Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.277.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
nixass kaže...

citajuci "okolne" medije covjek bi reko da je pokusaj puca bio u BIH a ne u turskoj

Na žalost, kod nas u BIH nema tko da izvede državni udar. A i da ima, dobro bi se zapitao da li se vrijedi žrtvovati za ovaj narod. Sa druge strane BIH ima toliko predsjednika, ministara i nivoa vlasti da bi za izvođenje državnog udara morao imati na raspolaganju čitav korpus. 

 

Vi u BiH imate posve drugi skup problema i vojni državni udar apsolutno ne bi bio nikakvo rješenje za vas. 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...

Vidim da se tu stalno ponavlja laž/neznanje kako je i Hitlerizabran voljom naroda. Hitler nikada nije osvojio većinu na izborima niti je ikada imao većinu u Reichstagu. Njega je na mjesto kancelara postavio ostarjeli Hindenburg (nakon što je upravo on pobijedio Hitlera na predsjedničkim izborima 1932) s namjernom da ga se na taj način kontrolira, a vidjeli smo kako je to završilo.

http://europeanhistory.about.com/od/germanyandprussia/fl/Hitlerrsquos-Rise-to-Power-Timeline.htm

 

Hitler je imao relativnu većinu na izborima za parlament 1932., a s njim je koalirala Katolička stranka centra (Zentrum) koja mu je dala legitimitet kada mu je Hindenburg dao kancelarsku poziciju. To što je bio ostarjeli ili ne, nema veze. 

 

BTW, meni se čini da u vezi demokracije svi pravite logičku grešku idola, odnosno nije vam dosta prihvatiti da je demokratski oblik vladavine koji proizlazi iz slobodne volje građana do sada najbolji koji smo uspjeli složiti, već pokušavate dokazati i da uvijek daje optimalne rezultate (nije, povijest nam to pokazuje) pa pokušavate napraviti nekakve intelektualne egzibicije koje bi dokazale da sam demokratski proces nije kriv za povijesne strahote, već je to nešto drugo, van njega, volja pojedinca (ostarjeli Hindenburg) ili neki nasumični "fluke"...

 

Ukratko, demokracija da, s tim da treba imati na umu da i demokracija može dati ne samo neoptimalni, nego čak i najgori mogući rezultat.

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
phoenix2003 kaže...
nixass kaže...

citajuci "okolne" medije covjek bi reko da je pokusaj puca bio u BIH a ne u turskoj

Na žalost, kod nas u BIH nema tko da izvede državni udar. A i da ima, dobro bi se zapitao da li se vrijedi žrtvovati za ovaj narod. Sa druge strane BIH ima toliko predsjednika, ministara i nivoa vlasti da bi za izvođenje državnog udara morao imati na raspolaganju čitav korpus. 

 

Vi u BiH imate posve drugi skup problema i vojni državni udar apsolutno ne bi bio nikakvo rješenje za vas. 

 Ma kakav udar, 2014. godine je pao sistem zbog par dana padanja kiše...

 

I da stvar bude smiješnija, izborima ili udarom se ne može ništa promijeniti jer nemamo koga postaviti da bi "pravednije" vladao. 

 

Eventualno prirodnom selekcijom tipa moždani, srčani udari po ciljanim državnim mjestima bi doveli samo do privremenog odgađanja lopovluka. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Bukva kaže...

Kako je postao kancelar nije bitno - stvar je da je on stvarno bio izabran od strane njemačkog naroda - što ti gore si rekao da nije istina.

 Ali na tim izborima nije izabran većinom glasova (33%) niti je oformio većinu u Parlamentu, nemaš većinu = nemaš vlast. Citati s linka koji si dao.

 

Imao je relativnu većinu. Implicitno uvodiš neko novo pravilo za demokracije da na vlast ima pravo samo onaj tko ima apsolutnu većinu? U demokracija većinom vlast ima relativna većina, a gdjekad čak i tzv. manjinske vlade. 

 

 

This space for rent!
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Imao je relativnu većinu. Implicitno uvodiš neko novo pravilo za demokracije da na vlast ima pravo samo onaj tko ima apsolutnu većinu? U demokracija većinom vlast ima relativna većina, a gdjekad čak i tzv. manjinske vlade. 

 Implicirati da je Hitler na vlast došao samo i isključivo demokratskim procesima je vrlo vrlo pogrešno...

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Drago kaže...

 

Imao je relativnu većinu. Implicitno uvodiš neko novo pravilo za demokracije da na vlast ima pravo samo onaj tko ima apsolutnu većinu? U demokracija većinom vlast ima relativna većina, a gdjekad čak i tzv. manjinske vlade. 

 Implicirati da je Hitler na vlast došao samo i isključivo demokratskim procesima je vrlo vrlo pogrešno...

 

Zašto? Do sada nisi uspio dokazati da je došao na vlast nekim drugim putem.

This space for rent!
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Zašto? Do sada nisi uspio dokazati da je došao na vlast nekim drugim putem.

 Ne trebam ja tu ništa dokazivati, povijest je tu donijela sud.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Vi u BiH imate posve drugi skup problema i vojni državni udar apsolutno ne bi bio nikakvo rješenje za vas. 

Znam što hoćeš da kažeš i sa tim bi se djelimično i složio. Ono sa čim se ne bih složio jeste da u ovom slučaju Hrvatska i BiH  nemaju jednake najveće probleme. Najveći problemi su nam potpuno isti: Nezaposlenost - u pet deka; Korupcija - ista; Političari - isti; Zdravstvo - ne dao ti Bog da hodaš po doktorima; Obrazovanje - nije provedena reforma ni u Hr ni u BiH....

Politika i vlast i u jednoj i u drugoj državi se svela na jedan zajedniči sadržilac a to je ko će kome naštimati tender, klepiti mito, postaviti suprugu na funkciju, zaposliti dijete. Kad bi riješili većinu ovih problema nestalo bi i dosta drugih problema koji se vuku za nabrojanim.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Drago kaže...

 

Zašto? Do sada nisi uspio dokazati da je došao na vlast nekim drugim putem.

 Ne trebam ja tu ništa dokazivati, povijest je tu donijela sud.

 

A ti si glasnogovornik Povijesti same jer tako kažeš? Da pogledamo: "hitler democratically elected" u guglo daje: http://diebesteallerzeiten.de/blog/2009/02/19/was-hitler-democratically-elected/

 

Čini se da ovaj tip dosta jasno objašnjava zašto u višestranačkom sustavu s više od dvije stranke demokratski proces dopušta i onome s relativnom većinom (dakle, ne apsolutnom)  da dobije vlast i da u tome nema ništa nedemokratsko. 

 

Članak na Wikipediji također ne govori ništa o tome da je Hitler nedemokratski izabran na vlast...

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Drago kaže...

 

Vi u BiH imate posve drugi skup problema i vojni državni udar apsolutno ne bi bio nikakvo rješenje za vas. 

Znam što hoćeš da kažeš i sa tim bi se djelimično i složio. Ono sa čim se ne bih složio jeste da u ovom slučaju Hrvatska i BiH  nemaju jednake najveće probleme. Najveći problemi su nam potpuno isti: Nezaposlenost - u pet deka; Korupcija - ista; Političari - isti; Zdravstvo - ne dao ti Bog da hodaš po doktorima; Obrazovanje - nije provedena reforma ni u Hr ni u BiH....

Politika i vlast i u jednoj i u drugoj državi se svela na jedan zajedniči sadržilac a to je ko će kome naštimati tender, klepiti mito, postaviti suprugu na funkciju, zaposliti dijete. Kad bi riješili većinu ovih problema nestalo bi i dosta drugih problema koji se vuku za nabrojanim.

 

Mislim da je u nas zdravstvo dobro, a za BiH ne znam pa ne mogu suditi. Vi imate problem siromaštva iz kojega proizlaze brojni ostali problemi i deadlocka nacionalističkih elita i ekstremne političke administracije koja je daleko prevelika za ekonomske kapacitete BiH i stalno se vrtite u istom krugu. 

 

Ogromna količina kantonalnih i državnih političara bio je način na koji je međunarodna zajednica svakome od zaraćenih strana dala da se "uvajdi" i da mu se više isplati sisati proračun nego ratovati i to je bila dobra "mrkva" za kraj rata, ali na dulji rok je to neodrživo. 

 

Plus što je potrebna (međunarodno sponzorirana i nadgledana) denacifikacija sva tri naroda, odnosno političkih elita inače je ovo propali projekt, odnosno failed state. 

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Drago kaže...

 

Vi u BiH imate posve drugi skup problema i vojni državni udar apsolutno ne bi bio nikakvo rješenje za vas. 

Znam što hoćeš da kažeš i sa tim bi se djelimično i složio. Ono sa čim se ne bih složio jeste da u ovom slučaju Hrvatska i BiH  nemaju jednake najveće probleme. Najveći problemi su nam potpuno isti: Nezaposlenost - u pet deka; Korupcija - ista; Političari - isti; Zdravstvo - ne dao ti Bog da hodaš po doktorima; Obrazovanje - nije provedena reforma ni u Hr ni u BiH....

Politika i vlast i u jednoj i u drugoj državi se svela na jedan zajedniči sadržilac a to je ko će kome naštimati tender, klepiti mito, postaviti suprugu na funkciju, zaposliti dijete. Kad bi riješili većinu ovih problema nestalo bi i dosta drugih problema koji se vuku za nabrojanim.

 ...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mi imamo problem ne poštivanja zakona od strane građana, koji su na snazi, koji je pojačan problemom ne provođenja tih zakona od strane nadležnih organa. Održavanje stanja konstantne napetosti u zemlji odgovara samo elitnim političarima i nikome više.

Moram reći, da bez obzira na sve probleme, u zadnih par godina situacija se malo popravila što se tiče zapošljavanja i plaća, infrastrukture, turizma i poljoprivrede (uzgoj maline je uzeo veliki zamah i donosi veliku zaradu). Veliki je problem i što političari kontroliraju investicije/investitore. Kad bi BiH bila uređena ka jedna politički normalna i pravna država bilo bi daleko bolje svim građanima bez obzira u kojem dijelu zemlje žive.

I da još dodam: statistika oko nezaposlenosti nije točna. Dakle, mnogo veći broj ljudi radi nešto a ne plaća porez. U suprotnom, pomrli bi od gladi. Dovoljno je vidjeti kakvi se automobili u prosjeku voze i sve je jasno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 12:29 (phoenix2003).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Wikileaks je na Twitter-u najavio skoro objavljivanje više od 100 000 dokumenata u kojim, kažu, razotkriva stvarnog organizatora puča u Truskoj!

http://en.protothema.gr/wikileaks-to-release-100-thousand-documents-on-turkish-coup/

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Mi imamo problem ne poštivanja zakona od strane građana, koji su na snazi, koji je pojačan problemom ne provođenja tih zakona od strane nadležnih organa. Održavanje stanja konstantne napetosti u zemlji odgovara samo elitnim političarima i nikome više.

Moram reći, da bez obzira na sve probleme, u zadnih par godina situacija se malo popravila što se tiče zapošljavanja i plaća, infrastrukture, turizma i poljoprivrede (uzgoj maline je uzeo veliki zamah i donosi veliku zaradu). Veliki je problem i što političari kontroliraju investicije/investitore. Kad bi BiH bila uređena ka jedna politički normalna i pravna država bilo bi daleko bolje svim građanima bez obzira u kojem dijelu zemlje žive.

I da još dodam: statistika oko nezaposlenosti nije točna. Dakle, mnogo veći broj ljudi radi nešto a ne plaća porez. U suprotnom, pomrli bi od gladi. Dovoljno je vidjeti kakvi se automobili u prosjeku voze i sve je jasno.

 Kao prvo mi imamo problem ne poštivanja zakona od strane nositelja zakonodavne, sudske i izvršne vlasti, u velikoj većini slučajeva nitko kao tobože nije kriv, ali je utvrđena činjenica da su se masno okoristili i da je lova nestala, no nije utvrđena činjenica krivnje. Osakaćeno sudstvo nije nezavisno, nije depolitizirano pa tako redom. 

Kada građani vide da se zakon provodi objektivno i isto prema svima bez političkih uticaja i pravnih marifetluka, onda će oni i početi poštovati principe pravne države, a do tada - svi smo mi manje više lopovi. Kod nas se velikom lopovu skida kapa, a malom lopovu glava... e tu je problem. 

 

Depolitizacija sudstva je condicio sine qua non u provođenju reformi, pa ćemo onda dalje. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da, ali žalosno je što se građani zadovoljavaju mrvicama ovako a uz malo truda u pravnoj državi mogli bi imati puno više. Najjači argument ovoj tvrdnji jeste da naši ljudi u drugim/pravnim državama uspiju jednako ili nerijetko više nego državljanite države. Izgubili smo potpuno identitet. Nisam vidio ni jednog domaćeg političara da je panično iskočio pred javnost zbog odliva stanovništva, segregacije u školama, sive ekonomije, nereda u zdravstvu kao što je jedan političar skočio zbog puča u Turskoj. Pljuvanje po Americi, Rusija, Ukrajina, Irak, Izrael, Iran i druga žarišta se namjerno stavljaju kao teme pred domaće stanovništvo kako bi se zabavili svjetskom politikom jer ukoliko bi počeli da se zabave o sebi, političari bi odletili naglavačke. Koji jebeni nacionalni interesi? Kako im svima prava nisu ugrožena u drugim državama već samo ovdje?

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Da, ali žalosno je što se građani zadovoljavaju mrvicama ovako a uz malo truda u pravnoj državi mogli bi imati puno više. Najjači argument ovoj tvrdnji jeste da naši ljudi u drugim/pravnim državama uspiju jednako ili nerijetko više nego državljanite države. Izgubili smo potpuno identitet. Nisam vidio ni jednog domaćeg političara da je panično iskočio pred javnost zbog odliva stanovništva, segregacije u školama, sive ekonomije, nereda u zdravstvu kao što je jedan političar skočio zbog puča u Turskoj. Pljuvanje po Americi, Rusija, Ukrajina, Irak, Izrael, Iran i druga žarišta se namjerno stavljaju kao teme pred domaće stanovništvo kako bi se zabavili svjetskom politikom jer ukoliko bi počeli da se zabave o sebi, političari bi odletili naglavačke. Koji jebeni nacionalni interesi? Kako im svima prava nisu ugrožena u drugim državama već samo ovdje?

 E nije malo truda promijeniti samog sebe, promijena mentaliteta ne ide tako lagano i sa malo truda. 

Inače smo pljuvači svjetske klase, pljuvači u dalj, u vis, oko sebe, udavismo se pljuvanjem i kritiziranjem svega ko da smo najpametniji, a mrdnuli nismo.

Uglavnom u našem društvu je teško poremećen sistem vrijednosti. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

 

Inače smo pljuvači svjetske klase, pljuvači u dalj, u vis, oko sebe, udavismo se pljuvanjem i kritiziranjem svega ko da smo najpametniji, a mrdnuli nismo.

Uglavnom u našem društvu je teško poremećen sistem vrijednosti. 

 

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
...

Uglavnom u našem društvu je teško poremećen sistem vrijednosti. 

Ne, nego je sistem vrijednosti tako namjerno postavljen. Sistem bi bilo lako urediti samo kad bi se elitni političari prislili na to. Kao što sam rekao svi narodi sa prostora bivše države sretno žive u USA, Njemačkoj, Švedskoj, Švicarskoj, Holandiji i drugim razvijenim državama. I tu problema nema: obrazovanje -u redu, državno uređenje -u redu, religija - u redu.... Ovdje - ništa nije u redu?! Kako to? Kad bi bilo volje (političke volje velikih sila, da se razumijemo) trebalo bi samo kopirati i malkice prilagoditi dobre stvari iz razvijenih država kojima žive ovi narodi. 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...
boxer kaže...

 

Inače smo pljuvači svjetske klase, pljuvači u dalj, u vis, oko sebe, udavismo se pljuvanjem i kritiziranjem svega ko da smo najpametniji, a mrdnuli nismo.

Uglavnom u našem društvu je teško poremećen sistem vrijednosti. 

 

 

 Jao kada se sjetim toga, pfff, našem narodu možeš svašta prodati, popasti će ovce..

 

Because I'm Batman 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
boxer kaže...
...

Uglavnom u našem društvu je teško poremećen sistem vrijednosti. 

Ne, nego je sistem vrijednosti tako namjerno postavljen. Sistem bi bilo lako urediti samo kad bi se elitni političari prislili na to. Kao što sam rekao svi narodi sa prostora bivše države sretno žive u USA, Njemačkoj, Švedskoj, Švicarskoj, Holandiji i drugim razvijenim državama. I tu problema nema: obrazovanje -u redu, državno uređenje -u redu, religija - u redu.... Ovdje - ništa nije u redu?! Kako to? Kad bi bilo volje (političke volje velikih sila, da se razumijemo) trebalo bi samo kopirati i malkice prilagoditi dobre stvari iz razvijenih država kojima žive ovi narodi. 

 Nacionalna demagogija.

 

Realno postoji mogućnost da velike sile mogu promijeniti strukturu države u smislu da raznim metodama na neki način prisile političke vođe da se "pomirimo" i napravimo funkcionalnu državu svih naroda, no tu postoji jedno veliko ALI. Koga boli penis za nas ako to mi svojim djelima ne pokazujemo da imamo volju i stremimo tome. 

Prošla je 21 godina od rata, a pripremaju se neki referendumi o samostalnosti sastavnih dijelova države, o paralelizmu na više nivoa da se priča. Znači država u funkcionalnom smislu nije vidila napretka 21 godinu, održava se prividan nivo sigurnosti i nekog socijalnog mira. 

Uzalud im trud...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Opasno se kuha!

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...

...ovoga, znam ove stvari jer mi je teta predavala povijest u osnovnoj, ali bez obzira na to što je to osnovna, predavala je bolje nego svi moji profesori u srednjoj i na faksu... uglavnom, možda je teško za povjerovati ali Hitlera su doživljavali kao nekoga koga su bogovi poslali da odvede njihovu zemlju na vrh. Njegova karizma je bila nevjerovatna. Izašla je i knjiga The Dark Charisma Of Adolf Hitler u kojoj jedan novinar koji je bio u njegovom prisustvu je rekao da njegova moč leži u his piercing, ice-blue eyes: "They stared through you. They seemed to immobilise the person on whom they were directed, frightening some, fascinating others, but dominating them in any case.Žene su ga obožavale recimo. 

Ljudi praktički nisu imali izbora. Jedna-dvi radio postaje, ako je bio tv bio je jedan kanal - i ako netko pokriva cijeli medijski prostor a ima karizmu i intelekt... nije bilo interneta da se se skupi par trolova da ga dobro izaseru po forumima, yt klipovima, blogovima, fejsu... 

To nije jedini slučaj u novijoj povijesti da jedna prokleto karizmatična osoba upravlja masama, iskorištava karizmu, dominantni karakter i ograničenost informiranja/komunikacije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 19:43 (KIKI3ooo).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

A ti si glasnogovornik Povijesti same jer tako kažeš? Da pogledamo: "hitler democratically elected" u guglo daje: http://diebesteallerzeiten.de/blog/2009/02/19/was-hitler-democratically-elected/

Ponovimo općepoznate činjenice kronološkim redom:

1. Tjedan dana prije izbora u studenom 1932 zapaljen je Reichstag.

2. Nacisti optužuju komuniste, Hitler pritišće Hindeburga da mu da izvanredne ovlasti plašeći ga komunističkom revolucijom. Hindeburg pristaje na njegove zahtjeve i imenuje ga kancelarom.

3. Sada kao kancelar, Hitler gura zakon kojim osim što ograničava građanske slobode i zabranjuje lijevim strankama da sudjeluju u predizbornoj kampanji (komunistima i socijalistima), gase se lijevi mediji, uhićuju ljevičari. SA odredi patroliraju ulicama, maltretiraju ljude, prijete i prebijaju protivnike nacista.

4. Ožujak 1933, posljedni višestranački izbori u međuratnoj Njemačkoj. Usprkos svemu Hitler na njima ne dobija 50% glasova, a ugnjetavani komunisti i socijalisti osvajaju senzacionalnih 12 milijuna glasova (naspram 17,2 milijuna NSDAP-ovih)

5. Kako je Reichstag zapaljen, Hitler odlučuje da se parlament prebaci u Kroll opernu kuću. S obizirom da i dalje nema apsolutnu moć odlučuje donijeti zakon koji mu daje tu moć. SS i SA odredi sprečavaju kimunistima i socijalistima sudjelovanje u raspravi i zakon prolazi bez problema.

6. Hitler ima apsolutnu moć, sa svojim potpisom može donjeti bilo koji zakon bez parlamenta, a isti stupa na snagu za 24 sata.

7. Svibanj 1934 Hitler zabranjuje rad svim sindikatima u državi i uhićuje njihova vodstva

8. Srpanj 1934 Hitler zabranje rad svim političkim strankama osim NSDAPu čime ona efektivno postaje jedina stranka u državi

9. Noć dugih noževa

 

Dakle vidimo samo demokratske metode na djelu (sarkazam). Većina njemačkog naroda nije izabrala Hitlera izravno putem izbora. To je važna činjenica i zato se Njemcima ne može nabijati kolektivna krivnja za nacizam! 

Žao mi je vremena koje sam utrošio pišući ovo. Od tebe sam očekivao više. 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 22:58 (Prince-Artas).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Drago kaže...

 

A ti si glasnogovornik Povijesti same jer tako kažeš? Da pogledamo: "hitler democratically elected" u guglo daje: http://diebesteallerzeiten.de/blog/2009/02/19/was-hitler-democratically-elected/

Ponovimo općepoznate činjenice kronološkim redom:

1. Tjedan dana prije izbora u studenom 1932 zapaljen je Reichstag.

2. Nacisti optužuju komuniste, Hitler pritišće Hindeburga da mu da izvanredne ovlasti plašeći ga komunističkom revolucijom. Hindeburg pristaje na njegove zahtjeve i imenuje ga kancelarom.

3. Sada kao kancelar, Hitler gura zakon kojim osim što ograničava građanske slobode i zabranjuje lijevim strankama da sudjeluju u predizbornoj kampanji (komunistima i socijalistima), gase se lijevi mediji, uhićuju ljevičari.. SA odredi patroliraju ulicama, maltretiraju ljude, prijete i prebijaju protivnike nacista.

4. Ožujak 1933, posljedni višestranački izbori u međuratnoj Njemačkoj. Usprkos svemu Hitler na njima ne dobija 50% glasova, a ugnjetavani komunisti i socijalisti osvajaju senzacionalnih 12 milijuna glasova (naspram 17,2 milijuna NSDAP-ovih)

5. Kako je Reichstag zapaljen, Hitler odlučuje da se parlament prebaci u Kroll opernu kuću. S obizirom da i dalje nema apsolutnu moć odlučuje donijeti zakon koji mu daje tu moć. SS i SA odredi sprečavaju kimunistima i socijalistima sudjelovanje u raspravi i zakon prolazi bez problema.

6. Hitler ima apsolutnu moć, sa svojim potpisom može donjeti bilo koji zakon bez parlamenta, a isti stupa na snagu za 24 sata.

7. Svibanj 1934 Hitler zabranjuje rad svim sindikatima u državi i uhićuje njihova vodstva

8. Srpanj 1934 Hitler zabranje rad svim političkim strankama osim NSDAPu čime ona efektivno postaje jedina stranka u državi

9. Noć dugih noževa

 

Dakle vidimo samo demokratske metode na djelu. Žao mi je vremena koje sam utrošio pišući ovo. Od tebe sam očekivao više.

 

Pa i meni je žao vremena jer je besmisleno. Hitler je dobio mandat nakon izborne pobjede te je demokratski došao na vlast, a kasnije je ukinuo demokraciju. Dakle, radi se o tome da je Hitler posve demokratski došao na vlast.

 

To da je kasnije ukinuo demokraciju uopće nije bilo upitno niti smo o tome raspravljali.

 

 

This space for rent!
16 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne razumjem što ti smatraš vlasti?? On je demokratskim metodama + lobiranjem postao kancelar ali ni tada nije imao apsolutnu vlast niti je tako postao dikator! Vlast je prigrabio kad je spojio funkcije predsjednika i kancelara u funkciju Fuhrera. A Fuhrer nije postao demokratskim metodama. Hitlerov put do vlasti i moći nije stao njegovim imenovanjem kancelarom nego njegovim imenovanjem Furherom. Ne možeš gledati samo jedan period nacističke borbe za vlast i na temelju toga tvrditi da je Hitler demokratskim putem došao do iste.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 23:02 (Prince-Artas).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
..

2. Nacisti optužuju komuniste,..

- od 20tih (kraj prvog svjetskog i krize.. začetak komunizma kojeg zapad tad kapitalistički-aristokratski vidi kao najcrnju prietnju.. russija..), početkom 30tih, treba gledati globalnije, interese i odluke tadašnjih velesila (pobjednica, koje kontroliraju GER), GB-FRA.. + španjolski građanski rat (internacionalni, istok-zapad, kom-kap..) i npr ligu naroda u vezi japana, italie.. ili Frankovog režima. (Franka su podržavale zapadne zemlje, ali nisu to smjele otvoreno.. kroz njemačku.

-postoji vrlo uvjerljiva teorija, njemačka je trebala biti 'pitbull' za istok tj protiv komunizma, .. sve dok ide prema istoku (španija je samo zemljopisni izuzetak) zapad ne radi ništa. Dodati tome konstantnu Staljinovu sumnju u zapad-usa .. koja postoji upravo zbog njemačke. Teorija? Kao i kupnja mira-odgovda rata između dojč-russ dok dijele poljsku, tek tad zapad ratuje protiv hiće..

Kad se gleda globalnije, tad se vidi neobičan pattern, interesi, .. pa i to da španija nikad nije svrstana u negativce, da je tamo npr boravio i sahranjen Artuković itd.. a sve je pod kontrolom zapada.

-naravno, optuži se druga strana, povijest pišu pobjednici.. i u nekoj drugoj povijesti je poljska mogla biti kriva za napad na dojč.. ali je hićo izgubio. Isti pattern za židove, možda i sad u truskoj, možda i s binladenom, prije tog Saddam, možda.. .. itd itd.

 

gdje je tu demokracija? Interesi velikih-jakih.. ostalo je samo priredba za mase i formalno pokriće. Ako ih držiš za jaja i um/srce će slijediti, konkretna doktrina, neosporiva. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Tragikomedija sa ovim ljudima. 

 

Nakon što je dobila informaciju da pojedini korisnici aplikacije Pokemon Go u BiH zalaze u minska polja Humanitarna organizacija “Posavina bez mina” iz Brčkog oglasila se putem svoje Facebook stranice. 

 

 

http://www.avaz.ba/clanak/246812/izdato-upozorenje-bh-igraci-ulaze-u-minska-polja-zbog-pokemona

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

Tragikomedija sa ovim ljudima. 

 

Nakon što je dobila informaciju da pojedini korisnici aplikacije Pokemon Go u BiH zalaze u minska polja Humanitarna organizacija “Posavina bez mina” iz Brčkog oglasila se putem svoje Facebook stranice. 

 

 

 

 If I see you do something stupid while chasing Pikachu, I'm going to Laughatchu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

Tragikomedija sa ovim ljudima. 

 

Nakon što je dobila informaciju da pojedini korisnici aplikacije Pokemon Go u BiH zalaze u minska polja Humanitarna organizacija “Posavina bez mina” iz Brčkog oglasila se putem svoje Facebook stranice. 

Pokemon Eksplodiraću postao popularan...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

Tragikomedija sa ovim ljudima. 

 

Nakon što je dobila informaciju da pojedini korisnici aplikacije Pokemon Go u BiH zalaze u minska polja Humanitarna organizacija “Posavina bez mina” iz Brčkog oglasila se putem svoje Facebook stranice. 

 

http://www.avaz.ba/clanak/246812/izdato-upozorenje-bh-igraci-ulaze-u-minska-polja-zbog-pokemona

Blah. Herd culling.

 

Are you looking at me? Why do you keep looking at me? Am I not merciful? Am I not - merciful...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice