Misteriji i Legende

poruka: 48
|
čitano: 21.794
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Misteriji i Legende

Evo, volio bih kada bi napisali sve sto znate o pojedinom misteriju / legendama. Mene to jako fascinira. Ne mislim sad na staru grcku i slicno, nego na primjer - Templari, Pentagram, Sveti Gral, pa moze i o Teslinim tajnim eksperimentima koje je CIA zataskala. Nadam se da tema nece brzo otic u zaborav.... Molim vas samo da ne krecete u offtopic.

15 godina
offline
Misteriji i Legende

Maye - misterija kako su onoliki kamenovi dospjeli usred dzungle..Na kamenim plocama se jasno vidi kako im covjek sa kacigom pomaze, znaci alieni...Mislim da ce tema uspjeti...

http://spaceforum.forumsmotion.com Gmail: ivan.stoposto@gmail.com MSN: ivan_babic_95@hotmail.com
15 godina
offline
Misteriji i Legende

imam na kompu 3 knjige u pdf-u Misterije, Neobjasnjivi Fenomeni. to ću morati uploadati jenom prilikom...

 

moram priznati da ni jednu nisam cijelu pročitao, nego samo ono što me zanima. ali je stvarno predobro...

 

ima i par slučajeva iz naših krajeva Cool

naslovnica naslovnica
Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
offline
Misteriji i Legende

E Jurluk, daj to uploadaj pa javi. Recimo mene je nedavno jako zaintigrirao Bermudski trokut (mjesto u Atlantskom oceanu) gdje su mnogi ljudi neobjasnjivo nestajali. Evo linka do wikice.

14 godina
neaktivan
offline
Misteriji i Legende

Sto mislite o reinkarnaciji?

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
16 godina
offline
RE: Misteriji i Legende

U to nekako ne vjerujem. To mi je "preveliko" za povjerovat... Po meni je najveci misterij onaj stari - Jel bilo prvo jaje ili kokos ?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Misteriji i Legende
Batista kaže...

U to nekako ne vjerujem. To mi je "preveliko" za povjerovat... Po meni je najveci misterij onaj stari - Jel bilo prvo jaje ili kokos ?

Si čuo kad za Dr. Radmana i njegovu bakteriju koja može oživjeti? Fenix FTW!

Normal's overrated!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2009 10:27 (Horagio).
14 godina
offline
RE: Misteriji i Legende

Da li ste čuli da je Hitler navodno imao jedan od tri dijela Koplja Sudbine (koplje koje je probolo Isusa na križu) i radi toga je stekao svu onu moć, a moja pretpostavka je da je izgubio rat jer je pretpostavio da je taj dio falsifikat (taj dio je bila oštrica).

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2009 10:35 (80h3m1r).
15 godina
neaktivan
offline
Misteriji i Legende

A zašto je onda izgubio moć?

EVERYBODY LIES
16 godina
neaktivan
offline
RE: Misteriji i Legende
80h3m1r kaže...

Da li ste čuli da je Hitler navodno imao jedan od tri dijela Koplja Sudbine (koplje koje je probolo Isusa na križu) i radi toga je stekao svu onu moć, a moja pretpostavka je da je izgubio rat jer je pretpostavio da je taj dio falsifikat (taj dio je bila oštrica).

To si čuo u onom filmu što ga svako malo prikazuju na novoj, o nekom knjižničaru koji spašava svijet i tajnoj organizaciji koja ima sve nadnaravne predmete(Pandorina kutija, Zlatni kovčeg,...)

Normal's overrated!
15 godina
offline
RE: Misteriji i Legende
Šef kaže...

A zašto je onda izgubio moć?

Posumnjao, izgubio vjeru i eto...

http://spaceforum.forumsmotion.com Gmail: ivan.stoposto@gmail.com MSN: ivan_babic_95@hotmail.com
14 godina
offline
RE: Misteriji i Legende

Možda zato jer je on više bio okultist, on i nacisti, su miješali legende, astrologiju, masoneriju, rasizam i okultizam te su stvorili vlastitu pseudoreligiju gdje je Hitler trebao biti "Mesija", a njegov glavni general za okultno Heinrich Himmler je trebao zauzeti mjesto vrhovnog svećenika.

14 godina
offline
RE: Misteriji i Legende
Horagio kaže...
80h3m1r kaže...

Da li ste čuli da je Hitler navodno imao jedan od tri dijela Koplja Sudbine (koplje koje je probolo Isusa na križu) i radi toga je stekao svu onu moć, a moja pretpostavka je da je izgubio rat jer je pretpostavio da je taj dio falsifikat (taj dio je bila oštrica).

To si čuo u onom filmu što ga svako malo prikazuju na novoj, o nekom knjižničaru koji spašava svijet i tajnoj organizaciji koja ima sve nadnaravne predmete(Pandorina kutija, Zlatni kovčeg,...)

 ako mi ne vjeruješ upiši na google: "koplje sudbine", malo ti je duže za čitati, pa onda kaži da sam to čuo u "Knjižničaru"

16 godina
neaktivan
offline
RE: Misteriji i Legende
80h3m1r kaže...
Horagio kaže...
80h3m1r kaže...

Da li ste čuli da je Hitler navodno imao jedan od tri dijela Koplja Sudbine (koplje koje je probolo Isusa na križu) i radi toga je stekao svu onu moć, a moja pretpostavka je da je izgubio rat jer je pretpostavio da je taj dio falsifikat (taj dio je bila oštrica).

To si čuo u onom filmu što ga svako malo prikazuju na novoj, o nekom knjižničaru koji spašava svijet i tajnoj organizaciji koja ima sve nadnaravne predmete(Pandorina kutija, Zlatni kovčeg,...)

 ako mi ne vjeruješ upiši na google: "koplje sudbine", malo ti je duže za čitati, pa onda kaži da sam to čuo u "Knjižničaru"

Ma, znam da je vjerodostojno, bio je takav film i Jackie Chanom.

Normal's overrated!
16 godina
neaktivan
offline
Misteriji i Legende

Evo ovdje imate za downloadati čak 8 knjiga gdje su opisane sve čudne stvari. Knjige su besplatne za download, a napisao ih je Semir Osmanagić. http://www.alternativnahistorija.com/ . Uživajte!Namigiva 

 

EDIT : Evo i popis knjiga:

 

1. Od Masona do mentalnih projekcija

2. Svi naši "kontakti"

3. Piramida moći na planeti

4. Tragovima Atlantide

5. Kosmička misija Maya

6. Misterija Anasazija

7. Civilizacije prije početka "zvanične" historije

8. Bosanska piramida sunca

 

Još da nadodam da su knjige jako zanimljive. Ja osobno nisam mogao stati kad sam počeo čitati. Meni osobno su najzanimljivije bile ono o Atlantidi i misteriji anasazija. A ima i hrpa zanimljivih slika (u boji) u svakoj od knjiga.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2009 12:31 (scorpion667).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Misteriji i Legende
Batista kaže...

E Jurluk, daj to uploadaj pa javi. Recimo mene je nedavno jako zaintigrirao Bermudski trokut (mjesto u Atlantskom oceanu) gdje su mnogi ljudi neobjasnjivo nestajali. Evo linka do wikice.


Te knjige (kao i hrpu drugih iz podrucja popularne znanosti) mozes naci na ufosovoj stranici

http://dhost.info/ufos/08-knjige/index.html

16 godina
offline
Misteriji i Legende

Fakat i ta Atlantida, kaj mislite o njoj, jel je postojala ? Sljedeci nastavak filma "Nacionalno blago" ce bit o Atlantidi, to bude zanimljivo

15 godina
offline
RE: Misteriji i Legende
Znate da sam na dial-upu, a toga ima 8 mb i kusur, sto je stvarno puno za dial-up... Ako zelite mogu vam uploadati par slucajeva koji vas zanimaju. A kad odem kod nekog s brzom vezom dobit cete sve.
Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
14 godina
neaktivan
offline
Misteriji i Legende

Meni je baza ovo o Foo Fightersima, to su neke kugle koje su se pojavile u II svj ratu i isle oko aviona, prvo su svi mislili da to japanci salju ali su onda skuzili da ih sve to čudo prati

14 godina
neaktivan
offline
RE: Misteriji i Legende
jurluk kaže...
Znate da sam na dial-upu, a toga ima 8 mb i kusur, sto je stvarno puno za dial-up... Ako zelite mogu vam uploadati par slucajeva koji vas zanimaju. A kad odem kod nekog s brzom vezom dobit cete sve.

ja sam vidio negdje na netu pa cu opet potrazit, neki stari forum na kojem sam bio pa cu stavit ovdje

 

EDIT: evo našao sam

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2009 11:58 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Misteriji i Legende

Šta je sa piramidama u Visokom - BiH?!

 

Smijeh

Semir Osmanagić je potvrdio da imamo piramidu....još samo fali kakva mumija i eto legende.

 

Topografska slika piramide

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
15 godina
offline
RE: Misteriji i Legende
Citao sam negdje da su i srbi rekli da je jedno njihovo brdo zapravo piramida... Glupost...
Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Misteriji i Legende
boxer kaže...

Šta je sa piramidama u Visokom - BiH?!

 

Smijeh

Semir Osmanagić je potvrdio da imamo piramidu....još samo fali kakva mumija i eto legende.

 

Topografska slika piramide

Sad kad vidim tu sliku baš se i čini kao da je piramida.

EVERYBODY LIES
15 godina
offline
RE: Misteriji i Legende
jurluk kaže...
Citao sam negdje da su i srbi rekli da je jedno njihovo brdo zapravo piramida... Glupost...

 Šta je sad glupost piramida u Visokom ili ovo što Srbi kažu?

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
15 godina
offline
RE: Misteriji i Legende
Ma za ono u srbiji
Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
offline
Misteriji i Legende

Da, po slikama bas lici da bi mogla bit piramida.... Samo neznam sta je dalje s tim ? Se nastavlja istrazivanje ili su zastali ? (mislim na piramidu u Visokom)

16 godina
offline
RE: Misteriji i Legende

Paranormalno su da se tako izrazim -- pojave --, a ova nova tema se mogla samo nastavit kod moje, jer sam ja Misterije i Legende jucer otvorio...

15 godina
offline
RE: Misteriji i Legende
He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
15 godina
neaktivan
offline
Misteriji i Legende

meni su bas zanimljive takve teme

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice