vole mijenjat hardware i onako ce uzet novu plocu.

Za hedt jedini razlog zasto ne bi imalo smisla je sta stari procesori nenormalno drze cijenu... Mogucnost prelaska sa 6-corea na 18 core strasna stvar...

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Ma to je smijesan argument, procesor prodas s plocom jer i onako dolaze novi feature-i, bolji vrm-ovi, popeglan memory support, opcenito bolje ploce.

Sad je to velika stvar sta mozes zamijenit 1700x sa 2700x na istoj ploci, a najveca razlika izmedju tih procesora je broj 2 u imenu, strasan benefit, nema sta.

 

Jedino na hedt platformama ima smisla upgradeat samo procesor...

 Šta ti je, dodat 300kn razlike za novu plocu je strasan izdatak na kompletnom mijenjanju comboa od 1500kn (CPU+MBO) . I kada vec pricamo o promjenama prije se isplati promjenit X370 plocu za X470 nego mijenjat 1K seriju za 2K 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
Tonči kaže...

Uvijek dođe sve bolje, no Intel je otišao korak dalje pa ne nudi ništa bolje, a traži novu ploču, jer eto, "nisu znali" da će biti 8-jezgrenih. :)

Ali ja se ni za HEDT ne bih složio. To su platforme koje traju puno godina i kad mijenjaš, opet mijenjaš sve.

Istina, al opet, velika vecina ne mijenja generaciju odma sa slijedecom, a ovi sta stalno mijenjaju i vole mijenjat hardware i onako ce uzet novu plocu.

Za hedt jedini razlog zasto ne bi imalo smisla je sta stari procesori nenormalno drze cijenu... Mogucnost prelaska sa 6-corea na 18 core strasna stvar...

Hmm, ja X99 i dalje držim; pokazao se ekonomičnijim (strujno) i pouzdanim u odnosu na X299 na kojem sam imao problema i sa 7900X koji se strašno grijao i sa stabilnošću 7980XE pa je, za razliku od X299, X99 u mene od 2014. Htio sam ga (čak i dao oglas) prodati krajem ožujka, ali odustao sam nakon prodaje X299. U međuvremenu glad za jezgrama zadovoljio je mnogo efikasniji Threadripper koji nudi većinu performansi za mnogo manju cijenu, a nedavno su i neki kolege također prešli na TR, što me iznenadilo, no i oni su znatnu razliku u cijeni naveli kao glavni razlog (iako čisto financije nisu blokator investicije).

Lucidius kaže...

 Šta ti je, dodat 300kn razlike za novu plocu je strasan izdatak na kompletnom mijenjanju comboa od 1500kn (CPU+MBO) . I kada vec pricamo o promjenama prije se isplati promjenit X370 plocu za X470 nego mijenjat 1K seriju za 2K 

 300kn razlike? Za što? Misliš 300 eura?

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Tonči kaže...

 300kn razlike? Za što? Misliš 300 eura?

Heboga ti kojih 300 eura, ako sada prodam x370 plocu za bubam 1000kn, ne razumijem zasto se to mijenjanje ploce namece kao neki po život vazan argument kada za dodanih 300kn na to od prodaje stare ploce kupim novu X470... ista filozofija i kod intela 

 

 

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

http://www.tomshardware.com/news/exklim-ex-core-external-graphics-dock-kickstarter,36892.html

 

Evo za Chaselola igracka, on je nedavno presao u visi razred GPU 

14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

U alzashopu opet papaju bunike pa se moze uzet x399 plocu za ispod 200€, ja razmisljam narucit je pa ju drzat u vitrini, lijepo izgleda s onim ogromnim socketom 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice