Hrvatska mafija

poruka: 71
|
čitano: 14.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

ivo pukanic r.i.p. sramota za ovu nasu drzavu, glavno da sanader krece u obracun sa mafijom a nije se u stanju obracunat sa svojim usima u kosi

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

Kolko god ovo grubo zvučalo, Hrvatskoj bi trebao Staljin da napravi reda. Sad u školi učim SSSR, znam o čem pričam.

Deal with the facts and live with them.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija

Sudeci po ovom nemas blagog pojma al nema veze

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
Hmmm nebi se složio s tobom Horagio jer ako bi malo bolje zapamtio što si učio shvatio bi da je Staljin slao svoje neistomišljnike u Sibir da umru, Skup s ne nevinim ljudima. u ono vrjeme nije ni postojala mafija. Nitko se nije ni usudio pomislit.
Viva La Vida
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
mislav_01 kaže...

Sudeci po ovom nemas blagog pojma al nema veze

 Rekao sam da se čini grubo, al kad mora biti reda, mora. Istina jest, bolje 1000 kriminalaca nego jedan Staljin,ali... Stanje države jest užasno stoga treba biti discipline. Staljin je to previše forsirao. Želiš primjer(retoričko pitanje)? Poslao je u gulage šefa nečega(ne znam točno) jer je prvi prestao pljeskati (nakon 10 minuta) poslije najavljivanja Staljina. NKVD ga je iste noći priveo. Jednog krojača je poslao u gulage jer je šivao hlače sa preuskim džepovima jer je htio kod ljudi izazivati nelagodu. To ti je 10 godina.
Deal with the facts and live with them.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
unknown kaže...
Hmmm nebi se složio s tobom Horagio jer ako bi malo bolje zapamtio što si učio shvatio bi da je Staljin slao svoje neistomišljnike u Sibir da umru, Skup s ne nevinim ljudima. u ono vrjeme nije ni postojala mafija. Nitko se nije ni usudio pomislit.
 Baš zbog toga nije postojala mafija. Razapel bi ih. Uostalom, on je govorio : Bolje da uhvatimo(čitaj : šaljem u logor) 10 nedužnih i 1 krivog nego nijednog i da krivac pobjegne. S tim se naravno ne slažem, al kad smo već kod toga....
Deal with the facts and live with them.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
Horagio kaže...

Kolko god ovo grubo zvučalo, Hrvatskoj bi trebao Staljin da napravi reda. Sad u školi učim SSSR, znam o čem pričam.

 Pametniji si kad ne pises.Nemoj davat takve glupe izjave, jer ne, neznas o cem pricas.Hoces raci da Hrvatskoj treba netko kao jedan od najvecih zlocinaca svih vremena?
Jbt, kakve ti gluposti u skoli ucis ako mislis da ikome treba staljin...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

Prvo sam si rekao Who Cares?

Ali sam onda shvatio da ja imam tek 14 godina i da ne želim živjeti

u državi gdje tko god "previše zna" treba umrijeti.

Milsim da se oko ovoga neće ništa poduzeti i to je žalosno - na kraju ćemo imati situaciju iz posljeratne Srbije gdje su crvene beretke rušili ljude kao lutke - sad si govorim I Couldn't Care More

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
Horagio kaže...

Ovo me sve podsjeća na The Godfathera kada su dali ubijati sve protivnike. Zna li itko možda za Noć dugih noževa(konkretno je u ovom slučaju riječ o Hitleru koji je dao nalog za smrt)?

 Naravno..1934 kada je napravio drzavni udar..kakve to veze ima s temom?
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
offline
Hrvatska mafija

Nama treba Tito a ne Staljin. Tito bi napravio reda.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

Ništa se ovo ne bi dogodilo da je Đingis Kan osvojio svijet....šteta za Pukanića

16 godina
offline
Hrvatska mafija

Ja ovu mafiju uopce ne vidim kao neki veci problem.  Po mom misljenju svi do sada pretuceni i ubijeni nisu bili "cisti". Sa mafijom kao i sa krsenjem zakona nema sale ako se bavis kriminalom najvejrojatnije ces od kriminala i umrijeti nasilnom smrcu. Ne kazem da su zasluzili sto su dobili ne daj boze, ali ako se kreces u takvim krugovima i sa njima imas posla tesko da ces dobro proci. Mafija ce poceti padati kada prvi saborski zastupnik zavrsi na robiji na dugo vremena nije uopce bitno iz koje je stranke. Najveci problem su naravno ljudi koji glasaju za kretene i samo cu reci, ako vas je strah, ako ste razocarani u vladu, ako mislite da su nesposobni samo cu vam reci vi ste glasali za njih pa neka vas vade iz gov... ti koje ste odabrali.

15 godina
offline
RE: Hrvatska mafija
Horagio kaže...

Pukanića u likvidirali? OMG, mafija je pretjerala. Moj stari stalno kupuje Nacional, pa znam dosta toga o njemu. Stvarno žalosno. Ako ništa drugo, danas su bar našli klince odgovorne za smrt Luke Ritza, a i za to im je trebalo dugo. Znate koje su kazne za njih? Za jednog klinca popravni par godina, a za druga 2 max. 5 godina zatvora. I to ti je pravda... Baš me zanima tko je sljedeći meta...

 

R.I.P. Pukanić i svim žrtvama nasilja (Hodak, Luka Ritz,...)

 brijem da je max 10god...
al svejedno, sve mi se ovo cini kao veeeelika "patka", Kanader smjenio par ministara i kao napravio veeeliku stvar, i sad ga za**bu da ovak nest skinu(kao velika lovina) pa da vide sta ce se desit...
nije pukanic bio tratincica, daleko od toga, al mislim da je odabran za zrtvu da se vidi koliko daleko HDZ misli ic u borbi protiv kriminala...

ugl, sad stvarno mislim da nam slijedi smijena vlade...ako ne, jadna li nam majka, koja smo mi jadna drzava...

a smjena vlade(mos mislit kak je to ostvarivo iz odredjenih razloga :( )...ajme...tu tek pocinje propast Velike Hrvatske...nemoze nitko protiv par individua u drzavi...slijedi nam Mracno Doba iducih 10-15 godina...nema nas nigdje...
selim se u BiH, tam se bar zna ko pije ko placa...
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
hellraiser1110 kaže...

Ništa se ovo ne bi dogodilo da je Đingis Kan osvojio svijet....šteta za Pukanića

 Ili da u nasoj policiji radi Čak Noris! :D

...kako volim ovakve teme, stalno se pljuje vlast, koja god bila, ne valja drzava, nista ne valja!... :D
Ljudi treba paziti sam na sebe, ne gurati glavu gdje joj nije mjesto jer se bez nje moze lako ostati!

Nije to samo kod nas, tako je u cijelom svijetu!

Zato se ne treba kurciti i napadati osim u samoobrani!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2008 2:03 (Luka).
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

...ma nesekirajte se ljudi,bit će bolje,idemo u ''EU''...,za koju godinu...

16 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska mafija
Luka kaže...
hellraiser1110 kaže...

Ništa se ovo ne bi dogodilo da je Đingis Kan osvojio svijet....šteta za Pukanića

 Ili da u nasoj policiji radi Čak Noris! :D

...kako volim ovakve teme, stalno se pljuje vlast, koja god bila, ne valja drzava, nista ne valja!... :D
Ljudi treba paziti sam na sebe, ne gurati glavu gdje joj nije mjesto jer se bez nje moze lako ostati!

Nije to samo kod nas, tako je u cijelom svijetu!

Zato se ne treba kurciti i napadati osim u samoobrani!
 Nitko nama nece pomoci, vrijeme je da pomognemo sami sebi, od lokalnih bandita pa do lokane vlasti, stvari se moraju mjenjati iz korjena. Nekakve smjene na vrhu su kozmetika.
Nije krive vlast, ona je izbor naroda, nasig sugradana, mi trebamo mjenjati nase razmisljanje i poglede. Istina, nije se pametno K_rciti - ali ni dopustati da te svatko pegla kako ga je vola, vlast je u sluzbi naroda a ne narod u sluzbi vlasti.
U cijelom svijetu oni na vlast odgovaraju svom puku i u njegojoj su sluzbi, odgovorni  i rade u korist svojih izbornih mjesta. U nas se glasa po svidanju, predizbornim obecanjima a ne po djelotvornosi i po rezultatima. 
Um caruje a sila klade valja...
Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2008 5:42 (bestia).
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

...nije kriva vlast što ima mafijaša,bandita,huligana.....

...nije njih Mesić,Sanader odgojili da budu to što jesu....

...a pogotovo huligane...

...a što se policije tiće,u zadnje vrijeme imaju sve manje i manje ovlasti...mogu jedino bezbrižno hvatati one koji nemaje osobne i tome slićne,dok nedobiju nalog sa vrha....

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

Ubojstvo se ne može spriječiti... Mogu i ja doći s gunom pred bilokoga u gradu i propucati ga. Jedini problem je to što se takvi (mafijaški) likvidatori nikad ne pronađu i ne odgovaraju za svoja dijela.

 

Očito je da mafija surađuje s nekim iznutra jer imaju velika muda da si daju toliko oduška. Sad se na Sanadera i ekipu vrši pritisak da se razriješe ta ubojstva, ali ako zaista surađuju s mafijom, naravno to se neće razriješiti.

 

Mislim da će se nakon tjedan dana hajke, uvjeravanja građana kako je Zg siguran, sve zaboraviti, kao i s Hodakicom. Nakon tjedan-dva, više nitko ne priča o njoj. Nikakvih informacija da su pronašli barem i trag prema ubojici, ni slova o njoj u novinama... Mislim da će tako biti i sa slučajem Pukanić.

 

I tako će biti i ubuduće jer će se sve stalno vrtiti u krug. Treba srezati vladu u korijenu, smijeniti Sanadera i sve ministre. Tek tad se možemo samo nadati da će na vlast doći neko sposoban.

 

A ako ubuduće ne bude tako, ja, čim završim fax, van iz HR, dalje od mafija, ubojstava, korupcije, nepravde itd.

And the people bowed and prayed To the neon God they made. And the sign flashed out its warning, In the words that it was forming. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
lajtkam kaže...

...nije kriva vlast što ima mafijaša,bandita,huligana.....

...nije njih Mesić,Sanader odgojili da budu to što jesu....

...a pogotovo huligane...

...a što se policije tiće,u zadnje vrijeme imaju sve manje i manje ovlasti...mogu jedino bezbrižno hvatati one koji nemaje osobne i tome slićne,dok nedobiju nalog sa vrha....

 Kako misliš nije vlada kriva??? Pa naša vlada i je mafija.
Viva La Vida
16 godina
offline
RE: Hrvatska mafija
Verbatim kaže...

Ovo je jad i užas.

Sigurnosno stanje u ovoj državi podsjeća, zapravo je preslik

stanja iz Chigaga u doba Al Capone.

 

Savjet:

NE IZLAZITE BEZ SLJEDEĆE SIGURNOSNE OPREME:

 

Pancirka+šljem+shotgun

LOL
I noža u čarapi!


Dobro, šaliti se moramo.
Meni je isto čudno to stanje u našoj državi!
Samo neka ubojstva-smaknuća ali očito se radi o ljudima sa velikom lovom koji su nešto nekom zgriješili u tom mafijaškom kodeksu!
A pogotovo je to pogodilo, Zagreb!
Više čovjek nije siguran niti na trgovima usred bijelog dana!
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
MENIT kaže...
 brijem da je max 10god...
al svejedno, sve mi se ovo cini kao veeeelika "patka", Kanader smjenio par ministara i kao napravio veeeliku stvar, i sad ga za**bu da ovak nest skinu(kao velika lovina) pa da vide sta ce se desit...
nije pukanic bio tratincica, daleko od toga, al mislim da je odabran za zrtvu da se vidi koliko daleko HDZ misli ic u borbi protiv kriminala...

ugl, sad stvarno mislim da nam slijedi smijena vlade...ako ne, jadna li nam majka, koja smo mi jadna drzava...

a smjena vlade(mos mislit kak je to ostvarivo iz odredjenih razloga :( )...ajme...tu tek pocinje propast Velike Hrvatske...nemoze nitko protiv par individua u drzavi...slijedi nam Mracno Doba iducih 10-15 godina...nema nas nigdje...
selim se u BiH, tam se bar zna ko pije ko placa...

da da rješenje za sve probleme je smjena vlade..  ono ...sin mi ima astmu... a da probaš sa smjenom vlade? ma nešto mi ima kamenca u bojleru....a da probaš sa smjenom vlade?
recimo da netko želi smjenit vladu, pa upravo bi ovo napravio, kaos u državi. a kad bude neka druga vlada eksplozija pod autom neće biti moguća??

netko je lijepo rekao da mi trebamo promijeniti naš način razmišljanja i ponašanja. dokle god se doktorima donose darovi kad vam porode ženu ili izlječe dijete, dokgle god se tehnički pregled novoizgrađene zgrade obavi za 10 min. a poslije toga se ide jest i pit cijelu večer, dokle god se bude sipala loža, za centimetar tanja pravila autocesta jer kao nitko neće skužit a meni je to 500 tona asfalta u džep, dokle god se za zapošljavanje bude urigiralo a ne po kvalifikacijama zapošljavalo bit će nam ovako. lijepo kaže ona balaševićeva krivi smo mi

 
long live linux
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
lajtkam kaže...

...ma nesekirajte se ljudi,bit će bolje,idemo u ''EU''...,za koju godinu...

 Hoćeš se kladit da u EU nećemo prije 2015. ?:)

A vladu treba smijeniti jer je nesposobna. Dobro je Stazić rekao jučer na sjednici, sve argument do argumenta, a najbolji dio je onaj o Rončeviću i tome kako je zapravo nevjerojatno da je Sanader dvaput nesposobnu osobu postavio za ministra i to nakon Afere kamioni u kojoj je toliko očita pljačka bila... Strašno.
Možda Sanader osobno nije mafijaš (možda) ali je zaslijepljen samim sobom da ne vidi što se oko njega događa. Toliko je personalizirao i vladu i HDZ da bi se njegovim odlaskom sve raspalo istog trena.
Da, ovo je IT forum, a ne politički, pa možda nebi trebalo raspravljati o tome, ali ako se može o svakakvim glupostima, ovo je ipak društveno važna tema.
Ja neću dalje. Umara me.
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2008 9:04 (naxeem).
15 godina
offline
RE: Hrvatska mafija
hrvooje kaže...
MENIT kaže...
 brijem da je max 10god...
al svejedno, sve mi se ovo cini kao veeeelika "patka", Kanader smjenio par ministara i kao napravio veeeliku stvar, i sad ga za**bu da ovak nest skinu(kao velika lovina) pa da vide sta ce se desit...
nije pukanic bio tratincica, daleko od toga, al mislim da je odabran za zrtvu da se vidi koliko daleko HDZ misli ic u borbi protiv kriminala...

ugl, sad stvarno mislim da nam slijedi smijena vlade...ako ne, jadna li nam majka, koja smo mi jadna drzava...



da da rješenje za sve probleme je smjena vlade..  ono ...sin mi ima astmu... a da probaš sa smjenom vlade? ma nešto mi ima kamenca u bojleru....a da probaš sa smjenom vlade?
recimo da netko želi smjenit vladu, pa upravo bi ovo napravio, kaos u državi. a kad bude neka druga vlada eksplozija pod autom neće biti moguća??



 
 to sam rekao zato sto se nasi politicari samo na taj nacin znaju nosit sa problemima, nikako drugacije...ak se desi neka pi*darija onda nekog smijene i raja je sretna par dana, al ovaj put se prebrzo desila nova pi*darija pa nemaju koga smjenit jel su nove ljude(konacno strucnjake) stavili na odgovorna mjesta i nemogu ih se sad rijesit tak brzo jel nisu pravo ni poceli josh radit...

ako italija ili npr austrija mogu rusit svoju vladu svaki drugi vikend i stvari se kod njih mijenjaju(ok, u italiji bash i ne, ali pogledaj austriju), onda ocito taj princip funkcionira...
josh da ima ko srusit vladu, pa opet, pa opet...onda bi se i politicari zapitali i poceli radit kako spada i nebi mislili samo na sebe, vec na mene, tebe...bla bla, na malog gradjana
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
16 godina
offline
Hrvatska mafija

Kako su ljudi ovce.

Pukanic Pravednik likvidiran. LOL

 

Tko se s vatrom igra i opece se.

... ...sine spe
16 godina
offline
Hrvatska mafija

koga mafija uzme na zub njega nikakva zastita ne moze spasiti....pa u italiji su 70-ih - 80-ih pousavali ubiti nekog svjedoka cini mi se..i nisu uspjevali jer je uvijek bio okruzen sa hrpom policije i blindirana auta i sve to...da bi jedan put kad su ga vozili na sud ili tamo negdje mafija digla u zrak komplet cestu u duzini 200-300 metara...raznijelo i njega i pratnju i sve zivo....nije kamen na kamenu ostao...mislim da je poslije toga bila neka velika akcija u italiji protiv mafije... tako da nosanje pancira ili pistolja ne pomaze..jedino srezati mafiju u korjenu...a to ce se desiti...nikad a mozda ni tad..

 

hmmm...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
MENIT kaže...
Horagio kaže...

Pukanića u likvidirali? OMG, mafija je pretjerala. Moj stari stalno kupuje Nacional, pa znam dosta toga o njemu. Stvarno žalosno. Ako ništa drugo, danas su bar našli klince odgovorne za smrt Luke Ritza, a i za to im je trebalo dugo. Znate koje su kazne za njih? Za jednog klinca popravni par godina, a za druga 2 max. 5 godina zatvora. I to ti je pravda... Baš me zanima tko je sljedeći meta...

 

R.I.P. Pukanić i svim žrtvama nasilja (Hodak, Luka Ritz,...)

 brijem da je max 10god...
Tim postom hoću reći da policija ništa ne radi....ccc...
Deal with the facts and live with them.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2008 10:35 (Horagio).
16 godina
protjeran
offline
Hrvatska mafija

@Bestia

Narod je svugdje glup. I u Americi se glasa po nekakvom izgledu i kako tko nastupa. Nebi Mcain uzeo onu VPILF-icu da nije tako. Problem je u tome da se nakon prelaska u građansko društvo, počela ponavljati ista priča. Nema monarhija (no dobro ima ali nije sad to važno) ali ponovo se stvorila nova monarhija zakrabuljena u neku demokraciju. Narod daje prevelike ovlasti političarima da odlučuju o sudbini naroda i građana svoje države. Kod nas fali odgovornost za postupke. Koji od naših političara može dokazati porijeklo svoje imovine prije i poslije a u odnosu na plaču koju je imao kada je ili je još na nekoj funkciji. Može li Sanader dokazati odkuda mu novci za one skupocjene satove?

Koliko puta se čuje ono: "Kada bi ja bio na vlasti i ja bi krao". E pa zato se ne moramo ništa buniti. To je kao neka kolektivna svijest društva. Stalno se priča o Skandinaviji. Samo tamo je cijelo društvo došlo na razinu takve svijesti da znaju da se treba doprinositi razvoju svojeg društva. Visoki porezi imaju smisla. Samo ne troše se na gluposti. Ali ajde, imaju problema sa alkoholom. Želim reči, ako će Hrvati kao pojedinci gledati svoju korist na štetu društva, bit će i dalje ovako. Razni Todorići, Kerumi, Marići se bogate na račun radničke klase. Kada bi radnica u Konzumu imala plaću 10000 kn nebi on samo tako širio poslovno carstvo a radnica bi imala poštenu plaću, pa bi se cijenio rad. Gadi mi se sve to. Hrvatska je kaljuža i životinjska farma. Znate one svinje iz Orwellove priče, pogodite tko na njih sliči.

Italija jedino nije uspjela zatvoriti Berlusconija, on je prejak mafijaš.

Dobar je ovaj

Georga Carlina koji se može primijeniti i na našu situaciju:

 

  "You may have noticed that there's one thing I don't complain about: Politicians. Everybody complains about politicians. Everybody says, "They suck". But where do people think these politicians come from? They don't fall out of the sky. They don't pass through a membrane from another reality. No, they come from American homes, American families, American schools, American churches, American businesses, and they're elected by American voters. This is the best we can do, folks. It's what our system produces: Garbage in, garbage out

Nije mafija skrivena. Zna se tko su glavni igrači, lako se dođe do njih. Ali to nije posao samo policije, mora i društvo biti spremno na osudu. Društvo tolerira nasilje manjine. Loše stvari se događaju kada dobri ljudi ostanu kod kuće.

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

Policija bi trebala imat više ovlasti

Naš profesor je rekao da su se u vrijeme tita 60-ih ovakva ubojstva rješavala za dva dana.

Policija je bila Bog i batina

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska mafija

Baš sad razmišljam dali da napišem ovaj post ili ne. I sad gledam da bi negacija vjerojatno samo odmogla u shvaćanju kompletne situacija u našem društvu. A u protivnom može doći do pozitivne rasprave.

Pa da krenem...

 

Zadnjih dana se konstantno vode rasprave da li je potrebno smjeniti vladu da bi se nešto promjenilo. Pustimo na stanu da ja na vlasti ternutno HDZ i da je najjači u oporbi SDP. Gledajući sposobnost vlade i do sada učinjeno po pitanju suzbijanja stope kriminala i rušenju mafijaških obitelji u lijepoj našoj smatram da vladu treba smjeniti. No ključno je pitanje koga postaviti da nam vodi državu kad su svi političati korumpirani i pod konstantnim su utjecajem mafije. Podsjetimo se samo Kalmetinog vozača i njegovog reketarenja. Vozač pod okriljem ministra (mada je ovaj izjavljivao da s tim nema ništa) reketari nedužne ljude i uzima im poštenim radom teško stečenu imovinu. Tu se isključuju ljudi koji su kroz svoje vlastite obrte/firme povezani sa mafijom (čitaj: u firmi se odvijaju ilegalne radnje), jer tko je lud reketariti čovjeka koji iza sebe ima nekog mafijaša.

Tako da ovime pada u vodu savjet da svatko gleda svoje poslove i ne mješa se u rad mafije. Ne moraš ti svojevoljno se mješati u mafiju, ali će mafija doći k tebi i pod prijetnjom od tebe tražiti da platiš.

Ako pogledamo akciju Index, koja je nešto slično tome. Zna se koji profesor traži novce za svoj ispit. Na studentu je da odluči dali će sjesti i naučiti ispit ili dati određenu svotu novaca.

No tko je u toj akciji stradao - student.

Drugi slučaj mita je doktor koji je isto tako primao novce zauzvrat bržeg lječenja pacijenata. Kako je tu stradao doktor, a pacijenti prošli netaknuti. Gledajući akciju Index i slučaj korumpiranog doktora - pa to je identična stvar. Jedan nudi mogućnost da novcem riješiš probleme, dok drugi ima opciju ići protiv zakona ili sve riješiti legalno. Postavlja se pitanje kako se onda može dogoditi da u dva slična slučaja različite strane izvuku deblji kraj. Odgovor je vrlo blizu, samo se trebate zapitati tko su te osobe bile po funkciji. U jednom slučaju imate doktora koji nije pretjerano politički aktivan, što automatski znači da on može slobodno pasti pod rukom hrvatskog pravosuđa. Dok u drugom slučaju imamo bivšu predsjednicu Povjerenstva za suzbijanje sukoba interesa postavljanu od strane vladajuće stranke.

 

Još jedna stvar koju sam pročitao u ovoj temi je "maltretiranje" običnih građana dok bezbrižno sjede na klupama/stubištima i sl. Postoji jedna stvar, a to je kontrola malih ljudi. Obični ljudi koji se boje zakona i u svakom pogledu ne žele probleme sa istim. Takvih ljudi ima preko 4 milijuna u lijepoj našoj, a takvu masu treba kontrolirat i ne dopuštati joj da promjeni svijest i stav prema zakonu i ljudima koji ga provode. To su upravo prometne kazne, legitimacija ljudi na ulicama, itd.

 

Promjena koja nama treba se mora dogoditi na razini samog društva. Povećanje standarda, smanjenje nezaposlenosti i bolji uvjeti života. iskreno smatram, koliko god sa ova vlada hvalila da po tom pitanju stvari idu na bolje, da je situacija svakim danom sve gora i gora. Kako da to napravi vlada koja i sama živi od mafije i kriminalnih radnji.

 

Nisam ja nezadovoljan ljudima koji su u vladi, jer osobno ne poznam te ljude, ali sam nezadovoljan njihovim radnjama. A kada je netko nezadovoljan radnjama vlade, znači da je došlo vrijeme da se ta vlada promjeni (Znam da će sad mnogi reći da treba mjenjati vladu samo zato što sam ja nezadovoljan. No nekako mi se čini da to nezadovoljstvo nije prisutno samo kod mene, već će se masa ljudi vidjeti u ovih nekoliko rečenica.). I evo opet pitanja sa početka mog posta: Da li u lijepoj našoj ima dovoljno sposobnih i časnih ljudi da preuzmu stvar u svoje ruke i promjene stanje u državi. Ako ima, gdje ih naći?? U ovdašnjem političkom miljeu ih sigurno nema.

 

Istina, malo sam se odaljio od naslova teme, no to i nije tako strašno pošto je mafija duboko u našem društvu pa i ovakvi postovi ne mogu puno škoditi.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska mafija
petric1 kaže...

Pa oni koji su pratili Pukanica skuzili su da čovjek ima informacije koje vecina drugih novinara nema

 

 
Nisu oni skužili, oni su znali - mi smo trebali skužiti odakle njemu takve informacije koje je objavljivao - a oni su ga i likvidirali jer je bio povezan s "njima" i sve znao.

Bar da krene "white wedding" među političarima i mafijom, daj Bože najprije shotgun pa tek onda naliv-pero za ulazak u EU! Svi bi izumrli, jedino je šteta što je većina njih ostavila potomstvo, pa tako evolucija dalje prosljeđuje njihove pokvarene gene. Plač (ne mislim na Pukanića osobno i određeno, ne znam čovjeka, mislim na općeniti model HR političara, obavještajca, tajkuna, itd.)

Zaključak za praktičan i dug život u Hrvatskoj: braćo, po ulici se krećite samo od Fiće do Stojadina, pa pretrčite ulicu do parkiranog Trabanta ili Wartburga, a čim ugledate, zaobiđite novi Audi, novi Mercedes, Passat Phaeton ili sličnu ergelu! (to bar ja savjetujem ženi kad mi ide po frtalj kruha i 150 grama Tirolke, a ja sam u sigurnosti pred ekranom svejedno)


I'm sorry! Sorry! Excuse me for having an opinion! - Simon Cowell
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2008 13:55 (Faerdhur).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice