Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.276.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

uzalud vam trud svirači... jer izjava tjedna s kojom se slažem, prikazuje RL dok ovo naše tipkaranje ne rješava ništa, pa čak ni level skill u WoWu.

 

quote bitnog dijela:

Kakvo nam je stanje u državi pokazuje to da je najpametniju stvar u moru pametovanja o ovome i onome ovoga tjedna izjavila Nives Celzijus kojoj uskoro, po sudskoj odluci, treba stići književna nagrada Kiklop za 2008. godinu.

-dodatak, izgleda da jedino sudovi rade svoj job, bez obrzira na stranačko-lobističke i prigodne želje.

 

Čuj, Nives Drpić (Celzijus) i Kiklop. Poznajući tvoj stil pisanja, pitam se postoji li skrivena poruka u ovom postu? Još istražujem,..... ;))
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
..
Čuj, Nives Drpić (Celzijus) i Kiklop. Poznajući tvoj stil pisanja, pitam se postoji li skrivena poruka u ovom postu? Još istražujem,..... ;))

 Mlad si, Kiklop je jedan od 'simbola' hr povijesti (književnost-kroz temu WW1-2..). Kao kad spomeneš npr Oluja ili Vukovar, ili Dinamo (vs CZ) i sl.

-istovremeno, kiklop kao jednooko čudovište savršeno pristaje ruci (i ostalim prihvatnim otvorima) književnici Faranhejtovskog kalibra, naime, to može biti sinonim... djevojčica brala jagode, nešto je ubode, mislila je da je trava... Kao da je sam kiklopić (naziv nagrade-kipić) nekim neshvatljivim proviđenjem upravo i namijenjen Nivesici, sudbina? Jer od kud takve konotacije, npr Hanžeković, Maximilijan, Krleža... nagrada se mogla zvati i nagrada dr.Tuđman, ali baš se naziva kiklop. -sudbina.

(ok, to je sve vic).

-ali Nives nije glupa bimbo plavuša, Maminjo nije glup.. (pre)više istine je u tom članku i to mi se gadi u ovoj vukojebini, pandan putu u vučjak... (kaderaši = podobni kadrovi, domobrani, trgovci.. ništa se nije promijenilo osim nazova sela koje je slično).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-dodatak, izgleda da jedino sudovi rade svoj job, bez obrzira na stranačko-lobističke i prigodne želje.

Sudovi su većinom korumpirani i ne rade svoj posao. Iznimke, u slučaju "populanih" su tu zbog medija. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Napokon, počeo si pisati na razumljiv način. Prethodni post je bio prejednostavan. ;) Nema gumba, pa zato Hvala za ovo mlad.
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

 

Svjesna si sranja u sustavu (i ja sam, jer zbog kronične bolesti provodim par tjedana godišnje po raznim bolnicama), ali opet na kraju priznaješ da ih trebamo kakvi god da jesu. Da, ugovor je sranje, ali inače treba biti pažljiv s načinom na koji se radi red u sustavu, jer kad takav pukne ozbiljnije su posljedice nego kad se to dogodi sa smetlarima.

 

 

Red u sustavu će se trebati uvesti ovako ili onako jer sustav trenutno uništava sam sebe.

 

Ulažu se ogromni novci za zdravstvo, a ono se raspada i s jedne strane imamo ovakvog guzonju kao što je taj Babić koji sebi naštela 550.000 sati dežurstava godišnje, a s druge strane imamo liječnika poput ovoga Kovića (http://www.jutarnji.hr/prica-hrvatskog-lijecnika-ivor-kovic---ja-sam-doktor-u-hitnoj-pomoci--odlazim-na-rad-u-veliku-britaniju-/1121484/) o kojem smo pričali i ovdje (http://www.bug.hr/forum/post/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/3802857.aspx) koji se ne može maknuti dalje od hitne, bez obzira koliko dobar bio.

 

 

Mislim da je početak priče u zabrani cehovskih udruga - liječničke i odvjetničke komore koje su ostatak srednjega vijeka, a koje trenutno služe kao legalna opstrukcija provođenju zakona u tim dvama profesijama.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 12:05 (Drago).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Mislim da je početak priče u zabrani cehovskih udruga - liječničke i odvjetničke komore koje su ostatak srednjega vijeka, a koje trenutno služe kao legalna opstrukcija provođenju zakona u tim dvama profesijama.

 

 

Nema ih potrebe ukidati ,nego im samo zakonski urediti prava i obaveze i uskladiti njihovo djelovanje s vremenom u kojem živimo - manje ''srednjovjekovnih'' prava ,više obaveza.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ova kuruza je baš super kaj ne,Izlanuo se tolko je napredna da ubija neke napasnike da to oni možda nisu križali Kuruzu sa Kanabisom jel.{#}

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/cudo-nauke-ili-vrazja-igracka-monsantov-super-kukuruz-koji-ubija-insekte-do-kraja-godine-u-europi/695410.aspx

 

Moš si samo mislit kak je ovo temeljito testirano i provjereno na ljudima te ima li ikakvih štetnih posljedica. Pa prije bi jeo samo suhi kruh ko zec, nego od takve kuruze žgance pojel fučkaj ga sad koje su to budalaštine oko manipulacije hrane za prehranu.{#}

 

 

Ko voli sam ispeč kokice jel, i nažalost kupuje ove Konzumove nije se loše usput malo informirat od kuda to zapravo dolazi.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 15:03 (rambox).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ja ne vidim kakva je šira društvena korist od ceha liječnika i ceha odvjetnika? Koliko vidim, te udruge služe isključivo zaštiti svojega članstva, a zakon im daje ovlasti autonomne prosudbe koja uvijek ide u korist vlastitih članova. 

 

Isto tako, ne vidim šire društvene koristi niti od postojanja javnobilježničke institucije u ovom obliku. Dapače, smisao javnobilježništva je u prvom redu namiriti same javne bilježnike. 

 

Prije si ugovore ovjeravao na općini i plaćao neke simbolične taksene marke, a sada ideš gospodinu javnom bilježniku koji ti za to uzme "nagradu" koja je u nekim slučajevima suludo visoka, a nikakve odgovornosti za sadržaj ugovora nema. 

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 15:12 (Drago).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
A novinarska cehovska udruga? ;) Da se razumijemo, ne vidim smisao ni komore čiji sam član (HKIS) jer je njen utjecaj skoro pa nikakav. Da su barem izlobirali povlaštene cijene softvera za članove.
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
A novinarska cehovska udruga? ;) Da se razumijemo, ne vidim smisao ni komore čiji sam član (HKIS) jer je njen utjecaj skoro pa nikakav. Da su barem izlobirali povlaštene cijene softvera za članove.

 

Novinarska cehovska udruga (koje nisam  niti sam ikada bio član) nema nikakve ovlasti. Ne može ti novinarska cehovska udruga oduzeti "licencu za novinarstvo", niti moraš biti član HND-a da bi se bavio novinarstvom, a odvjetnička komora i liječnička komora mogu oduzeti svojim članovima licence. 

 

To su jedine cehovske udruge koje imaju to pravo, pa stoga i kažem da se radi o ostatku sredenjevojekovnog cehovskog udruživanja. 

 

 

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Jane vidim kakva je šira društvena korist od ceha liječnika i ceha odvjetnika? Koliko vidim, te udruge služe isključivo zaštiti svojega članstva, a zakon im daje ovlasti autonomne prosudbe koja uvijek ide u korist vlastitih članova. 

 

Isto tako, ne vidim šire društvene koristi niti od postojanja javnobilježničke institucije u ovom obliku. Dapače, smisao javnobilježništva je u prvom redu namiriti same javne bilježnike. 

 

Prije si ugovore ovjeravao na općini i plaćao neke simbolične taksene marke, a sada ideš gospodinu javnom bilježniku koji ti za to uzme "nagradu" koja je u nekim slučajevima suludo visoka, a nikakve odgovornosti za sadržaj ugovora nema.

Šire društvene koristi ,naravno nema nikakve ,tu si potpuno u pravu ,ali bi trebale poslužiti tome da kontroliraju svoje članstvo da radi u skladu sa zakonima i propisima države ,ne da se postavljaju iznad njih.

Zakon se može promjeniti ,ako se hoće - a tu i je najveći problem ,što su mnogi saborski zastupnici liječnici i pravnici i ovakva situacija im odgovara.

 

Javni bilježnici? Još jednom - htjeli smo kapitalizam ,evo nam ga ,nažalost. {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Svaka profesija ide u tom smjeru da krajnjem korisniku usluge / proizvoda korištenje iste bude intuitivno. Pravo - kad trebaju reći što su sami napisali, dobiješ 101 interpretaciju. Znanost i struka za popi*dit.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Novinarska cehovska udruga (koje nisam  niti sam ikada bio član) nema nikakve ovlasti. Ne može ti novinarska cehovska udruga oduzeti "licencu za novinarstvo", niti moraš biti član HND-a da bi se bavio novinarstvom, a odvjetnička komora i liječnička komora mogu oduzeti svojim članovima licence. 

 

To su jedine cehovske udruge koje imaju to pravo, pa stoga i kažem da se radi o ostatku sredenjevojekovnog cehovskog udruživanja. 

 

 

 

 

Kao i sve inženjerske komore u građevinarstvu. Istina možeš i dalje raditi ali ti mogu oduzeti ovlaštenje za projektiranje.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tonči kaže...
ihush kaže...

-dodatak, izgleda da jedino sudovi rade svoj job, bez obrzira na stranačko-lobističke i prigodne želje.

Sudovi su većinom korumpirani i ne rade svoj posao. Iznimke, u slučaju "populanih" su tu zbog medija. :)

Uopće neću ulazit u to tko je i šta je gospođa Nives "stenjem dok pričam" Celzijus. Ali činjenica je da je ona taj Kiklop zaslužila jer je ispunila sve uvjete za nagradu. Druga stvar je to šta taj trećerazendi roman koji bi spadao u one knjige na koje bi se u bivšoj Jugi lupao porez na šund. Nek joj više daju tu nagradu da više začepe s tim a ne da godinama moramo slušat njezina prenemaganja i da od nje rade žrtvu književnog lobija i ne znam kakve gluposti.

rambox kaže...

Ova kuruza je baš super kaj ne,Izlanuo se tolko je napredna da ubija neke napasnike da to oni možda nisu križali Kuruzu sa Kanabisom jel.{#}

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/cudo-nauke-ili-vrazja-igracka-monsantov-super-kukuruz-koji-ubija-insekte-do-kraja-godine-u-europi/695410.aspx

 

Moš si samo mislit kak je ovo temeljito testirano i provjereno na ljudima te ima li ikakvih štetnih posljedica. Pa prije bi jeo samo suhi kruh ko zec, nego od takve kuruze žgance pojel fučkaj ga sad koje su to budalaštine oko manipulacije hrane za prehranu.{#}

 

 

Ko voli sam ispeč kokice jel, i nažalost kupuje ove Konzumove nije se loše usput malo informirat od kuda to zapravo dolazi.{#}

Konzumove kokice ne valjaju ništa- žilave su i pune ljuskica {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Kao i sve inženjerske komore u građevinarstvu. Istina možeš i dalje raditi ali ti mogu oduzeti ovlaštenje za projektiranje.

Nisu mi oni dali ovlaštenje ,niti mi imaju šta oduzimat.

 

Pogotovo zato jel nisam član nijedne komore.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
mario.L_hr kaže...

Kao i sve inženjerske komore u građevinarstvu. Istina možeš i dalje raditi ali ti mogu oduzeti ovlaštenje za projektiranje.

Nisu mi oni dali ovlaštenje ,niti mi imaju šta oduzimat.

 

Pogotovo zato jel nisam član nijedne komore.

Nisu ni meni ali da bi bio projektant na bilo kojem projektu (glavni projektant ili projektant neke od struka) isto moraš ovjeriti projektantskim žigom. Njega izdaje komora i ima zadanu formu i oblik.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Opet mi u informatici fasujemo... Kod nas svaka papiga može biti projektant baze podataka. 

 

{#}

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Red u sustavu će se trebati uvesti ovako ili onako jer sustav trenutno uništava sam sebe.

 

Ulažu se ogromni novci za zdravstvo, a ono se raspada i s jedne strane imamo ovakvog guzonju kao što je taj Babić koji sebi naštela 550.000 sati dežurstava godišnje, a s druge strane imamo liječnika poput ovoga Kovića (http://www.jutarnji.hr/prica-hrvatskog-lijecnika-ivor-kovic---ja-sam-doktor-u-hitnoj-pomoci--odlazim-na-rad-u-veliku-britaniju-/1121484/) o kojem smo pričali i ovdje (http://www.bug.hr/forum/post/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/3802857.aspx) koji se ne može maknuti dalje od hitne, bez obzira koliko dobar bio.

 

Mislim da je početak priče u zabrani cehovskih udruga - liječničke i odvjetničke komore koje su ostatak srednjega vijeka, a koje trenutno služe kao legalna opstrukcija provođenju zakona u tim dvama profesijama.

Slažem se da je potrebno srediti sustav jer je u rasulu a ne mislim, za razliku od tebe, da će se ikada zaista samouništiti, to bi bilo prelako (perolako, kao što jedan tvoj kolega voli napisati). Imaju problem korupcije (hijerarhija koja je često produkt političke konstelacije, pa onda i pogodovanje ovim ili onim kompanijama kad se lijekovi propisuju, itd.), problem nestručnosti čak, jer je posao šabloniziran upravo zbog nemogućnosti napredovanja i dakako problem previsokog društvenog statusa, u odnosu na konkretno stanje na terenu (ne u apsolutnim kategorijama - tu su dakako vrlo vrijedni). Komore su sranje, slažem se i s time, da imaju neku vrst sindikata (gledajući pravni status i mogućnosti) to mi ne bi smetalo, ali odvjetnička i liječnička komora su mastodoni koji ne služe nikakvoj praktičnoj svrsi osim što generiraju probleme time što nikada nijedan ne riješe.

 

No, poanta je (po meni) sljedeća: svi se ovi problemi dadu svesti na širi društveni problem percepcije liječnika, mi živimo u društvu u kojemu je sasvim normalno i očekivano (štoviše kulturno!) poklanjati liječnicima svakojake stvari samo zato što obavljaju svoj posao, za koji su, nota bene, pristojno plaćeni. I dalje mnogi svojataju (makar nesvjesno) svjetonazor prema kojemu je liječnik "alfa i omega" društva, onaj stari seoski gdje su pop, učitelj i liječnik (uz eventualni dodatak "meštra") apsolutni bogovi i u njihov se posao i odluke nitko nema pravo dirati. Tako ih percipira društvo pa slijedom toga tako i sami sebe percipiraju, a realnost je nešto drugo. Jesu toliko važni ali se ne ponašaju u skladu s time. Naravno, ovo je sve s moje strane grozna generalizacija pa molim ljude da me ne povlače za jezik, govorim o stanju prosječnog uma u nas, ne iznosim kategoričke tvrdnje o tome kakvi su i što su svi liječnici.

 

U svakom slučaju opet dolazimo do (na ovoj temi) omiljenog zaključka - loše društvo generira loše pripadnike svih profesija, s vremenom ta lošost postane norma i svi zajedno padnemo za jednu civilizacijsku stepenicu.

Parva Diplodocus
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Nisu ni meni ali da bi bio projektant na bilo kojem projektu (glavni projektant ili projektant neke od struka) isto moraš ovjeriti projektantskim žigom. Njega izdaje komora i ima zadanu formu i oblik.

Pardon ,ispravak: član komore jesam ,pečat imam

,ali niti sam tamo ikad bio ,niti znam tko su ''gazde''.

Niti me to interesira.

 

Uostalom ,komora koja je amenovala i hvalila ovu i ovakvu zgradu na toj lokaciji ,je za mene diletantska!!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 17:47 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Krivo, mislim da je natječaj proveo DAZ (društvo arhitekata Zagreb).
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
Krivo, mislim da je natječaj proveo DAZ (društvo arhitekata Zagreb).

Nije bitno čiji je bio natječaj ,to ne dovodim u pitanje ,nego koliko su nahvalili tu zgradu koja je tu gdje je ko kišobran u nečijem šup*ku!

 

Ne dovodim u pitanje ni dizajn ,nego lokaciju zgrade.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pa kad znaš tko je bio Investitor i jasno je da su je nahvalili. Hvala se lijepo vidi.
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Bivši CIA i vojni časnici okrenuli leđa Obami (ispod potpisana imena svih uključenih časnika), tvrde kemijsko oružje koristili pobunjenici:

 

http://www.globalresearch.ca/u-s-military-and-intelligence-officials-to-obama-assad-not-responsible-for-chemical-attack/5348576

---------------------------------------

 

Navodno je Kina poslala vojni brod Jinggangshan s 1000 marinaca, sad se nalaze u Crvenom moru i kreću polako prema Mediteranu i Siriji. Rusija je već poslala (već je ušao u Mediteran) svoju raketnu krstaricu ''Moskva da preuzme komandu nad svim ruskim ratnim brodovima koji se već nalaze ispred Sirije.

 

Također poslan je ruski veliki desantni brod Nikolaj Filčenkov s ''posebnim teretom'' iz Sevastopolja za Siriju (posebni teret je najvjerojatnije oružanje, preciznije S-300 protuzračni sustav). Na prostor je već stigao anti-podmornički brod Admiral Pantelejev, kao i fregata Neustrašimi te desantni brodovi Aleksander Šabalin, Admiral Nevelski i Peresvet. Uskoro stižu i veliki desantni brodovi Minsk i Novočerkask. Izviđački brod Priazovje već je na putu.

 

-----------------------------------------

 

Sirijski pobunjenici pogubljuju 7 vojnika SAA. Ima i video na lijevo strani koji nisam pogledao, a i ne preporučam da se pogleda, pogotovo oni slabog želudca.

 

http://www.nytimes.com/2013/09/05/world/middleeast/brutality-of-syrian-rebels-pose-dilemma-in-west.html?pagewanted=all&_r=0

 

-----------------------------------------

 

Pobunjenici/teroristi zauzeli grad Maaloulu, gradić gdje žive samo kršćani koji jedini još pričaju ''Isusovim jezikom''. Možete misliti što će biti s njima ako ih SAA ne oslobodi vrlo brzo. Još se vode borbe oko ovog gradića.

 

Inače situacija je dobra za SAA, sve više teritorija osvajaju koji su u rukama pobunjenika, FSA.

-----------------------------------------

 

Slike ruskih ratnih brodova:

 

Raketna krstarica Moskva Raketna krstarica Moskva
Desantni brod Nikolaj Filčenkov (s ''posebnim teretom'') Desantni brod Nikolaj Filčenkov (s ''posebnim teretom'')
Razarač Smetlivi Razarač Smetlivi
Razarač Nastojčivi Razarač Nastojčivi
Anti-podmornički brod Admiral Pantelejev Anti-podmornički brod Admiral Pantelejev
Fregata Neustrašimi Fregata Neustrašimi
Desantni brod Aleksander Šabalin Desantni brod Aleksander Šabalin
Desantni brod Admiral Nevelski Desantni brod Admiral Nevelski
Desantni brod Peresvet Desantni brod Peresvet
Veliki desantni brod Minsk Veliki desantni brod Minsk
Veliki desantni brod Novočerkask Veliki desantni brod Novočerkask
Izviđački brod Priazovje Izviđački brod Priazovje
A complex man drawn off of simplicity.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 23:16 (epic).
12 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Čitam ovaj članak: http://danas.net.hr/novac/hrvati-ovo-i-vas-ceka-u-buducnosti

 

Pitam se koji je k njima? Znači, imali su plaće, nitko ih nije zakidao i oni nasilno žele zadržati čovjeka da preseli proizvodnju u Poljsku.

 

A što bi dotični radnici napravili da znaju kakvo je stanje kod nas-kada ljudi rade bez plaća i budu izbačeni na ulice.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 23:26 (Pranja).
12 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?
Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jeli njima jasno da operateri zarađuju na uslugama a ne na mobilnim uređajima? Javnu nabavu bi trebalo ukinuti jer u ovom obliku radi samo štetu.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

 

No, poanta je (po meni) sljedeća: svi se ovi problemi dadu svesti na širi društveni problem percepcije liječnika, mi živimo u društvu u kojemu je sasvim normalno i očekivano (štoviše kulturno!) poklanjati liječnicima svakojake stvari samo zato što obavljaju svoj posao, za koji su, nota bene, pristojno plaćeni. I dalje mnogi svojataju (makar nesvjesno) svjetonazor prema kojemu je liječnik "alfa i omega" društva, onaj stari seoski gdje su pop, učitelj i liječnik (uz eventualni dodatak "meštra") apsolutni bogovi i u njihov se posao i odluke nitko nema pravo dirati. Tako ih percipira društvo pa slijedom toga tako i sami sebe percipiraju, a realnost je nešto drugo. Jesu toliko važni ali se ne ponašaju u skladu s time. Naravno, ovo je sve s moje strane grozna generalizacija pa molim ljude da me ne povlače za jezik, govorim o stanju prosječnog uma u nas, ne iznosim kategoričke tvrdnje o tome kakvi su i što su svi liječnici.

 

U svakom slučaju opet dolazimo do (na ovoj temi) omiljenog zaključka - loše društvo generira loše pripadnike svih profesija, s vremenom ta lošost postane norma i svi zajedno padnemo za jednu civilizacijsku stepenicu.

 

 

Po meni to nije poanta i rasplinuo si se te odjednom konkretan problem sisanja love iz sustava sistemom fantomskih "dežurstava" postaje problem "lošeg društva" i davanja poklona liječnicima. 

 

Tko želi davati poklone liječnicima neka to čini i dalje, tko ne želi neka ne daje, a bitno je da mi ne može netko tobože raditi 520 sati mjesečno i za to tobožnji rad primati stvarnu lovu kada sustav guta ogromne količine novaca, a i dalje se raspada.

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 11:13 (Drago).
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
...

Tko želi davati poklone liječnicima neka to čini i dalje, tko ne želi neka ne daje, a bitno je da mi ne može netko tobože raditi 520 sati mjesečno i za to tobožnji rad primati stvarnu lovu kada sustav guta ogromne količine novaca, a i dalje se raspada.

 

..

 -uspjeli su, kao svaki mađioničar, gledaš u pogrešnu metu. Nisu važni sati, važna je cifra-novac-plaća. Posljednjih tjedan dana je otvorena vladina inicijativa ocrnjavanja doktora s prevelikim plaćama koje bi (mi masa) trebali sad popljuvati jer zarađuju na tisuće kuna... LOL. zapravo plače mi se.

Kad bi ta 'masa' pogledala na neke NO, foteljaše i ine vrle rodjake, tad bi možda primijetili njihove plaće, troškove, vozni park, pametnemobitele etc.... Dali je doktorova plaća velika? OK, budi dr. ili budi nogometaš, pjevač, pilot.. plaća je plaća, oni je zaslužuju kao i nastavnici daleko više nego neki drugi.

-naravno, generaliziranje ili konkretan slučaj. Generalno, dr je OK, ovaj konkretan slučaj je samo potreba sliničevaca kako bi imali pregovaračku poziciju u narednim tjednima, hint štrajk.

 

btw, odavno nemamo muda, sad (uskoro) ni jajca. Konobari, Konjušari, Kurve, Korumpirani birokrati/političari, Kiropraktičari, ..  to nam još preostaje. Bezbroj stvari koje mi idu na 'K'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 11:24 (ihush).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
btw, odavno nemamo muda, sad (uskoro) ni jajca. Konobari, Konjušari, Kurve, Korumpirani birokrati/političari, Kiropraktičari, ..  to nam još preostaje. Bezbroj stvari koje mi idu na 'K'.

Joj, al mi na ku*ac više idu hrvacki poduzetnici.

 

Ulaze u posao, dižu kredite bez da se raspitaju uopće kako će to biti u EU.

 

Standardi za kokoši nesilice poznati su nam već dulje vrijeme, od 2009. da budem precizniji, a dobili su i rok prilagodbe od godinu dana jer već od 2012. se koristi novi pravilnik.

 

I sad oni kukaju. Kaže, tek sam otplatio stare kaveze. Pa koji ku*ac uvijek idu na najjeftinije rješenje umjesto da, kad već dižu kredite, naprave sve po propisima za budućnost.

 

Nemaš za kaveze, pa prebaci se na eko proizvodnju...oslobodi kokoši, povećaj cijenu. Tu su svi navikli nešto pokrenuti i onda valjda misle da će to tako funkcionirati generacijama, kao u Jugi sa pšenicom i kukuruzom {#}

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Uopće se ne slažem. Članak nije napisala "vladina inicijativa", već VL, koji se teško može nazvati simpatizerom ove vlade ili SDP-a. 

 

Da li su doktorske plaće premale? 

 

To je, oprosti, debilno pitanje. Da li su radničke plaće premale? Činovničke? Plaće stjuardesa? Taksijanerske? Da, objektivno su male jer se s njima teško ili nikako živi, pa u tom realnom kozmosu hrvatskog gospodarstva s malim plaćama doktorske plaće NISU male u odnosu na plaću radnice u tvornici trikotaže ili tipa u drvnoj industriji, a male su u odnosu na potrebe kvalitetnog života. 

 

 

Međutim - To UOPĆE NIJE PITANJE. Izbori se za veće poštene plaće za pošteni rad. Prvi ću podržati doktore u zahtjevima za poštene plaće.

 

Međutim, ovakve plaće za izmišljena "dežurstva" i 20-satni tobožnji radni dan, a kao što kaže darknessfairy, iza 11 ujutro ih ne možeš naći nigdje na odjelu su lopovluk, a ne borba za vlastita radna prava. 

 

End dec d đist ov it. 

 

 

 

 

This space for rent!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice