Naručivanje iz inozemstva

poruka: 55
|
čitano: 50.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
CikaSpaso kaže...

Vidim da vas ima nekoliko da ste kupovali knjige na amazon.co.uk, pa me zanima koliko se plati više od prave cijene knjige. Znači, ako knjiga košta 15 eura koliko otprilike sve zajedno izađe, poštarina i ostalo?


 evo mene zanima isto pitanje.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Merlo kaže...
CikaSpaso kaže...

Vidim da vas ima nekoliko da ste kupovali knjige na amazon.co.uk, pa me zanima koliko se plati više od prave cijene knjige. Znači, ako knjiga košta 15 eura koliko otprilike sve zajedno izađe, poštarina i ostalo?


 evo mene zanima isto pitanje.
 

Sve ti piše u helpu.
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

ma mene zanima koliko naši naplate carinu? ja sam naručivao majice i cde sa nekog sajta iz USA i ispalo je da mi je paket došao nekih 300-400 kn a carina nekih 200kn...ako je tako i s knjigama onda mi se nikako ne isplati uzimat

16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Merlo kaže...

ma mene zanima koliko naši naplate carinu? ja sam naručivao majice i cde sa nekog sajta iz USA i ispalo je da mi je paket došao nekih 300-400 kn a carina nekih 200kn...ako je tako i s knjigama onda mi se nikako ne isplati uzimat

 

Na knjige se ne plaća nikakav porez niti carina.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
dekstroza kaže...

Na knjige se ne plaća nikakav porez niti carina.
 e to mi treba.
hvala!
14 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

ljudi, cemu panika, ja sam svoju vjencanicu narucila iz usa i nisam platila carinu samo zato sto sam tetu zamolila da mi na paketu uz deklaraciju napise i da je poklon, sto je ona ucinila bez problema ) imaju ti oni iskustva sa tim), a moj muz je na isti nacin narucio i pedale za simulacisko letenje

16 godina
offline
Naručivanje iz inozemstva

DIO KOJI ŠTO TREBA OSIGURATI DA POŠILJKA NE VIDI CARINU:

 

Poštanske pošiljke koje se ne podnose carinarnici su:
...(bla bla)...
sve druge poštanske pošiljke (pismovne i paketne pošiljke) za koje sukladno stavku 4. članku 50. Carinskom zakonu, ne postoji obveza podnošenja carinarnici, a takve su:

- pošiljke koje uvoze fizičke osobe. To se odnosi isključivo na knjige koje su oslobođene od plaćanja carine sukladno Sporazumu o uvozu predmeta prosvjetnog, znanstvenog i kulturnog karaktera i Protokolu uz taj Sporazum te od plaćanja poreza na dodanu vrijednost u skladu sa člankom 10a. točka c) Zakona o porezu na dodanu vrijednost („Narodne novine“, br. 47/95 - 90/05) i članka 57. stavak 1. točka c) Pravilnika o porezu na dodanu vrijednost („Narodne novine“, br. 60/96 - 153/05)

- pošiljke koje su u poštanskom prometu oslobođene od plaćanja carine, a to su, sukladno članku 187. stavak 1. točka 3) i članka 12. točka 4. Zakona o PDV-u, pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi(!), te da ne prelaze ukupnu vrijednost od 300,00 kuna

- pošiljke zanemarive vrijednosti. Roba zanemarive vrijednosti (roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160,00 kuna) sadržana u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Republici Hrvatskoj, oslobođena je od plaćanja carine i PDV-a. Navedeno oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode. (dakle štogod kupili a košta do 160kn carinske vrijednosti=cijena robe, zajedno sa poštarinom)

 

Pod nekomercijalne naravi podrazumijevaju se pošiljke:
- ...
- koje su povremene naravi, (dakle ako bi često naručivali proizvode carinske vrijednosti manje od 160kn opet bi sve moglo ići na carinu, ali što je to 'često')
- koje sadrže robu isključivo namijenjenu osobnoj uporabi primatelja ili njegove obitelji, a koja po svojoj vrsti i količini ukazuje da se ne radi o komercijalnom uvozu,
- koje pošiljatelj šalje primatelju bez plaćanja(!!). (PRIMJER: ako je jasno da pošiljku šalje čiča Mata (dakle ne šalje pravna osoba već fizička osoba!) i šalje je bać' Miji i jasno se radi o poklonu čija vrijednost ne prelazi 300 kn onda pošiljka ne ide na carinu)

Samo gore navedene poštanske pošiljke ne podnose se carinarnici, nego se otpremaju odredišnim poštanskim uredima radi uručenja primateljima.

OVO MI JE NAJJAČE:

Odnosi se samo na povremene pošiljke ne i  uzastopne pošiljke. Pri tome carinskim propisima nije propisana definicija kako ni povremene tako ni uzastopne pošiljke!! Znači sami procjenjuju po nikakvim pravilima!! WTF?!Totalni kaos!

A KAD ROBA IDE NA CARINU, PITALI STE ?!? EVO:

 

Poštanske pošiljke koje se podnose carinarnici

 

Sve pošiljke robe koje dolaze iz inozemstva od pravnih osoba, kao i sve pošiljke koje su predmetom kupoprodaje (dakle koje se plaćaju), podliježu obvezatnom obračunu carine i PDV-a, neovisno što prispjela roba služi osobnim potrebama primatelja i što je vrijednost robe ponekad manja od 300 kuna. (PRIMJER: kad bać' Mija naruči lubrikante od firme lubricants inc. bez obzira sve gore rečeno uvijek kad pošiljatelj bude neka firma ide se na carinu!)
A tada:

Kada poštansku pošiljku prima fizička osoba, podnosi se jedna od sljedećih isprava:

   1. Poštansko-carinska deklaracija u sljedećim slučajevima:
         a) kada je moguće primjeniti jedinstvenu carinsku stopu od 10%, Jedinstvena carinska stopa može se primjeniti samo u slučaju uvoza robe koju fizička osoba u Republici Hrvatskoj prima od fizičke osobe iz inozemstva, a pošiljka sadrži robu nekomercijalne naravi pod uvjetom da vrijednost robe ne prelazi 5.000,00 kuna. (PRIMJER: Čiča Mata prodaje bać' Miji stvar za osobno korištenje, npr. lubrikant, koji ne košta više od 5000kn, onda deru sa 10%)
          b) kada se pošiljka djelomično oslobađa od plaćanja carine, odnosno kada se za robu do vrijednosti 300 kuna primjenjuje oslobođenje od plaćanja carine, a na ostali dio pošiljke se obračunava carina i porez...
         c) kada fizičke osobe primaju, (odnosno kupuju) iz inozemstva robu u vrijednosti do 5.000,00 kuna, od fizičkih ili pravnih osoba, a koja se može smatrati robom za osobne potrebe ili potreba članova svog domaćinstva, uz primjenu propisane stope iz Carinske tarife. Ne odnosi se na tzv. uzastopne pošiljke. (kad bać' Mija naruči lubrikante do 5000 kuna od firme lubricants inc., dakle ovo je najčešći slučaj kod kupovine putem interneta)


Važno za slučaj c)-   Poštansko-carinska deklaracija za robu iz točaka b) i c) može se podnijeti samo u slučaju kada je uz istu priložen račun, na kojem je navedena vrijednost robe, te također ako se pošiljka sastoji samo od gore navedenih roba. Ukoliko se radi o kombiniranoj pošiljci, odnosno da se ista sastoji od gore navedenih roba i roba za koju nije određeno podnošenje poštansko-carinske deklaracije, tada se za cjelokupnu pošiljku mora podnijeti jedinstvena carinska deklaracija.

   2. Jedinstvena carinska deklaracija podnosi se u svim ostalim slučajevima. Jedinstvenu carinsku deklaraciju može popuniti i podnijeti svaka osoba koja nastupa u svoje ime i za svoj račun. Carinska deklaracija popunjava se sukladno pravilima propisanima Pravilnikom o uporabi obrazaca pri provedbi Carinskog zakona (Narodne novine br. 176/03) i naputcima Carinske uprave. Uobičajeno je, međutim, da s obzirom na složenost postupka carinjenja općenito, a u ovom smislu osobito popunjavanja carinske deklaracije i podnošenja pripadajućih isprava, carinsku deklaraciju podnose opunomoćenici (ovo najčešće bude kurirska služba koja dostavlja pošiljku, gdje im se zapravo daje takva punomoć, a onda oni to odrade kako odrade pa zato troškovi nekad budu astronomski!)


Carinski dug i carinska vrijednost robe (OVO JE NAJJAČE kako obračunavaju...)

U postupku carinjenja robe utvrđuje se carinski dug koji je potrebno platiti.

Carinski dug čine carina, poseban porez u slučaju ako se radi o robi koja podliježe tom porezu i porez na dodanu vrijednost.

Propisana stopa carine obračunava se na carinsku vrijednost robe.

Carinsku vrijednost robe čini njezina transakcijska vrijednost odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu koja je predmet postupka carinjenja, ali uz prilagodbu troškova iz članka 38. i 39. istog Zakona. To podrazumijeva da se svi troškovi koji su vezani uz tu robu uključuju u carinsku vrijednost, kao npr. troškovi prijevoza i osiguranja robe ( u poštanskom prometu dakle, u pravilu, troškovi poštarine!!).

 

Osnovna isprava kojom se dokazuje transakcijska vrijednost robe je račun.

U slučaju ako poštansku pošiljku ne prati račun, carinski djelatnik će primatelju uputiti poziv za dostavu računa ili druge isprave kojom se dokazuje plaćanje te robe.

Kada je u pitanju kupovina putem ebay-a, kao isprava u postupku carinjenja može se priložiti i račun ebay-a, ali samo uz uvjet da isti sadrži sve osnovne elemente računa (naznaka kupca i prodavatelja, opis robe, plaćena cijena, način plaćanja i dr.). Također, u poštanskom prometu česti su slučajevi da prilikom Internet kupovine nema računa te, s obzirom da je riječ o kupoprodaji između fizičkih osoba, mogu biti priložene različite isprave (to uključuje i računalni ispis online plaćanja i međunarodnu poštansku deklaraciju). U oba slučaja, ukoliko ne postoji sumnja u vjerodostojnost podataka naznačenih na računu i na drugim ispravama koje su priložene (ocjenjujući jesu li odnosne isprave dovoljan dokaz o tome koliko je izvršeno plaćanje), carinska služba će utvrditi carinsku vrijednost temeljem cijene stvarno plaćene ili plative za robu.

Porezna osnovica za obračun posebnog poreza propisana je svakim posebnim Zakonom o posebnom porezu na određenu robu. Tako je npr. za kavu propisana osnovica za obračun kilogram neto težine kave, za luksuzne proizvode to je prodajna vrijednost proizvoda itd.

Poreznu osnovicu za obračun poreza na dodanu vrijednost čini carinska osnovica, dakle carinska vrijednost robe uvećana za carinu i posebne poreze ako roba podliježe naplati posebnih poreza. (dakle pdv udaraju na carinsku vrijednost robe, a ona je (vidi zadnji underline pasus) cijena robe uvećana za troškove poštarine i/ili dostave.

Prigovor na utvrđenu carinsku vrijednost

Međutim, ako primatelj pošiljke nije podnio nikakav dokaz o izvršenom plaćanju ili ga carinarnica nije prihvatila, carinski djelatnik će utvrditi carinsku vrijednost temeljem ostalih metoda za utvrđivanje carinske vrijednosti u skladu sa člancima 32. do 37. Carinskog zakona (npr. na temelju transakcijske vrijednosti istovjetne ili slične robe koja je prodana za izvoz u Republiku Hrvatsku i izvezena u isto ili približno isto vrijeme), te izvršiti obračun carinskog duga.

U tom slučaju ako se primatelj poštanske pošiljke ne slaže sa carinskom vrijednošću robe utvrđenom od strane carinske službe ima pravo zahtijevati od nadležne carinarnice dostavu obrazložene odluke o načinu određivanja carinske vrijednosti robe. Tada je primatelj pošiljke, prilikom uručenja pošiljke i naloga za plaćanje, dužan neotvorenu pošiljku vratiti djelatniku pošte, radi njezinog podnošenja na ponovnu carinsku provjeru, zajedno sa svim priloženim ispravama i dokumentima, te dokazima o transakcijskoj vrijednosti robe.

Na pisani zahtjev primatelja pošiljke carinarnica je dužna donijeti obrazloženo rješenje o načinu određivanja carinske vrijednosti robe odnosno pravilno utvrditi carinski dug.

Na rješenje carinarnice primatelj pošiljke ima pravo žalbe. Žalba se podnosi u roku od 15 dana, pri čemu žalba ne odgađa ovrhu rješenja

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
14 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

 

 Zanima me kolika može biti carina , pdv itd za naručeni cd napr.fps creator i koji dolazi iz amerike a košta točno 161 kn ?

 

 

16 godina
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Prema web aplikaciji na službenim stranicama hrvatske carine, prema njihovom CARINSKOM KALKULATORU ispada da nećeš platiti nikakvu carinu. Imaš sliku generiranog izvještaja. Ako sam ja dobro pogodio kategoriju proizvoda prema njihovoj kategorizaciji carina i pdv će biti 0 kuna. Uoči da sam upisao samo cijenu proizvoda, a nju trebaš uvećati za troškove dostave jer tako uvećana cijena predstavlja carinsku vrijednost robe. Međutim i za bitno veće iznose koje sam upisivao izađe 0kn davanja, tako da si home free! ;)

 

 

Vidi i sliku

 

Carinski izvještaj Carinski izvještaj
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Dobar dan,namjeravam si naruciti dres iz Engleske (Manchester United) sa njihove službene stranice,dres zajedno sa poštarinom izađe 40.95 funti,sto je kod nas 341kn i sad me zanima da li se to uopće isplati naručivat, kolko sam vidio po forumima nekima nisu naplatili carinu,a nekima opet jesu,na koju foru nemam pojma.Kako to mogu izracunat CARINSKIM KALKULATOROM?:). Ukratko da li ću morati platiti još nešto osim ovih 340kn i ako da,kolko će to bit?Hvala
16 godina
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Prema tarifnom kalkulatoru nećeš morati platiti ni carinu niti pdv. Ovo je prilično jednostavan slučaj. Kategorija proizvoda je Odjeća, zemlja porijekla je članica EU i ide bez greške.

Pogledaj i sliku. Napominjem da je ovo prema tarifnom kalkulatoru sa Internet stranica Carine, a oni sami tamo vele:

 

Napomena:  Molimo da uvažite kako carinski podaci na ovim stranicama nisu nužno potpuna reprodukcija zakonski prihvaćene carinske tarife objavljene u službenom glasilu RH Narodne Novine

Tarifni kalkulator - DRES Tarifni kalkulator - DRES
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 8:48 (LupusInFabula).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Imam par pitanja. Htio bih kupiti Alienware m17x! I sada treba odlučiti na koji način to napraviti... pa molim procjenu isplativosti od ove dvije opcije :)

1. Naručiti preko Amazona za 2 200 $ sa shippingom?

ili

2. Tražiti od frenda koji živi u Americi da mi to tam kupi pa dofura ovo ljeto kad dođe u Hrv?

 

Problem kod naručivanja sa Amazona je taj što neznam koliko bi me to sve skupa u stvarnosti došlo. Dal bi me carina i PDV opalili po đepu ili bi sve ostalo na onih 2 200 $? Čuo sam da se oporezuje naruđba veća od 1 000 kn, u što naravno spada i alienware, i još PDV na cijenu proizvoda i sva ostala sr... i dođe me skoro ko da isto kupim u Hrv. A ako je tako, onda ta opcija ne dolazi u obzir.

Problem kod dostave od strane frenda je taj što neznamo da li bi njemu naplatili carinu ili što već kad bude dolazio u Hrv?

Eh da, i još ima i treća opcija a to je da mi taj frend kupi laptop u Americi, zamota ga i naslovi kao poklon (za godišnjicu braka ili rođenja ili bilo čega) i da mi pošalje poštom jer, bar sam tako čuo, na poklone se ne stavljaju nameti dakle ni porez, ni carina ni bilo šta....

Ima netko kakav pametan savjet??

15 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Wexx kaže...

Imam par pitanja. Htio bih kupiti Alienware m17x! I sada treba odlučiti na koji način to napraviti... pa molim procjenu isplativosti od ove dvije opcije :)

1. Naručiti preko Amazona za 2 200 $ sa shippingom?

ili

2. Tražiti od frenda koji živi u Americi da mi to tam kupi pa dofura ovo ljeto kad dođe u Hrv?

 

Problem kod naručivanja sa Amazona je taj što neznam koliko bi me to sve skupa u stvarnosti došlo. Dal bi me carina i PDV opalili po đepu ili bi sve ostalo na onih 2 200 $? Čuo sam da se oporezuje naruđba veća od 1 000 kn, u što naravno spada i alienware, i još PDV na cijenu proizvoda i sva ostala sr... i dođe me skoro ko da isto kupim u Hrv. A ako je tako, onda ta opcija ne dolazi u obzir.

Problem kod dostave od strane frenda je taj što neznamo da li bi njemu naplatili carinu ili što već kad bude dolazio u Hrv?

Eh da, i još ima i treća opcija a to je da mi taj frend kupi laptop u Americi, zamota ga i naslovi kao poklon (za godišnjicu braka ili rođenja ili bilo čega) i da mi pošalje poštom jer, bar sam tako čuo, na poklone se ne stavljaju nameti dakle ni porez, ni carina ni bilo šta....

Ima netko kakav pametan savjet??

Ako ti frend ima USA Državljanstvo (Putovnicu) neces imati problema samo ti ga ostavi kad dođe u hrvatsku!

13 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Ima USA državljanstvo, ali to bi mi donio skroz novo i neotvoreno.... Pa se pitamo da li bi to onda bilo carinjeno ili kaj slično..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Wexx kaže...

Ima USA državljanstvo, ali to bi mi donio skroz novo i neotvoreno.... Pa se pitamo da li bi to onda bilo carinjeno ili kaj slično..

Nece bit carinjeno samo neka na hr granici kaže da ide u bosnu i da je tu samo u tranzitu. Osim toga ako je on državljanin usa i ima njihovu putovnicu nemogu i nesmiju mu naplatit carinu.

16 godina
offline
Naručivanje iz inozemstva

Sto vise citam ove pravilnike to mi je manje jasno :P

 

Ako narucim kalkulator preko e-baya, jel cu morat platit carinu i PDV ili ne?

14 godina
offline
Re: Naručivanje iz inozemstva
PraskaviRepan kaže...

Sto vise citam ove pravilnike to mi je manje jasno :P

 

Ako narucim kalkulator preko e-baya, jel cu morat platit carinu i PDV ili ne?

Ovisi kolika je cijena kalkulatora. Sve pošiljke do vrijednosti 160 kn sa shippingom neide carina ni pdv, iznad toga ti je sreća npr. menni je dosad sve prolazilo bez problema, a bilo je stvari od 300-400 kn.

16 godina
offline
Naručivanje iz inozemstva

Ovo je negdje oko $150, kolko bi onda mogla ispast carina?

13 godina
offline
Naručivanje iz inozemstva

Često naručim preko online trgovina i redovno se plati carina, posredovanje pri uvozu pdv etc ...

 

1. Neki on line shopovi obračunavaju PDV svoje države bez obzira što isto šalju udrugu državu. Obziromda HR nije član EU, mi onda plaćamo PDV na PDV. Drugi ne obračunavaju porez nego isti platiš kad ti robu ocarine.

 

2. Ukoliko ne živite u zgb čeka vas još i trošak "poredovanja pri uvozu, bankovne garancije, manipulativnih troškova" i sličnih izmišljotina, a što može iznositi od najmanje 15o kn pa do nekoliko stotina.

 

3. Carina je različita za različite stvari .. uglavnom se kreće od 10-15%

 

3. Ovo mi je najzanimljivije ... na Carinu po vrijednosti pri uvozu se ne plaća PDV ( Olob.poreza po čl.8 st. 1 Zakona i čl. 54 st. 9 Pravil. o PDV-u ) tako sami napišu na fakturu.

 

Dakle zbroje se nameti posredništva + pdv i carina ( koja je oslobođena PDV-a ) i onda se na zbroj uredno lupi - PDV ... :D

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Evo zanima me jedna stvar. Naručila bih nargilu iz SAD-a. Ona dođe 20,93 dolara, znači manje od 160,00 kuna. Zanima me koliko bi me mogla doći poštarina i je li (i kako?) moguće odvojiti troškove dopreme od cijene samog proizvoda jer prema carinskom pravilniku u tih 160 kn uključeni su i troškovi dopreme ukoliko nisu odvojeni (u tom slučaju u 160 kn se računa samo cijena proizvoda).

16 godina
offline
Re: Naručivanje iz inozemstva

Odgovor na tvoj upit na žalost glasi ne.
Carinsku vrijednost robe čini njezina transakcijska vrijednost odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu koja je predmet postupka carinjenja, ali uz prilagodbu troškova iz članka 38. i 39. istog Zakona. To podrazumijeva da se svi troškovi koji su vezani uz tu robu uključuju u carinsku vrijednost, kao npr. troškovi prijevoza i osiguranja robe ( u poštanskom prometu dakle, u pravilu, troškovi poštarine!!).

 

Poreznu osnovicu za obračun poreza na dodanu vrijednost čini carinska osnovica, dakle carinska vrijednost robe uvećana za carinu i posebne poreze ako roba podliježe naplati posebnih poreza. (dakle pdv udaraju na carinsku vrijednost robe, a ona je (vidi zadnji underline pasus) cijena robe uvećana za troškove poštarine i/ili dostave.

 

Prevedeno 20,93$ + x $ poštarine je carinska vrijednost robe. Pošto je dostava iz SAD cijena s troškovima dostave će iznositi više od 160kn pa ide carina, a bome na sve to još i PDV. Dakle vrlo vjerojatno možeš računati ovako:

 

carinska vrijednost: 20,93$+ troškovi dostave
carina: 10% od carinske vrijednosti robe (10% je opća carinska stopa koja je pretpostavljam ovdje primjenjiva)

To dvoje zajedno čini carinsku osnovu.

Carinska osnova: 1,1 * (20,93$+dostava)

Na carinsku osnovu obračunava se PDV od 23%.

Konačna cijena: 1,23 * 1,1 * (20,93$ + dostava).

Odokativna metoda izračuna konačne cijene: zbroji vrijednost robe s troškovima dostave i zbroj uvećaj za cca 35%.

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
12 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Pozdrav svima!

Novi sam na forumu te vas molim za nekoliko odgovora vezano za uvoz iz inozemstva.

Planiram kupiti preko interneta mali brodić na daljinsko upravljanje za hranjenje ribe, koristi se inače u sportskom ribolovu.Njegova cijena je 333 $ i FREE SHIPING je odnosno ne plača se poštarina. Kolika bi bila ukupna davanja što se tiće carine i ostalog dok dođe do mene kao krajnjeg korisnika. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

12 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Mozda nekom bude od pomoci..

VIAddress nudi uslugu 'prosljeđivanja' i dostave stvari koje ste kupili na bilo kojoj od popularnih stranica za prodaju poput Amazona, Ebaya i slično.. Kod registracije na www.viaddress.com dodjeljuje vam se adresa u SAD-u pa možete kupovati i kod šopova koji ne nude dostavu izvan SAD-a. VIAddress nakon toga Ups-om, FedEx-om ili DHL-om prosljeđuje ono što ste kupili na vašu pravu adresu. Cijene dostave su mnogo povoljnije od ostalih dobavljača, a registracija za dodjelu adrese locirane u SAD-u je besplatna.

15 godina
offline
Naručivanje iz inozemstva

Ako mi netko moze pomoci...dobio sam mobitel HTC koji sam dobio na nagradnoj igri i poslan je iz svicarske...i sad sam dobio kuvertu da je paket stigao ali da moram dostaviti račun i neko odobrenje za taj proizvod...zanima me dali cu ja morati platiti pdv i carinu na to? Nemam račun jer sam ga osvojio...

13 godina
offline
Re: Naručivanje iz inozemstva
legend kaže...

Ako mi netko moze pomoci...dobio sam mobitel HTC koji sam dobio na nagradnoj igri i poslan je iz svicarske...i sad sam dobio kuvertu da je paket stigao ali da moram dostaviti račun i neko odobrenje za taj proizvod...zanima me dali cu ja morati platiti pdv i carinu na to? Nemam račun jer sam ga osvojio...

Motaš im posalti dozvolu od HAKOM-a, odi na njihovu stranicu i tamo nađi dozvolu pa im pošalji.
Inače plaća se pdv i carina, ali pošto si to dobio na nagradnoj igri, neznam onda kako to ide. Kontaktiraj te što su poslali mobitel, možda oni imaju račun pa da faxiraju. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice