Potrošnja električne energije u kućanstvu

poruka: 21
|
čitano: 21.531
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Potrošnja električne energije u kućanstvu

Pozdrav ljudi.

 

Zaista mi treba Vaša pomoć. Naime već duže vrijeme( otprilike 5 godina ) mjesečni računi struje u kući s 4 ukućana iznose nikada manje od 450 kn.
Ono što imamo u kući su  hladnjak, aparat za kavu, kuhalo za vodu, perilica za posuđe, perilica za veš, tv, router, štedne žarulje i led žarulje njih otprilike 10 iako se to sve gasi osim 4 led žarulje koje su upaljene sada zimi pa recimo 6 sati. Zatim imam ps4,

dva pca istih konfiguracija ( i3 6100, r7 260x, 500 w napajanje ) , i jos jedan tv na kojem se igra ps4. Zadnjie dvije godine oba kompa se nisu koristila već samo jedan, te ps4 imam godinu dana.

Naravno tu su jos bojler na struju i zamrzivač.

Bojler je upaljen samo sat, dva navečer kako bi se ugrijala voda za kupanje i to je to. 3 punjača za mobitel su tu još.

Ima li netko sličnu '' konfiguraciju elektroničkih uređaja '' da usporedim račune, jer mi je doista previše 500 kn dati samo za struju.Pomislio sam da je čak neki kvar do brojila na trenutak...

 

10 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
old05snake12 kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Zaista mi treba Vaša pomoć. Naime već duže vrijeme( otprilike 5 godina ) mjesečni računi struje u kući s 4 ukućana iznose nikada manje od 450 kn.
Ono što imamo u kući su  hladnjak, aparat za kavu, kuhalo za vodu, perilica za posuđe, perilica za veš, tv, router, štedne žarulje i led žarulje njih otprilike 10 iako se to sve gasi osim 4 led žarulje koje su upaljene sada zimi pa recimo 6 sati. Zatim imam ps4,

dva pca istih konfiguracija ( i3 6100, r7 260x, 500 w napajanje ) , i jos jedan tv na kojem se igra ps4. Zadnjie dvije godine oba kompa se nisu koristila već samo jedan, te ps4 imam godinu dana.

Naravno tu su jos bojler na struju i zamrzivač.

Bojler je upaljen samo sat, dva navečer kako bi se ugrijala voda za kupanje i to je to. 3 punjača za mobitel su tu još.

Ima li netko sličnu '' konfiguraciju elektroničkih uređaja '' da usporedim račune, jer mi je doista previše 500 kn dati samo za struju.Pomislio sam da je čak neki kvar do brojila na trenutak...

 

 Dva stana: bojler na struju koji se pali sat dva uvečer, 2 hladnjaka, zamrzivač, 3 računala od kojih 2 rade gotovo cijeli dan, tv za pozadinsku buku, veš mašina, hrpa punjača...rata struje 950kn mjesečno. Tako da je tih 500kn poprilično realno s obzirom da imaš perilicu posuđa i bojler na struju.  

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
ddarknessfairyy kaže...
old05snake12 kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Zaista mi treba Vaša pomoć. Naime već duže vrijeme( otprilike 5 godina ) mjesečni računi struje u kući s 4 ukućana iznose nikada manje od 450 kn.
Ono što imamo u kući su  hladnjak, aparat za kavu, kuhalo za vodu, perilica za posuđe, perilica za veš, tv, router, štedne žarulje i led žarulje njih otprilike 10 iako se to sve gasi osim 4 led žarulje koje su upaljene sada zimi pa recimo 6 sati. Zatim imam ps4,

dva pca istih konfiguracija ( i3 6100, r7 260x, 500 w napajanje ) , i jos jedan tv na kojem se igra ps4. Zadnjie dvije godine oba kompa se nisu koristila već samo jedan, te ps4 imam godinu dana.

Naravno tu su jos bojler na struju i zamrzivač.

Bojler je upaljen samo sat, dva navečer kako bi se ugrijala voda za kupanje i to je to. 3 punjača za mobitel su tu još.

Ima li netko sličnu '' konfiguraciju elektroničkih uređaja '' da usporedim račune, jer mi je doista previše 500 kn dati samo za struju.Pomislio sam da je čak neki kvar do brojila na trenutak...

 

 Dva stana: bojler na struju koji se pali sat dva uvečer, 2 hladnjaka, zamrzivač, 3 računala od kojih 2 rade gotovo cijeli dan, tv za pozadinsku buku, veš mašina, hrpa punjača...rata struje 950kn mjesečno. Tako da je tih 500kn poprilično realno s obzirom da imaš perilicu posuđa i bojler na struju.  

 Više ti se isplati držati bojler stalno upaljenim manje će struje trošiti.

11 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
old05snake12 kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Zaista mi treba Vaša pomoć. Naime već duže vrijeme( otprilike 5 godina ) mjesečni računi struje u kući s 4 ukućana iznose nikada manje od 450 kn.
Ono što imamo u kući su  hladnjak, aparat za kavu, kuhalo za vodu, perilica za posuđe, perilica za veš, tv, router, štedne žarulje i led žarulje njih otprilike 10 iako se to sve gasi osim 4 led žarulje koje su upaljene sada zimi pa recimo 6 sati. Zatim imam ps4,

dva pca istih konfiguracija ( i3 6100, r7 260x, 500 w napajanje ) , i jos jedan tv na kojem se igra ps4. Zadnjie dvije godine oba kompa se nisu koristila već samo jedan, te ps4 imam godinu dana.

Naravno tu su jos bojler na struju i zamrzivač.

Bojler je upaljen samo sat, dva navečer kako bi se ugrijala voda za kupanje i to je to. 3 punjača za mobitel su tu još.

Ima li netko sličnu '' konfiguraciju elektroničkih uređaja '' da usporedim račune, jer mi je doista previše 500 kn dati samo za struju.Pomislio sam da je čak neki kvar do brojila na trenutak...

 

 kod nas skoro isto osim što kod nemamo aparata za kavu, kuhala za vodu, perilice posuđa, jedan tv manje, djeca koriste drugi komp maks 2 sata dnevno, ovaj naš je upaljen od jutra do sutra, žarulje slična situacija, kuha se i peče kompletno na plin - računi za struju 400-450 kuna

10 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
zeroname kaže...

 Više ti se isplati držati bojler stalno upaljenim manje će struje trošiti.

 Da znam, al moram gasit jer imamo prevelik napon. Odkad su nam napravili novu trafostanicu i zatvorili krug imamo prevelik napon jer je premalo potrošača u kraju pa mi rikavaju grijači. Onda radije ištekam bojler i palim samo kad stvarno trebam nego da bezveze dogrijava.  

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
Mislim da ti je najveći problem bojler, koliko je star? Moguće da je puno kamenca u njemu i zato imaš veliku potrošnju struje. Nebi bilo loše da kupiš watmeter i izmjeris potrošnju uređaja.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
ddarknessfairyy kaže...

 Da znam, al moram gasit jer imamo prevelik napon. Odkad su nam napravili novu trafostanicu i zatvorili krug imamo prevelik napon jer je premalo potrošača u kraju pa mi rikavaju grijači. Onda radije ištekam bojler i palim samo kad stvarno trebam nego da bezveze dogrijava.  

 Isti problem, samo kaj sam ja ugradio SCR regulatore na sve grijače elemente.

Na žalost, Ebay roba "prve" klase, pa daju sve od sebe, ali još ni jedan, zaćudo, nije krepao.

Premda sam 3 od 4 ugradio na veći hladnjak; ima i tu nekaj....

Uglavnom, ideje, ideje....

Idem stvoriti svoju verziju Top Shopa i prodavat ovakve "čudesne" spasitelje grijačih elemenata po 5 glavi komad , minimum 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 0:46 (fer-de-lance).
9 godina
neaktivan
offline
Potrošnja električne energije u kućanstvu

Ako imate prevelik napon nije to do potrošača nego do trafo stanice. Trafo napon ovisi o dolaznom naponu s visokonaponske ili srednjenaponske mreže, a potrošnja nema utjecaj na njega (postoji mali, ali nikako da bi to smjelo utjecati na potrošače). Pretvara se onoliko struje koliko se vuče. Trafo ne "gura" struju prema potrošačima ćeš on pretvara napon kad se neki potrošač uključi u mrežu zbog razlike potencijala.

 

Uglavnom, svakako bi se trebali žaliti HEP-u ili Agenciji za energetsku mrežu. Koliki je napon uopće?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Potrošnja električne energije u kućanstvu

Uf.. da vidimo...

 

4 televizora, 2 su CRT jos a 2 LCD i od tih 4, 2 su stalno u pogonu 0-24. Ves masina 1 x na dan, svjetla u 4 sobe + kuhinja + blagavaona, pegla, pegla za kosu, 2 usisivaca, 6 routera, punjaca isto.., mikrovalna, 2 frizidera sa manjom ledenicom, 1 skrinja za zamrzavanje, stednjak pece na struju, 2 stb-a za satelitsku, 2 stb-a za tv, 2 PC-a sa 650w napajanjem, 3 lapatopa s tim da samo jedan PC radi 0-24 tj ne gasi se.., i ima neko vanjsko svijetlo u dvoriscu koje se pali navecer i gori cjelu noc a bogme i do podneva zna goriti jer ga uvijek netko zaboravi ugasiti.

 

Grijanje na drva/plin kombinirano, bojler je na plin, kuhanje isto osim pecenja. Ima nas 6 tak da stalno se nesto puni/paljucka/koristi...  Tarifa dvotarifno brojilo.

 

Struja dodje 380kn ljeto/zima.

Plin evo dosa 500kn.

Drva ode 8m za zimu.

 

Mislim da frizideri jedno mogu nabit nesto zesce ali svake 2g se provjeri dali ima plina dovoljno u kompresoru tako da u njima treba traziti ako je potrosnja poveca.

 

E da, imamo jednu stednu zarulju u kuci i to je ona vani u dvoriscu

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
old05snake12 kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Zaista mi treba Vaša pomoć. Naime već duže vrijeme( otprilike 5 godina ) mjesečni računi struje u kući s 4 ukućana iznose nikada manje od 450 kn.
Ono što imamo u kući su  hladnjak, aparat za kavu, kuhalo za vodu, perilica za posuđe, perilica za veš, tv, router, štedne žarulje i led žarulje njih otprilike 10 iako se to sve gasi osim 4 led žarulje koje su upaljene sada zimi pa recimo 6 sati. Zatim imam ps4,

dva pca istih konfiguracija ( i3 6100, r7 260x, 500 w napajanje ) , i jos jedan tv na kojem se igra ps4. Zadnjie dvije godine oba kompa se nisu koristila već samo jedan, te ps4 imam godinu dana.

Naravno tu su jos bojler na struju i zamrzivač.

Bojler je upaljen samo sat, dva navečer kako bi se ugrijala voda za kupanje i to je to. 3 punjača za mobitel su tu još.

Ima li netko sličnu '' konfiguraciju elektroničkih uređaja '' da usporedim račune, jer mi je doista previše 500 kn dati samo za struju.Pomislio sam da je čak neki kvar do brojila na trenutak...

 

Pa objektivno imas ok racun. Ja sa daleko manje trosila navucem preko 200. Niti nemam apaat za kavu, imam perlilicu, ali pere jednom tjedno, ali ga vuce struju debelo, led zarulje dobrano trose.

PS4 dva PC-a TV (ovo ga vuce sve u 16, kako god da radili, samo veci tv ce povuci preko 100 W po satu i to onaj LCD). Bojler na struju i zamrzivac.... Niti to manje-vise nemam. Pa imas tamo onaj brojac i gledaj kako sauga. Iskljucis nesto i vidis... Ovisi i jel' imas jednotarifno ili dvotarifno, pa perec navecer....

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 1:13 (Mrgud Veliki).
15 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Potrošnja električne energije u kućanstvu

Jedino gdje možeš uštedjeti je, ove jače potrošače, perilice, bojler. peglanje, pa i nekakvo pečenje kolača, uključivati iza 21 sat, kad je struja jeftinija upola. Zamrzivači i računala isto povuku dosta struje, jer su najčešće neprekidno uključeni. Moje ne baš jako računalo, vuče struju od 60W do 150W.

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 7:56 (ivo454).
7 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
JozoBozo121 kaže...

Ako imate prevelik napon nije to do potrošača nego do trafo stanice. Trafo napon ovisi o dolaznom naponu s visokonaponske ili srednjenaponske mreže, a potrošnja nema utjecaj na njega (postoji mali, ali nikako da bi to smjelo utjecati na potrošače). Pretvara se onoliko struje koliko se vuče. Trafo ne "gura" struju prema potrošačima ćeš on pretvara napon kad se neki potrošač uključi u mrežu zbog razlike potencijala.

 

Uglavnom, svakako bi se trebali žaliti HEP-u ili Agenciji za energetsku mrežu. Koliki je napon uopće?

 Ne.

Transformator prebacuje energiju iz primarnog u sekundarni krug, uz određenu efikasnost (i do 99% kod velikih transformatora).

Izlazni napon na transformatoru uvijek ovisi isključivo o trošilu priključenom na njega.

A napon na trošilima u korisnikovoj kući je uvijek manji od onoga u trafostanici i ta razlika ovisi o duljini, površini presjeka i vrsti materijala od kojega je izrađen spojni kabel od trafostanice do kuće.

Zato se sustav projektira tako da u praznom hodu (kad nema trošila) napon na transformatoru u trafostanici bude veči od nazivnog, a pri normalnom (očekivanom) opterećenju bude jednak nazivnom.

U slučaju kad je malo opterećenje trafostanice, korisnici u bližim kućama imaju znatno veći napon od dopuštenog (ogromni problem za grijače i elektromotore, jer ne trpe toliki prenapon), a kad je opterećenje mreže veliko, svi imaju premali napon.

Samo kaj u tom slučaju oni u bližim kućama imaju blago premali napon, a oni u daljnima daleko premali napon.

Nazivni napon u našoj elektrodistribucijskoj mreži više nije 220 V nego 230 V, a unutar sljedeći 10-20 godina ga budu dizali ponovno, na 240V, da se uskladi kompletna europska elektrodistribucijska mreža.

Kod mene doma je najviši napon koji sam izmjerio iznosio 241 V, a kod susjeda nasuprot trafostanice je bilo čak i 253 V napona, i onda nije ni čudo da trošila dizajnirana za rad točno na 220 V krepavaju, a jedina trošila kojima to ne smeta su ona koja imaju napajanja switching topologije, a i neka koja imaju linearna napajanja (s "normalnim" trafom) također rikavaju.

Jedno od rješenja za bolju stabilnost napona u elektrodistribucijskoj mreži bi bilo i zamjena linearnih transformatora u trafostanicama sa switching sustavom napajanja, ali je to skupo, manje pouzdano i kompliciranije rješenje, uz još 100 problema.

Kruha i igala...
8 godina
offline
Potrošnja električne energije u kućanstvu

Spaljeni ima hrpu uređaja i još ih je 6 u kući i ima 350 kn struje. Po mojim procjenama isto toliko bismo i mi trebali dobivati računa. Bojler je kod nas nov i ono ne potroše ti grijači toliko sad struje u 2 sata max svaki drugi dan da toliki račun dođe. Došao sam do toga da ću ralunati prosječnu neku ili malo više od prosjeka potrošnje za svaki uređaj u kući, računati i jeftinu i skupu za svaki uređaj te vam javim ishod izračuna ( budem bacio i fotke da vidite ) jer ono, stvarno mi nije jasno..... kod nas se i kuha na plin, pećnica mozda jednom tjedno bude upaljena sat vremena... imam dvotarifno brojilo tj. broji mi jeftinu struju i skuplju? =D . Kazem, bas cu izracunati te vam se javim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 12:09 (old05snake12).
7 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu

Možda brojilo ne valja.

Ako je tak, treba na atestiranje.

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
fer-de-lance kaže...

 Ne.

Transformator prebacuje energiju iz primarnog u sekundarni krug, uz određenu efikasnost (i do 99% kod velikih transformatora).

Izlazni napon na transformatoru uvijek ovisi isključivo o trošilu priključenom na njega.

A napon na trošilima u korisnikovoj kući je uvijek manji od onoga u trafostanici i ta razlika ovisi o duljini, površini presjeka i vrsti materijala od kojega je izrađen spojni kabel od trafostanice do kuće.

Zato se sustav projektira tako da u praznom hodu (kad nema trošila) napon na transformatoru u trafostanici bude veči od nazivnog, a pri normalnom (očekivanom) opterećenju bude jednak nazivnom.

U slučaju kad je malo opterećenje trafostanice, korisnici u bližim kućama imaju znatno veći napon od dopuštenog (ogromni problem za grijače i elektromotore, jer ne trpe toliki prenapon), a kad je opterećenje mreže veliko, svi imaju premali napon.

Samo kaj u tom slučaju oni u bližim kućama imaju blago premali napon, a oni u daljnima daleko premali napon.

Nazivni napon u našoj elektrodistribucijskoj mreži više nije 220 V nego 230 V, a unutar sljedeći 10-20 godina ga budu dizali ponovno, na 240V, da se uskladi kompletna europska elektrodistribucijska mreža.

Kod mene doma je najviši napon koji sam izmjerio iznosio 241 V, a kod susjeda nasuprot trafostanice je bilo čak i 253 V napona, i onda nije ni čudo da trošila dizajnirana za rad točno na 220 V krepavaju, a jedina trošila kojima to ne smeta su ona koja imaju napajanja switching topologije, a i neka koja imaju linearna napajanja (s "normalnim" trafom) također rikavaju.

Jedno od rješenja za bolju stabilnost napona u elektrodistribucijskoj mreži bi bilo i zamjena linearnih transformatora u trafostanicama sa switching sustavom napajanja, ali je to skupo, manje pouzdano i kompliciranije rješenje, uz još 100 problema.

 Zahvaljujem striček Fer na objašnjenju, ja znam da je tak samo ne znam stručno to objasniti.  Upravo je to što smo blizu novoj trafo naš slučaj. Prije smo imali toliko slab napon da su ljudi sve poslove sa velikim potrošačima(aparat za varenje) radili u 3 sata po noći jer drugačije nije bilo moguće. Onda su nam napravili novi trafo 5 kuća od mene i sad je prejak. Najviši napon koji je moj djed(električar) izmjerio bio je 264V. Serviser koji je došao prije par mjeseci mijenjati grijač na perilici je izmjerio 242V usred dana. Grijač se razletio te je skurilo i matičnu ploču. Žarulje nam odlaze svaki mjesec bar jedna. Štedne sa živom više ne koristimo jer nam je jedna eksplodirala pa smo imali cijele zayebancije. 

Bili dečki iz elektre i rečeno nam je da se trenutno ne može ništa učiniti jer je zimi na mreži premalo potrošača, selo ima malo stalnih stanovnika većinom su vikend kuće.

old05snake12 kaže...

Spaljeni ima hrpu uređaja i još ih je 6 u kući i ima 350 kn struje. Po mojim procjenama isto toliko bismo i mi trebali dobivati računa. Bojler je kod nas nov i ono ne potroše ti grijači toliko sad struje u 2 sata max svaki drugi dan da toliki račun dođe. Došao sam do toga da ću ralunati prosječnu neku ili malo više od prosjeka potrošnje za svaki uređaj u kući, računati i jeftinu i skupu za svaki uređaj te vam javim ishod izračuna ( budem bacio i fotke da vidite ) jer ono, stvarno mi nije jasno..... kod nas se i kuha na plin, pećnica mozda jednom tjedno bude upaljena sat vremena... imam dvotarifno brojilo tj. broji mi jeftinu struju i skuplju? =D . Kazem, bas cu izracunati te vam se javim.

 Znaš da ako imaš dvotarifno brojilo moraš imati 2/3 potrošene jeftine struje da bi ti se isplatilo? Skuplja struja ti je u startu skuplja od onih koji imaju jednotarifno brojilo. To znači da sve veće potrošače moraš uključivati iza 9 sati navečer inače ti je "ušteda" nikakva i dobivat ćeš veće račune nego da si na jednotarifnom brojilu.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
8 godina
offline
Potrošnja električne energije u kućanstvu

Koliko vidim razlika u cijeni je za skuplju struju je 0,04 lipe. To je plavi tarifni model zar ne? U bijelom tarifnom modelu cijena VT je 0,35, a NT 0,17 . Iskreno mislim da to i nije nesto isplativije. Mozda se i varam.

16 godina
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
old05snake12 kaže...

Spaljeni ima hrpu uređaja i još ih je 6 u kući i ima 350 kn struje.

 Ne 350kn nego 380kn kako i napisah gore. Elektro - Slavoniji 15Xkn i resto ide slovencima.

Bude sitnih anomalija kao sto je na primjer predzadnji obracun bio koji je stigao prosle godine u 1-vom mjesecu za 6-to mjesecno razodblje, razlika 45kn minusa/duga ali to ljeto kao i ovo je instaliran bazen sa 2 pumpe koje se nisu gasile 2 mjeseca osim u slucaju grmljavine itd...

 

Ljetni obracun sto dodje u 7-mom mislim bio je opet u pretplati nekih 10/20kn...

 

Da se razumijemo, ves masina pere 1 x dnevno u jeftinoj tarifi, skrinja veca se nalazi u supi na suhom i hladnom mjestu tako da ljeti nije na udaru vrucina i ne radi ucestalo recimo kao kod stare mi gdje je skrinja u predsoblju stana pa bude pakao tamo kad ljeti pripekne jer kompresori griju.... Zimi jedva da cujem skrinju da radi jer u supi prolazi cjev od centralnog i tamo je temperatura uvjek oko 10/15C pa cak i u one dane kada je vani -15 u supi bude 3-5C tako da u tim uvjetima skrinja ne mora puno raditi za odrzavati temperaturu zamrzavanja.

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu

Točno i netočno. Dakle, prva rečenica je točna. Druga, je na pola točna. Zašto? Pa zato što pad napona ovisi i o dužini strujnog kruga (otporu vodiča koji struji pruža otpor za protjecanje), a koji između ostalog ovisi i o opterećenju. Dakle, što je duži strujni krug (udaljenija trafostanica), to je veći pad napona. Osim toga, što su veći tereti, to je veće zagrijavanje vodiča (otpor vodiča ovisan je o temperaturi), pa se time povećava otpor vodiča, a time su veći padovi napona. Dakle, onaj tko je blizu trafostanice može imati napon 250V, a onaj koji je udaljen 500m, u istom strujnom krugu (zavisno o teretu - broju i veličini potrošača), imat će možda 220V ili manje. U pitanju je 2. Kirchoffov zakon, uključujući i specifični otpor vodiča koji je ovisan o temperaturi. Zaključak stoji, treba se žaliti HEPu ili regulatornoj agenciji (HERAi).

15 godina
offline
Potrošnja električne energije u kućanstvu

Ekipa,

može li mi netko reći koliko je to 20kw zapravo u kućanstvu?

Nešto sam se zblesirao.

Dakle HEP najavljuje nekakvo poskupljenje pa si ne mogu predociti koliko je to 20kw na mjesec...

 

koliko wati na sat trebam potrošiti da dođem do tog limita? kwh na kw?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Potrošnja električne energije u kućanstvu
toxic kaže...

Ekipa,

može li mi netko reći koliko je to 20kw zapravo u kućanstvu?

Nešto sam se zblesirao.

Dakle HEP najavljuje nekakvo poskupljenje pa si ne mogu predociti koliko je to 20kw na mjesec...

 

koliko wati na sat trebam potrošiti da dođem do tog limita? kwh na kw?

 https://strujaplin.com/faq/razlika-kw-kwh - pa citaj .

 

Sve su u biti poprilicno zakomplicirali, jer u racunicu ide ukupna potrosnja, vrsna potrosnja, dnevna, pa sa tim i nocna tarifa koja se ne racuna po 'crvenom' tarifnom modelu.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice