Koja banka?

poruka: 51
|
čitano: 19.230
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Koja banka?
Šef kaže...
Znaci, vazno je da dobijem Visu Elektron?

I, da uzmem onda Splitsku, posto imaju poslovnicu u mom mjestu?

  Da, visa electron je važna. Možeš i u splitskoj, trebalo bi raditi.

Video meliora proboque deteriora sequor
15 godina
neaktivan
offline
Koja banka?

Imam Visu Electron iz PBZ-a(žiro račun) i najnormalnije obavljam sve vrste internet kupnje,paypal...ma sve :))

 

 

MMA is not game , MMA is life!!!
16 godina
offline
RE: Koja banka?
APazinjan kaže...

Evo pošto vidim da nije dosta jednom napisati, napisati ću ponovo. Ako ste maloljetni, postupak je isti samo što trebate voditi nekoga punoljetnog sa sobom. Ne treba imati stalna primanja.

 

Ja sada pričam o ERSTE banci za koju sam sto posto siguran da radi sa paypalom jer već dva računa imam na paypalu. Dakle, odite sa osobnom u banku, i zatražite kunski račun. Teta na šalteru će vam sve tamo objasniti, također ju pitajte da li dobivate VISA Electron karticu (važno) iako vjerojatno da, ali bolje provjeriti ;) Zatim čekate da vam stigne kartica i to je to. Možete dizati pare na bankomatu, možete dizati pare u banci. Sve radi. Paypal radi, sa steama kupujete, di god hoćete. Eto :P

Mali ispravak za ovo boldano. Maloljetnik ne može pare dizati u banci, nego samo njegov zakonski zastupnik koji ga je zastupao pri otvaranju računa. Tako mi je bar jučer teta u banci rekla dok sam otvarao račun (takav je zakon). Ali na bankomatu možeš dizati pare (logično, imaš karticu i pin, bankomat nezna tko ju koristi). Govorim kao i ti za erste banku.

13 godina
offline
RE: Koja banka?
denix kaže...
APazinjan kaže...

Mali ispravak za ovo boldano. Maloljetnik ne može pare dizati u banci, nego samo njegov zakonski zastupnik koji ga je zastupao pri otvaranju računa. Tako mi je bar jučer teta u banci rekla dok sam otvarao račun (takav je zakon). Ali na bankomatu možeš dizati pare (logično, imaš karticu i pin, bankomat nezna tko ju koristi). Govorim kao i ti za erste banku.

Ispravak je točan ukoliko se na cijelu stvar gleda legalistički. Činjenica je da u većim gradovima službenici rade upravo ovako. U manjim mjestima gdje se ljudi međusobno poznaju situacija je malo ležernija (iz prakse). Bitna sitnica je da osoba koja dolazi ima osobnu iskaznicu (znači 16+ ukoliko me pamćenje ne vara).

14 godina
offline
RE: Koja banka?
Šef kaže...
Znaci, vazno je da dobijem Visu Elektron?

I, da uzmem onda Splitsku, posto imaju poslovnicu u mom mjestu?

 

Moja topla preporuka ti je da uzmeš PBZ banku, splitsku nemoj slučajno!

http://pdg.web.cern.ch/pdg/particleadventure/frameless/startstandard.html
14 godina
neaktivan
offline
Koja banka?

Ajd da i ja kažem svoje.

 

 

Za punoljetnike:


  1. Uzmite svoju osobnu iskaznicu
  2. Otiđite u PBZ
  3. Pitajte tetu (ili čiku {#}) na šalteru da želite otvorit žiro račun
  4. Dobit ćete neku potvrdu ili nalog (šta li više {#}) i trebate to potpisat
  5. Uplatite na račun nešta love
  6. I nakon par dana dobit ćete Visa Electron debitnu karticu koju PayPal prihvaća
  7. UŽIVAJTE U ONLINE KUPOVINI

 

{#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
13 godina
offline
Koja banka?

Što se tiče dvojbe koja banka, moj odgovor ona koja ti je najbliža i koja podržava ono što trebaš. Svaka od banaka ima svojih bisera. Ali zamisli situaciju kada moraš zbog neke banalnosti prevaliti 40-ak kilometara kako bi npr. potipsao jedan papir ili kako bi podigao karticu koju ti je bnakomat progutao. Da ne nabrajam ako u tvom mjestu imaš poslovnicu Splitske banke, ne razmišljaj puno. Moje iskustvo s njima je samo pozitivno. Što ne znači ama baš ništa jer sam siguran da ima ljudi koji imaju negativna iskustva s istom (tako je za svaku banku). Kakvo će biti tvoje iskustvo znati ćeš samo ti.

15 godina
neaktivan
offline
Koja banka?

Mene samo zanima koju banku uzet, koja je najbolja (koji su najmani lihvari :))? 

Zasto je ta-i-ta dobra i zasto ta-i-ta ni pod koju cijenu...

[=XII=] {_.:BRUNO:._} ||| ''If something is hard to do, then it's not worth doing.'' Homer ||| Follow me - @bmarasovic
15 godina
neaktivan
offline
Koja banka?

Pa koliko ste vi cekali da otvaranje racuna?

ja dosao prije jos u PBZ i kazem devizni racun, visa electron i ona meni da nisam klijent banke da treba osobna, rodni list/domovnica i onda sam se vracal doma po to.

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
16 godina
neaktivan
offline
Koja banka?

par kuna mu je (4ili5 zaboravih,a koristim 3 g) ebanking..pitaj mozes li i to imati.

em vidis u realnom vremenu transakciju,cim nesto kupis,vidis na stanju, em ne ides po onaj verifikacijski broj na banku, em ti ja mogu uplatit nesto love i to odmah vidis, em mozes platit bilo kakvu uplatnicu,em kupit bonove za mob...nes ti par kuna mjesecno.

naravno ,ako zelis i ako daju.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koja banka?
torrente kaže...

par kuna mu je (4ili5 zaboravih,a koristim 3 g) ebanking..pitaj mozes li i to imati.

em vidis u realnom vremenu transakciju,cim nesto kupis,vidis na stanju, em ne ides po onaj verifikacijski broj na banku, em ti ja mogu uplatit nesto love i to odmah vidis, em mozes platit bilo kakvu uplatnicu,em kupit bonove za mob...nes ti par kuna mjesecno.

naravno ,ako zelis i ako daju.

Na kojoj banci je to?

I o tome sam razmisljao...

[=XII=] {_.:BRUNO:._} ||| ''If something is hard to do, then it's not worth doing.'' Homer ||| Follow me - @bmarasovic
13 godina
offline
RE: Koja banka?
Šef kaže...

Mene samo zanima koju banku uzet, koja je najbolja (koji su najmani lihvari :))? 

Zasto je ta-i-ta dobra i zasto ta-i-ta ni pod koju cijenu...

Svi su oni lihvari. Zamisli tko u ovakvoj HR ima povećanje dobiti? Bankarski sektor. Nema love, teško se dolazi do kredita, ali su zato kamate momačke a da ne pričamo o prikrivenim davanjima koja doznaš tek kada se nađeš u 4 oka sa službenikom kod realizacije.

 

Što se tiče kunskog poslovanja mislim da je tu najviše fer PBZ. Ali opet ti je sve to relativno. Danas je ovako a sutra je onako. Bez beda ti pošalju obavijest da su promjenili uvjete poslovanja i da ti od sutra moraš plaćati više.

 

Opet ponavljma najbolje ti je za matičnu banku uzeti neku koja ti je blizu, a da opet ima neko ime (PBZ, ZABA, RBA, ERSTE, Splitska, prije bi rekao i HYPO ali danas više nisam siguran).

14 godina
offline
RE: Koja banka?
Šef kaže...

Mene samo zanima koju banku uzet, koja je najbolja (koji su najmani lihvari :))? 

Zasto je ta-i-ta dobra i zasto ta-i-ta ni pod koju cijenu...

 

Mogu ti reći za usporedbu PBZ i Splitske, bio sam u drugoj, i to u Splitu, imaju jako loš support (za razliku od PBZ), jedva su mi dali da odjavim svoja dva računa{#} kad sam prelazio u PBZ, a da ne govorim da je svaki hebeni penzioner u splitskoj, pa se čeka po pola sata na red

(govorim, ako si u splitu), inače i PBZ nudi više mogućnosti, lagodniji rad kod internet bankarstva, zaposlenici su dosta pristupačniji, jednostavno je bolja!

http://pdg.web.cern.ch/pdg/particleadventure/frameless/startstandard.html
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koja banka?
Šef kaže...

Na kojoj banci je to?

I o tome sam razmisljao...

ja sam ti pbz.

preporodio se u 3 godine.

organiziras stednju, kupujes dionice, mjenjacnica...ma sve ima.

 

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
16 godina
offline
RE: Koja banka?
Krešo91 kaže...

Ajd da i ja kažem svoje.

 

 

Za punoljetnike:


  1. Uzmite svoju osobnu iskaznicu
  2. Otiđite u PBZ
  3. Pitajte tetu (ili čiku {#}) na šalteru da želite otvorit žiro račun
  4. Dobit ćete neku potvrdu ili nalog (šta li više {#}) i trebate to potpisat
  5. Uplatite na račun nešta love
  6. I nakon par dana dobit ćete Visa Electron debitnu karticu koju PayPal prihvaća
  7. UŽIVAJTE U ONLINE KUPOVINI

 

{#}

a jel mogu ja koji nisam punoljetan izvaditi kakvu karticu da ju mogu povezati sa paypal-om? hvala

15 godina
protjeran
offline
RE: Koja banka?
Hacker002 kaže...
Krešo91 kaže...

Ajd da i ja kažem svoje.

 

 

Za punoljetnike:


  1. Uzmite svoju osobnu iskaznicu
  2. Otiđite u PBZ
  3. Pitajte tetu (ili čiku {#}) na šalteru da želite otvorit žiro račun
  4. Dobit ćete neku potvrdu ili nalog (šta li više  {#}) i trebate to potpisat
  5. Uplatite na račun nešta love
  6. I nakon par dana dobit ćete Visa Electron debitnu karticu koju PayPal prihvaća
  7. UŽIVAJTE U ONLINE KUPOVINI

 

{#}

a jel mogu ja koji nisam punoljetan izvaditi kakvu karticu da ju mogu povezati sa paypal-om? hvala

  Ajde čitaj malo temu, stranicu prije sam napisao da možeš i kako :P

Video meliora proboque deteriora sequor
16 godina
offline
Koja banka?

ok.. aj APazinjan jos mi na pp odgovori..

16 godina
offline
Koja banka?

Ako imaš dodatnih pitanja, u ovoj temi je sve napisano i ponavljano nekoliko puta

13 godina
offline
Koja banka?

mogu li VISA BUSINESS ELECTRON koristit za paypal????

http://www.pbz.hr/Default.aspx?art=2207

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koja banka?
turbo112 kaže...

mogu li VISA BUSINESS ELECTRON koristit za paypal????

http://www.pbz.hr/Default.aspx?art=2207

da može....to je Visa debitna kartica.....moja sestrična je imala Paypal prošle godine (dok nisu ukinuli zbog novog zakona...ma znaš već).....

 

U biti može se koristit jer je to Visa debitna kartica {#}

 

BTW Jučer sam otvorio žiro....sad čekam karticu {#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 13:36 (Krešo91).
12 godina
neaktivan
offline
Koja banka?

Pošto namjeravam napraviti svoj osobni tekuči račun u PBZ banci.Što moram prvo od dokumenata predati? Koliko financijski sve to za početak košta? I par savjeta koju karticu odabrati da imam PayPal i ostale pogodnosti...Puno Hvala.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice