[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama... zaključana tema

poruka: 36
|
čitano: 10.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Tako ovo je prvi moj HOW TO kako ustedjeti novac u ovih 20 recesijskih godina u kojima je naša predraga zemljica...

 

Glavno svi znamo da su kokice za mikrovalnu obicno i do 200 - 300% skuplje od onih obicnih mađarskih...

 

Ali jeste se ikad zapitali koja je razlika izmedju tih dvije??? Samo u ambalazi... sve ostalo je isto...

 

Glavno idemo korak po korak....

 

 

1. Kupite kokice za mikrovalnu (jedno pakovanje)

2. Otvorite ga

3. Stavite ga u mikrovalnu i iskokajte (od 3 do 5 minuta obicno treba da se iskoka 90% zrna a da kokice ne zagore)

4. Otvorite   papirnatu ambalazu i istresite kokice

5. NE BACAJTE PAPIRNATU AMBALAZU... lijepo je presavijte i spremite...

6. Kupite u trgovinu pakovanje od 200 grama u vrecici MAGYI kokica (3 - 3.5 kn)

7. Odvazite 100 grama u tutnite u papirnatu ambalazu...

8. ZATVORITE selojtepom otvoreni kraj. Ostavite malo otvoreno da izlazi zrak...

9. Stavite u mikrovalnu (3 do 5 min)

10. Uzivajte u jeftinijim kokicama za mikrovalnu.

 

Appendix A: Na this side DOWN   slobodno namazite ili stavite listic - dva - tri maslaca, ako zelite kokice s maslacom...

 

Appendix B: Kako me kolega PoToKTM podsjetio, slobodno dodajte soli direktno u vrecicu posto ce se bolje apsorbirati...

In Control
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 18:19 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Malo soli jos si zaboravio...  Bolje prije posolit, pa lijepo upije neg da imas one kristale po kolicama.. Cool

FAIL
16 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Facepalm

 

Kaj nemaju Magy kokice za mikrovalnu? Neodlučan

14 godina
protjeran
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
Ljepo napravljeno ali pomalo beskorisno




Inace mikrovalna zraci i nije zdrava,zato je ja ne koristim i jedem kokice napravljene u teci :P
ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
Ja imam i mikrovalnu i stroj za kokice.
15 godina
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
EnlightenedPhoenix kaže...

Tako ovo je prvi moj HOW TO kako ustedjeti novac u ovih 20 recesijskih godina u kojima je naša predraga zemljica...

 

Glavno svi znamo da su kokice za mikrovalnu obicno i do 200 - 300% skuplje od onih obicnih mađarskih...

 

Ali jeste se ikad zapitali koja je razlika izmedju tih dvije??? Samo u ambalazi... sve ostalo je isto...

 

Glavno idemo korak po korak....

 

 

1. Kupite kokice za mikrovalnu (jedno pakovanje)

2. Otvorite ga

3. Stavite ga u mikrovalnu i iskokajte (od 3 do 5 minuta obicno treba da se iskoka 90% zrna a da kokice ne zagore)

4. Otvorite   papirnatu ambalazu i istresite kokice

5. NE BACAJTE PAPIRNATU AMBALAZU... lijepo je presavijte i spremite...

6. Kupite u trgovinu pakovanje od 200 grama u vrecici MAGYI kokica (3 - 3.5 kn)

7. Odvazite 100 grama u tutnite u papirnatu ambalazu...

8. ZATVORITE selojtepom otvoreni kraj.

9. Stavite u mikrovalnu (3 do 5 min)

10. Uzivajte u jeftinijim kokicama za mikrovalnu.

 

Appendix A: Na this side DOWN   slobodno namazite ili stavite listic - dva - tri maslaca, ako zelite kokice s maslacom...

  kako se ja nisam ovoga sjetio? hvala ti kad već nema tipke  Cool

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
lzgr kaže...

Facepalm

 

Kaj nemaju Magy kokice za mikrovalnu? Neodlučan

Ima. Valjda, ali naslov je kako uštedjeti...

FAIL
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
Toni93 kaže...
Ljepo napravljeno ali pomalo beskorisno




Inace mikrovalna zraci i nije zdrava,zato je ja ne koristim i jedem kokice napravljene u teci :P

Inace ovo je obicna glupost... mikrovalna siri NEIONIZIRAJUCE zracenje u krugu 0.5 m sto znaci da zadrzavanje unutar tog radijusa mikrovalne je isto toliko štetno koliko telefonirati 1 minutu s mobitelom (sto mozes vidjeti na deklaracijama mikrovalne)...

 

:)

 

I zasto je beskorisno? usteda je vise od 10 kn svaka 2 pakovanja.... 30 takvih na godinu i 150 kn ustede... sto nije malo...

 

I imaju magyi za mikrovalnu koje isto tako dodju 7 do 8 kn, ovisno o akcijama i trgovini...

In Control
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 18:12 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
protjeran
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

To zracenje nije bezazleno,kad vec moram pricat na telefon nemoram onda jesti iz mikrovalne.


Beskorisno sam mislio u smislu da se vec do sada ovo trebalo znat,a ne citat o forumu



Ali je [HOW TO] odlican

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 19:41 (Toni93).
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
Toni93 kaže...
To zracenje nije bezazleno,kad vec moram pricat na telefon nemoram onda jesti iz mikrovalne.


Beskorisno sam mislio u smislu da se vec do sada ovo trebalo znat,a ne citat o forumu



Ali je

 

  Ja ne koristim mobitel uopce pa jedem iz mikrovalne... Inace koliko mikrovalna zracenja da za 5 minuta rada, toliko ti router ispusti isto toliko za 20 minuta rada... :)

In Control
16 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
kod mene su magy kokice za mikrovalnu 4kn.
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Ajde ne ubijaj :) :) :) .... ovo je lijep how to :) i opet ustedis novaca cak i na tim kokicama... jer ti onako dodju ispod 2 kune, a minimalni trud... :)

In Control
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 18:32 (EnlightenedPhoenix).
16 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ajde ne ubijaj.... ovo je lijep how to :) i opet USTEDIS novaca cak i na tim kokicama... jer ti onako dodju ispod 2 kune, a minimalni trud... :)

Hvala,imaš još neke "ušteda how to-e"?

Baš sam se nedavno zapalio za kokice.Poljubac

Prije ih nisam volio neznam zašto...

15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
lzgr kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ajde ne ubijaj.... ovo je lijep how to :) i opet USTEDIS novaca cak i na tim kokicama... jer ti onako dodju ispod 2 kune, a minimalni trud... :)

Hvala,imaš još neke "ušteda how to-e"?

Baš sam se nedavno zapalio za kokice.Poljubac

Prije ih nisam volio neznam zašto...

  Budem postao s vremena na vrijeme... imam jos par nacina ustede koje i sam rabim (kao i ovaj)

 

Nadam se da ce vam se svidjeti :)

In Control
15 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Do jaja. Hvala. :-D

There is no spoon.
14 godina
protjeran
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Sa ovim će moj život biti puno lakši...

Udri brigu na veselje
14 godina
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

neznam samo kolika je ušteda, ja kupim paket od 10 manjih paketića u metrou i to košta 15kn

Volim jabuke :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
power_user kaže...

neznam samo kolika je ušteda, ja kupim paket od 10 manjih paketića u metrou i to košta 15kn

  Neki od nas nit imaju metro blizu nit idu tamo... a ovo je 100 grama (ne znam jesu ti 100 grama)...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Pff...da moji doma nisu zaostali, i na svaku složenu riječ (mikro-valna) gledaju ko da je nešto izašlo iz pakla, sad bi i ja jeo kokice iz mikroval

ke.

Uglavnom, odličan HOW TO, samo me zanima (nisam stručnjak za mikrovalke) kako to da se selotejp ne "rastopi" jer znam frenda koji je u mirkovalnoj zaboravio ključeve (Boga pitaj kako) od auta, i kad ih je išao tražit, i plastika i metal su bili polu rastljeni. Doduše, tko zna na kojem je on modu rada ostavio mikrovalku da radi.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
FlyBoy kaže...

Pff...da moji doma nisu zaostali, i na svaku složenu riječ (mikro-valna) gledaju ko da je nešto izašlo iz pakla, sad bi i ja jeo kokice iz mikroval

ke.

Uglavnom, odličan HOW TO, samo me zanima (nisam stručnjak za mikrovalke) kako to da se selotejp ne "rastopi" jer znam frenda koji je u mirkovalnoj zaboravio ključeve (Boga pitaj kako) od auta, i kad ih je išao tražit, i plastika i metal su bili polu rastljeni. Doduše, tko zna na kojem je on modu rada ostavio mikrovalku da radi.

  Inace nista sto ne sadrzi vodu ne moze se zagrijati u mikrovalnoj posto sama mikrovalna radi na 2.4 GHZ i tjera vodu svojim mikrovalovima da titra sve brze i brze i time efektivno povecava temperaturul.. Posto papir i ljepilo u selotejpa sadrzavaju mali ili gotovo nikakav postotak vode, onda se oni mogu ugrijati samo neposrednim putem, odnosno direktnim prijenosom topline s kokice recimo... ali to se ne dogadja gotovo nikada, posto su kokice, bas kao i stiropor dobar izolator i los vodič topline :)

 

Inače... nema šanse da mu se metal rastalio... da je ostavio METALNE kljuceve u mikrovalnoj, mikrovalna bi izbacila osigurač pošto metalni objekti u mikrovalnoj su preekscitirani te izabacuju elektrone i u mikrovalnoj izgledaju kao mini munje te dovode do kratkog spoja :)

 

nadam se da sam lijepo objasnio :)

In Control
14 godina
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
EnlightenedPhoenix kaže...
power_user kaže...

neznam samo kolika je ušteda, ja kupim paket od 10 manjih paketića u metrou i to košta 15kn

  Neki od nas nit imaju metro blizu nit idu tamo... a ovo je 100 grama (ne znam jesu ti 100 grama)...

pa nije ni meni tako blizu, ali kupim 2 takva kad idem i dosta mi je za cijelu godinu

jesu, 100g

mislim da je jednostavnije, a ne puno skuplje

Volim jabuke :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
power_user kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
power_user kaže...

neznam samo kolika je ušteda, ja kupim paket od 10 manjih paketića u metrou i to košta 15kn

  Neki od nas nit imaju metro blizu nit idu tamo... a ovo je 100 grama (ne znam jesu ti 100 grama)...

pa nije ni meni tako blizu, ali kupim 2 takva kad idem i dosta mi je za cijelu godinu

jesu, 100g

mislim da je jednostavnije, a ne puno skuplje

  Da, samo nemaju svi ni pristup metrou...

 

:) vecina nas ipak kupuje u trgovinama, i ovo je lakse riješenje nego to... inače meni 10 pakovanja od za mjesec dana :) (mislim ja stalno nanovo pakujem :))

In Control
16 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

EnlightedPheonixu koji si ti kralj!! :DDD

Ja sam umro od smjeha dok sam ovo čitao. Pogtovo kad je Deniman (sry ako sam fulao) napisao: S ovime će mi život biti puno lakši SmijehSmijehSmijeh

Inače, hvala ti na onome gdje si objasnio da mikrovalna djeluje samo na vodu.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
A gle gdje mogu pomoci i pokusati pojasniti kako sto radi zasto ne...

Puno ljudi ne zna...


Nego, ja ovo cesto radim, i mogu ti reci da mi ostaje oko 50 kn vise u mjesecnom budžetu :)


Ali baš mi je lijep... i morao sam to s drugima podjeliti :)
In Control
14 godina
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

Moze neki tut kako zavezati pertle?

sry ako se osjecas povrijedjenim, ali tako vidim ovaj 'tut', em sto nema veze sa it-om, em nije znacajan za neciji zivot. Drugo kokice se mogu kokati i u serpi namazanoj uljem, koliko ja znam :D

jos jednom kazem, nemoj se uvrijediti pls

dore 2 cuo
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 20:28 (pirat01).
15 godina
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
pirat01 kaže...

Moze neki tut kako zavezati pertle?

sry ako se osjecas povrijedjenim, ali tako vidim ovaj 'tut', em sto nema veze sa it-om, em nije znacajan za neciji zivot. Drugo kokice se mogu kokati i u serpi namazanoj uljem, koliko ja znam :D

a što misliš zašto postoji podforum Razno i Ostalo? Viče

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
protjeran
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
pirat01 kaže...

Moze neki tut kako zavezati pertle?

Pitaj ozanu....

Udri brigu na veselje
15 godina
neaktivan
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
Bas tako... zato i postoji tema Ostalo...

Btw... ovo je dobar nacin kako ustediti dio novca potreban za novo napajanje ili slicno...

Tako da nije baš toliko out of IT koliko mislis :)
In Control
14 godina
protjeran
offline
RE: [HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...
EnlightenedPhoenix kaže...
Bas tako... zato i postoji tema Ostalo...

Btw... ovo je dobar nacin kako ustediti dio novca potreban za novo napajanje ili slicno...

Tako da nije baš toliko out of IT koliko mislis :)

U konzumu si 3 paketa 15kn...

Ovako uštedim 6kn

Što je jedna podloga u marinu....

Udri brigu na veselje
16 godina
neaktivan
offline
[HOW TO] Kako ustedjeti novac na kokicama...

dosad su već bile i "zanimljivije" teme od ove. Npr: koje gume odabrati za auto Smijeh

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2010 20:36 (nailer).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice