Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.275.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
phoenix2003 kaže...

Najveći fenomen u reakcijama ljudi na poštenje i nepoštenje političara jeste da ako sve uradi pošteno reći će: "A ja budale. Sebi nije ništa obezbjedio. Kad ne zna sebi kako će drugome. " Sa druge strane kad uradi nešto u svoju korist svi se čude: "A ja lopova!"

"Narod" ne možeš nikada zadovoljiti. Zato i nije ideja zadovoljiti ga već pošteno odraditi posao.

Drugi je problem što se kod nas politikom bave političari koji nemaju veze ni sa stvarnošću ni znanjem. A nitko ozbiljniji ne želi primiti se toga posla niti to može izvesti.

 - bar netko u ''doticaju sa stvarnošću..'' (da ne spominjem DonGrubija).

Razlika izmađeu poštenog i lopova? Lopova su uhvatili (dokazali). To mora biti razlika... ali kod nas ni to nije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Elokventnost je u obitelji.

 

Jedva čekam da mali Milanović poraste. Sigurno će biti računatelj, nutricionist, latinist i govoritelj (kao naučnik proizvodnje riječi usnim organima) kao i otac, a sada i majka.

Pitanje je samo hoće li svoj vokabular dijeliti u tanjim ili debljim kriškama.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

- orator? ima jedna druga rima, prigodna.

 

Što je sad rekao, ili treba pitati kako, što je mislio, a što ipak rekao? Ili čak više nije ni važno što je tko od njih rekao... no bit će u dnevniku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

There's your problem, svi jedemo predebelo narezane fete kruha. Nije čudo da nas takve debele i glupe jedva u europu primili

iddqd
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
phoenix2003 kaže...

Najveći fenomen u reakcijama ljudi na poštenje i nepoštenje političara jeste da ako sve uradi pošteno reći će: "A ja budale. Sebi nije ništa obezbjedio. Kad ne zna sebi kako će drugome. " Sa druge strane kad uradi nešto u svoju korist svi se čude: "A ja lopova!"

"Narod" ne možeš nikada zadovoljiti. Zato i nije ideja zadovoljiti ga već pošteno odraditi posao.

Drugi je problem što se kod nas politikom bave političari koji nemaju veze ni sa stvarnošću ni znanjem. A nitko ozbiljniji ne želi primiti se toga posla niti to može izvesti.

 - bar netko u ''doticaju sa stvarnošću..'' (da ne spominjem DonGrubija).

Razlika izmađeu poštenog i lopova? Lopova su uhvatili (dokazali). To mora biti razlika... ali kod nas ni to nije.

I kaj se onda dogodi nekom lopovu,Izlanuo se pa eto u ovom dole slučaju dotični gospon je krao struju, pa nakon dosta godina vjerojatno zbog zasluga eto ipak postal je direktor.Belji seNevinašce

 

http://www.24sata.hr/biznis/valter-je-godinama-krao-struju-hep-u-onda-je-postao-direktor-382003

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
badmad kaže...

..predebelo narezane fete kruha. Nije čudo da nas takve debele i glupe jedva u europu primili

 -crni kruh? {#}.. samo ostatak čitatelja vjerojatno nezna ostatak priče.. (u stilu mairjeterezije, ... tanja šnita).

 

rambox kaže...
..

I kaj se onda dogodi nekom lopovu,Izlanuo se pa eto u ovom dole slučaju dotični gospon je krao struju, pa nakon dosta godina vjerojatno zbog zasluga eto ipak postal je direktor.Belji seNevinašce

..

-pa bar zna job.. bolje on nego neki (ne nužno retardiran) netjak koji ne zna ni fazu uzemljit ili navlakušica koja jedino razlikuje gucci torbe ali ne o 10Avs16A fidovke... :)

 

-ne! neću više (ili manje?) protiv naših političara..(malo pepela, prije pepelnice)

- mislio sam da su najgori, ipak nisu (mada se trude izuzetno uspješno). Naši su lopine, al barem 'poštene' i ljudski -razumljive (Kanada-Ford) tamo su spaljeni, vjerojatno domaća brlja i opijati, možda i ličke bunike.

- Vratite nam Bandića! Čak mi je i gosp.Čačić sad OK (inače znan kao Zgazimir Prvi, jer on ne može biti drugi, osim kratkotrajno drugi, prvi do Milanovića). No to je kod ovih naših samo prolazna faza (retorika i 'normalno' mišljenje/ponašanje) dok se ne dočepaju fotelje, al bar su donekele (ili do tad) lucidni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

klinac, odmah mijenjam sve naše političare za onog crackheada Forda i njegovog nasilnog brata i kanadski životni standard. Ma zapravo može i za kanadske uvjete poslovanja... zapravo, može zamijena i bez toga. Ili samo da ih uzmu, ne treba mi ništa zauzvrat. Što se naših vladajućih tiče, oni su se predali, reforme nisu pokrenuli, ne vuku ni populističke poteze da bi probali zadržati vlast (ajd to računam kao plus, jer ne troše lovu koju nemaju). Desni su pokrenuli svoje još desnije resurse da pritisnu je im je to lakše nego raditi ekonomski predizborni program (sad samo čekam presvetlog s Kaptola da da obol). A druga (ili treća?) dama ispali cijeli šaržer u stopalo sa jedite tankonarezani crni kruh i srdelice. Tu du du nema nam pomoći tada da da dada....

iddqd
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
badmad kaže...

..predebelo narezane fete kruha. Nije čudo da nas takve debele i glupe jedva u europu primili

 -crni kruh? {#}.. samo ostatak čitatelja vjerojatno nezna ostatak priče.. (u stilu mairjeterezije, ... tanja šnita).

Najgore je kad se neko otkrije jel,Izlanuo se meni je ona a i večini vjerojatno do sad izgledala kao normalna i pametna ženska.Koji je vrag nju ugrizel za nogu, pa da je išla valjat takve gluposti pa to je žalosno do daske.Umjesto da se prije informira kolko kaj košta jel, ona jadna ide laprdat gluposti pa ispadne šuplja i izgubljena ko prazna bačva za vino.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/izjava-sanje-music-milanovic-odjeknula-regijom-hrvatska-marija-antoaneta-970034

 

Uostalom pa nismo više u bivšoj Jugi(dost ljudi još cmizdri za Jugom), gdje je crni kruh bio najeftiniji no danas je drukčije, pa friški polubjeli(osiromašeni) kruh košta 4kn 700gr a crni 6.5kn opet masa 700gr Lidl cijene.Inače u Kauflandu ima i polubijeli kruh/700gr za samo 2kn, no to su obično ostaci od prošlog dana. Dakle to je potpuno normalan kruh, kojeg moš jest još par dana bez ikakvih problema.

 

U praksi ima puno rasipnih ljudi, koji eto svaki dan moraju jest friški kruh, pa onda bacaju sve ostatke kruha koji je star jedan ili dva dana.Kaj se mene tiče jel, pa ne sječam se kad sam bacil koju šnitu kruha.Kod mene doma kruh se ne baca, recimo kupiš danas kruh pa jedeš, a ostalo ide u frižider i kruh se pojede do kraja kaj drugo.Bacanje u smeče kruha starog dva dana, malo sutra to fakat nema nikakve logike makar neko i spaval na kunama fučkaj ga sad.{#}

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
badmad kaže...
.Ili samo da ih uzmu, ne treba mi ništa zauzvrat. ..
..nema nam pomoći tada da da dada....

-Od ponuđenih želja, primaljiva ali neispunjiva (neće ih nitko). Samo nada u skoriji smak svijeta, možda idući ponedjeljak.

 

Preskočio si sjemeništarca (čudo od deteta, pa i Zampirion samozatajni), opet je u vjerskoj (stilskoj) fazi. U tim trenucima se sjetim Kalvarije, kad on sklepava rečenice, Njemu je bilo lakše podnjeti i otići u nebo, mi ostajemo uz naše predstavnike dovijeka, kao svi osuđenici na paklenske muke. ... nema nam pomoći. (mada i mene obuzima vjerska tema, bit će pod utjecajem oratora blagoglagoljivog).

 

edit: ali je drugi dan crni zrdaviji, lakše se reže! Ukupno, jeftiniji! (vjerojanto isti ekonomist računao, kao i onaj za preseljenje, parking itd., vladine uštede na rentanju zgrada)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 0:57 (ihush).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
ihush kaže...
badmad kaže...

..predebelo narezane fete kruha. Nije čudo da nas takve debele i glupe jedva u europu primili

 -crni kruh? {#}.. samo ostatak čitatelja vjerojatno nezna ostatak priče.. (u stilu mairjeterezije, ... tanja šnita).

Najgore je kad se neko otkrije jel,Izlanuo se meni je ona a i večini vjerojatno do sad izgledala kao normalna i pametna ženska.Koji je vrag nju ugrizel za nogu, pa da je išla valjat takve gluposti pa to je žalosno do daske.Umjesto da se prije informira kolko kaj košta jel, ona jadna ide laprdat gluposti pa ispadne šuplja i izgubljena ko prazna bačva za vino.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/izjava-sanje-music-milanovic-odjeknula-regijom-hrvatska-marija-antoaneta-970034

 

Uostalom pa nismo više u bivšoj Jugi(dost ljudi još cmizdri za Jugom), gdje je crni kruh bio najeftiniji no danas je drukčije, pa friški polubjeli(osiromašeni) kruh košta 4kn 700gr a crni 6.5kn opet masa 700gr Lidl cijene.Inače u Kauflandu ima i polubijeli kruh/700gr za samo 2kn, no to su obično ostaci od prošlog dana. Dakle to je potpuno normalan kruh, kojeg moš jest još par dana bez ikakvih problema.

 

U praksi ima puno rasipnih ljudi, koji eto svaki dan moraju jest friški kruh, pa onda bacaju sve ostatke kruha koji je star jedan ili dva dana.Kaj se mene tiče jel, pa ne sječam se kad sam bacil koju šnitu kruha.Kod mene doma kruh se ne baca, recimo kupiš danas kruh pa jedeš, a ostalo ide u frižider i kruh se pojede do kraja kaj drugo.Bacanje u smeče kruha starog dva dana, malo sutra to fakat nema nikakve logike makar neko i spaval na kunama fučkaj ga sad.{#}

Mislim da su to mediji ruzno i previse izvukli iz konteksta.
Prvo sam clanak vidio na Indexu (putem FBa), tamo se ljudi napalili (doslovno 800 komantara na clanku i 350 puta je bio podjeljen).
90% ljudi koji su popljuvali tu zenu u komentarima, nisu ni procitalo clanak, a kamol slusali emisiju, ako vam se neda slusalit prebacite na 11:20 da cujete tocno njene rijeci sto je rekla, ili jos bolje malo vise unazat da cujete kakvo je pitanje uopce bilo posavljeno.

Zena je pricala o pretilosti (naravno svi znamo bijeli kruh bas i nije zdrav, a vecina nas ga jede u dosta velikim kolicinama). Koliko sam ja skuzio zena misli da se jede manje kruha, ali zadravijeg... Koji u konacnici ne ispadne skuplji, a zdraviji za tvoje tijelo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 13:18 (dinos3).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
dinos3 kaže...

Mislim da su to mediji ruzno i previse izvukli iz konteksta.
Prvo sam clanak vidio na Indexu (putem FBa), tamo se ljudi napalili (doslovno 800 komantara na clanku i 350 puta je bio podjeljen).
90% ljudi koji su popljuvali tu zenu u komentarima, nisu ni procitalo clanak, a kamol slusali emisiju, ako vam se neda slusalit prebacite na 11:20 da cujete tocno njene rijeci sto je rekla, ili jos bolje malo vise unazat da cujete kakvo je pitanje uopce bilo posavljeno.

Zena je pricala o pretilosti (naravno svi znamo bijeli kruh bas i nije zdrav, a vecina nas ga jede u dosta velikim kolicinama). Koliko sam ja skuzio zena misli da se jede manje kruha, ali zadravijeg... Koji u konacnici ne ispadne skuplji, a zdraviji za tvoje tijelo. 

Ma da, ali ipak je ona Milanovićeva žena i treba ju razapeti. Točka.

 

Tko će slušat (ili gledati) emisiju kad postoje Index i ostali ''pametni'' portali s ''pametnim'' komentatorima.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ako želiš ljudima reći da jedu manje kruha reci im da jedu manje kruha.

 

I onda im reci da neće kao baka Jelica doživjeti 158 godina jer su debeli.

 

Što ako pojedem 143 šnite tanko narezanog kruha? Jel i dalje zdravo jedem?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Novinarstvo je mrtvo. Uzrok smrti - samoubojstvo.

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Ako želiš ljudima reći da jedu manje kruha reci im da jedu manje kruha.

Između ostalog, u 50 minuta emisije je i to rečeno. Ali, to nije vađeno i stavljano na komentiranje.

Drago kaže...

Novinarstvo je mrtvo. Uzrok smrti - samoubojstvo.

 

Otkad je Index (ili velika većina ''news'' portala u Hrvatskoj) novinarstvo? Bitni su klikovi, a ne vijest.

Iako, da, ni oni koje bi se moglo nazvati ''pravim'' news portalima, i za koje pišu pravi novinari, nisu ništa bolji.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 14:19 (kizo2703).
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovdje se sad ponavlja ono što smo imali na kraju hadezeove vladavine kada je svaka riječ, rečenica, zamuckivanje, kašljucanje ili to što je tko obukao i kako je obukao (Jacina prava/falša Vuitton torbica...) uzima u naslov kao dokaz... nečega, samo je sada na redu trenutna vlast. 

 

Bilo mi je idiotsko kada se Milinovića (kojega se napadalo preko svake mjere i ukusa i pisalo se o njemu kao o "čovjekolikom Milinoviću" -  i to od novinari koji su i sami tek blago fizički "čovjekoliki") zbog blago nejasnog izražavanja u razgovoru uživo ismijavalo (http://www.bug.hr/forum/post/komentari-bugtv-bug-videa/milinovic-o-optickim-kablovima/1682729.aspx), idiotsko je i ovo.

 

Na kraju imamo "novinarstvo" koje se sastoji od opremanja teksta idiotizmima koji se tangencijalno ili ni tako vezani uz temu teksta, odnosno od svjesnog izvrtanja, prešućivanja ili prenaglašavanja minornosti kako bi se dodvorilo emocijama publike. Kažem emocijama jer mislim da nikakvog materijalne koristi od toga nema, već se radi samo o emocijama novinara i urednika koji se pokušavaju na ovaj način dodvoriti i predstaviti kao dio gomile.

 

 

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
dinos3 kaže...

Mislim da su to mediji ruzno i previse izvukli iz konteksta.
..

Ma da, ali ipak je ona Milanovićeva žena i treba ju razapeti. Točka.

 

..

 -koji smisao je javnih istupa? političara, žena.. ?? upravo riječi, rečenice.. Ako nisu sposobni složiti rečenice koje se neće dati lupati iz konteksta, tad bolje da šute. Pita wiks, dal je zdraviji ako pojede 143 tanke šnite? Po toj izjavi, je. To ne znači da netko (novinari ili čitatelji) nešto čupaju, nego da govornik govori gluposti, jednako kao nek jedu kolače. ... Pravi političar (npr Mate Granić) je profesionalac u (ne)govorenju. Oliver Mlakar i Helga su bili izvrsni TV voditelji, lingvisti, dikcija.. kraće, znali su svoj posao, znali su govoriti. Ponekad treba znati i šutjeti ako se ne zna govoriti. Dali neka starleta sa sisama aka NivesFaranhejt može zamijeniti Helgu ili KaraBatičev latinski (nabrajanje rimskih brojeva) Olivera? Dali je netko tjerao gospođicu govoriti o tankoći rezane šnite? Dali je to npr primjenjivo na skupljače PETa ili (patetičnije) gladnu afriku? Tanke šnite? nije za LOL... Dakle, obraća se pretilima cro-usa prototipovima WASPa koji kavijar tad mažu na tanku crnu šnitu i bit će zdraviji nego od McDonaldsovog hambija.. nije za LOL, nego za popljuvati glupave izjave, koliko god su sporedne. Kad će više kod nas neka ameba shvatiti da nije pametna samim time što ima moć (i govora), da ne može laprdati (pa poveznica s npr temama zavjere ili argumentiranoj raspravi, znanstevnoj metodi, kad se sugovornici pozivaju na npr slobodu govora). Sloboda govora, među ostalim, uključuje i slobodu NE govorenja, ne lupetanja, ne zloporabe slobode, tj funkcije koja joj omogućuje to govorenje. Do te mjere da bi trebalo opet uvesti kaznu za izjavljenu glupost javnih osoba-političara, jer njihova riječ je njihov posao, jednako kao da kirurg ubije pacijenta ili neki drugi radni 'lapsus'. Noga u dupe s tog posla, tj profesionalna odgovornost za posao i posljedice koje idu uz plaću i benificije. Tad bi možda amebama (od dupeta) nešto ipak sinulo i u ganglijskom čvoru... možda. Ona nije supruga nekog 'mlinara-panpeka-ili Dr.Oza', ona je supruga premijera, zemlje u krizi itd. .. tanke šnite su stvari koje uvjek imaju svoj kontekst i u politici je čak manje 'što' nego 'tko' govori, pa zatim 'o čemu'.

 

Kad će više govornici prestati trkeljati i time onemogućiti čupanje iz kontektsta? Što je pisac time mislio... who cares! Bitno je što je rekao! Ako ne zna pretočiti misao u kvalitetnu rečenicu tad je trebao šutjeti ili imati ekipu-suflere i pripremiti se. Profesionalizam je potreban, ne pacerizam.

 

ili je OK opet reči da su 'mediji krivi, izvukli iz konteksta'... pa i sama konstatacija, da ona je nečija žena, da nije nebi ni bila u ovoj temi. Dali bi itko intervjuirao npr Obaminu suprugu da nema 'Obame'? (koja je btw imala gaf, pogrešno ime kandidata kojeg promovira.. i to su mediji popratili-ismijali, opravdano).

- Kad će više političari-govornici biti ''krivi'' (odgovorni) za ono što kažu a ne mediji ili čitatelji?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

 -koji smisao je javnih istupa? političara, žena.. ?? upravo riječi, rečenice.. Ako nisu sposobni složiti rečenice koje se neće dati lupati iz konteksta, tad bolje da šute.

 

- Kad će više političari-govornici biti ''krivi'' (odgovorni) za ono što kažu a ne mediji ili čitatelji?

Milanovićeva žena NIJE POLITIČARKA, nego liječnica.

Njezina jedina krivica je to što je po bračnom stanju, i ''novinari'' su to s guštom iščupali i prenjeli, tek toliko da se dokaže da ni ona nije bolja od svog muža!

 

Da je to izgovorio bilo koji drugi ''no name'' liječnik, prošlo bi nezapaženo. Kraj priče.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 16:37 (kizo2703).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Problem je što danas generalno postoji malo referentnih novinara poput Borisa Dežulovića, Gorana Milića, Drage Hedla i još nekih drugih. U vrijeme kad je trebalo eksponirati osobe takvog tipa i morala (ne samo u novinarstvu) u prvom planu su bili Maja Freundlich i drugi čije ime se ne spominje! Danas nam vijesti  na jednoj TV počinju ovako:"Spektakularno!!! Raspadanje ledenjaka veličine Menhetna!!!" Pa tako nešto nije bilo ni u Top Listi Nadrealista! Kome oni to prodaju?!

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
..

Milanovićeva žena NIJE POLITIČARKA, nego liječnica.

Njezina jedina krivica je to što je po bračnom stanju, i ''novinari'' su to s guštom iščupali i prenjeli, tek toliko da se dokaže da ni ona nije bolja od svog muža!

 

Da je to izgovorio bilo koji drugi ''no name'' liječnik, prošlo bi nezapaženo. Kraj priče.

-da.

-kvaka 22, da nije nečija žena, nebi je nitko ni pitao, pa ni čupao iz konteksta. Upravo to je osnova, ona je nečija žena ne noname.. i upravo zato su novinari kao lešinari. Tako da ona ''nije liječnica'' nego žena glavnog u državi.

-opet su novinari krivi? To im je posao (ili partijski zadatak, ovisi tko je vlasnik i cilj). (Jedino ih ja s pravom kritiziram..{#})

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-opet su novinari krivi? To im je posao (ili partijski zadatak, ovisi tko je vlasnik i cilj). (Jedino ih ja s pravom kritiziram..{#})

Novinari i jesu uvijek krivi, a pogotovo sada, kad se svi uvlače Karačmarku i zauzimaju pozicije za ''novu rundu'', sljedeće godine. (ili kad već budu parlamentarni izbori)

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-kvaka 22, da nije nečija žena, nebi je nitko ni pitao, pa ni čupao iz konteksta. Upravo to je osnova, ona je nečija žena ne noname.. i upravo zato su novinari kao lešinari. Tako da ona ''nije liječnica'' nego žena glavnog u državi.ve

Netočno. Njezino gostovanje u emisiji nema nikakve veze s time što je ona Milanovićeva žena. Ona je tu sudjelovala kao liječnica i voditeljica Odjela za promicanje zdravlja Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

Netočno. Njezino gostovanje u emisiji nema nikakve veze s time što je ona Milanovićeva žena. Ona je tu sudjelovala kao liječnica i voditeljica Odjela za promicanje zdravlja Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Da, ali ... trollovima nazovi novinarima (a i mnogima drugima) je ona jedino interesantna kao gđa. Milanović. I naravno, opravdala je sva njihova očekivanja! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 22:21 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...

Da, ali ... trollovima nazovi novinarima (a i mnogima drugima) je ona jedino interesantna kao gđa. Milanović. I naravno, opravdala je sva njihova očekivanja! {#}

Čuj ja sam slušao emisiju (ne svojom krivicom) i kad sam čuo što je izgovorila pomislio sam WTF. Ne mislim da je imala zle namjere ali mi je zazvučalo poprilično grubo i bezosjećajno. Da je ona neka anonimka koja nema veze s premijerom nitko to nebi ni spomenuo ali nije. Kad pogledaš kako toj ekipi godi "pozitivno novinarstvo" u službi njihovog PR-a i koliko su u medijima nekako mi je teško imati razumijevanje za nju. Drugi put treba razmisliti što se u kojem kontekstu govori i kako se to može interpretirati.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Drugi put treba razmisliti što se u kojem kontekstu govori i kako se to može interpretirati.

A kako bi to izveo? Da kreneš čitati šegrta Hlapića netko zlonamjeran bi pokoju rečenicu mogao izvući van konteksta. Zato se ja današnjim "novinarima" uopće ne opterećujem.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
kizo2703 kaže...

Da, ali ... trollovima nazovi novinarima (a i mnogima drugima) je ona jedino interesantna kao gđa. Milanović. I naravno, opravdala je sva njihova očekivanja! {#}

Čuj ja sam slušao emisiju (ne svojom krivicom) i kad sam čuo što je izgovorila pomislio sam WTF. Ne mislim da je imala zle namjere ali mi je zazvučalo poprilično grubo i bezosjećajno. Da je ona neka anonimka koja nema veze s premijerom nitko to nebi ni spomenuo ali nije. Kad pogledaš kako toj ekipi godi "pozitivno novinarstvo" u službi njihovog PR-a i koliko su u medijima nekako mi je teško imati razumijevanje za nju. Drugi put treba razmisliti što se u kojem kontekstu govori i kako se to može interpretirati.

 -mene više začuđuje, busija koju netko zauzme... za neke nevina žrtva zlih novinara u identičnim slučajevima su novinari pozitivci naravno ako se SDP zamjeni s HDZ, za druge marijaterezija..

- ali ovo vrlo mali broj forumaša primjeti kao bitno. (da ne pocrtavam čitav odlomak). Maminjo je dobio kaznu 128.000 jer nije pazio što/komu/kako govori. U čemu je razlika?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

A kako bi to izveo? Da kreneš čitati šegrta Hlapića netko zlonamjeran bi pokoju rečenicu mogao izvući van konteksta. Zato se ja današnjim "novinarima" uopće ne opterećujem.

Ali ja sam to čuo na radiju a ne pročitao u novinama (njih i onako čitam na šekretu). Možda se moj prag tolerancije smanjio.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Je li se samo možemo nasmijati činjenici da se "tanje šnite" može upotrijebiti samo kad si kod none koja je tek nedavno upoznata sa kupovnim kruhom, a u nje se vazda lomilo pogaču, pa sad reže komade koji ulaze pod kvarat za ubacit mortadele za marendu. I kad se teta u butizi zavergla pa joj moraš spomenut da oćeš "tanje šnite" te iste mortadele.

 

Kontekst "Njegove žene" ulazi samo kao nastavak zdrave zaj*ebancije sa političkim figurama.

 

Jesam li ja Matija Babić? Nisam.

Jeaam li ja Tomislav Karamarko? Nisam.

 

Zato otpirite sa prozivkama predizbornih cirkusa i izvlačenja masti iz tankih novinarskih redaka, ili pak nedostatka ičega u tim retcima.

 

Nažalost nisam dovoljno retardiran da me pored životne situacije mojih susjeda najviše muči što je nečija žena rekla na ioanko nepotrebnom simpoziju.

A da me netko optužuje da sudjelujem u naganjanju "predizbornih bodova" je uvreda debela kao njen nezdravi kruh koji spominje.

 

Iako se slažem sa ihushom oko odgovornosti laprdanja (jer me laprdanje na jednom kolegiju košta 700€ ponavljanja), nemam volje čak ni temeljitije ga poduprijeti.

 

Nemojte u sezoni kiselih krastavaca naskakati na tuđe kiseljenje cikle.

Oboje je mlaćenje prazne slame.

Bar se nasmijmo. Ono ha ha, pa move along...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Čuj ja sam slušao emisiju (ne svojom krivicom) i kad sam čuo što je izgovorila pomislio sam WTF. Ne mislim da je imala zle namjere ali mi je zazvučalo poprilično grubo i bezosjećajno. Da je ona neka anonimka koja nema veze s premijerom nitko to nebi ni spomenuo ali nije. Kad pogledaš kako toj ekipi godi "pozitivno novinarstvo" u službi njihovog PR-a i koliko su u medijima nekako mi je teško imati razumijevanje za nju. Drugi put treba razmisliti što se u kojem kontekstu govori i kako se to može interpretirati.

Kakvo pitanje, takav odgovor:

 

''Voditelj emisije Mario Harapin: ljudi se žale da je zdravi crni kruh skuplji od bijelog.

Gđa Milanović: jest, inicijalno je skuplji, ali ako se reže na tanje kriške, dulje će trajati i bit će zapravo jeftiniji od bijeloga, a i zdraviji je.''

 

Koje je to ''ta ekipa''?

 

ihush kaže...

 -mene više začuđuje, busija koju netko zauzme... za neke nevina žrtva zlih novinara u identičnim slučajevima su novinari pozitivci naravno ako se SDP zamjeni s HDZ, za druge marijaterezija..

- ali ovo vrlo mali broj forumaša primjeti kao bitno. (da ne pocrtavam čitav odlomak). Maminjo je dobio kaznu 128.000 jer nije pazio što/komu/kako govori. U čemu je razlika?

Je*eš Maminja, kome je on više interesantan? {#}

 

Mene više zanima zašto nitko od tih ''novinara'' nije komentirao očite laži naše ''buduće predsjednice'', kako se sada voli sama nazivati, o svom pravom statusu u NATO-u?

To je ipak puno veća vijest od uspoređivanja nekoga s Mariom Antoanetom, jelda?

wyks kaže...

Nemojte u sezoni kiselih krastavaca naskakati na tuđe kiseljenje cikle.

Oboje je mlaćenje prazne slame.

Bar se nasmijmo. Ono ha ha, pa move along...

Ti si prvi počeo ... {#}

 

Stvar je u tome što se je od ovoga napravila cijela drama, i što je žena ,ni kriva, ni dužna, stavljena na stup srama.

 

BTW, došao i Thompson u Savsku i izvalio i on glupost:

 

''Ovo je borba dva svjetonazora. Jedan njeguje kršćanske vrijednosti i Domovinski rat, a drugi je potpuno antinarodan, antinacionalan i anti braniteljski', rekao je Thompson koji je podržao prosvjednike.''

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 22:57 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...

Koje je to ''ta ekipa''?

 

To ti je ekipa koja se okolo naslikava i imaš ih po svim novinama i časopisima. Nije nužno iste političke orjentacije ili svjetonazora.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
.zašto nitko od tih ''novinara'' nije..

- to pitanje možeš postaviti novinarima, na forumu nema neke koristi.

- ali mi se ne čini da je nisu pitali.. no, da.. kradezejci kontroliraju sve medije, mora to biti. Dok SokolZmapirević i DeteOrator nemaju nikakvog utjecaja na novinare? Jel ona lagala, naravno (samo za nju još nemam odgovarajući nick..) tj nije rekla istinu, da je zamrzla status umjesto prekinula s radom. Branim li je? Kriterij? Zašto tad isti kriterij ne vrijedi za 'nutricionisticu'? Kao i spomenuti Maminjo, naravno kriv je, ali za isto djelo su krive i druge osobe, naravno Maminjo je kažnjen, drugi nisu. Osnova zakona je jednakost... ali to bi bilo previše za očekivati u ovom apsurdistanu?

Zašto je OK optužiti novinare za 'kontekst' u slučaju A, dok to nije u slučaju B? Nisu li političari (javne osobe) oni koji moraju biti odgovorni za javno izrečeno? .. pa podsjetnik o nekim prijedlozima zakona npr forum-blog i odgovornsot za klevetu, kazneni zakon itd..? A zašto ne odgovornost jevne osobe?

- pravno? Kleveta je (samo) nedokazana 'istina'. U slučaju dokazivosti? .. pa sad npr dali će se sva djela dokazati Sanaderu ili Bandiću? Istovremeno svi koji bi ih optužili odgovarali bi za klevetu ako ne dokažu. AlCapone.. ? Ponekad istinu nije lako dokazati, ponekad mada se sve zna, jednostavno nema dokaza, sudskih.

Što je tad kleveta ili istina? Kao i ovo čupanje iz konteksta, tj što je netko mislio, a kako je interpretirano. Pa nije važno što je netko mislio, važno je što je rekao i kako će to ostali primiti, ne kako je mislio, jer da je mislio, rekao bi preciznije, nedvosmisleno itd..

- Možda proširiti, npr sad je Bandić u Spa-Rremetinac, dali je nemoguće sutra (ne baš sutra) tamo vidjeti nekog kao Zampića? Možda mu se kita-revička pridruži, možda kara-čmarko također (interesantna poveznica ta dva prezimena?). Dali će tad biti bitno npr dal je zamrzla ili dala ostavku? Možda npr Sanader izađe 'čist' (s nogama naprijed), bez presude, tad je 'nevin', možda Bandić izađe bez osude, nevin? Dali će i za to biti odgovorni novinari? Ako izađe kao nevin, tad su svi novinari klevetnici... (pravno). Takvi novinari, konstantno izvlače iz konteksta čitavu Milanovićevu obitelj? Pa jel itko u toj obitelji može reči nešto neisčupano iz konteksta?

- Vidim sad je već i Thompson ubačen na vagu ekvilibrija, .. tipično.

 

- zašto bi njen radni status bio veća/manja vijest od 'tanjih šnita crnog kruha'? Zašto uopće tako postalvjati, kao ili-ili? Jedno nema veze s drugim, pravila (i sankcije) moraju biti jednaka, ne ili-ili kao izbor strane. Ne zato jer je Maminjo ili HDZ.. nego svatko tko to napravi. Greška, sankcija.

 

- ako navijam za dinamo/hajduk, tad offsajd je ili nije ovisi o mom 'kutu gledanja'? Tako nešto se provlači ovakvim temama... istina ili objektivnost, odgovornost, novinarstvo.. sve je zbrčkano.

 

mario.L_hr kaže...
..Jezgrovito i koncizno si zaključio raspravu.{#}

-nemoguće. {#} obično je zaključak suprotan {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 23:55 (ihush).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice