Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.279.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
doky01akablava kaže...

Kao što rekoh,niti si kompenentan nekoga suditi niti znaš o mome obrazovanju nešto,a opet si dajes previše prava i ne postujes tude razmišljanje,čovječe previše si dajes prava koji si ti qurac uopće ovdje i ubuduce me se okani jer se ne zelim prepirati sa osobom koja zivi u fazonu "Ja imam faks i ja sam najkomponentniji i moje misljenje je jedino pravo" ( a sve vise dobijam dojam da nemas ni cetiri razreda osnovne ).


Drugim rijecima,lagano od*ebi od mene ! :) 

Neuki decko sa 4 razreda osnovne skole ti je pokazao da si rasist i da si neobrazovan, pa se malo duris? Ne postujem tvoje misljenje ako je tvoje misljenje ekstremisticko i ako je temeljeno na neznanju i mrznji. A smatras se katolikom. Ne da ces u pakao, nego te ni sv. Petar nece moc izvuc.

 ehmm..sto kazes na ovo?'

 

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/bec-imigrant-silovao-ubio-aktivisticu-koja-ga-je-sakrila-u-kuci-da-ga-spasi-od-deportacije-891121

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sad Beaver kaže...

 1. Neki jesu, neki nisu, a trebali su svi, cak i da te zemlje nisu sigurne nismo im nista duzni. I Europa i ostatak svijeta su imali svoja sranja, stvanroje  glupo što mora doći do rata da bi se usijane glave smirile i nešto se konstruktivno napravilo ali to, uglavnom, nije naš problem.

 

 2. Da, to je tvoja stvar, ali razlika između doniranja unicefu i prihvaćanja izbjeglica je što tvoja dobrota i ljubav sada utječu na ostale koji će morati živjeti s njima, bojati se sebe, vlastitu djecu, žene i rodbinu, slušati ezan ujutro i rintati kao konji dok oni kući  sjede i čekaju socijalu, dijelom što ništa ne žele radit, dijelom što ne mogu. U npr. Švedskoj samo oni koji se ne mogu priuštiti preseljenje žive u "multikulti" središtima, ostali su okruženi drušim Šveđanima i nemaju niakvog doticanja s njima.

1. Neki jesu, neki nisu i sto sad? Zasto su Hrvati i Bosanci 90'ih isli u Kanadu, Njemacku, Australiju? Zasto su ljudi 40 i neke bjezali u J. Ameriku, SAD i slicno? Zasto nisu ostali doma? Zasto su imocani bjezali u Njemacku? Ovu pricu sam vec pricao, ne da mi ju se ponavljati. Svi gledate jednu stranu, nitko ne kuzi da sve ovo sto se sada dogadja Sirijcima, u nekom periodu povijesti dogadjalo se i nama.

 

2. Da, rekao si da su moja ljubac i empatija isprazne. Ja sam samo htio pokazati da nisu, i da je sva Vasa dobrota i empatija koju crpite iz vase vjere jedno veliko sranje, jer ne zivite po istoj, katolici ste samo na papiru.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
doky01akablava kaže...

Kao što rekoh,niti si kompenentan nekoga suditi niti znaš o mome obrazovanju nešto,a opet si dajes previše prava i ne postujes tude razmišljanje,čovječe previše si dajes prava koji si ti qurac uopće ovdje i ubuduce me se okani jer se ne zelim prepirati sa osobom koja zivi u fazonu "Ja imam faks i ja sam najkomponentniji i moje misljenje je jedino pravo" ( a sve vise dobijam dojam da nemas ni cetiri razreda osnovne ).


Drugim rijecima,lagano od*ebi od mene ! :) 

Neuki decko sa 4 razreda osnovne skole ti je pokazao da si rasist i da si neobrazovan, pa se malo duris? Ne postujem tvoje misljenje ako je tvoje misljenje ekstremisticko i ako je temeljeno na neznanju i mrznji. A smatras se katolikom. Ne da ces u pakao, nego te ni sv. Petar nece moc izvuc.

Gdje sam ja rekao da sam katolik ? I necu se spustati na tvoje grane i vrijedati si inteligenciju razgovarajuci nadalje sa mentalno hendikepiranom osobom i ne zelim popusiti ban radi vrijedanja,zato te lijepo molim ostavi me na miru i drugim rijecima okani mi se.

I kao sto sam rekao dajes si previse prava covjece na ovome forumu,koji si ti QURAC uopce,tko si ti ? 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Čini se da je incidencija silovanja i napastvovanja veća među izbjeglicama nego među nativnim stanovnicima zato što se mediji fokusiraju na imigrante koji su vruća tema zadnjih nekoliko mjeseci.

 

Činjenica je da je 2015. 1.22 milijuna ljudi zatražilo azil u EU. Ljudi obično teško percipiraju velike brojeve, pa recimo da je 1000 imigranata silovalo i napastvovalo žene ili vršilo teror, to je samo 0.1% cijele populacije, dakle svaki tisućiti. Ja sam prvi koji se slažem sa stavovima da kršitelje zakona treba kazniti čak i žešće ukoliko su imigranti i da im se ne treba podređivati. Ali sam također i jedan od onih koji će reći da nije radi tih 0.1% kozojeba potrebno zatvarati vrata onim drugim 99.9% izbjeglica koji bježe od ratom razorene zemlje koja nije napadnuta od strane vanjskog neprijatelja, nego od gerilaca koji su iste nacije kao i izbjeglice, samo s radikalnim stavovima. Možda ne žele da im hvataju, siluju i ubijaju obitelji ili ih ucjenom privole da se pridruže IS-u. Pokušajte se staviti u njihovu kožu i budite iskreni sa sobom kad se pitate bi li vi ostali braniti državu u kojoj je jedina opcija borba u vojsci predvođenoj diktatorom.

 

E da, čisto da se makne sa stola argument kako sve izbjeglice idu za Europu... https://en.wikipedia.org/wiki/Refugees_of_the_Syrian_Civil_War

Statistika ne laže. Većina izbjeglica ostaje u arapskim zemljama.

Do you understand life?! Do you?!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...

Gdje sam ja rekao da sam katolik ? I necu se spustati na tvoje grane i vrijedati si inteligenciju razgovarajuci nadalje sa mentalno hendikepiranom osobom i ne zelim popusiti ban radi vrijedanja,zato te lijepo molim ostavi me na miru i drugim rijecima okani mi se.

I kao sto sam rekao dajes si previse prava covjece na ovome forumu,koji si ti QURAC uopce,tko si ti ? 

Ja sam samo coban kojem smetaju nacizam, ekstremizam i mrznja prema ljudima koji nisu nikom nista skrivili.

 

Ja sam mentalno hendikepiran jer unaprijed ne osudjujem ljude na temelju rase, religije i podrijetla? Ako da, onda priznajem, ja sam munja.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...
Samo me zanima jel Kanada i Australija ksenofobna država jer ima probirljivu politiku emigracije,a kulturno najsarolikije države,stope kriminale za takve države relativno niske,uvjeti života vrlo visoki kao i ekonomski aspekt,a što je pridonijelo tome ?

Jako probirljiva i selektivna politika emigracije i zato je društvo uredeno,ali hej boli ih ona stvar sta će europa reći o njihovoj solidarnosti i simpatiju,njima je cilj uredeno društvo i kulturološki raznoliko.

 Jeste vidjeli ovo?

 

Strucni ekonomski pogled dokya zakljucuje kako je Kanada napredna uspjesna drzava zbog svoje politike prema imigrantima.

ROFL.

 

Edit: Dokya za poglavnika! 

 

Edit 2: Da smo to prije znali, gdje bi tek RH bila!?! 

Dokyjeva rjesenja su tako jednostavna i elegantna da ih se ni najveci ni najmanji ekonomski strucnjaci nisu uspjeli sjetiti.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 21:06 (Psiho246).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Evo smijem se,nije mi dobro koliko si duhovit i smiješan.
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 nisam niti mislio da ces nesto drugo nego relativizirati jedan brutalni zlocin,nekom gluposcu..

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

 

Islam po prirodi nije nasilna religija. Islam je religija mira. To sto u njemu ima ekstremista, to nije problem Islama. 

 

 Islam nije religija mira, onaj tko to tvrdi je ili glup ili laže. Imaš jednostavan ispit za provjeru toga: Napiši negdje na Internetu da Islam nije religija  mira i dobit ćeš prijetnje smrću od - muslimana. Osim toga:

 

* Barem 10 muslimanskih država ima smrtnu kaznu za napuštanje Islama, što znači da nasilno ubijanu ljude za napuštanje Islama.

* Ankete pokazuju da većina muslimana podržava ubijanje ljudi za izlazak iz Islama, a ubijanje ljudi zbog ne vjerovanja u iste stvari kao i ti je nasilno i pogrešno, nikako ne "mirno".

* Najmanje 10 muslimanskih država imaju smrtnu kaznu za homoseksualnost.

* Ankete pokazuju da je većina muslimana apsolutno netolerantna prema homoseksualcima i homoseksualnosti, ubijanje ljudi zato što su gay je nasilje i pogrešno je.

* U najmanje 11 muslimanskih država se žene kamenuje do smrti za "preljub", žrtve silovanja su također kamenovane.

* Također, ankete pokazuju da većina muslimana podržava kamenovanje žena do smrti zbog preljuba, što nije "mirno".

* Kad god teroristi opravdavaju svoje napade citiraju Kuran kao opravdanje, ne postoji Kuran II kojeg čitaju samo radikali i ekstremisti, postoji samo jedan Kuran u kojem se nasilje potiče.

* Iako su manjina, uznemirujuć udio muslimana podržava terorističke napade (39 % u Afganistanu ili 29% u Egiptu), a ubijanje nevnih u terorističkim napadima je nasilno i pogrešno.

* Postoji više od milijarda muslimana koji nikada ne bi ubili nevjernike, "preljubnice" ili homoseksualce ali su dio religije koja promovira sve te stvari, tako da imaju 2 izbora, ili nastavak sa promoviranjem svih tih stvari priznati da je Islam nasilan i da nije "relgija mira" i složiti se da Islam treba reformaciju.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Apostasy

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Sto je najgore, spominje kako je Kanadi cilj kulturoloski raznoliko drustvo i to navodi kao dobru stvar, ali mislim da ne zna sto to znaci. Pa ministar obrane im je Indijac. I zamisli uzasa, nosi turban. To ti je ko neka mini burka :) Neki drugi ministar je gej. Ono, zamisli da je nama jedan ministar gej, pa sorili bi zgradu Vlade :)

Rvat katolik!
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
doky01akablava kaže...

Gdje sam ja rekao da sam katolik ? I necu se spustati na tvoje grane i vrijedati si inteligenciju razgovarajuci nadalje sa mentalno hendikepiranom osobom i ne zelim popusiti ban radi vrijedanja,zato te lijepo molim ostavi me na miru i drugim rijecima okani mi se.

I kao sto sam rekao dajes si previse prava covjece na ovome forumu,koji si ti QURAC uopce,tko si ti ? 

Ja sam samo coban kojem smetaju nacizam, ekstremizam i mrznja prema ljudima koji nisu nikom nista skrivili.

 

Ja sam mentalno hendikepiran jer unaprijed ne osudjujem ljude na temelju rase, religije i podrijetla? Ako da, onda priznajem, ja sam munja.

 Imat cemo u vidu,da ti ne povrijedimo filinge..pisat cemo kad te nema na Forumu

Problem je sto si slijep na zlocine sto ih ti ljudi rade...

 

sorry na duplom..

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
duhonja kaže...

 nisam niti mislio da ces nesto drugo nego relativizirati jedan brutalni zlocin,nekom gluposcu..

 

 

Zasto je taj zlocin strasniji od ovog Edija Mišića? Tko si ti da omalovazavas zivot cure koja je tu dosla na odmor, a umjesto odmora je docekala stravicna smrt od strane Hrvata, divnog i mirnog momka, katolika, pozdravljao je susjede u portunu? Njeno ubojstvo je pizdarija prema silovanju te cure iz Svedske? Ono, on ju je ubio, nije da ju je silovao (iako ima indicija da jest)!? Njena smrt je glupost!?!?!?!?!?!?!

 

Sad jedno prijateljsko pitanje: Jesi ti normalan?

 

Ja sam slijep na zlocine? Tebi je ubojstvo jedne cure glupost? Zatvaras oci nad visestrukim silovanjem djece od strane svecenika, a meni govoris da sam slijep na zlocine, da sam neinteligentan i da sam kreten?

 

Decko, tebe treba zatvoriti na psihijatriju i ne pustati vani.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 21:16 (tnakir).
8 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Ja sam samo coban kojem smetaju nacizam, ekstremizam i mrznja prema ljudima koji nisu nikom nista skrivili.

 

Ja sam mentalno hendikepiran jer unaprijed ne osudjujem ljude na temelju rase, religije i podrijetla? Ako da, onda priznajem, ja sam munja.

 Označavanje nekoga kao "nacista", "ekstremista" i "mrzitelja nečega" nije argument

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...
Evo smijem se,nije mi dobro koliko si duhovit i smiješan.

 Argument ti je glup i pogresan. Nelogican.

To malo jest smijesno.

 

Naravno, umjesto da se malo zamislis nad tim ti dajes ovako glup odgovor.

Bojim se da je Tnakir bio u pravu kada je rekao ono sto je rekao prije par stranica.

 

 

Nazvati drvo drvom nije vrijedanje nego je iznosenje cinjenice.

- Psiho246
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sad Beaver kaže...
tnakir kaže...

Ja sam samo coban kojem smetaju nacizam, ekstremizam i mrznja prema ljudima koji nisu nikom nista skrivili.

 

Ja sam mentalno hendikepiran jer unaprijed ne osudjujem ljude na temelju rase, religije i podrijetla? Ako da, onda priznajem, ja sam munja.

 Označavanje nekoga kao "nacista", "ekstremista" i "mrzitelja nečega" nije argument

Samo iznosim cinjenice. Argument nije potreban.

Rvat katolik!
8 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

1. Neki jesu, neki nisu i sto sad? Zasto su Hrvati i Bosanci 90'ih isli u Kanadu, Njemacku, Australiju? Zasto su ljudi 40 i neke bjezali u J. Ameriku, SAD i slicno? Zasto nisu ostali doma? Zasto su imocani bjezali u Njemacku? Ovu pricu sam vec pricao, ne da mi ju se ponavljati. Svi gledate jednu stranu, nitko ne kuzi da sve ovo sto se sada dogadja Sirijcima, u nekom periodu povijesti dogadjalo se i nama.

 Kad Hrvat ode u Njemačku ili SAD zna što ga očekuje i radi na tome da se integirira, izbjeglice iz muslimanskog svijeta uglavnom ne žele ni naučiti jezik zemlje u koju su došli.

 

tnakir kaže...

2. Da, rekao si da su moja ljubac i empatija isprazne. Ja sam samo htio pokazati da nisu, i da je sva Vasa dobrota i empatija koju crpite iz vase vjere jedno veliko sranje, jer ne zivite po istoj, katolici ste samo na papiru.

 Odakle ti da sam katolik? Samo imam malo razuma i testosterona više od pregaženog mrava.

8 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Samo iznosim cinjenice. Argument nije potreban.

 To nisu nikakve činjenice, to je jednostavno tvoja slobodna procjena.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
doky01akablava kaže...
Evo smijem se,nije mi dobro koliko si duhovit i smiješan.

 Argument ti je glup i pogresan. Nelogican.

To malo jest smijesno.

 

Naravno, umjesto da se malo zamislis nad tim ti dajes ovako glup odgovor.

Bojim se da je Tnakir bio u pravu kada je rekao ono sto je rekao prije par stranica.

 

 

Nazvati drvo drvom nije vrijedanje nego je iznosenje cinjenice.

 Tko si ti da si dajes pravo da mene etiketiras i oznacujes kao olosom zadnje vrste ? Klosarski troll koji pokusava izvuci neku forumsku slavu skupljanjem "prstica gore" jer se osjecas nadmocnim i superiornijim 
I hvala deckima koji sudjeluju u ovoj raspravi osim mene sa kritickim i logickim razmisljanjem umjesto ovih trollova koji kao padobranci se prikljuce u temu i misle da su Boga uhvatili za jaja i dopustaju si svakakve psiholosko-karakterne procjene,umisli si da su psihoanaliticari jer su na biologiji prosli tjedan ucili o ljudskoj psihi 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 21:31 (doky01akablava).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kakve veze ima testosteron sa tim? Sta cemo sad, ciji je veci?

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...
Psiho246 kaže...
doky01akablava kaže...
Evo smijem se,nije mi dobro koliko si duhovit i smiješan.

 Argument ti je glup i pogresan. Nelogican.

To malo jest smijesno.

 

Naravno, umjesto da se malo zamislis nad tim ti dajes ovako glup odgovor.

Bojim se da je Tnakir bio u pravu kada je rekao ono sto je rekao prije par stranica.

 

 

Nazvati drvo drvom nije vrijedanje nego je iznosenje cinjenice.

 Tko si ti da si dajes pravo da mene etiketiras i oznacujes kao olosom zadnje vrste ? Klosarski troll koji pokusava izvuci neku forumsku slavu skupljanjem "prstica gore" jer se osjecas nadmocnim i superiornijim 
I hvala deckima koji sudjeluju u ovoj raspravi osim mene sa kritickim i logickim razmisljanjem umjesto ovih trollova koji kao padobranci se prikljuce u temu i misle da su Boga uhvatili za jaja i dopustaju si svakakve psiholosko-karakterne procjene,umisli si da su psihoanaliticari jer su na biologiji prosli tjedan ucili o ljudskoj psihi 

 

 

 Tebe zbilja opterecuju zvjezdice na ovom forumu? Reci cu Miru da ti prebaci moje ako ces zbog toga biti sretan. Tuzno sto trazis afirmaciju i hranis ego forumskim zvjezdicama i lajkovima.

 

A to o tvom logickom razmisljanju, tvoje razmisljanje nema veze sa logikom.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...

Raspravljamone,gdje je tu ksenofobija,prečesto se spominje ta kul riječ ksenofobija čim netko objavi članak nekakav,koliko znam ovo je demokratsko društvo i svatko ima pravo na slobodu mišljenja i govora,tko si ti pak da nekoga nazivaš ksenofobom/fašistom ?

Barem sam ja pacifista po prirodi prije nego mene etiketiras kao ksenofoba.

 Sloboda misljenja i govora ne ukljucuje govor mrznje.

To je granica te slobode, ti nisi potpuno slobodan pricat sta god ti hoces.

 

A to da si pacifist cu komentirat samo s tim da ja pacifiste smatram budalama.

Rijesenje ove izbjeglicke krize/krize na bliskom istoku nije i ne moze i nikada nece biti pacifisticko.

duhonja kaže...

 Kolega postovani,prije svega treba nauciti razliku od IZUZETAKA I PRAVILA..

Da ti pojasnim..Fritzl je jedan u 8-9 milijuna Austrijanaca..dogodi se svakih 40-50 godina i to NIJE PRAVILO da bi se Austrijance moglo okarakterizirati kao pedofilima i silovateljima..

 

sto se tice islamistickih emigranata,TO se dogadja prilicno cesto,ako nisi cuo masivan slucaj u Koelnu,onda nek ti bude jasno,da nije samo u pitanju PRAVILO,newgo i organiziranost,jer,ne mozes natjerati nekoliko tisuca lreatura da radi nesto(špota cure i pokusava ih silovati,a neke su i silovane,iako terk sada neki portali to objavljuju),nego tu mora postojati jasna namjera i organizacija..ako se vec pozivas na wiki,evo ti pa se malo educijraj..

 

http://www.frontpagemag.com/point/239779/rape-jihad-inside-isis-harem-captured-non-muslim-daniel-greenfield

 

Lik koji je nedavno silovao malog decka od 10 godina na bazenima u Austriji,je mrtvo hladno rekao da nije imao seks vec mjesecima...pa se eto posluzio...

 

link je stranicu natrag...

E sad,neka me netko i etiketira ksenofobom,ali cu i dalje misliti da je trpanje Europe kozo*ebima,vrlo velika greska....

 

 http://www.index.hr/vijesti/clanak/talijanski-svecenik-platio-djeci-hodocasce-u-medjugorje-pa-ih-zlostavljao-i-silovao/872932.aspx

 

Podsjetit cu, ovo je posljednji u jednom jako jako dugackom nizu silovanja djece od strane svecenika. Primjera ima toliko da je savrseno jasno da se ta silovanja desavaju sustavno u Crkvi.

Isto sto sad govoris za te imigrante se primjenjuje dakle i na crkvu, osim ako ne povlacis ovo sto si ovdje rekao.

Napomena, post ti je likeao Doky.

 

Moram dodati da se ja i slazem s tobom donekle.

Ova silovanja su SIGURNO plod kulturoloskih cimbenika povezanih sa Islamom.

 

Ovdje se cesto spominje multikulturalizam.

Jedni ga napadaju drugi ga brane, a cini mi se da cesto i jedni i drugi u silnim napadima mozda ni ne misle na istu stvar.

 

Multikulturalizam je definitivno NEMOGUC. Kultura na bliskom istoku ne poznaje vrijednosti kakve poznajemo mi u europi i ne moze nikada postojati jedan set zakona za jednu skupinu, a drugi set za drugu skupinu.

Ja vjerujem da se te izbjeglice mogu uklopiti u NASU kulturu ali ne da mogu zadrzat vrijednosti svoje kulture kako bi koegzistirali u nekakvom utopijskom multikulturalizmu vec da se trebaju prilagodit nasim vrijednostima ili odhebat odavde u poskoku.

 

Ovdje je uistinu problem ljevice sto tretiraju izbjeglice kao izgubljene psice, a oni to nisu.

Tamo ima i dobrih ljudi i prilagodljivih ali i kretena, lopova, sljama svake vrste takoder, no liberali ih sve trpaju u isti kos - sirote izbjeglice koje treba zastititi pod svaku cijenu.

To naravno nije tako.

 

Naravno, tu ne pomazu ksenofobni nekoherentni ispadi desnice koja samo zna galamiti i optuzivati.

No od njih se nista drugo ni ne ocekuje realno, stoga je ipak veca odgovornost na ljevici koja je trenutno zbunjena.

 

Jedino pravo rijesenje je porazit Isil i vratit 90% tih ljudi nazad neka grade sto je poruseno, otvaraju poslove itd.

 

Na zalost dok se mi svadamo medusobno kao kreteni, mocnici rade sto mocnici rade.

Bore se za svoje privatne interese, ostavljaju ISIL na zivotu, a Turska i SA cak planiraju napast Asada. ROFL.

I onda je u europi kriva ljevica desnicarima, a desnica ljevicarima. 

- Psiho246
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Necu biti ne covjek da nisi fino sazeo stanje na Bliskom Istoku,jesi sazeo si problem je sto se sve vrti oko nafte i forsiranog Arapskog proljeca od strane SAD-a i NATO osovine da svrgnu legitimnu vladu Assada i sad kad se to sve oduzelo kontroli od ISIL-a,prikljucenje Rusije,Turska na aparatima jer Rusija im mrsi planove transporta jeftine nafte i sad tek krecu mirovni pregovori kad je voda dosla do grla i kad vide da ne mogu svrgnuti Assada sa vlasti.

 

ISIL ce se tesko poraziti jer to nije karakteristicna teroristicka celija vec bogata teroristicka celija koju financira Saudijska Arabija jer opet hoce staviti nekog svoga na celo Sirije jer im Assad ne odgovara,evo par zanimljivih cinjenica.

 

1. Sirija je oduvijek bila otvorena prema društvu i zapadnoj kulturi kao nijedna druga arapska zemlja.

2. Sirija je jedina arapska zemlja sa sekularnim ustavom. Islamski zakon je protuustavan.

3. Prije 2011. je Sirija bila jedina zemlja u regiji bez ratova i unutarnjih sukoba.

4. Sirija je jedina zemlja koja je prihvatila iračke izbjeglice bez ikakve diskriminacije; političke, vjerske ili društvene.

5. Obitelj sirijskog predsjednika Bashara Al-Assada pripada alavitima, ogranku šiitskog islama.

6. Pet papa je bilo sirijskog podrijetla. Vjerska tolerancija je jedinstvena za tu zemlju.

7. Oko 10 % stanovništva Sirije pripada jednoj od mnogih kršćanskih crkava u zemlji. U ostalim arapskim zemljama kršćanska populacija broji manje od 1 %.

8. U Siriji se žene nisu obvezne pokrivati ni velom, ni burkom, niti čadorom.

9. Sirijske žene u zdravstvu i obrazovanju imaju jednaka prava kao i muškarci.

10. Sirija je jedina mediteranska zemlja koja je još uvijek vlasnik svojih naftnih kompanija, jer ih vlada te zemlje nije htjela privatizirati.

11. Sirija ima naftne rezerve od 2 500 milijuna barela, čija je eksploatacija rezervirana za poduzeća u državnom vlasništvu.

12. Sirija je jedina arapska zemlja koja ništa ne duguje Međunarodnom monetarnom fondu.

 

A sad malo da vratimo gdje sam ja spominjao religiju,niti sam se dotaknuo muslimana kao sto me ovaj troll kojeg ignoriram prozvao,spominje nekakav napalm,a tebi ne mogu pomoci sto smatras budale pacifistima,nikad u zivotu nisam pribjegavao nasilju niti cu.

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne znam vise sta reci. Jedino sto vidim da je tnakir (po njegovim postovima)  u proslosti pocinio nesto za cim zali / neko zlo ( mozda slucajno nekoga usmrtio , ali se zato nije saznalo/moglo dokazat) i pokusava sad svim mogucim postupcima nekako  se iskupit  zato.

Jedno je bit human , drugo pravit se slijep i glup na postupke koji ti ljudi cine. Ovakva nasilna migracija NE , selektivna DA. Svo ovo liberalno popustanje migrantima  ce se na slijedecim izborima obit vladama o glavu. Svaka akcija ima svoju reakciju.

 

Inace  svi migranti su miroljubivi ne bi mrava zgazili. evo primjer

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da, raditi dobro mozes jedino ako je cilj osobno iskupljenje i pokora. Zanimljiva teorija.

 

Koja je razlika izmedju emigranta kriminalca i lokalnog kriminalca?

Rvat katolik!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nije ni vrijedilo otvarati temu, ovo macevanje kitama vise nije ni smijesno
Mucno je i nije vrijedno ovog foruma
Zaprite temu tako vam jehove i alaha
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ja kažem da si nađeš neki normalan izvor informacija u životu, umjesto zadrtog i ksnofobičnog dnevno.hr

 

Al' stvarno ljudi, baš ste degutantni!

Ne znam što vam treba to kopanje i izvlačenje nekakvih pojedinih slučajeva? Nitko osim dnevno.hr ne piše o tom slučaju na takav način, i još bez srama izvlače nekakva imena i sve zajedno objavljuju u ovo vrijeme imigrantske krize, pa se nađe neki lokalni wannabe siledžija postavljati linkove kako rusi tuku migrante koji im drpaju cure...

Imaš li ti uopće ideju gdje bi mogla biti Gambija? Ono, svjestan si da to baš i nije blizu Sirije i da taj gambijac nema ali apsolutno nikakve veze s bilo kojim od ovih iz arapskih zemalja?

 

Svjestan si da, ako baš želiš, možeš surfati netom i tražiti izbjeglice koji rade dobre stvari?

Evo, npr. Lassana Bathily, musliman koji je spasio nekoliko židova dok je radio u košer dućanu u Parizu (fuck, koja triper kombinacija, hoćete li vi kozo*ebi to uopće moć pročitat sve na hrpi bez da vam mozak eksplodira)? Čovjek je dobio orden i francusko državljanstvo i dan danas ga debili poput vas *ebu u zdrav mozak s rasističkim i ksenofobičnim zadrtim glupostima.

Ili Salim Toorabally, musliman koji je zaustavio bombaša na Stade de France-u u nedavnim bombaškim napadima u Parizu.

 

Ne da mi se sad tražiti dalje, dovoljno mi je da sam zbog ovakvih kozo*eba kao što je vas nekoliko na ovom forumu bio prisiljen pasti toliko nisko u raspravi i FAKIN. GUGLATI. LJUDE. KOJI. RADE. NEŠTO. DOBRO.

 

Dajte se saberite više i prestanite bit jadni i sitničavi!

Ne služite forumu na čast, ne služi meni na čast što se uopće raspravljam s vama, a ne služi ni vama na čast što imate debilne stavove.

Od koga god da ste ih pokupili, ne morate ih se slijepo držati, možete ih promijeniti i napraviti svijet barem malo boljim mjestom.

Gledam te!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ono zbog cega sam krenuo u raspravu je mrznja, neznanje i zloca ovih mladih momaka. Uopce ne gledaju drugu stranu, nisu objektivni ni pravedni. Jezim se od same ideje da oko mene setaju ljudi koji toliko mrze nekog jer je drugaciji, jer ga se boje i jer sude na yemelju pogresnih i nepotpunih informacija. Da ne spominjem nacin na koji razmisljaju (dotuklo me ono kako je smrt Meksikanke nebitna u odnosu na silovanje Svedjanke, tako nesto izjaviti je zbilja zabrinjavajuce).

Rvat katolik!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Da, raditi dobro mozes jedino ako je cilj osobno iskupljenje i pokora. Zanimljiva teorija.

 

Koja je razlika izmedju emigranta kriminalca i lokalnog kriminalca?

 Razlike nema u kriminalu ali ne moguce je da je nece biti u kaznjavanju. Znas zasto  jer ti  svog drzavljnina ne mozes deportirati ali imigranta mozes, ako bi se vlastitog drzavljanina moglo deportirati pa prvi glasao zato .Zasto bi netko tko je prosao pola svijeta , napravio neko sranje trebao biti u Našem zatvoru kojeg se placa novcima nasih poreznih obveznika i uzivao , ha pa ako je tako nista odlazim ja u Dansku cujem da su zatvori super idem napravit tamo neko sranje i super bar 10 godina imam gdje spavat, mogu fakultet zavrsit, imam osiguranu hranu i to sve besplatno. Deportacija takvih ljudi je jedino rjesenje jer njihovo trpanje u zatvor samo stvara jos veci trosak i potpomaze stvaranju kriminalne subkulture u zemlji . Smatram da bi zatvore u RH trebalo zatvori i osnovat radne zatvore , gdje se ne dobiva placa za rad , nego se radi dok taj dug ili stetu koju si pocinio ne otplatis ( bilo to 10 ili 15 godina) i jedino sto bi zatvorenici dobivali bi bila hrana i smjestaj koji bi radom morali zaraditi a ne cijelodnevnim ljencarenjem , al cim bi se to najavilo odmah bi doso neki "humanist" i rekao bi da to nije humano , ali koliko vidim u zemljama gdje je tako nema bas toliko kriminala. glavni problem trenutacno u Hrvatskoj nisu imigranti , nego sudski sustav koji izdaje premale kazne za pocinjena kaznena djela i takoder nema oduzimanja krimnalno stecene mirovine. U trentacnom pravosudnom sustavu isplati se uzeti 10 milijuna kuna i vise i dobijes mozda 8 godina zatvora ako i tolko ali ces zbog dobrog vladanja izaci za 5.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 22:45 (bla-bla111).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Apsolutno se slazem sa tobom. Zatvorenici bi trebali placati svoj grijeh drustvu radom uz gubitak slobodeu, ne da im drustvo financira ful pansion.

Rvat katolik!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice