Koje oružje ima hrvatska policija!?

poruka: 71
|
čitano: 52.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

zanima me koje oružje ima hrvatska policija?

12 godina
protjeran
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Za pištolje ne znam, ali imaju pendreke duge oko 30cm i spremni su ih upotrijebiti ako vide neke nestašne dečke.

“Peace cannot be kept by force; it can only be achieved by understanding.” - Albert Einstein
12 godina
online
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?

Samo pitanje je nedovoljno precizno postavljeno, a živo me zanima zašto to tebe interesira?

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?

Sad će ti ATJLučko napisat esej (prepun emotikona) na tu temu, strpi se pet minuta, on je ex cop

iddqd
16 godina
neaktivan
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Od pištolja mislim da imaju HS2000, ali nisam siguran.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
16 godina
neaktivan
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 16:35 (jura).
12 godina
online
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Mislim da specijalna postrojba koristi HK MP5KSD, i možda (al nemoj me držati za rječ) FAL FN. Al mislim da se Heckler & Koch najviše koristi.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
16 godina
neaktivan
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Za vojsku znam da određene postrojbe koriste i Strojnicu ERO (varijacija na UZI)

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
13 godina
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?

Ovo? U suvremenost našeg MUP-a se ne bih miješao {#}

MiniGun Stone X62, cal. 50 MiniGun Stone X62, cal. 50
Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
jura kaže...

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Da, HS 2000 je uglavnom najzastupljeniji kod običnih policajaca.

Kupujmo Hrvatsko.  {#}

15 godina
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
sudy_freak kaže...

Ovo? U suvremenost našeg MUP-a se ne bih miješao {#}

Nema šanse - prenapredno je!

 

Hehe, šala mala.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
jura kaže...

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Sve je to loše , bilo bi bolje da imaju tt-33 (tetejac) a o kvaliteti da i ne govorim!

 

EDIT: Ovaj HS200 kao da je od plastike napravljen a 9mm nemože ni karton probit!

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2011 14:58 (zeroname).
16 godina
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
Penryn kaže...
jura kaže...

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Da, HS 2000 je uglavnom najzastupljeniji kod običnih policajaca.

Kupujmo Hrvatsko. {#}

Kaj ti to znači obican policajac misliš da oni Inspektori,{#} i face nose nekaj bolje a kaj to zapravo pa HS 2000 je odlična pljuca koja je osvojila dost nagrada pogleč još jemput na Wikipediju ne lažu sigurno ne treba nam ništa uvozno pored takve kvalitete.{#}{#}

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/HS_2000

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
protjeran
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?

Mislim da policajci ovi po gradu koji voze koriste ili glock 17 ili 19 jer stalno čim vani hoda prepoznajem taj pištolj jer ima ravan gornji dio.

kalko1212
14 godina
protjeran
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Policija, za posebne zadatke ima i spremne strojnice ERO,pred nekoliko godina su imali polaganje ispita za to...

@Genije, do sada sam vidio samo HS 2000 kod policije, izgleda ko igračka XD...

Straight Edge
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2011 15:10 (netko,netkovic).
14 godina
protjeran
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Isti im ku*ac kad ga upotrjebe jednom u 10 godina, i to na strjeljani:)

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
dr.sc. kaže...

Za pištolje ne znam, ali imaju pendreke duge oko 30cm i spremni su ih upotrijebiti ako vide neke nestašne dečke.

Takodjer imaju i druge alatke poveće veličine koje rado upotrijebe čim vide neku djevojku {#}

 

 

HS2000? Staro ko biblija, nisu ga djabe u americi nazvali "XD"

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2011 15:12 (xZero).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
gjurki kaže...

Isti im ku*ac kad ga upotrjebe jednom u 10 godina, i to na strjeljani:)

Svake godine moraju provjeravat...Mislim da 2-3 puta ali nisam siguran...

Straight Edge
15 godina
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Bio sam još pred koju godinu jednom magazinu čitao recenziju HS-2000 pištolja, i za ono vrijeme(a ima sada već par godina siguran sam{#}) Su rekli da je jako dobro napravljen, sa nekim inovativnim stvarima koje dižu performanse/ergonomiju koju drugi nemaju. Također su rekli da se počeo koristiti kao standardan pištolj mislim da za američku vojsku. Nemogu sve tvrditi sa 100% točnosti, tako mi je ostalo u glavi...

 

E da sjetio sam se, bilo je to u Nacionalu, tamo sam pročitao tekst na jedno 3-4 stranice se su razvukli o tom pištolju...

Stoja
14 godina
protjeran
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
netko,netkovic kaže...
gjurki kaže...

Isti im ku*ac kad ga upotrjebe jednom u 10 godina, i to na strjeljani:)

Svake godine moraju provjeravat...Mislim da 2-3 puta ali nisam siguran...

Jel istina da moraju na kraju svake smjene, metke povadit i pokazat dal su koristili ili nisu?

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
14 godina
protjeran
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?

Pa ne dobijaju metke na kile XD...Mislim da imaju 2 spremnika - puna...A to oružje se i ne koristi baš nešto, kako si rekao, samo kada su na testiranju...

Straight Edge
15 godina
online
Koje oružje ima hrvatska policija!?

Imam pitanje za vas koji pljujete HS2000,koliko vas je uopće držalo taj pištolj u rukama?

O broju ispaljenih metaka vas neću ni upitati.

HS2000 je odličan pištolj koji je cijenjen i izvan granica Hrvatske.

Osobno sam ispucao preko 500 komada streljiva iz njega bez ijednog

zastoja.Naravno,nije to bilo 500 komada za redom,

ali osobno sam stekao odlično mišljenje o HS2000.

 

Za nevjerne Tome:

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/HS_2000

 

Tu vam piše koje je nagrade pokupio.

Old Insomniac
16 godina
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
Genije kaže...

Mislim da policajci ovi po gradu koji voze koriste ili glock 17 ili 19 jer stalno čim vani hoda prepoznajem taj pištolj jer ima ravan gornji dio.

Loše vidiš nije to dovoljno za identifikaciju, jer nema samo Glock ravan gornji dio evo ti dole na videu HS 2000 u Američkoj verziji pod njihovom serijom uglavnom Glock 22 vs HS 2000 to je to.{#}

 

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
Genije kaže...

Mislim da policajci ovi po gradu koji voze koriste ili glock 17 ili 19 jer stalno čim vani hoda prepoznajem taj pištolj jer ima ravan gornji dio.

brate vidio si samokres, dosta je sličan glocku

Neću žvaku oću kusur
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
zeroname kaže...
jura kaže...

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Sve je to loše , bilo bi bolje da imaju tt-33 (tetejac) a o kvaliteti da i ne govorim!

 

EDIT: Ovaj HS200 kao da je od plastike napravljen a 9mm nemože ni karton probit!

po čemu je to bolji TT-ac od HS-a?jedino možda pri večoj izlaznoj brzini metka.TT je dobar pištolj ali da je bolji od HS-a to nikako.inače HS je i napravljen od plastike(polimera) i to donji dio dok je gornji čeličan i jedan je od najkvalitetnijih izrađenih pištolja na svijetu.pištolj je napravljen tak da ga mogu koristiti i dešnjaci i ljevaci.ima sa oba dvije strane gumbić za izbacivanje spremnika...itd...

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2011 15:37 (jura).
15 godina
protjeran
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
jura kaže...
zeroname kaže...
jura kaže...

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Sve je to loše , bilo bi bolje da imaju tt-33 (tetejac) a o kvaliteti da i ne govorim!

 

EDIT: Ovaj HS200 kao da je od plastike napravljen a 9mm nemože ni karton probit!

po čemu je to bolji TT-ac od HS-a?jedino možda pri večoj izlaznoj brzini metka.TT je dobar pištolj ali da je bolji od HS-a to nikako.inače HS je i napravljen od plastike(polimera) i to donji dio dok je gornji čeličan i jedan je od najkvalitetnijih izrađenih pištolja na svijetu.pištolj je napravljen tak da ga mogu koristiti i dešnjaci i ljevaci.ima sa oba dvije strane gumbić za izbacivanje spremnika...itd...

Tetejacem koliko ja znam mozes probit pancir :S pri blizoj paljbi probije ga ko sale.Kod nas su za vrijeme rata u kamione za zastitu vozaca labudica itd unutra stavljali metal na koji su prvo pucali tetejcem da provjere dal prolazi.Rijec je bilo o obicnim kamionima (nismo imali vojnih)

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
311008 kaže...
jura kaže...
zeroname kaže...
jura kaže...

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Sve je to loše , bilo bi bolje da imaju tt-33 (tetejac) a o kvaliteti da i ne govorim!

 

EDIT: Ovaj HS200 kao da je od plastike napravljen a 9mm nemože ni karton probit!

po čemu je to bolji TT-ac od HS-a?jedino možda pri večoj izlaznoj brzini metka.TT je dobar pištolj ali da je bolji od HS-a to nikako.inače HS je i napravljen od plastike(polimera) i to donji dio dok je gornji čeličan i jedan je od najkvalitetnijih izrađenih pištolja na svijetu.pištolj je napravljen tak da ga mogu koristiti i dešnjaci i ljevaci.ima sa oba dvije strane gumbić za izbacivanje spremnika...itd...

Tetejacem koliko ja znam mozes probit pancir :S pri blizoj paljbi probije ga ko sale.Kod nas su za vrijeme rata u kamione za zastitu vozaca labudica itd unutra stavljali metal na koji su prvo pucali tetejcem da provjere dal prolazi.Rijec je bilo o obicnim kamionima (nismo imali vojnih)

I u pitanju je standardni metak  7,62 da nebi bilo zabune da je to AP jel tako????

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
311008 kaže...
jura kaže...
zeroname kaže...
jura kaže...

sigurno nemaju neki standard pa da možeš reči da nose samo jedan pištolj,ali najzastupljeniji su mislim ovi:

1.HS 2000

2.HS-9

3.CZ-75 9mm

eto ovak na brzinu,makar sigurno imaju još drugih vrsta i kalibra koje nose.

Sve je to loše , bilo bi bolje da imaju tt-33 (tetejac) a o kvaliteti da i ne govorim!

 

EDIT: Ovaj HS200 kao da je od plastike napravljen a 9mm nemože ni karton probit!

po čemu je to bolji TT-ac od HS-a?jedino možda pri večoj izlaznoj brzini metka.TT je dobar pištolj ali da je bolji od HS-a to nikako.inače HS je i napravljen od plastike(polimera) i to donji dio dok je gornji čeličan i jedan je od najkvalitetnijih izrađenih pištolja na svijetu.pištolj je napravljen tak da ga mogu koristiti i dešnjaci i ljevaci.ima sa oba dvije strane gumbić za izbacivanje spremnika...itd...

Tetejacem koliko ja znam mozes probit pancir :S pri blizoj paljbi probije ga ko sale.Kod nas su za vrijeme rata u kamione za zastitu vozaca labudica itd unutra stavljali metal na koji su prvo pucali tetejcem da provjere dal prolazi.Rijec je bilo o obicnim kamionima (nismo imali vojnih)

Da,znam.to sam i napisal da je TT bolji samo po večoj izlaznoj brzini metka,ali nema policija pištolje da pucaju u kamione i pancirkom obučene ljude nego ajmo tako reči svakodnevne opasnosti koji im mogu ugroziti život ili nečiji tuđi pa onda pucaju.vjeruj mi i da te neko pogodi sa HS-om a da imaš pancirku nebi se dobro provel.vjerovatno bi ti strgal rebra ili nekaj slično.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
neaktivan
offline
Koje oružje ima hrvatska policija!?

ekipa ovako;

 

-cal. 9mm parabellum je "odličan" kalibar (šta bi sad 12mm policija trebala koristiti)

-zastario? ne izbacuju se modeli pištolja svake godine, za svaki model su potrebne godine rada

-izgleda kao igračka zato šta je dobar dio izrađen od polimera i to s razlogom, kao i npr. glock pa evo vidim i novi model zastave

-zastava tt ima cal.7.62, a ima i 9mm

-hs 2000 je odličan pištolj

 

...i ne igrajte se oružjem!

http://av-gurus.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Koje oružje ima hrvatska policija!?
badmad kaže...

Sad će ti ATJLučko{#}  napisat esej (prepun emotikona) na tu temu, strpi se pet minuta, on je ex cop

Hvala što si me se sjetio, pa si bar onda mogao upotrijebiti i koji emotikon i sam!

 

Što se tiče oružja koje ima Hrvatska Policija, kao 1, to je u principu tajni podatak, a kao 2, ono što vidite je većinom klasično kratko i dugo vatreno oružje, još nažalost ne raspoređeno jednoobrazno, što pak znači kako još uvijek ima u službi i modela CZ 7,65 mod.70 ili slavni TT (Tula-Tokarev) u verzijama M57, M65 i M75a ili onaj argentinski FM, eh što je to loš pištolj.

 

Oružje koje sam ja koristio tijekom Domovinskog rata je bilo počevši od CZ 7,65 preko Češke Zbrojovke mod. CZ 75 9mm., odličan komad oružja, nikada te naće iznevjeriti, preko Berette 98FS (serija 92) 9mm također, odličan gan, pa Rugger GP100, to je jedan vrlo dobar 357magnum revolver pa do Glock-a mod. 17 9mm..

 

Imalo se je i drugog kratkog, duljeg i dugog vatrenog oružja, ali to bi bilo ovdje i sada malo previše informacija!

 

P.S. trebate znati kako je drukčija potreba za oružjem temeljnog policajca, u odnosu na prometnog, u odnosu na interventnog, u odnosu na specijalca. Svaki od njih ima opremu za svakodnevne zadaće, ali i za inzvanredne, tako da njihova oprema uvelike varira, kao i znanje i osposobljenost rukovanjem. Isto tako postoji i namjensko oružje, a ono služi u usko specijalno određenim situacijama, kada iz puno objektivno nemoguće izbjegnuti razloga, moraš koristiti nešto modificirano, posebno prilagođeno, a efikasno! Slažem se da bi skorom svi potrebiti trebali imati mogućnost koristiti nešto kao H&K mod. MP7 A1, nadam se da se slažete s moji glasnim razmišljanjem   {#}!

 

BTW; nadam se da nisam pretjerao s emotikonima danas {#}  {#}  !?

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2011 16:05 (ATJLučko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice