Prijetnja telefonskim pozivom

poruka: 10
|
čitano: 1.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Prijetnja telefonskim pozivom

Maloprije me nazvala ženska osoba na fiksni telefon. Prvo se predstavila imenom i prezimenom i rekla da za potrebe istraživanja ratnih veterana provodi neku anketu, tražila oca na telefon. Rekoh joj da nije doma i neka nazove kasnije. Inzistirala je da joj dam njegov broj mobitela, na što sam joj rekao da nema mobitel sa sobom i ponovio da nazove na fiksni kasnije. Onda je rekla da pripada grupi ustaša, da moramo biti ustaše i htjela da otac pristupi grupi. Da se moramo boriti protiv srpske i druge gamadi u Saboru i usput se nasmijala. Rekao sam joj ne, na što je ona nastavila inzisitirati i rekla da će ih ubiti ako se netko od nas ne priključi. Opet sam odgovorio ne i onda je rekla da znaju gdje živimo, navela adresu i mjesto i da će nas ubiti, ukoliko se moj otac (navela ga imenom i prezimenom) ili ja (tu je prvi put rekla moje ime) ne priključimo. Rekla je to onako u hodu i manje-više hladnokrvno (kao da je neka normalna stvar u pitanju), nastavila nešto pričati dok sam ja rekao da više nikad ne zove, pozdravio je i poklopio.

Što se dogodi kad odmah naprasno i nepristojno ne poklopiš, nego želiš pristojno i kulturno završiti razgovor, eto vidite.

Zanima me je li tko u zadnje vrijeme iskusio sličnu prijetnju, koliko vidite, u ovom slučaju prijetnju smrću telefonskom pozivom?

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
12 godina
protjeran
offline
Prijetnja telefonskim pozivom

Nazovi murju i prijavi, oni ce sigurno moci vidjeti s kojeg je broja zvano pa to provjeriti...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Prijetnja telefonskim pozivom
Stjepanj kaže...

Nazovi murju i prijavi, oni ce sigurno moci vidjeti s kojeg je broja zvano pa to provjeriti...lp

 Nazvao, nažalost ne mogu vidjeti s kojeg je broja nazvano jer u ovakvim slučajevima nemaju te ovlasti. Provjerio sam na telefonu i pokazalo mi samo znak za skriveni broj, logično.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
12 godina
protjeran
offline
Prijetnja telefonskim pozivom

kak ne mogu?, pa ti mozes traziti ispis brojeva a oni da ne mogu zbog prijetnje? lol! bemti drzavu;)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Prijetnja telefonskim pozivom

Stavi nagaznu pred vrata 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Prijetnja telefonskim pozivom
Stjepanj kaže...

kak ne mogu?, pa ti mozes traziti ispis brojeva a oni da ne mogu zbog prijetnje? lol! bemti drzavu;)

 Moje je mišljenje sljedeće.

 Problem je kako dokazati tko je zvao. Ovo je kazneno djelo propisano st. 2. čl. 139. KZ-a na način prikazan na SS-u dolje. Kako da se progoni osoba po prijedlogu kad je problem dokazati tko je zvao, tko je ta osoba? Prijedlog ide na konkretnog pojedinca, a osoba je mogla navesti tko zna čije ime, samo ne svoje vlastito. E sad, je li to ozbiljna prijetnja ili ne, to je drugi par rukava, ali ja je definitivno zbog tona glasa i uvjerljivosti (znam, varljivo je i ne mora ništa značiti) nisam doživio kao neozbiljnu.

 Problem je kako uopće dokazati prijetnju jer mi je mobitel bio predaleko da snimim samo djelo, a pitanje bi li uopće nastavila prijetiti da sam je prethodno upozorio da je razgovor sniman. 

 Pitanje je, može li ispis poziva pokazati pravi broj ili ne? Sorry za glupo pitanje, nemam iskustva na tom polju pa pitam.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
7 godina
protjeran
offline
Prijetnja telefonskim pozivom

Ako te sljedeći put nazove daj joj moj kućni broj i broj fiksnog telefona.

Dat ću ti ga na pm ako hoćeš.

10 godina
offline
Re: Prijetnja telefonskim pozivom

@Caesar et Brutus

 

Za vrijeme ranih devedestih ljudi su dobivali svakojake pozive, pa i takve da će im se obitelji poklati i tako dalje...onda, je taj frajer kojeg su nazvali rekao tom nepoznatom liku sa druge strane žice, da ponese kao neke čvrste vreće, jer je on malo teži, pa nekad to ne budu neke jednostavne vrećice, jer ga neće moći nositi u njima....

 

...ne znam, kada je bilo poziva kao ono tipa "znam, gdje živiš...", druga stana kojoj su bile upućne prijetnje, rekla mu je neka ne troši telefon, nego neka samo dođe....

 

Ignoriraj ubuduće budale. Skdiaj ih po kratkom postupku sa dnevnog reda, ne ulazi u rasprave sa idiotima.

Kada ti kažu na primjer da moraš nešto biti, konkretno ustaša, odmah okreni kontru i reci ironično, primjerice da to ne možeš biti, zato kaj si četnik.

 

Kada ti prijete telefonski samo reci da ti neka ti dođu, to su inače papčine i nikada ti ne budu došli.

BTW, promijeni broj u tajni, da te ne uznemiraju, ustaške papčine, telefon-anketari i svih drugi dosadni....

 

Mirno spavaj i ne boj se ustaša. Budi prijatelj svima dobrim ljudima, bez obzira na to kaj su...

Smrt fašizmu!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
protjeran
offline
Prijetnja telefonskim pozivom

mene više brinu ove tvoje zombi komunjare kad me nazovu i viknu Smrt Fašizmu !!!

 

Brrrrrr. sav se naježim, srce mi počne lupati, dobijem napad panike i moram drmnuti Xanax.

ako to ne uspije, dođe hitna i roknu mi morfij direktno u venu.

 

Ti ni ne znaš koliko ti tvoji mogu biti i telefonski opaki a ne da ih vidim uživo....

10 godina
offline
Re: Prijetnja telefonskim pozivom

@Tony Marconi

 

Druže, Toni...koji moji???

Nisu antifašisti nikakvi zločinci, oni su revolucionari koji se bore kontra svakog fašizma, oni su reakcija.

Antifašizam doživljam kao širi pojam od samo ideologije socijalizma ili komunizma.

 

Nemam ja svoje, jedostanavno se borim sam za sebe, te ako je moja osobna borba dio neke veće borbe, rado se priključim....

 

Bit' antifašist je jednostavno dio kršćanskog nauka. 

Isusek nije bio nikakav nazi, čak ni u tragovima...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice