Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.282.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ja ne razumijem ovu raspravu... Raspravljate se o tome je li pristojno se rugati čovjeku čovjeku koji ne zna što je tektonika niti kako funkcionira. Naravno da jeste, koliki kreten moraš biti da govoriš da sile kao što su tektonske ne postoje i da je to upozorenje od "Boga". Vjerojatno su to isti oni ljudi na koje gospa iz međugorja koja svijetli zelenom florescentnom bojom zaboravi kada se igra utakmica jer mora blanki pomoć da skoči preko letvice.

Druga stvar je ovo brisanje guzice. To samo prava, neodgojena seljačina može napravit ma koliko isprovociran bio.

A ako je bog odgovoran za potres, zašto je poubijao toliko ljudi onda? Zbog njihovih grijeha? Oni nisu dobili priliku da se prije smrti pokaju pred svećenikom i magično završe na prekrasnom mjestu u koje je ljudima koji čine dobro zabranjen ulaz jer nemaju odgovarajuću člansku iskaznicu?

Pa dajte ljudi, nemojte biti kao babe što nakon poroda rodilji kažu da ne priča puno i da ne drži otvorena usta jer će joj se propuh dogodit. (Živa istina)
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...

Ako smatraš da je bog stvorio Zemlju i svemir, što je stvorilo boga? Ako ti je apsurdno da su se kockice od početka bitka(koji možda nije počeo, možda nikada nije bilo stanje da ga nije bilo - teško filozofiranje, ne bum se mešal) slagale same, tko je slagao kockice da dobije boga?

Samo nešto, o kojem mi to bogu pričamo? Kršćanskom, islamskom? Ili nekom kojeg si ti smislio.

Svatko može imati vjeru u bilo što. Kršćanstvo, Islam su prvi počeli pa su skupili najviše pristaša. Kao Google sa Androidom i MS sa WP-om.

Ja mogu vjerovati u Nebesku pticu koja svake noći rodi novo Sunce. Po danu Sunce sija, do noći umre i onda Sveta Ptica rodi novo pred jutro. Taman joj preko zime oslabi metabolizam pa ta "noć" duže traje nego preko ljeta.

 

Znanstveno su dokazani nastanak Zemlje i evolucija.

 Ko može stvoriti Stvoritelja, On je Prvi prije svega, šta može biti prije Prvoga, a neko ili nešto mora biti Prvi od kojeg kreće sve ostalo jednostavo je tako al da nebi bilo tako jednostavno onda imao filozofe kojima nije dovoljno jednostavno kad može komplikovano,  koji postavljaju pogrešna pitanja a na pogrešno postavljeno pitanje nema ispravnog odgovora i onda dolaze do pogrešnog zaključka da to nemože postojati jer u samo startu imaju grešku.

Kao pitanje : ako je Svemogući dali Bog može stvoriti kamen koji nemože podići - pitanje koje nama nikakve logike u sebi pobija samo sebe.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 0:54 (mirzet1976).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mirzet1976 kaže...
..kamen koji nemože podići ..

 - chuk norris. (ga je podigao) :)

opustite se malo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

1)štoviše zanimljiviji je anusni opus kao primjerak za uzor.

2)no klasično se dobije i navijačka podjela, tabor, .. umjesto osude pojave, spašavanje druga :) i tumbić upovi po toj podjeli. Smiješno-žalosno.. nepotrebno.

odogvaram na ovaj post, ne zato što mislim da ima neke koristi, onak... dok na šupak nema smisla odgovarati. Odnosno, koja je to podjela koja rezultira TU zbog same strane, umjesto zbog šupka?

 

3)tad ako je to i napravljeno (sumnjam), hvaliti se.. čime? Stavom ili šupkom? Postoji dobar i loš način, za sve.

Na to kad se već krene s pljuckanjem, titulirati drugu stranu kroatistancem i sl.. a kriterij je šupak? 

 

 1)

 2) Predubokoumno razmišljaš, i vidiš jednoroge tamo gdje su poniji.

Ako zbilja želiš biti moralna vertikala, budi primjerom....

 

3) Ne hvalim se ja, samo sam se suprostavio indoktrinaciji i ljudskoj bolesnoći.

Jedino gdje sam pretjerao su brabonjci, jer oduvijek imam urednu stolicu, i tad sam već imao novu kupaonicu, koja uključuje bide, pa brabonjaka vjerovatno nije bilo....

Sve ostalo stoji.

A hrvatistanaca imaš i oko sebe koliko god želiš, samo ganjaš good guy spiku pa te sram etiketirati.

A mene nije,zato jer sam: zao, pokvaren, izopačen, poremećen, lud, idiot, budala, kreten, čisto zlo, sotona, jutarnja zvijezda, smrt morala, p*čka, majmun, đubre, septički otpad, itd.

Kaj god ti paše....

Jedino se pitam, zašto su svi ti ljudi koje sam povrijedio i gazio u životu poslije htjeli biti moji najbolji prijatelji...

Ali, glup sam pa me ne brine....

 

A tebi savjetujem da prestaneš gledati svijet kroz roze naočale.

Krajnje ti je vrijeme.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Uuuu! Filozofirate. To mi se sviđa Ma, na Boga ne treba gledati kao na nekoga tko ispunjava želje. To znaju reći i svećenici. Ja bih rekao da Bog možemo biti svi mi, tj. ljudi predstavljaju samog njega. To je ono - "stvoreni na sliku Božju". Možda smo mi dio jednog kolektiva. Bog kao takav možda stvarno ne postoji. Ako je nešto na tu "foru", pitanje je čemu to sve? Čemu razne grozne patnje milijuna ljudi kroz povijest? Radi li se stvarno o nekakvom skupljanju iskustva ili je sve slučajnost i nadnaravno tj. nadljudsko (nekakav svijet mimo ljudi) ne postoji. Tako će valjda reći ateisti, a moje viđenje toga je da ne treba to u potpunosti odbaciti. Jer kao što sam nedavno napisao, puno svjetskih religija naslućuje nešto. A što točno - tko zna...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mirzet1976 kaže...

 Ko može stvoriti Stvoritelja, On je Prvi prije svega, šta može biti prije Prvoga, a neko ili nešto mora biti Prvi od kojeg kreće sve ostalo jednostavo je tako al da nebi bilo tako jednostavno onda imao filozofe kojima nije dovoljno jednostavno kad može komplikovano,  koji postavljaju pogrešna pitanja a na pogrešno postavljeno pitanje nema ispravnog odgovora i onda dolaze do pogrešnog zaključka da to nemože postojati jer u samo startu imaju grešku.

Kao pitanje : ako je Svemogući dali Bog može stvoriti kamen koji nemože podići - pitanje koje nama nikakve logike u sebi pobija samo sebe.

Izzy kaže...

Uuuu! Filozofirate. To mi se sviđa Ma, na Boga ne treba gledati kao na nekoga tko ispunjava želje. To znaju reći i svećenici. Ja bih rekao da Bog možemo biti svi mi, tj. ljudi predstavljaju samog njega. To je ono - "stvoreni na sliku Božju". Možda smo mi dio jednog kolektiva. Bog kao takav možda stvarno ne postoji. Ako je nešto na tu "foru", pitanje je čemu to sve? Čemu razne grozne patnje milijuna ljudi kroz povijest? Radi li se stvarno o nekakvom skupljanju iskustva ili je sve slučajnost i nadnaravno tj. nadljudsko (nekakav svijet mimo ljudi) ne postoji. Tako će valjda reći ateisti, a moje viđenje toga je da ne treba to u potpunosti odbaciti. Jer kao što sam nedavno napisao, puno svjetskih religija naslućuje nešto. A što točno - tko zna...

 

 To da je on prvi su rekli ljudi koji su htjeli naći razlog postanka "svega"(navodnici jer se to "svega" odnosi na ljude i Zemlju), a kada je su velike vjere "pokrenute", nije se ništa znalo po znansvenom pitanju.

Otkud, otkud, pa jebemu sve, valjda nas je netko napravio kao što smo mi napravili naš dvorac. Jebemu jebemu, pa mi moramo štovati toga nekoga što nas je podario životom i drži nas živima, isto kao što mi održavamo dvorac da se ne sruši.

I eto, malo po malo je to bilo smisleno mnogim ljudima i došlo je do toga da se vjeruje u onoga koji ih održava. A nazvali ga bog. Mogli su ga i krastavcem nazvati, isti bog bi bio (pun intended ).

Kažem, svatko može započeti svoju vjeru, samo je pitanje kako će se primiti. Ako se dobro primi(a neće jer milijarde ljudi vjeruju u nekog boga, nije bitno je li Bog(maštovito, nema što), Allah ili koji već.

 

 

 

 

@ihush, rekao si "nemam ništa protiv, ali". Da, to ali znači da nemam ništa protiv vjernika kao takvih, ali(opet to ali :) ) imam protiv onih koji se uzdaju u boga u stvarnom svijetu. Oni koji očekuju da će bog srediti problem su oni koji su krivi što problem nije sređen - oni koji ništa ne poduzimaju po tom pitanju.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...

I eto, malo po malo je to bilo smisleno mnogim ljudima i došlo je do toga da se vjeruje u onoga koji ih održava. A nazvali ga bog. Mogli su ga i krastavcem nazvati, isti bog bi bio (pun intended ).

Kažem, svatko može započeti svoju vjeru, samo je pitanje kako će se primiti. Ako se dobro primi(a neće jer milijarde ljudi vjeruju u nekog boga, nije bitno je li Bog(maštovito, nema što), Allah ili koji već.

 Meni je zapravo jedino zanimljivo kod vjerskih skupina to da nisu u stanju prihvatiti mišljenja i vjerovanja drugih vjerskih skupina.

Idealno za mene, glavno da sam netolerantan prema svemu ostalom....

Ali rado bih bio vjernik, da malo odmorim mozak, a ima i frakcija za mene: ona sekta u SAD-u koja vjeruje da tost uvijek padne na stranu na koju je maslac namazan, a kao i sve druge vjere ne dozvoljavaju racionalna i logična objašnjenja, pa Murphyev zakon smatraju djelom Sotone (Tostone?), koje ih baca u sumnju i testira njihovu vjeru...

Bez obzira na znanost koja je dotični zakon dokazala (zato i nosi titulu fizikalnog zakona) kroz entropiju unutar trodimenzionalnog prostora.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
chutac kaže...

Svatko može imati vjeru u bilo što. Kršćanstvo, Islam su prvi počeli pa su skupili najviše pristaša. Kao Google sa Androidom i MS sa WP-om.

Ja mogu vjerovati u Nebesku pticu koja svake noći rodi novo Sunce. Po danu Sunce sija, do noći umre i onda Sveta Ptica rodi novo pred jutro. Taman joj preko zime oslabi metabolizam pa ta "noć" duže traje nego preko ljeta.

 

Znanstveno su dokazani nastanak Zemlje i evolucija.

Možda su skupili najviše pristaša, ali istorijski gledano nisu "prvi počeli", bilo je religija i prije njih.

 

Btw, trebalo bi otvoriti jednu temu za ispucavanje svih problema oko religija, neovisno od ove da se ne smaraju ljudi.

 

Nešto kao teorije zavjera

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 2:40 (boxer).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Razjebali ste mi temu...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Bolje temu nego anus. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Razjebali ste mi temu...

 Započmi neku novu temu ili potakni diskusiju u drugi smjer umjesto da kukaš. 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

Bolje temu nego anus. 

Zar to ne ovisi o osobnim preferencijama pojedinca?

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 9:09 (mario.L_hr).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

Bolje temu nego anus. 

 Ti si nam nešto u zadnje vrijeme jako opsjednut guicama i sisama, šta bio? Kriza? 

mario.L_hr kaže...

Zar to ne ovisi o osobnim preferencijama pojedinca?

Oni koji preferiraju znaju čemu služi vazelin 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
chutac kaže...

Svatko može imati vjeru u bilo što. Kršćanstvo, Islam su prvi počeli pa su skupili najviše pristaša. Kao Google sa Androidom i MS sa WP-om.

Ja mogu vjerovati u Nebesku pticu koja svake noći rodi novo Sunce. Po danu Sunce sija, do noći umre i onda Sveta Ptica rodi novo pred jutro. Taman joj preko zime oslabi metabolizam pa ta "noć" duže traje nego preko ljeta.

 

Znanstveno su dokazani nastanak Zemlje i evolucija.

Možda su skupili najviše pristaša, ali istorijski gledano nisu "prvi počeli", bilo je religija i prije njih.

 

Btw, trebalo bi otvoriti jednu temu za ispucavanje svih problema oko religija, neovisno od ove da se ne smaraju ljudi.

 

Nešto kao teorije zavjera

 

 

Ili recimo da i dalje ovo ostane tema svaštara gdje vas se lako može začepiti, a ostatak foruma da i dalje bude informatičke naravi?

 

Just sayin'...

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

Ja ni malo ne žalim zbog svojih postupaka,a vi slobodno sudite na temelju vaših uvjerenja.

A zapravo ne shvaćate koliko su jehovini svjedoci zle i iskvarene osobe,a ova k tome još i mutikaša.

 

Ovakvo generaliziranje je kontraproduktivno za tebe osobno i za društvo u cjelini. Jehovni svjedoci, kao i katolici, muslimani, ateisti, kurci-palci su samo ljudi. Njihova motivacija za odabir baš tog konkretnog tipa vjere može biti različita, ali to što je netko Jehovni svjedok, katolik, musliman, pravoslavac, ovo i ono ne govori nam apsolutno ništa o njihovom karakteru i tome jesu li dobri ili zli. Sumnjam da među njima ima bitno veći (ili imalo statistički značajnije veći) broj loših u odnosu na dobre u usporedbi s populacijom u cjelini ili u usporedbi s drugim vjeroispovjestima. 

 

 

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ranko Kukumar kaže...
tnakir kaže...

Razjebali ste mi temu...

 Započmi neku novu temu ili potakni diskusiju u drugi smjer umjesto da kukaš. 

S obzirom da je lito i da san ja blitvar... mozak mi je na powersavingu. Ne razmišlja mi se o filozofiji, religiji, miru u svijetu, čiji je veći i slično...

 

Uap šuvarivari, uap šuvarivari...

Rvat katolik!
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

S obzirom da je lito i da san ja blitvar... mozak mi je na powersavingu. Ne razmišlja mi se o filozofiji, religiji, miru u svijetu, čiji je veći i slično...

 

Uap šuvarivari, uap šuvarivari...

 Ne znam onda, da otvorimo temu što se događa s našim tnakirom? 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

 

Ili recimo da i dalje ovo ostane tema svaštara gdje vas se lako može začepiti, a ostatak foruma da i dalje bude informatičke naravi?

 

Just sayin'...

 

 Ostatak foruma i nije baš strogo 100% informatičke naravi pored tema kao što su birc, teorije zavjera i sl., također i u novoj temi možeš doći pa nekoga začepiti.

 

A ni u ovoj nisi baš uspješan u "začepljanju". Moraš se malo više potruditi, just sayin' 

 

Razmišljam da li da se uključim u nastavak rasprave o religiji, ali nešto mi se neda kada među ostalima nema tebe sa kojim se može bolje polemisati. Nemam inspiracije da bacim jedan troll komentar da se upecaš, ali valjda ću ga eventualno naći. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ja bi moderirao Teorije zavjere bacačem plamena, da mi daju...

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ranko Kukumar kaže...

 Ne znam onda, da otvorimo temu što se događa s našim tnakirom? 

2 dcl ricinusova ulja biti će mu dosta.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Onaj bi me guzio, ovaj bi me uljio... Hmmmm...

Rvat katolik!
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Onaj bi me guzio, ovaj bi me uljio... Hmmmm...

 dok je još sunca, lezi potrbuške na plažu i na dupe stavi natpis "welcome willkommen benvenuti..."

netko će da uljeti

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Manzi kaže...

A ako je bog odgovoran za potres, zašto je poubijao toliko ljudi onda? Zbog njihovih grijeha? Oni nisu dobili priliku da se prije smrti pokaju pred svećenikom i magično završe na prekrasnom mjestu u koje je ljudima koji čine dobro zabranjen ulaz jer nemaju odgovarajuću člansku iskaznicu?

Pa dajte ljudi, nemojte biti kao babe što nakon poroda rodilji kažu da ne priča puno i da ne drži otvorena usta jer će joj se propuh dogodit. (Živa istina)

 Jedan krščanski filozof (ako te zanima koji, naći ću) smatra da je raj namijenjen samo usavršenim ljudima, a ovaj svijet pun patnje i problema je takav da bi se ljudi izgradili kao ljudi i dosegli savršenstvo.

 

To je njegovo mišljenje, ja sam ateist.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
.. Sumnjam da među njima ima bitno veći (ili imalo statistički značajnije veći) broj loših u odnosu na dobre u usporedbi s populacijom u cjelini ili u usporedbi s drugim (%variabilno%) ... 

 

 - bilo koji kriterij. (bit ću politički korektan i preskočit 'osim' poneke pol.stranke.. i 'ali') :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Onaj bi me guzio, ovaj bi me uljio... Hmmmm...

 

 

Bolesno to moj prika, ja ovdje kad idem moderirat obučem ribičke čizme do kukova i debele gumene rukavice do laktova.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
tnakir kaže...

Onaj bi me guzio, ovaj bi me uljio... Hmmmm...

 

 

Bolesno to moj prika, ja ovdje kad idem moderirat obučem ribičke čizme do kukova i debele gumene rukavice do laktova.

 

 

 HAZMAT suit ojačan titanijem.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Bolesno to moj prika, ja ovdje kad idem moderirat obučem ribičke čizme do kukova i debele gumene rukavice do laktova.

 

 

Je, da, moram priznati da malo smješno izgledaš gologuz u tim čizmama do kukova.

No hard feeling...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

 

debele gumene rukavice do laktova.

 

 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
Drago kaže...

 

Bolesno to moj prika, ja ovdje kad idem moderirat obučem ribičke čizme do kukova i debele gumene rukavice do laktova.

 

 

Je, da, moram priznati da malo smješno izgledaš gologuz u tim čizmama do kukova.

No hard feeling...

 molio bih uredništvo da moderiranje ove teme prebaci na neku žensku osobu, kako bi slike koje vidim u glavi nakon ovakvih komentara izgledale kao ova dolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 12:03 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Slika obrisana zbog guglo edsa.

 

 

This space for rent!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice