"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

poruka: 559
|
čitano: 194.757
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
ddarknessfairyy kaže...
mind_challenge kaže...

Zar ne idu Lidl i Kaufland uvijek u paru? Barem je tako kod nas u slavoniji.

I meni bi to bilo logično pošto Lidl i Kaufland imaju istog vlasnika. Al tu kod nas kvart kojiima Lidl nema Kaufland i obrnuto(najbliži Lidl mi je udaljen 30km).

zapravo nije isti vlasnik,stari drži kaufland,a kćer mu drži lidl :P

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
12 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

E imam pitanje čemu na onim starijim telefonima služe zvjezdica i ljestve?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
15 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc

Nije bila nekakava posebna upotreba kod nas, vjerojatno vecinom za promjenu iz pulsnog u tonsko biranje ili kakvu opciju na glasovnim automatima..
Uglavnom nekakav mini sazetak je na linku prema wiki ispod tj. tu.

DTMF (touch tone) usage as originally conceived didn't need the two extra keys.

However, since the tones consisted of 1 of 4 low frequencies, plus 1 of 3 high frequencies, there were two leftover combinations.

They realized that it would probably be useful to put them on the handset for future data entry applications.

It was several years before they were commonly used for anything.

Bell Labs undertook studies of characters used for various purposes to decide which characters should be displayed on them, and came up with * and #.

Actually, the original DTMF spec included 16 combinations with an extra high frequency used for the now-defunct Autovon system used by the US Military.

There were 4 more keys on the pad, intended for 4 levels of priority override in making calls.

As noted in the wiki article (http://en.wikipedia.org/wiki/Dual-tone_multi-frequency), studies were also undertaken to arrive at the keypad layout:
The Touch Tone system also introduced a standardized keypad layout.

After testing 18 different layouts, they eventually chose the one familiar to us today, with 1 in the upper-left and 0 at the bottom.

The adding-machine layout, with 1 in the lower-left was also tried, but at that time few people used adding machines,

and having the 1 at the "start" (in European language reading order) led to fewer typing errors.

In retrospect, many people consider that this was a mistake. With the widespread introduction of computers and bank machines, the phone keyboard has become "oddball", causing mistakes.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 23:45 (kunof00).
15 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Diplomirani pješak kaže...

E imam pitanje čemu na onim starijim telefonima služe zvjezdica i ljestve?

 -dodatnim opcijama (ako su znamenke služile sa samo biranje broja, uvođenjem 'digitalnih' vs onih s brojčanikom kao i tonsko-pulsno biranje, otvorila se mogućnost svakakvih lipih stvari..)

-npr preslušavanje sekretarice, prisak ili skrivanje broja, redail.. itd. dok na pametnijim kao DECT i dodatnim funkcijama kao programiranje centrale itd itd.

-i danas to služi npr na mobitelima kupnja bonova, pozivanje sa skrivanjem broja ili ovisno o telefonu, nekim dubljim menijima..

-naravno, ovo 'danas' je već jučer, jer sad su svi touch-prst-ekran, bez znamenki.. pa umjesto znakića (koji su samo btwovski bezvezni, tek da se razlikuju od slova) može biti bilo koji drugi simbol-ikona-nešto... (jer je nevažan sam znak)

 

edit: zapravo, najvažniji razlog postojanja upravo ta dva znaka su same tipke.. pošto su znamenke 0-9 (10 komada) u 3x3 reda-kolone, ispedne zgodno oko nule staviti lijevo-i-desno po jedan znakić, zato su dva. Zvjezdica je zapravo s tipki-množenje *, svaka numerička tipkovnica/zbrajalica to mora imati, pošto je # fis-ljestve jedini 'bezvezni' znak koji je dovoljno sličan zvjezdici istovremeno internacionalno neutralan.. to je odlučilo zašto baš ta dva znaka. Plus i minus recimo zbunjivali bi, jer telefon nije zbrajalica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 23:55 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti
Mlad sam još ali kad sam bio mali nisam imao komp pa smo se igrali vani i najljepša uspomena mi je bila što smo sami izmišljali igre (ili ih preuzimali od prijatelja koji su za njih već znali od nekud, širile se igre tada :P ). Recimo odlična mi je bila, a i sad ne bi izgubila na čari, kada smo se igrali igre koju smo nazivali Ubojica. Igralo nas je najčešće 5, nekad i više (što više to bolje je uvik bilo) i napisali bi na papiriće U kao ubojica ili ostavili prazno i onda ih izvlačili, a jedan je bio inspektor. I tako nismo znali ništa osim toga jesmo ubojica ili ne. Onda smo se razišli i išli oko kuće (nisam u centru pa smo lijepo po voćnjacima i vrtovima išli) i kad bi ubojica spazio nekoga mogao je, ako bi ga ulovio, "ubiti". Idući koji ga je našao mogao je prijaviti ubojstvo inspektoru i onda bi on ispitivao svakoga nasamo kako bi utvrdio tko je ubojica. Odlična igra kažem i odlično je što smo tako smišljali igre, svarno nam je mašta radila 100 na sat :)
Beware of the sharp edged weapon called human being
12 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

dok sam bio klinac,  starci su me molili da dodem na ručak ,  jer nisam imao vremena jesti koliko sam se volio igrati bio sam ''uličar'' , a sada starci mole djecu da odu van {#}

eune : Flaeryy
16 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

jel se sjeca tko sladoleda iz pekabele :D 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 23:15 (4mal).
10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
4mal kaže...

jel se sjeca tko sladoleda iz pekabele :D 

Osmijeh Kapri i onaj ledeni na dva štapića..twiny ili jolly nemogu se sjetit kak se zvao {#}

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
9 godina
protjeran
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

u lidlu opet onaj retro tjedan,kako li se već zove...ugl. ima BazOoOka :D

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
13 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

dali netko ima one porculanske pekule ili franje kako ih kod mene zovu...

trebaju mi baš one porculanke...

15 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

pikule? pa mozes ih danas kupit za par kuna doslovno...

12 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Jack Sparrow 76 kaže...

dali netko ima one porculanske pekule ili franje kako ih kod mene zovu...

trebaju mi baš one porculanke...

 

cropunk kaže...

pikule? pa mozes ih danas kupit za par kuna doslovno...

 ja sam ih bio viđao u kauflandu kod igračaka, bile su u mrežaste vrećice pakirane, nezz dal ih još ima

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2014 21:43 (Tony1999).
15 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

imas u offertisimi. ja kupovao tamo

14 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Kako je to kada nakon odlična 2 filma o Alienu i solidnog trećeg dođe Resuraction.

E to razočarenje neće nikada shvatiti. 

 

PS.

ima još dosta drugih primjera npr. kada nakon Terminatora I i remek djela II dođe treći nastavak.

itd...

http://www.norgems.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 12:06 (woodgamesfx).
9 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Sat dva prije skole odemo na livadu igramo nogomet kokamo se pricamo malo pa trk doma jest pa u skolu i onda poslije skole napisati zadacu pa opet van na nogomet. Igrali smo nogomet po zimi po snijegu skrivaca lopova i pandura. Ja sam izmislio igru 5-5 di trebas dati pet golova i obranit pet puta prezabavno pa smo si davali imena igraca i golmana. Vikendom i praznicima nismo jeli nista osim dorucka jer smo otisli van i bili po cijele dane vani. Znam da mi nikad nije bilo dosadno. Danasnji klinci vec puse travu u 7-8 razredu. Ne izlaze van osim ako ne idu na kavu. Mogao bih pricati do sutra. I miss my childhood.

12 godina
online
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
ddarknessfairyy kaže...
4mal kaže...

jel se sjeca tko sladoleda iz pekabele :D 

Osmijeh Kapri i onaj ledeni na dva štapića..twiny ili jolly nemogu se sjetit kak se zvao {#}

 Eh, da se samo sjećam, prodavao ih!! A taj na dva štapića se zvao Twiny i bio mi je najskuplja ponuda u škrinji pa kad je netko rekao : "dajte mi sladoled", dobio bi gromadu s dvije drške... :) Šta ću, bio sam plaćen po postotku... Eh, to ljeto 1987. :)

P.S. I "čoko-moko" Pekabelin je bio slastan.

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Kolacic kaže...

Sat dva prije skole odemo na livadu igramo nogomet kokamo se pricamo malo pa trk doma jest pa u skolu i onda poslije skole napisati zadacu pa opet van na nogomet. Igrali smo nogomet po zimi po snijegu skrivaca lopova i pandura. Ja sam izmislio igru 5-5 di trebas dati pet golova i obranit pet puta prezabavno pa smo si davali imena igraca i golmana. Vikendom i praznicima nismo jeli nista osim dorucka jer smo otisli van i bili po cijele dane vani. Znam da mi nikad nije bilo dosadno. Danasnji klinci vec puse travu u 7-8 razredu. Ne izlaze van osim ako ne idu na kavu. Mogao bih pricati do sutra. I miss my childhood.

 

Potpis ! Zlatne osamdesete :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
pantich kaže...
Kolacic kaže...

Sat dva prije skole odemo na livadu igramo nogomet kokamo se pricamo malo pa trk doma jest pa u skolu i onda poslije skole napisati zadacu pa opet van na nogomet. Igrali smo nogomet po zimi po snijegu skrivaca lopova i pandura. Ja sam izmislio igru 5-5 di trebas dati pet golova i obranit pet puta prezabavno pa smo si davali imena igraca i golmana. Vikendom i praznicima nismo jeli nista osim dorucka jer smo otisli van i bili po cijele dane vani. Znam da mi nikad nije bilo dosadno. Danasnji klinci vec puse travu u 7-8 razredu. Ne izlaze van osim ako ne idu na kavu. Mogao bih pricati do sutra. I miss my childhood.

 

Potpis ! Zlatne osamdesete :)

 nebi vjerovao 95 godiste sam,tako sam odgojen i tako sam volio,jbg samo sam "morao" odrasti u 16 godini gdje je to sve palo u zaborav. 

13 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

danasnja djeca nece nikad imat djetinjstvo kao sto smo mi.kad se samo sjetim trcanja za loptom po cijele dane ili gradjenja logora u sumi iznad kvarta.ko je vidio mobitel kad sam ja bio mali? (zivim u zabiti pa je do nas tehnologija sporo dolazila).izadjes ujutro iz kuce i vratis se navecer i zaspes znojan od umora.eh da je vratiti vrijeme....

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice