Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 295.607
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
čitanje knjiga je čisto gubljenje vremena, maltretiranje po nekoliko dana i u krajnjoj liniji naprezanje očiju tj. nepotrebno gubljenje vida.

tu se ne diram u stručnu literaturu nego u tzv. "kulturu".

danas kada gotovo da i nema poznatije knjige po kojoj nije snimljen film čitanje knjiga čini mi se besmislenim. ja sam prepisivao lektiru još od osnovne škole, a zadnja knjiga tog tipa koju sam pročitao bila je družba pere kvržice negdje u 6. ili 7. razredu.

i da, na ovo se moram osvrnuti kultura nema baš nikakve veze s količinom pročitanih proznih dijela. kultura je isključivo etika, a to nećete dobit čitajući knjige jer da je to tako svi s fakultetom i ljubitelji umjetnosti bili bi kulturni.

I vidim da su ti pravopis i vokabular na zavidnoj razini. Kladim se da ne znaš napisati ni pošteni osvrt na neko biće ili pojavu.

Umjetnost, u bilo kojoj formi, daje čovjeku drugačiju dimenziju razmišljanja. To ovakvi kao ti jednostavno ne mogu shvatiti.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
moj pravopis je ok, kada tipkam na forumu tipkam u žurbi i po tome se ne može procijenit stupanj moje pismenosti.

a što se tiče moje sposobnosti da na papir Ili usmeno prenesem opis nekoga ili nečega kladim se s tobom u litru krvi da ću to učinit bolje od tebe.

btw, ispravi mi prethodni post pravopisno molim te, daj me prosvijetli.
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Ranko Kukumar kaže...

Smatram da su knjige i čitanje istih jedan dio kulture. Učiš se izražavati, dobiješ bolji stil izražavanja, a u najboljem slučaju promjeni ti neke stavove u životu. Šteta što sam bio toliko glup u srednjoj pa nisam čitao lektire. Pretplaćen sam u gradskoj knjižnici i redovito čitam knjige.

 

Prije mjesec-dva sam pročitao Zločin i Kazna, od Dostojevskog. Definitivno najbolje djelo što sam čitao, tople preporuke svakome tko želi jedan roman, koji je u jednom pogledu psihička analiza glavnog lika, u drugom pogledu kriminalistički roman, itd... Što je najbitnije djelo nije kratko, moje izdanje je imalo oko 700 stranica, a radnja se svega odvaja 10-ak tjedana. Obavezno moram kupiti ovo djelo.

 

Uz to sam još i pročitao Otac Goriot neki dan. Nije zanimljiv tako kao Zločin i Kazna, ali su napisani u istom književnom razdoblju (realizam), pa imaju neke poveznice. Djelo je kratko (glavna zamjerka), ali ima jasnu i ljepo pouku na kraju. Isto preporuke, iako je djelo po meni manje zanimljivo (zapravo, puno manje) od Zločina i Kazne.

Da nisi možda treći srednje?

To se za lektiru čita, ove godine san oba djela pročita, dosta dobra, također mi je bolji zločin i kazna, goriot mi je malo dosadan. 

Peace means I'm reloading my gun.
12 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
sirka666 kaže...

Da nisi možda treći srednje?

To se za lektiru čita, ove godine san oba djela pročita, dosta dobra, također mi je bolji zločin i kazna, goriot mi je malo dosadan.

  Ne, ja sam zavrišio srednju, ali nisam nikad čitao lektire. Zato sam sada kada sam se "opametio" malo počeo čitati sve što se daje kroz srednju školu. Još moram Bovary pročitati, isto se navodi kao jedno od boljih djela.

16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
čitanje knjiga je čisto gubljenje vremena, maltretiranje po nekoliko dana i u krajnjoj liniji naprezanje očiju tj. nepotrebno gubljenje vida.
tu se ne diram u stručnu literaturu nego u tzv. "kulturu".
danas kada gotovo da i nema poznatije knjige po kojoj nije snimljen film čitanje knjiga čini mi se besmislenim. ja sam prepisivao lektiru još od osnovne škole, a zadnja knjiga tog tipa koju sam pročitao bila je družba pere kvržice negdje u 6. ili 7. razredu.
i da, na ovo se moram osvrnuti kultura nema baš nikakve veze s količinom pročitanih proznih dijela. kultura je isključivo etika, a to nećete dobit čitajući knjige jer da je to tako svi s fakultetom i ljubitelji umjetnosti bili bi kulturni.

Da si čitao knjige, ne bi napisao ovakav post. Ovoliku gomilu grešaka prilikom pisanja nisam već dugo vidio.

Da si čitao, znao bi da kultura nije isključivo etika, te dvije stvari nisu čak niti sinonimi. No opet, da si načitan, znao bi te stvari, ne bi se ovako sramotio pred ljudima.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
moj pravopis je ok, kada tipkam na forumu tipkam u žurbi i po tome se ne može procijenit stupanj moje pismenosti.

a što se tiče moje sposobnosti da na papir Ili usmeno prenesem opis nekoga ili nečega kladim se s tobom u litru krvi da ću to učinit bolje od tebe.

btw, ispravi mi prethodni post pravopisno molim te, daj me prosvijetli.

OK, dupli post, ali ne mogu prijeći preko ovoga:

Brzina tipkanja nema veze sa pismenošću. Jednako brzo ćeš napisati pismen i nepismen post.

Želiš li stvarno ispravak prethodnog posta? Ja ću ti dati samo dva - nema velikih slova na počecima rečenica, i rečenica se NIKAD ne započinje sa "ja sam". Ispravan početak te rečenice bio bi "Prepisivao sam lektiru".

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 11:56 (Father_Dougal).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
danas kada gotovo da i nema poznatije knjige po kojoj nije snimljen film čitanje knjiga čini mi se besmislenim.

Skroz suprotno, po velikoj većini knjiga nije snimljen film, niti je izgledno da će uskoro biti. Zelazny, Asimov, Bujold, Weber, Pohl... apsolutno ništa, ili skoro ništa je snimljeno.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
Father_Dougal kaže...
karakteran kaže...
moj pravopis je ok, kada tipkam na forumu tipkam u žurbi i po tome se ne može procijenit stupanj moje pismenosti.

a što se tiče moje sposobnosti da na papir Ili usmeno prenesem opis nekoga ili nečega kladim se s tobom u litru krvi da ću to učinit bolje od tebe.

btw, ispravi mi prethodni post pravopisno molim te, daj me prosvijetli.

OK, dupli post, ali ne mogu prijeći preko ovoga:

Brzina tipkanja nema veze sa pismenošću. Jednako brzo ćeš napisati pismen i nepismen post.

Želiš li stvarno ispravak prethodnog posta? Ja ću ti dati samo dva - nema velikih slova na počecima rečenica, i rečenica se NIKAD ne započinje sa "ja sam". Ispravan početak te rečenice bio bi "Prepisivao sam lektiru".

 

Osim ako to zelis.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Ranko Kukumar kaže...

Smatram da su knjige i čitanje istih jedan dio kulture. Učiš se izražavati, dobiješ bolji stil izražavanja, a u najboljem slučaju promjeni ti neke stavove u životu. Šteta što sam bio toliko glup u srednjoj pa nisam čitao lektire. Pretplaćen sam u gradskoj knjižnici i redovito čitam knjige.

 

Prije mjesec-dva sam pročitao Zločin i Kazna, od Dostojevskog. Definitivno najbolje djelo što sam čitao, tople preporuke svakome tko želi jedan roman, koji je u jednom pogledu psihička analiza glavnog lika, u drugom pogledu kriminalistički roman, itd... Što je najbitnije djelo nije kratko, moje izdanje je imalo oko 700 stranica, a radnja se svega odvaja 10-ak tjedana. Obavezno moram kupiti ovo djelo.

 

Uz to sam još i pročitao Otac Goriot neki dan. Nije zanimljiv tako kao Zločin i Kazna, ali su napisani u istom književnom razdoblju (realizam), pa imaju neke poveznice. Djelo je kratko (glavna zamjerka), ali ima jasnu i ljepo pouku na kraju. Isto preporuke, iako je djelo po meni manje zanimljivo (zapravo, puno manje) od Zločina i Kazne.

 

Slažem se sa tvojim postom. Ja sam završio prvi srednje, i pročitao sam 2 knjige: Dobri duh Zagreba i Lovac u žitu. Znam da su Ilijada, Odiseja, Škrtac... djela koja se moraju pročitati, ali ja ih jednostavno ne želim pročitati. Ne čitam knjige koje se mora čitati nego ono što me zanima, pa makar to bio Harry Potter :D. Nadam se da će u ova 3 razreda biti zanimljivija lektirna djela(realizam me privlači zbog samog imena)

O tempora, o mores !
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Trenutno sam u vodama engleske krune. Svaka čast filmskim uratcima poput "The Other Boleyn Girl" ili TV seriji "Tudori", ali kada se unesem u svijet Philippe Gregory, ništa mi ne može dočarati taj svijet spletki i zavjera bolje od Nasljeđa Boleynovih ili Kraljičine lude. 

 

Isprike što prekidam ovaj macho fazon {#}

16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
GigaGirl kaže...

Trenutno sam u vodama engleske krune. Svaka čast filmskim uratcima poput "The Other Boleyn Girl" ili TV seriji "Tudori", ali kada se unesem u svijet Philippe Gregory, ništa mi ne može dočarati taj svijet spletki i zavjera bolje od Nasljeđa Boleynovih ili Kraljičine lude. 

 

Isprike što prekidam ovaj macho fazon {#}

{#}

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
Father_Dougal kaže...
karakteran kaže...
čitanje knjiga je čisto gubljenje vremena, maltretiranje po nekoliko dana i u krajnjoj liniji naprezanje očiju tj. nepotrebno gubljenje vida.
tu se ne diram u stručnu literaturu nego u tzv. "kulturu".
danas kada gotovo da i nema poznatije knjige po kojoj nije snimljen film čitanje knjiga čini mi se besmislenim. ja sam prepisivao lektiru još od osnovne škole, a zadnja knjiga tog tipa koju sam pročitao bila je družba pere kvržice negdje u 6. ili 7. razredu.
i da, na ovo se moram osvrnuti kultura nema baš nikakve veze s količinom pročitanih proznih dijela. kultura je isključivo etika, a to nećete dobit čitajući knjige jer da je to tako svi s fakultetom i ljubitelji umjetnosti bili bi kulturni.

Da si čitao knjige, ne bi napisao ovakav post. Ovoliku gomilu grešaka prilikom pisanja nisam već dugo vidio.

Da si čitao, znao bi da kultura nije isključivo etika, te dvije stvari nisu čak niti sinonimi. No opet, da si načitan, znao bi te stvari, ne bi se ovako sramotio pred ljudima.

ajde velečasni kad si me već potegao za jezik, osim floskula koje prosipaš, daj malo i na djelu ispravi te moje greške koje te toliko smetaju. ili je čast biti "kulturan", a ovisnik o alkoholu? reci mi još što je to kultura, a da nije etika? 

Father_Dougal kaže...
karakteran kaže...
moj pravopis je ok, kada tipkam na forumu tipkam u žurbi i po tome se ne može procijenit stupanj moje pismenosti.

a što se tiče moje sposobnosti da na papir Ili usmeno prenesem opis nekoga ili nečega kladim se s tobom u litru krvi da ću to učinit bolje od tebe.

btw, ispravi mi prethodni post pravopisno molim te, daj me prosvijetli.

OK, dupli post, ali ne mogu prijeći preko ovoga:

Brzina tipkanja nema veze sa pismenošću. Jednako brzo ćeš napisati pismen i nepismen post.

Želiš li stvarno ispravak prethodnog posta? Ja ću ti dati samo dva - nema velikih slova na počecima rečenica, i rečenica se NIKAD ne započinje sa "ja sam". Ispravan početak te rečenice bio bi "Prepisivao sam lektiru".

tebe stvarno opterećuju gluposti, forma ti je bitnija od sadržaja, no i bez obzira na to nije mi jasno ono obilježeno žutim kako nema velikih slova na početku rečenica?!?

jesi li to možda kulturniji od mene zato što si čitao knjige u kojima se otkriva topla voda da bi sa svojim malograđanima mogao graditi ugled nabrajajući koje si knjige čitao ili su ti draži kulturni intelektualci kao što je ivo sanader? nekako te vidim da si kao on, samo njemu se pružila prilika, a tebi nije. 

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
dosta prepucavanja... tema je čitate li knjige... netko voli gledati filmove, netko čitati... ukusi su različiti. važnost knjiga se ne može umanjiti više nego što je u današnjem vremenu umanjena, dok mediji poput filma i glazbe cvatu. ali to također ne umanjuje njihov doprinos "kulturi". tako da je rasprava manje više besmislena, zapravo više...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?

recimo da si u pravu. ali činjenica je da čitajući prozu nisi ni pametniji ni kulturniji ni pismeniji od nekog tko je ne čita kao što sam ja npr.

kultura se tim ne kupuje kao ni odlascima u kazalište. to je malograđanština ako se ističe u svrhu dokazivanja kulture nekog pojednica.

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 14:57 (karakteran).
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
čitanje knjiga je čisto gubljenje vremena, maltretiranje po nekoliko dana i u krajnjoj liniji naprezanje očiju tj. nepotrebno gubljenje vida.

tu se ne diram u stručnu literaturu nego u tzv. "kulturu".

danas kada gotovo da i nema poznatije knjige po kojoj nije snimljen film čitanje knjiga čini mi se besmislenim. ja sam prepisivao lektiru još od osnovne škole, a zadnja knjiga tog tipa koju sam pročitao bila je družba pere kvržice negdje u 6. ili 7. razredu.

i da, na ovo se moram osvrnuti kultura nema baš nikakve veze s količinom pročitanih proznih dijela. kultura je isključivo etika, a to nećete dobit čitajući knjige jer da je to tako svi s fakultetom i ljubitelji umjetnosti bili bi kulturni.

Čak te i ja moram facepalmat, iako već jako dugo nisam nešto pročitao i ne ponosim se time. Uspoređivati film sa knjigom je u najmanju ruku na intelektualnoj razini 13to godišnjaka koji je taman ušao u pubertet pa mu je to jako kul.

 

Dat ću ti samo jedan primjer. Za jedan vikend pročitao sam Brownov Da Vincijev kod i bio sam jako zadovoljan knjigom. U ponedjeljak sam išao sa društvom u kino pogledati istoimeni film. Nakon filma sam izašao ljut i frustriran iz kina. Zašto? Jer film nije ni 40% knjige. Toliko toga su izbacili, toliko toga promijenili, da sam imao osjećaj ko da gledam Da Vincijev kod za one po prilagođenom programu. Anđele i demone sam pročitao, film do danas ni pogledao niti mi pada na pamet. Slična stvar desila mi se sa Zločinom i kaznom. Film će uvijek biti daaaleko iza knjige.

 

Gubljenje očiju je tvoje sjedenje pred monitorom dok pišeš ovakve gluposti.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
luka drago dijete zašto si tako iskompleksiran? pa nisam ti ja kriv što si nezgodan pa se nerado družiš, a lokalne ljepotice se prave kao da si proziran.

zašto ne prihvatiš istinu i kažeš sebi nisam ni pametniji ni pismeniji od onog tko gleda filmove i ne gubi vrijeme s prozom?
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
luka drago dijete zašto si tako iskompleksiran? pa nisam ti ja kriv što si nezgodan pa se nerado družiš, a lokalne ljepotice se prave kao da si proziran.

zašto ne prihvatiš istinu i kažeš sebi nisam ni pametniji ni pismeniji od onog tko gleda filmove i ne gubi vrijeme s prozom?

Ovime si pokazao svoju zrelost i kulturu. Čestitam ti.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
12 godina
offline
Re: Čitate li knjige?

Ja se nadao nekoj argumentiranoj raspravi, kilometarskim postovima punim filozofije, kad ono ti samo trolaš...

 

I čudi me kako ti jedna stvar nije jasna, došao si u temi "Čitate li knjige" pljuvati po knjigama. Zamisli da ja dođem u COD temu i pljujem po svemu živome što ima veze sa COD-om. Ili u Battlefield. Ili u bilo koju drugu temu.

 

Čitanjem knjiga se dobiva kultura izražavanja i hrpa drugih super stvari. Naravno da se nedobiva čitajući slikovnice iz 1. i 2. razreda osnovne škole.   Onaj tko čita dovoljno kasnije stekne bolju kulturu pisanja.

 

Osvrnut ću se i na onaj dio da je bolje pogledati film umjesto pročitati djelo. Totalna, ali totalna glupost. Pogledao sam Zločin i Kazna film, film je u najmanju ruku smješan. Knjiga (Djelo, volim ga zvat) je zanimljivije barem nekoliko tisuća puta, čitajući djelo sam bio i fizički i psihički "zarobljen" u to djelo. Film, sam onako jedva čekao da završi. Film je film, nekažem da kvalitetan film nemože pružiti veći osjećaj zadovoljstva/zabave nego knjiga, ali da je usporedivo, nije nikako.

 

Današnja generacija umjesto facebooka bi trebala čitati lektire. Kada bi to svi činili, bili bi puno kulturnij, ljubaznij, i rekao bih inteligentnij.

14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
ti kao vrlo kulturan i pismen čovjek ne smiješ si dozvoliti da te boli istina. vi intelektualci živite u svom malom svijetu daleko od realnosti i zavaravate se svojom malograđanštinom jer čitate knjige pa ste valjda zbog toga pismeniji i kulturniji od nas koji ih ne čitamo.
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...

ajde velečasni kad si me već potegao za jezik, osim floskula koje prosipaš, daj malo i na djelu ispravi te moje greške koje te toliko smetaju. ili je čast biti "kulturan", a ovisnik o alkoholu? reci mi još što je to kultura, a da nije etika? 

 

tebe stvarno opterećuju gluposti, forma ti je bitnija od sadržaja, no i bez obzira na to nije mi jasno ono obilježeno žutim kako nema velikih slova na početku rečenica?!?

jesi li to možda kulturniji od mene zato što si čitao knjige u kojima se otkriva topla voda da bi sa svojim malograđanima mogao graditi ugled nabrajajući koje si knjige čitao ili su ti draži kulturni intelektualci kao što je ivo sanader? nekako te vidim da si kao on, samo njemu se pružila prilika, a tebi nije. 

Stavio bih ti link na wikipediju, no sumnjam da ćeš pročitati, možda da pričekaš da snime film.

Primjer kulture, a da nije etika? Umjetnost, glazbena, likovna... etika je grana filozofije i kao takva spada pod opću kulturu.

Pravilo pisanja velikog slova na početku rečenice si morao savladati u osnovnoj školi. Ionako si pokazao posvemašnji nedostatak razumijevanja i za thread, i za oblikovanje samog sebe u kompletnu osobu koja bi, kad odraste, morala biti u stanju ravnopravno komunicirati sa odraslima.

I da, kulturniji sam i načitaniji od tebe. Ta to je očito po stilu izražavanja i pisanja. I to jest tako.

Što se mene tiče EOD po tom pitanju.

 

Trenutno ponovo čitam Clarkeovui 2001. odiseju. Odlična knjiga.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
protjeran
offline
Čitate li knjige?

Ja čitam..

WP
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?

@ velečasni

neću se referirati na tvoje floskule tipa malo i veliko slovo jer ovo je forum, a ne maturalni rad ili magisterij, ali samo da te pitam kad te slušam tako krutog, ogorčenog, ograničenog i iskompleksiranog, jesi li alkoholičar? možda tu leži bit problema? kakve su ti bile partnerske veze?

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 15:14 (karakteran).
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
ti kao vrlo kulturan i pismen čovjek ne smiješ si dozvoliti da te boli istina. vi intelektualci živite u svom malom svijetu daleko od realnosti i zavaravate se svojom malograđanštinom jer čitate knjige pa ste valjda zbog toga pismeniji i kulturniji od nas koji ih ne čitamo.

Nema mene što boljet ili ne boljet. Ja se niti ne smatram načitanim čovjekom. Zbog faxa nisam imao vremena uživati u dobroj knjizi, pogotovo ne u nekim klasicima koje bih volio pročitati. To je svakako u planu u narednim godinama kad ću, nadam se, imati vremena prepustiti se knjizi.

 

Ne kažu badava naši stari "Blago budalama". Koristit će riječi kao što je "realnost", "malograđanstvo" i dugačke rečenice i mislit kak su jako pametni. Samo me zanima, koju si školu završio? Fakultet? Što si postigao u životu čime se ponosiš da se vidiš toliko uzdignuto nad ostalim ljudima, koji su dok si ti postizao nešto u realnosti, gubili vrijeme pred knjigama?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...
ti kao vrlo kulturan i pismen čovjek ne smiješ si dozvoliti da te boli istina. vi intelektualci živite u svom malom svijetu daleko od realnosti i zavaravate se svojom malograđanštinom jer čitate knjige pa ste valjda zbog toga pismeniji i kulturniji od nas koji ih ne čitamo.

 

Cesto se one koji zive u realnosti naziva onim koji nisu uspjeli u zivotu pa sad pate, a pate i druge na forumu.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?

ti si luka stvarno ogorčen i niskoprofiliran čovjek kada nečiju pamet mjeriš fakultetom, novcem i statusnim uspjehom.

zar si zaista toliko nisko pao?

ja samo želim reći vi koji čitate knjige (ne diram se u stručnu literaturu) niste ništa pametniji od onih koji ih ne čitaju. to svi dobronamjerni vide, ali nažalost ne postaju ovdje.

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 15:24 (karakteran).
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
Mentalist kaže...
karakteran kaže...
ti kao vrlo kulturan i pismen čovjek ne smiješ si dozvoliti da te boli istina. vi intelektualci živite u svom malom svijetu daleko od realnosti i zavaravate se svojom malograđanštinom jer čitate knjige pa ste valjda zbog toga pismeniji i kulturniji od nas koji ih ne čitamo.

 

Cesto se one koji zive u realnosti naziva onim koji nisu uspjeli u zivotu pa sad pate, a pate i druge na forumu.

ko o čemu kurva o poštenju pa tako i mentalista o uspjehu. sjeti se kakve si komentare pobrao kad si vrijeđao ljude koji rade kao konobari. rekao sam ti da si iz disfunkcionalne obitelji, a sad bih dodao da si iz snobovske, malograđanske i definitivno iskompleksirane porodice. imam takvih susjeda kao što su tvoji roditelji s fakultetom koji odgoje sina monstruma. torente je o takvima kao ti napisao dosta dobrih postova na temi o našem društvu.

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 15:22 (karakteran).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...

ti si luka stvarno ogorčen i niskoprofiliran čovjek kada nečiji pamet mjeriš fakultetom, novcem i statusnim uspjehom.

zar si zaista toliko nisko pao?

ja samo želim reći vi koji čitate knjige (ne diram se u stručnu literaturu) niste ništa pametniji od onih koji ih ne čitaju. to svi dobronamjerni vide, ali nažalost ne postaju ovdje.

Čitanjem knjiga ne postaješ pametniji, već proširuješ i bogatiš svoj rječnik... Za 10 km je pametnije kupiti knjigu nego bacati novce za neku PC igru...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 15:37 (scenesports).
16 godina
offline
Čitate li knjige?

Prepirke na forumu nisu dobrodošle. Ako možete raspravljati kulturno, činite to. Ako ne, udaljite se s teme.

 

Karakteran, smiri strasti i počni raspravljati kako priliči normalnom čovjeku. Argumentiraj i kontriraj, ali kako treba - ne na ovaj način kao do sada.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
ako je itko ovdje normalan onda sam to ja. zar ne vidiš da se sporim s kompleksašima koji mi tu na forumu zamjeraju da sam nepismen jer tipkam malim slovima?

sve u svemu, pametnome dosta.
EOD
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...

ti si luka stvarno ogorčen i niskoprofiliran čovjek kada nečiji pamet mjeriš fakultetom, novcem i statusnim uspjehom.

zar si zaista toliko nisko pao?

ja samo želim reći vi koji čitate knjige (ne diram se u stručnu literaturu) niste ništa pametniji od onih koji ih ne čitaju. to svi dobronamjerni vide, ali nažalost ne postaju ovdje.

Ne mjerim nečiju pamet fakultetom niti statusnim uspjehom. Poznajem puno ljudi koji su jako inteligentni i uspješni a da nisu završili fakultet. Isto tako znam još više oni koji jesu pa su svejedno društveno dno.

Samo me zanima gdje si ti u društvu? Jesi li baš ti taj ogorčeni mali čovjek koji jedino online može prodavati svoju veliku pamet i kulturu jer se u pravom društvu izgubi? Dosad sam samo to od tebe vidio, nikakvu kulturu niti visoku intelektualnu razinu. Čim ti netko da argumentirane stavove koji se kose sa tvojim ti dijagnosticiraš alkoholizam, disfunkcionalnu obitelj i razne druge društvene probleme od kojih ta osoba pati. Pričaš o komplexima, a mislim da ih baš ti tu imaš najviše. Ovakve "rasprave" će samo od tebe napraviti jadnika kojeg nitko ne shvaća ozbiljno, al zašto ja to tebi pričam, pa ti to već sve znaš. Bilo na Discoveryju

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 15:30 (Luuka).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice