Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 263.773
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

 Da, taj njuškalo korisnik je pošten. Iako nemam direktno iskustvo s njim, već je jedan frend prije par mjeseci nešto uzimao od njega pa znam.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

 Da, taj njuškalo korisnik je pošten. Iako nemam direktno iskustvo s njim, već je jedan frend prije par mjeseci nešto uzimao od njega pa znam.

 eh sad se čul s njim-ima procesore al nema garanciju-nego preko njega ide gara-kao svi procesori kupljeni vani,.tražil ga i kučni br. telefona..on reko da nije stalno doma,više po terenu..eh zato mi malo sumljivo po tom pitanju!

Bahrija
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
bahrija kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 eh sad se čul s njim-ima procesore al nema garanciju-nego preko njega ide gara-kao svi procesori kupljeni vani,.tražil ga i kučni br. telefona..on reko da nije stalno doma,više po terenu..eh zato mi malo sumljivo po tom pitanju!

 Nije prevarant, kupuj bez brige.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ok-budem nekaj skemijal-hvala unaprijed!

Bahrija
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Kombiniram kako zamijeniti svoju Nokiu c7 za N8 i na njušci naletim

na OVAJ OGLAS koji je po zdravoj logici sumnjiv.

 

''Provjerena firma
dobivate pisanu GARANCIJU i RAČUN znači sve legalno i pošteno'' - mi ne ulijeva povjerenje, naprotiv.

 

Zanima me da li tko ima(o) iskustva ili je čuo za navedenog prodavača?

 

 

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
forzzuk kaže...

Kombiniram kako zamijeniti svoju Nokiu c7 za N8 i na njušci naletim

na OVAJ OGLAS koji je po zdravoj logici sumnjiv.

 

''Provjerena firma
dobivate pisanu GARANCIJU i RAČUN znači sve legalno i pošteno'' - mi ne ulijeva povjerenje, naprotiv.

 

Zanima me da li tko ima(o) iskustva ili je čuo za navedenog prodavača?

 

 

On prodaje kinesku kopiju N8, a ne N8, to ti je jasno?

14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

dečki kak je situacija sa slovenijom i carinom?ima ok cijene-i sve novo-pa me zanima dal bi na procesor išla carina-ak bi se slalo iz Slovenije!?

 

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=show_store&sort=new&&store_id=645688&page=2

Bahrija
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
bahrija kaže...

vise ti nisu te cijene, vidis da nije osvjezeno vec godinu dana...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

jep-znači i5 od 2011 je samo išel gore-cijene..valjda kad amd napravil fijasko s buldožderima...

Bahrija
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Izvršen update liste prevaranata.

Ako netko ima još koju informaciju o nekom prevarantu, neka javi da ga stavimo na listu.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Da se i ja ubacim posto sam zavrsio radi jednog lazljivca na listi prevaranata!!!

 

Prvo je bilo koliko se sjecam, HTML5 mi se javio u vezi moje graficke kartice Ati Radeon hd 4890x i da mi nudi zamjenu za svoj ps3 koji nije samo cipiran. (da popravak kosta oko 100Kn)

I sve super, dogovorimo se oko slanja, kada slucajno saznam da je tu firmware bio preko 4.15 (nemojte me drzati za rijec jer se ne kuzim u te stvari) i saznam preko njuskala i frenda da cipiranje i spustanje ili kako se to zove downgrade...tako nesto, kosta preko 450kn...Sve skupa je mozda proslo oko 6 dana od kada mi se javio u vezi zamjene...

I odjednom mi se klinjo od 14-15god (koji se predstavlja da ovdje ima preko 21) javi na facebooku kao da mu javim dan poslije hocu zamjeniti ili necu, i javim mu dan poslije da necu i da mi se to ne isplati. I onda je poceo: Ja cu tebe prijaviti na forumu i biti ces na listi prevaranata..bla bla bla....

 

Da mi je rekao odmah da je to ukupan iznos, za sve sto trebam napraviti nebih uzeo, jer se ne kuzim u te modifikacije i firmware. Mogao mi je objasniti a ne da ja trazim po forumu i internetu sto je to i koliko to kosta kada rade u servisu.

 

Sta sam ja prevarant jer sam htjeo saznati koliko kosta sve to ? Pa nigdje ne pise da ja moram odmah uzeti i napraviti razmjenu, pa valjda imam pravo prvo saznati sto to znaci ako vec mislim nesto mjenjati...Kao sto sam napisao, dan prije optuzbi mi je lijepo rekao: javi mi sutra dali ces mjenjati ili ne...

 

 

Znaci ja sam prevarant ako sam odustao od razmjene, koja nije bila 100% dogovorena ?

 

Zato bih Vas molio da me uklonite sa liste "prevaranata" jer prodavam mnogo stvari putem njuskala, a ako je potrebno pokazati cu predmete (preko 25 komada, lcd-i, plazme, mobiteli, laptopi, stolna racunala) koje sam prodao i nikada problema. A tu sam sada na listi "prevaranata" radi jednog klinje koji si je umislio odmah da ce dobiti moju graficku a meni uvaliti ps3 a da ja poslije jos radim te dodatne stvare za koje mi nije receno! 

Talijan
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 22:54 (Karlovac_047).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Prevarant sa Njuskala

 

 

 

Evo mog prvog posta o prevarantu!

 

Ne kupujte ovu plazmu!

 

Ovu plazmu sam pratio na Ekupi.hr! (aukcije)

Bila je na aukciji koja je jucer zavrsila, zadnja cijena joj je bila  2200kn

Razlog prodaje pise:  vidljivi tragovi urezane slike, nema zaštitne folije glossy površina - micro-ogrebotine, fleka na glossy površini pokraj PANASONIC loga, oštećena unutarnja ambalaža, zamjenjena digitalija, pribor raspakiran 

 

Urezana slika, zamjenjena digitalija!!!!

To se uopce ne spominje u oglasu! Kada ga nazovete, to Vam nece reci, osim da ima malu flekicu pored "Panasonic" znaka!

 

 

I ta plazma je placena 2200kn a on ju prodaje za 3300kn! Ne nasjedajte na poluispravnu plazmu!

 

http://www.ekupi.hr/PANASONIC-PDP-TV-TX-P42G20E-=-Full-HD-dvbt-mpeg4_Aukcija_63-256731.aspx?aID=1818

 

 

http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv/panasonic-plazma-tx-p42g20e-racun-garancija-oglas-6165247

 

BRW: Taj korisnik kupuje poluispravne predmete sa AUKCIJA OD EKUPI! 

TAMO SU PREDMETI REPARIRANI I DOLAZE IZ MrServisa!

TO NISU NOVI PREDMETI, VEC SU KORISTENI ILI POPRAVLJANI U MrServisu!!!!!

Covjek navodi da su to novi i zapakirani predmeti !!!!

 


Aukcija: Rasprodaja izložbenih, repariranih i otvorenih artikala sa skladista!

 

Talijan
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2012 19:54 (Karlovac_047).
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

bok ljudovi....

na njuskalu sam naisao na oglas za kupi-key.hr

pa me zanima da li je itko kupovao preko njih, imaju zgodan pakung WoW svih ekspanzija  nesto pretplate po ok cijeni.... a nakon zadnjeg neugodnog njuskalo iskustva poprilicno sam sumnjicav.

http://g.bf3stats.com/pc/H4pfi0Bs/Bronthophobiaa.png
13 godina
odjavljen
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ljudi je tko zvao onog lika sa njuske sta je prodavao msi 660ti za 1800...

jer vidim da vise nema oglasa a posto je pisalo smao zvat i to nekako mi bio sumnjiv...je ga netko mozda zvao?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo još jednog bisera. Prodaje prijenosni hard Toshiba 1TB USB 3.0 neotvoren za 350 kn. Pogledam ostale oglase kad ono novi Samsung Galaxy Tab 2 za 600 kn . Na njuškalu je kao adresu postavio Ilok,da bi na moj upit za HDD odgovorio sljedeć: "ja nisam u iloku...mogu Vam ga poslati nakon uplate na račun" 

 

Vodi se pod aliasom "jokovic"

 

 

EDIT:  onih 350 kn je nakon par sati spustio na 250 kn 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 18:30 (ChillyBoy).
15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Prevarante na Njuškalu prijavljujte Njuškalu! Na svakom oglasu postoji gumb "Prijavi oglas". Nije tu bezveze, korisnička služba sve prijave pregledava, zove ljude, deaktivira oglase i banira usere. Prijavljujte tamo gdje se može nešto napravit.

 

Btw što se tiče Njuškalo trgovina, tu ste sigurni, to su provjereni oglašivači.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 14:49 (Luuka).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Sve vise i vise je prodavaca na njuskalu koji otkupljuju jeftine stvari sa aukcija od eKupi.hr!

 

Ukoliko kupujete bilo kakvu tehniku, jako dobro pripazite na kupnji.

Iz razloga:

-neki predmeti nemaju jamstveni list, neki imaju samo po 12 mj a dok neki imaju punu garanciju

-vecina predmeta dolazi sa nekakvom greskom (ogrebotine, zamjenjeni djelovi na uređaju, nedostaju pojedini djelovi iz kutije)

-to sto oni napisu da je novo na oglasniku, nije ako je taj predmet kupljen sa aukcija od eKupi.hr, jer ti predmeti dolaze iz MrServisa koji su reparirani (popravljani)

-oni te predmete kupe po povoljim cijenama i onda nabe 20,30% vise na oglasniku

-ako vec mislite kupiti taj predmet, prvo odite na eKupi.hr-aukcije (dati cu vam link i samo promijenite zadnje brojeve)

primjer:http://www.ekupi.hr/auction/auction.aspx?auctionid=67 <--ovaj 67 broj, znaci kopirate cijeli link i zalijepite ga u pretrazivacu ( NE STISKATE ODMAH ENTER) vec izbrisete zadnji broj 67 i ukucate 66 i vidjeti cete proslu zavrsenu aukciju ili mozete ukucati bilo koji broj unazad od trenutne aukcije koja traje (a ta je sada pod ovim rednim brojem 67). Znam da ima dosta stranica, ali tu mozete vidjeti te sve predmete koji su prodani i koji je razlog zasto su na aukciji, pise vam "razlog prodaje". 

-ne zelim nikome pokvariti prodaju ali ako vec netko misli kupiti ispravan predmet neka onda i bude tako..Par puta sam naletio na takve prevarante i bili su upozoreni!

 

Ne zurite nikuda sa kupnjom, jer kada dođete na mjesto prodaje kod prodavaca, biti cete toliko uzbuđeni i nece te uopce obracati paznju na moguce greske i tek cete ih doma uociti. Sretno svima sa kupnjom {#}

Talijan
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Luuka kaže...

Prevarante na Njuškalu prijavljujte Njuškalu! Na svakom oglasu postoji gumb "Prijavi oglas". Nije tu bezveze, korisnička služba sve prijave pregledava, zove ljude, deaktivira oglase i banira usere. Prijavljujte tamo gdje se može nešto napravit.

 

Btw što se tiče Njuškalo trgovina, tu ste sigurni, to su provjereni oglašivači.

 

A što to dotična "korisnička služba" može napraviti? Nazvati oglašivača i reći "De molim te mi pošalji jedan taj disk od 250 kn da se uvjerim da nije fejk!". Pravo oglašivača je uvijek da zatraži uplatu prije slanja i ti tu ne možeš ništa. Ako služba i deaktivira oglašivača, to obično bude nakon što se netko već opekao pri kupovini.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Luuka kaže...

Prevarante na Njuškalu prijavljujte Njuškalu! Na svakom oglasu postoji gumb "Prijavi oglas". Nije tu bezveze, korisnička služba sve prijave pregledava, zove ljude, deaktivira oglase i banira usere. Prijavljujte tamo gdje se može nešto napravit.

 

Btw što se tiče Njuškalo trgovina, tu ste sigurni, to su provjereni oglašivači.

Radiš li ti @ Njuškalo?

 

{#}

Sve je moguće osim drvene peći, a i ona ako se ne loži.
15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
The Man kaže...
Luuka kaže...

Prevarante na Njuškalu prijavljujte Njuškalu! Na svakom oglasu postoji gumb "Prijavi oglas". Nije tu bezveze, korisnička služba sve prijave pregledava, zove ljude, deaktivira oglase i banira usere. Prijavljujte tamo gdje se može nešto napravit.

 

Btw što se tiče Njuškalo trgovina, tu ste sigurni, to su provjereni oglašivači.

Radiš li ti @ Njuškalo?

 

{#}

Radim u Trikoderu i glavni projekt mi je Njuškalo. Tako da znam kako stvari funkcioniraju, kako rade i što se sve radi.

A ne znam detalje koje poduzimaju sa prevarantima, ali znam koliko su uložili na sustav prijava i da se bore protiv toga. Da li je su policija i ostali organi uključeni, možda u nekim slučajevima jesu pošto se sve živo na Njuškalu logira i zapravo ništa se nepovratno ne briše.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O


i zapravo ništa se nepovratno ne briše.

 

 

Jeiiiiii, sad i to znamo!  {#}  A ja još nakon svakog prodanog artikla brišem sve oglase iz rubrike "prodano" da me ne bi slučajno porezna retroaktivno oderala po đepu! {#}{#}

15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
ChillyBoy kaže...

i zapravo ništa se nepovratno ne briše.

 

Jeiiiiii, sad i to znamo!  {#}

Nisi valjda mislio da se ekšli briše iz baze, to bi bilo krajnje glupo :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Luuka kaže...   Nisi valjda mislio da se ekšli briše iz baze, to bi bilo krajnje glupo :D

 

 

Imao sam tračak nade! Sad si ga do kraja ubio  {#}    Al ajd, nisam ništa nelegalno prodavao. Tu i tamo koja bojeva glava i tako...

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
ChillyBoy kaže...

 

Evo još jednog bisera. Prodaje prijenosni hard Toshiba 1TB USB 3.0 neotvoren za 350 kn. Pogledam ostale oglase kad ono novi Samsung Galaxy Tab 2 za 600 kn . Na njuškalu je kao adresu postavio Ilok,da bi na moj upit za HDD odgovorio sljedeć: "ja nisam u iloku...mogu Vam ga poslati nakon uplate na račun

 

Vodi se pod aliasom "jokovic"

 

 

EDIT:  onih 350 kn je nakon par sati spustio na 250 kn 

 

Potvrda da uvijek ordinira samo jedan te isti ili u najboljem slučaju nekoliko njih, dobio sam već xy puta identičan odgovor.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

KOPIJA iPhone 4 na njuskalu !!!!!!

 

http://www.njuskalo.hr/iphone-4-32-gb/iphone-4-32gb-jeftino-oglas-5964453

 

To je dual sim! Ekran je 3,2'', ova kozna futrola dolazi uz kopiju.


NE NASJEDAJTE NA OVAKVE OGLASE! SVE VISE I VISE JE PREVARANATA IZ DUBROVNIKA !

Talijan
14 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

U slučaju prevarenih, trebali bi uz nick i link profila staviti sliku kopije uplate i puno ime+prezime prevaranta sa adresom,

tako bi se spriječio multi-accounting prevare. Jednom black listan, uvjek black listan.

 

Meni nije problem dati moje podatke na PM, a ako nekog prevarim, slobodno na stup srama - podatci moraju biti dostupni

svima, a prevaranti sudski kažnjeni.

 

Tko se slaže neka digne palac gore - tko ne, prevarant je!

 

 

25 Objaviti podatke varalica
1 Ne objaviti podatke varalica
From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
moderator
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Don Kihoty kaže...

U slučaju prevarenih, trebali bi uz nick i link profila staviti sliku kopije uplate i puno ime+prezime prevaranta sa adresom,

moram upozoriti na pravila foruma:

Privatnost - Zabranjeno je na forum postati tuđe osobne podatke kao što su ime i prezime, JMBG, telefonski brojevi, e-mail, adrese stanovanja i slično. Postovi u kojima se objavljuju ovakvi podaci bit će brisani, a oni koji su ih objavili opomenuti ili odmah izbačeni s foruma, ovisno o težini prkršaja i diskrecijskoj procjeni moderatora.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Dozvoljeno je na forumu UKRASTI TUĐE VLASNIŠTVO, OPRATI NEKOGA ZA PAR STOTINA KUNA, PROĆI NEKAŽNJENO I PROFITIRATI!

Svatko tko ne pokrade nekoga BIT ĆE BANIRAN SA FORUMA!{#}

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
XXX-Man kaže...
Don Kihoty kaže...

U slučaju prevarenih, trebali bi uz nick i link profila staviti sliku kopije uplate i puno ime+prezime prevaranta sa adresom,

moram upozoriti na pravila foruma:

Privatnost - Zabranjeno je na forum postati tuđe osobne podatke kao što su ime i prezime, JMBG, telefonski brojevi, e-mail, adrese stanovanja i slično. Postovi u kojima se objavljuju ovakvi podaci bit će brisani, a oni koji su ih objavili opomenuti ili odmah izbačeni s foruma, ovisno o težini prkršaja i diskrecijskoj procjeni moderatora.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx

 

Don Kihoty kaže...

Dozvoljeno je na forumu UKRASTI TUĐE VLASNIŠTVO, OPRATI NEKOGA ZA PAR STOTINA KUNA, PROĆI NEKAŽNJENO I PROFITIRATI!

Svatko tko ne pokrade nekoga BIT ĆE BANIRAN SA FORUMA!{#}

Slažem se s don-om. Istina da je protiv pravila objavljivati necije podatke ali u slucaju prevaranata ne vidim u cemu je problem. Zaslužuju da im se povrijedi privatnost, i više od toga.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Fora je u tome da će rijetko koji prevarant dati prave podatke, a BUG nije policija pa da ih provjerava.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice