Kako nas VIP pljačka

poruka: 72
|
čitano: 16.146
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Vidjeli ste reklamu za VIPovu nagradnu igru VIP POKLANJA 60 CLIA. E pa pošaljete li riječ CLIO na 6060 dobit ćete odgovor da pošaljete svoje ime nakon kojeg trebate odgovoriti na nekoliko pitanja. I tako pitanja krenu, vi odgovarate a pitanja dolaze i dolaze. Odmah sam posumnjao da se radi o klasičnoj navlakuši ali kad je moje dijete odgovaralo na 16 pitanje odlučih pogledati kolika je cijena poruke. U SMSovima koji vas pozivaju na odgovore nema nikakve informacije. Na internetu sam pronašao: CIJENA PORUKE JE 6 KN! Moj je sin upravo VIPu poklonio 108 kn. Gospodo iz VIP upravo ste ostali bez dva pretplatnika a potrudit ću se da ih bude još više.

 

SVE ZBOG VAS kažu u VIPu, da SVE ZBOG VAŠIH NOVACA pa i klasična prevara i pljačka!

16 godina
offline
Kako nas VIP pljačka

Istina, al lijepo kažu da je poruka 6kn pa ako voli nek izvoli...

nisam dobio clia, al sam dobio 3 mjeseca besplatno VIP fiksnu liniju, što mi ama baš ništa ne znači...

 

zato, kad god se radi o sličnim stvarima, prvo detaljno proučit sve što to nosi sa sobom... to vrijedi za sve "opalim te po džepu gdje stignem" firme

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 10:14 (LittleNicky).
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Ako piše da je poruka 6kn, onda i nije pljačka. Bar ne u ovom smislu koji sam ja shvatio iz prvog posta. Pljačka možda zbog same cijene poruke.

Istina je da svi cijene poruke pišu najsitnijim mogućim slovima, pa se čovjeku može činiti nešto drugo.

 

E sad, ovdje se konkretno radi o 60 automobila pa je i logično da te malo više opale po džepu. Neće oni sigurno dati auto nekome zato što je poslao 1 poruku.

Sad sam se sjetio i one t-mobileove fore. Za aktivaciju besplatnih poziva bilo je potrebno poslati 3 poruke i još ti uz to skinu 20 kn sa računa. I svi misle kako su potrošili samo 20kn, no istina je drugačija.

 

A da ne govorim o onoj fori: kupiš mob za 500kn, dobiješ na račun 499kn(kroz godinu dana)...Pa ljudi misle da su dobili mob za 1kn. Smijeh

 

Malo sam raširio temu, al nisam se mogao suzdržat. Sve su to ista posla.


...code your life...
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Ma sve firme tak navlače ljude. Ja svaki put kad sudjelujem u nekoj nagradnoj igri uzmem pol sata, sat i detaljno proučim pravila. Nakon toga obično odustanem, jel vidim da se ne isplati. Ma svi oni zapravo zarađuju na tim igrama, jer opljačkaju korisnike i ne moraju plati porez, pa zapravo zarade tri puta onolko koliko daju u nagradama


potpisujem se
16 godina
moderator
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
coder_ kaže...

Ako piše da je poruka 6kn, onda i nije pljačka. Bar ne u ovom smislu koji sam ja shvatio iz prvog posta. Pljačka možda zbog same cijene poruke.

Istina je da svi cijene poruke pišu najsitnijim mogućim slovima, pa se čovjeku može činiti nešto drugo.

 

Ja sam na reklami na telki, vidio da je cijena 6 kn - i to je čak OK. Ono što je po meni odvratno je što ti nitko ne kaže (osim ako ne čitaš pravila), da moraš poslati hrpu tih poruka da bi uopće bio u igri. To saznaš postepeno, poruku po poruku...

Reklamiraju nagradnu igru da čovjek stekne dojam da mora poslati jednu poruku i da će ona ići u izvlačenje, kao i većina drugih igri tog tipa. No ne, stvar je grozna navlakuša - daj još jednu, daj još jednu... to je u najmanju ruku bezobrazno.

Odvratan potez VIPa, nažalost ne prvi takve vrste!


Domagoj
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
Reci DA najboljoj usluzi. :D Svašta si dopuštaju kod nas mobilni pljačkaši usluga, posebno kad stave u reklamu 0 kn i "besplatna usluga".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
coder_ kaže...

Ako piše da je poruka 6kn, onda i nije pljačka.


 O tome se i radi, piše na intenetu ali ne piše u SMSovima kojih dobiješ na desetke i u kojima te obasipaju pohvalama kako si strašan što odgovaraš na pitanja a nigdje ne daju osnovne informacije o pravilima i uvjetima nagradne igre. Nemojmo se zavaravati, ova je navlakuša usmjerena na klince koji će beskrajno odgovarati na prejednostavna pitanja i platiti debeli ceh svog neiskustva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 10:39 (morska psina).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
morska psina kaže...
Nemojmo se zavaravati, ova je navlakuša usmjerena na klince koji će beskrajno odgovarati na prejednostavna pitanja i platiti debeli ceh svog neiskustva.
 Ma nisu tu samo klinci. Tu su i odrasli koji razmišljaju na način: "Dobro, poslat ću koju poruku. Ali što je koja poruka u odnosu na auto. "
Da, ali ne razmišljaju da masa ljudi šalje iste te poruke i da su šanse za dobitak jako male.

...code your life...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
morska psina kaže...
coder_ kaže...

Ako piše da je poruka 6kn, onda i nije pljačka.


 O tome se i radi, piše na intenetu ali ne piše u SMSovima kojih dobiješ na desetke i u kojima te obasipaju pohvalama kako si strašan što odgovaraš na pitanja a nigdje ne daju osnovne informacije o pravilima i uvjetima nagradne igre. Nemojmo se zavaravati, ova je navlakuša usmjerena na klince koji će beskrajno odgovarati na prejednostavna pitanja i platiti debeli ceh svog neiskustva.
 Ja sam dobila tu poruku i lipo mi je ispod pisalo da poruka dođe 6 kn, iako mi ništa nije dalo naslutiti da treba poslati više poruka da bi se tvoj unos razmatrao.
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Klasična navlakuša..takve fore prodaje i CocaCola te slične "sirotinjske "tvrtke.

Mene osobno najviše nervira (to svi operateri imaju) naknada 13kn za radio frekvenciju Smijeh

Sreća uveli su da se čovjek s pretplate može vratiti na kartice, toga prije nije bilo.

16 godina
offline
RE: Kako nas VIP pljačka

Na netu, na TVu i u novinama jasno PIŠE cijena poruke u nagradnoj igri. Ne kužim u čemu je problem? To kaj mali nije čitao dobro, ali tak se sva djeca mogu zabuniti..

Sad zna za drugi puta da su te nagradne igre samo cuclanje love Namigiva    Po meni VIP nije ništa lošiji od ostalih operatera.


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
torrente kaže...

Mene osobno najviše nervira (to svi operateri imaju) naknada 13kn za radio frekvenciju Smijeh

 

 Ako se dobro sjećam, to je državni namet, a ne odabir operatora.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
manic kaže...
torrente kaže...

Mene osobno najviše nervira (to svi operateri imaju) naknada 13kn za radio frekvenciju Smijeh

 

 Ako se dobro sjećam, to je državni namet, a ne odabir operatora.


Da,znam..pa se nitko od tih silnih operatera nije sjetio sa kojom svojom pametnom idejom reći,evo mi pokrivamo
državni trošak od 13 kn,a ne vi. Što ne naprave takvu akciju.
 
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Evo da je ispricam jednu svoju anegdotu.

 

Dakle  rijec  je  o TV  kvizu (ili  kako  bi  se  to  vec  moglo  nazvati)  koji  se  vrti  na  novoj  TV  svakoga jutra (barem mislim) zove se nova lova (također niti za to nisam siguran ali tako nešto je ime doticnoga kviza).

I  tako  je  moja  mala  sister  kojoj  je  ocito  bilo  zanimljivo  zvati  taj  broj  koliko  sam  ja  poslije  skuzio  to  je  bio  kviz  sa  nekim  rjecima  i  zivotinjicama  barem  je  ona  tako  to  rekla.

Racun  za  doticni  mjesec  je  iznosio  1831,59kn.  Kad  su  moji  vidjeli  taj  iznos  prvi  koji  je  dobio  jezikovu  juhu  sam  bio  ja  naravno  ko  bi  drugi  šta  si  radio  na  internetu  itd...

Moji  ne  kuze  da  ja  imam  FLAT  rate  i  da  racun  ce  svaki  mjesec  doci  isti  bez  obzira  koliko  ja  prometa  ostvario.  Na  t-comu  sam  8  mbit/s  i  flat  rate  to  mjesecno  ispada    400kn  (okvirna  cjena  nije  tocno  toliko)

Kad  smo  ustanovili  da  sam  ja  ni  kriv  ni  duzan  ovaj  put  (vidi  cuda  nije  loše  malo  za  promjenu)  skuzili  smo  ko  je  krivac  Smijeh

Ona  je  ocito  cjeli  mjesec  zvala  taj  broj  iako  kako  mi  je  sister  rekla  nikad  nije  razgovarala  sa  nikim  uvjek  je  bilo  zauzeto  no  ipak  je  uspijela  nabiti  toliku svotu.

Dakle  okanite  se  takvih  nagradnih  igara  i  sl.  gluposti  to  je  sve  lopovuk.  Ako  nešto  i  osvojite  nekim  cudom  to  cete  morati  potrošiti na cjenu racuna za telefon Smijeh

Mjesecno  racun  za  telefon  iznosi  600-tinjak  kuna  dakle  ~1200  kn  je  utrošeno  na  taj  kviz.

 

 


May The Force be With You DuDe!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka

Imaš i na RTL-u taj porez na naivne. Zove se Kunolovac. :)


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Da da,ima jos dosta slucajeva gdje se vip "điberi", znam nekoliko ljudi koji su odustali od pretplate i presli na prepaid jer im se racun uredno povecavao svaki mjesec iako se svi kunu (a ja im vjerujem) da su im minute razgovora bile u nekom prosjeku,kad sa 300kn dode do 900 stvarno nesto smrdi....

Ubacuju lazne pozive u ispis brojeva,valjda racunaju na to da kad je na ispisu mnogo brojeva da ih nece skuziti.

 

Jos jedan slucaj,frend je dobio na ispisu da je zvao kad je bio na avionu,sto je potvrdeno iz avio kompanije,VIP je kaznjen sa milion kuna,nazalost taj je iznos pripao RH a ne njemu.

 

Eto,toliko od mene za ovu temu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka

Zašto bi iznos pripao RH? Nije li on tražio odštetu?


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka

zato ne igram uopće igre.jer znam da neću dobiti. kad sam imao isto na pretplatu, isto sam tako dobio po veći račun i to kao da sam sve napravio sa porukama, jesam jedan dio, ali ne sve i tako je vrijeme između dvije poruke bilo 3 sekunde.a kad ti upišeš makar i jedno slovo pa potvrdiš pa odabereš broj ili utipkaš nema šanse da razlika bude manja od 5 sekundi.

pogotovo na starijim mobitelima iz 2001.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 20:49 (MarkoCro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
naxeem kaže...

Zašto bi iznos pripao RH? Nije li on tražio odštetu?

 

 

 



to imaš i na novoj i na Z1.kako ljudi mogu biti tako naivni?
i kako nije sram televiziju?
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

da,shvaćam te psino..to da si ogorčen! i ja sam,prek mamine nokie sam igrao igru,činilo mi se da to bude par pitanja,a to dok te potpuno financijski ne iscijedi idu pitanja...užas...pa sam večeras poslao poruku "STOP",da ih se mama okani već jedanput...razmišljao sam si,da igra otprilike 1/4 korisnika,već su si isplatili te renault-ove,a tek da ih igra više.....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
manic kaže...
 Ja sam dobila tu poruku i lipo mi je ispod pisalo da poruka dođe 6 kn, iako mi ništa nije dalo naslutiti da treba poslati više poruka da bi se tvoj unos razmatrao.
 Upravo sam još jednom pregledao sve poruke i nigdje ne piše cijena poruke.
16 godina
offline
RE: Kako nas VIP pljačka

I sad će od 3.3 uvest 0,25kn za uspotavu poziva na 0kn broj, gamad

16 godina
offline
Kako nas VIP pljačka

Ah ljudi, moj poznanik je igrao tu igru potrošio više od 7000 kn al je osvojio auto.

Pa tko voli nek izvoli.

16 godina
offline
Kako nas VIP pljačka

Kad smo već kod pretplate; ja sam T-com, flex 60 i lažu di stignu. Stalno izmišlaju nekakve điđe-biđe da me operu, al pod zadnje detaljno pregledavam ispis poziva koji dobijem, ne dam im ni kune više nego kaj sam potrošil.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
morska psina kaže...
manic kaže...
 Ja sam dobila tu poruku i lipo mi je ispod pisalo da poruka dođe 6 kn, iako mi ništa nije dalo naslutiti da treba poslati više poruka da bi se tvoj unos razmatrao.
 Upravo sam još jednom pregledao sve poruke i nigdje ne piše cijena poruke.
 

Piše u prvoj (promotivnoj) koju dobiješ sigurno, nisam igrala tu igru (neću tako lako nasjest) pa neznam jeli piše dalje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
morska psina kaže...

 

Vidjeli ste reklamu za VIPovu nagradnu igru VIP POKLANJA 60 CLIA. E pa pošaljete li riječ CLIO na 6060 dobit ćete odgovor da pošaljete svoje ime nakon kojeg trebate odgovoriti na nekoliko pitanja. I tako pitanja krenu, vi odgovarate a pitanja dolaze i dolaze. Odmah sam posumnjao da se radi o klasičnoj navlakuši ali kad je moje dijete odgovaralo na 16 pitanje odlučih pogledati kolika je cijena poruke. U SMSovima koji vas pozivaju na odgovore nema nikakve informacije. Na internetu sam pronašao: CIJENA PORUKE JE 6 KN! Moj je sin upravo VIPu poklonio 108 kn. Gospodo iz VIP upravo ste ostali bez dva pretplatnika a potrudit ću se da ih bude još više.

 

SVE ZBOG VAS kažu u VIPu, da SVE ZBOG VAŠIH NOVACA pa i klasična prevara i pljačka!

 

također je "besplatno razgovaranje" kako oni to zovu,(a neznam zašto zovu kad imaš 1000 minuta besplatnih mjesečno prema vip friends broju) poskupjelo , tj ako misliš zvati vip friends broj (besplatno) prilikom poziva plaćaš 0.25 lipa ! ali vele oni = i dalje uživajte u besplatnim razgovorima !!!
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Sa Vip frendsom su vjerojatno mislili ljude "natjerati" na pretplatu gdje je friends besplatan niti se placa uspostava poziva,ali cini mi se da su si tim cinom ucinili medvjedju uslugu jer ce se puno veci broj ljudi prebacit na drugu mrezu nego na pretplatu..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka
brka kaže...
morska psina kaže...

 

Vidjeli ste reklamu za VIPovu nagradnu igru VIP POKLANJA 60 CLIA. E pa pošaljete li riječ CLIO na 6060 dobit ćete odgovor da pošaljete svoje ime nakon kojeg trebate odgovoriti na nekoliko pitanja. I tako pitanja krenu, vi odgovarate a pitanja dolaze i dolaze. Odmah sam posumnjao da se radi o klasičnoj navlakuši ali kad je moje dijete odgovaralo na 16 pitanje odlučih pogledati kolika je cijena poruke. U SMSovima koji vas pozivaju na odgovore nema nikakve informacije. Na internetu sam pronašao: CIJENA PORUKE JE 6 KN! Moj je sin upravo VIPu poklonio 108 kn. Gospodo iz VIP upravo ste ostali bez dva pretplatnika a potrudit ću se da ih bude još više.

 

SVE ZBOG VAS kažu u VIPu, da SVE ZBOG VAŠIH NOVACA pa i klasična prevara i pljačka!

 

također je "besplatno razgovaranje" kako oni to zovu,(a neznam zašto zovu kad imaš 1000 minuta besplatnih mjesečno prema vip friends broju) poskupjelo , tj ako misliš zvati vip friends broj (besplatno) prilikom poziva plaćaš 0.25 lipa ! ali vele oni = i dalje uživajte u besplatnim razgovorima !!!
 Pa kad su to uveli??
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako nas VIP pljačka

2.3  kreće u akciju

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 23:35 (brka).
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas VIP pljačka

Slušam sad reklamu na radiju i drago mi je da su napokon odbacili sva pretvaranje, sve podvale i krenuli sa iskrenim pristupom.

 

Nova Tomato nagradna igra:

"Pošalji NAJVIŠE SMS poruka na taj-i-taj broj i osvoji ulogu u seriji Bitange i Princeze."

 

Nema više nagradnih pitanja i navlakuša, nema izvlačenja. Samo šalji poruke i daj nam novce. Tko nam pošalje najviše novca dobiva posao.

Krasno!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice