Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.276.712
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Otkud sirotinji tolika lova?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nj0fra kaže...

Mediji pišu da taj put preko sredozemlja plaćaju i do 10 000 dolara. Zanimljivo, jer to nije malo novaca, čak više od godišnje hrvatske plaće.

 ima i tu takih'.

 

čujem često: "Ma uzeo sam ovaj posa da ušparan 5 iljada evra pa da se više maknem iz ove vukojebine". Pa ako možeš ušparat 5.000€ u nekom kraćem roku uopće ti nije loše. A ako ti se već ide, eto da se makneš od doma, pa odi negdje tipa Dubrovnik, Krk, Istra.. ima tu posla koliko oćeš. I u nas se marljivi radnici iza kojih nemoraš dvaput ić da bi napravia posa kako spada jako dobro plaćaju. Ali ako ti je dotle gušt ić vanka da bi reka da ideš eto vanka, pa idi brate, al nemoj pizdit da je tu loše jer se tebi neda sa niti 25 godina u guzci rintat po cijele dane. I u Kanadi ćeš rintat od jutra do uveče. Kad ćeš rintat ako ne sad?

 

Svi moji šta rintaju bome i imaju. Ovi aljkavi koje nebi nikad uzea kod sebe odlaze na neke brodove u nadi da će ušparat, a neznaju da gube život zbog vlastite gluposti. I onda se desi da ovi odlični budu pretrpani poslovima, ja frenda keramičara naručujem u 3. mjesecu za 5. mjesec jer nemožeš nać 2 slobodna (i dobra) keramičara da se ubiješ. Ljudi valjda misle da je fakultet karta za dić noge u zrak, zapravo tek tad treba podmetnut kičmu.

 

Otkako sam pred 3 godine dobio posa za stalno, a i kako se više "muvam" s ljudima od posla, točno vidim koliko se radnika, mladih! zapravo traži i koliko ih nema na tržištu. Recimo montažera namještaja bi platili hiljadu eura, al dođe koji, pa nešto bi nebi, moraš iza njega šarafit, provjeravat. Pa šta se takav ima žali što je dobio pedalu?

 

Ja samo velim nije sramota radit, makar bio smetlar ako to voliš. Radi ono šta voliš i budi najbolji u tome i novci će doć. Tu mislim na mlade koji više odlaze jer je to sad IN nego što je zaista toliko teško nać posao.

 

Iz iskustva znam da je najteže nać volje krenit. Kad odguslaš pol godine, godinu, poslovi će se sami nudit ako si dobar. Ponavljam, pričam za mlade koji tek počinju karijeru i nešta ih je sramota počet od dna makar prvi posaoi nebio u struci.

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
daniel.hajdinjak666 kaže...

Te imigrante treba dobro provjeriti jer polovica njih su socijalni turisti i zanima ih isključivo Njemačka, Švedska i UK zbog jake socijalne politike. Jedno su ljudi koji bježe zbog rata a drugo ovakvi kao na slici.

 

Uostalom od njih 150 tisuća koji su pristigli prošle godine, samo njih 5000 će dobiti azil (večinom sirijci) a ostale će deportirati. Također su ovaj tjedan vračeni brodovi koji su krenuli iz Libije.

 

Ovi tvoji sa slike su sluzbeno pozvani kao protivnici Mirka filipovica i ostale ekipe za UFC borce.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.jutarnji.hr/tableta-tek-nakon-sto-u-apoteci-iznesete-detalje-svog-spolnog-zivota/1337540/

 

Evo novi naputak omiljenog nam ministra Varge. Sad za tablete 'za dan poslje' trebaju izvršiti ispitivanje osobe i još imaju pravo na priziv savjesti. Znači li to da će postojati i priziv savjesti na kondome??

 

 

 

 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ROFLOLMAO kaže...

.. Znači li to da će postojati i priziv savjesti na kondome??

 

- da, ali ne za 'doktora' nego za korisnika/icu... koji se drugi dan kaju.

- više zabrinjava neka etika ili 'etika', možda je bolje reči 'svijest ljudi/način mišljenja' a pogotovo zakonodavaca/države i druge interesne strane (farmaceuti/zdravstvo kao veliki biznis i interesnij lobiji, osiguravajuća društva i npr troškovi liječenja..). ... oko npr eutanazije. Kad se to usporedi s dan sutra/pilula/kondom pitanjem tad norme po kojima kompletno društvo funkcionira postanu dvojbene. (interesi novca, ne ljudi ili ljudskosti)

- doktori koji su ne protiv eutanazije, nego da se njima kao doktorima eutanazija 'ubaci' u opis posla imaju sva prava biti protiv takve ''zaduženosti''. Njihov job mora biti spašavanje po svaku cijenu. Eutanazija može biti job policije, mrtvozornika.. glavosječe ili portira u bolnici. To ne mora raditi neki dr. nek radi pravosuđe ili saborski predstavnici.. To je po etičkim normama najnormalniji stav, dr i dalje radi sve u održavanju života, bez uopće potrebe za priziv savijesti ili vjerska ograničenja koja bi tad doktore sortirala na one koji usmrćuju i one koji to ne rade. Obračun satnice, prekovremeni.. 'poubijah danas 4, to je dupla dnevnica?'.. nek to radi pravosuđe kao što radi normalne egzikucije u državama koje imaju smrtnu kaznu. (a da ne ulazimo u temu i uspoređujemo bolesne i teške kriminalce po pravu na život...)

 

Ozbiljno, zašto bi to bio task za dr? Ako je za nekog drugog tad nema problema oko etike i hipokrita i tako par sitnica (ne ulazim u to da-ne eutanazija, nego samo tko je tad obavlja, zašto..).

 

+ opet se aktualizira i potencira cijepljenje vrtićke djece.. sad pod obaveznije-obavezno.. interesantno kako se istovremeno dešava sve to, skoro kao proljetna BSA runda.. spontano.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 13:44 (ihush).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

A šta ako ja dođem po te tablete? 

 

Samo neka proba izvući djevojku iz reda ako sam ja s njom u ljekarni. Jebote koje si kretenarije oni dopuštaju... Samo čekam da netko ima priziv savjesti kad kupujem mlijeko u Billi - "Ja vam to neću prodati, ja sam vegan!".

Ja ne vjerujem u poreze - jel mogu i ja onda imati priziv savjesti kada mi 2000 skinu s plaće za zdrastveno?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

..

Ja ne vjerujem u poreze - jel mogu i ja onda imati priziv savjesti kada mi 2000 skinu s plaće za zdrastveno?

- Bogohulnik!! (sjeti se prije cca 2000god, pitanja i odgovora, ne izazivaj (sve)višnje(g)...). Al da, i ja sam neki ateist kad gledam (našu) državicu i ono za što i kako se porezi rasipaju, inače veliki vjernik koji se trsi uplatiti što više na račun PDVja i time se umiliti sv.Petru na porti. Just in case, a mito ili porez razlika je samo u legistativi i izražajnom dramaturškom isčitavanju između redova. Bez računa se ne računa, zato R1+fiskal kad ideš na portu.

 

btw, nije to vegan, nego mu priziv savijesti govori da te ne truje nekim bjelkastim tekućinama na kojima piše sviježe/mlijeko.. 'piše i Mile'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ROFLOLMAO kaže...

http://www.jutarnji.hr/tableta-tek-nakon-sto-u-apoteci-iznesete-detalje-svog-spolnog-zivota/1337540/

 

Evo novi naputak omiljenog nam ministra Varge. Sad za tablete 'za dan poslje' trebaju izvršiti ispitivanje osobe i još imaju pravo na priziv savjesti. Znači li to da će postojati i priziv savjesti na kondome??

 

 

 

 

Joj, više tog katoličkog preseravanja mi je na vrh glave!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

 

+ opet se aktualizira i potencira cijepljenje vrtićke djece.. sad pod obaveznije-obavezno.. interesantno kako se istovremeno dešava sve to, skoro kao proljetna BSA runda.. spontano.

 necijepljena vrtićka djeca bi trebao biti oksimoron

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Fučkaj ga sad eh ti Rusi, cure su malo "bezobrazno zaplesale" ispred spomenika pa brzopotezno završile u čuzi.

 

http://www.index.hr/black/clanak/djevojke-zavrsile-u-zatvoru-zbog-twerkanja-ispred-spomenika-drugom-svjetskom-ratu/816652.aspx

 

S obzirom da su Ruski zatvori teška banana, to če bit vrlo neugodno iskustvo, osim ako ih ne smjeste u neki recimo kolko tolko normalan Ruski zatvor.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

To je sve za njihovu dobrobit. Možda neke uspiju smršavit.

Potpis!
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

-ne nego čari statistike.. npr usporedba s mađarskom 70/80g. vodimo +50% dok 90 je već sranje koje kvari statistiku npr vs 89...

-ima tu previše šupljina i 'paušalizma'.. u tim tabilcama, najvažnije same godine i početak početaka, jer nije rat bio početak. Pa opet to je samo statistika. Neke stvari nisu tako mjerljive. .. i da to nije str.za žutilo, nego netko čije izvore ili motive ne moraš provjeravati. Ovako ostaje pitanje tko je naručitelj pa time i koji rakurs.. jer statistika je svemoćna (a opet ništa).

Standard je bio osjetno viši, plaće između zapada/istoka. Tehnika je tad svugdje bila skupa, životni troškovi niži, sad je obrnuto a mobač ne znači da osoba ne skuplja PET i da ima za režije. Bili smo paradox shopingiranja.. to je nešto što ni statistika ne može objasniti, kao crna rupa i magnetizam (a Tesle nema).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 23:15 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Zašto onda taj isti Zapad... zapadnjački časopis kaže...

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tonči kaže...

Zašto onda taj isti Zapad... zapadnjački časopis kaže...

 naslovnica iz 1996...

o kojoj je jugoslaviji '96 riječ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Tonči kaže...

Zašto onda taj isti Zapad... zapadnjački časopis kaže...

 naslovnica iz 1996...

o kojoj je jugoslaviji '96 riječ?

 

Zajednica srbije i cg se zvala jugoslavija. Ali to je bilo vrlo daleko od bogate države...

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Bezveze je raspravljati o naslovu bez da pročitate o čemu unutra pišu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
 naslovnica iz 1996...

o kojoj je jugoslaviji '96 riječ?

Juga je sluzbeno prestala postojati sredinom 2002 godine.

A...prava Juga je nastala kao zajednica Hrvata, Srba i Slovenaca.

 

Dakle, vec onda su diskriminirani bili Makedonci, Crnogorci, Bosanci muslimanske vjeroispovjesti i ostale tzv. manjine.

 

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Daj ne lupajte gluposti o diskriminaciji u Jugoslaviji. Jugoslovenski Ustav iz 1946 je bio garant ljudskim pravima u vrijeme dok je u "demokratskom" zapadu vladala segregacija u javnom prevozu na osnovu boje kože.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Strahoslav Trta kaže...
picajzla0707 kaže...
 naslovnica iz 1996...

o kojoj je jugoslaviji '96 riječ?

Juga je sluzbeno prestala postojati sredinom 2002 godine.

A...prava Juga je nastala kao zajednica Hrvata, Srba i Slovenaca.

 

Dakle, vec onda su diskriminirani bili Makedonci, Crnogorci, Bosanci muslimanske vjeroispovjesti i ostale tzv. manjine.

 

 ma ja sam to istaknuo u kontekstu priče oko juge 80-tih, a ta naslovnica forbesa je iz '96 - što se ne vidi na toj fotki jer je zamuljana

bez informacije o samom tekstu koji se krije iza naslova nemamo pojma jel se on odnosio na staru jugu ili onaj ostatak juge iz '96, pa je time ta naslovnica forbesa ispala laganini troling

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 13:35 (picajzla0707).
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jutranji,CNN-"Stvarna " Žica.Pobuna crnaca protiv rasne diskriminacije,slab je taj američki san o slobodi.Nije ni prošla godina od nereda u Clevelandu a whigge opet po svom.I to još u Baltimoreu,gradu u kojem su većina crnci i ta većina živi ispod granice siromaštva.baltimore će ioanko završit poput Detroita-bakrotom.

11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

evo kako se rješavaju prosvjedi i neredi - pošalješ im mame... 

 

 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Nijemi-svjedok-o-napadu-u-autobusu-Nisam-se-htio-mijesati-da-i-ja-ne-dobijem-po-tamburi

 

Srž problema odnosa prema žrtvi:

Na upit Filipićeva odvjetnika Nikole Fanuka je li žrtva bila agresivna, svjedok je odgovorio: »Pa moglo bi se reći«. Sutkinja ga je tada upitala da opiše tu agresivnost, a svjedok je objasnio da je ona stalno vikala: »Pusti me, pusti me!«»Pa što je tu agresivno«, tražila je sutkinja pojašnjenje, no to nije znao objasniti.

Nema gorega nego kada žrtva agresivno traži da je se pusti na miru.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

To je sve za njihovu dobrobit. Možda neke uspiju smršavit.

Da baš je za njihovu dobrobit malo morgen, klasična zakonodvna glupost u Rusiji ali ima toga i u Americi kaj drugo. Samo njihov slučajevi su puno podmukliji, na prvi pogleda kao ok ali kad zaviriš pod tepih onda ti padne mrak na oči.

 

Kaj je da je ali Zagorci su nahebali,  dakle ili pješice ili na bicikl jer u auto pijan ko letva nema šanse.Baš me zanima di je alkoholni-69-Mladen Grdovič, jer kad on to vidi puknut če od muke i frustracije fučkaj ga sad.

 

http://www.vecernji.hr/automobili/pijanima-za-volanom-uredaj-koji-blokira-pokretanje-automobila-1002601

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 Od kad sam je vidio prvi put, samo o tome i mastam.

 

Ove njezine isprtke nisam ni citao, kamoli gledao ali ovako nesto...!

I da stavimo izgled na stranu, to sto je iz bogate aristokracije me cini totalno rock hard. 

 

 

Nadam se da ce sljedeci uradak uistinu biti xxx, tada cu i ja postat njezin sljedbenik.

- Psiho246
15 godina
online
Što se događa s našim društvom?

.. lajkao bi, al ne smijem..

enivej, to je ono što ja zovem umjetnost (stajem s objašnjavanjem jer neke stvari su takve).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Meni malo baca na onu malu iz Ringua...

 

 

This space for rent!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 To je baš ono što sam spominjao. Ali gledaj to s vedrije strane, imali ste Bijelo Dugme... i tako to. (mi imamo Jelenu Rozgu )

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pa dokle će više svaka drkotina, koja nema ideju o čemu drugo da piše, pisati od dugu Jugoslavije! Ljudi moji, sam dug nije problem. Problem je kako ga vraćati. E tu je razlika. Pogledajte samo koliko je USA danas dužna. A zatim pogledajte njihov standard i procenat nezaposlenosti. I ja sam kao osoba zadužen. Sreća da se mogu zadužiti jer u suprotnom ne bi imao ništa u životu. Dug mogu vraćati i to je to.

Ako je autor teksta toliko pametan neka mi objasni fenomen zeničke Željezare. Bilo je uposleno 20000 ili 22000  radnika. Danas radi 2500. Od četiri visoke peći (Simens-Martenove koje daju najkvalitetniji čelik) radi samo jedna elektro-lučna. Od firme koja je, osim same Zenice, izgradila dosta drugih gradova, izgradila je bezbroj bolnica, hotela, odmarališta... danas ta ista firma daje donacije za ograde lokalnim vrtićima.

Dalje, neka autor teksta objasni fenomen namjenske industrije. Jedan voz je vozio tenkove za Irak i protivtenkovske rakete za Iran. Kompozicija se razdvajale negdje u Turskoj.

Neka autor teksta objasni fenomen turizma i pojam"preko sidikata na more"!

 

Al me iznervira u sekundi!!!

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice