Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.278.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
warhammer kaže...
phoenix2003 kaže...
nixass kaže...

citajuci "okolne" medije covjek bi reko da je pokusaj puca bio u BIH a ne u turskoj

Na žalost, kod nas u BIH nema tko da izvede državni udar. A i da ima, dobro bi se zapitao da li se vrijedi žrtvovati za ovaj narod. Sa druge strane BIH ima toliko predsjednika, ministara i nivoa vlasti da bi za izvođenje državnog udara morao imati na raspolaganju čitav korpus. 

 obzirom da nam treba ciscenje kao sto je bilo 1945 ,stvarno nema tko da uvede red kod nas !

 O kakvom ti to čišćenju pričaš, a posebno 1945 godine?

Koji je vama qurac, desi se kriza na drugom kraju svijeta i vi bi odmah pravili sranja...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 18:27 (boxer).
16 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Sultan radi čistke. Izgleda da ćemo na vanjskoj granici europe dobiti islamsku republiku sa vjerojatno drugom najspremnijom vojskom u ovom dijelu svijeta (iza Ruske Federacije). Mislim da je sekularnost Turske i njene vojske ovim neuspjelim pučem postala prošlost. Inače Bakir Izetbegović nazvao Erdogana bratom. I onda se čudimo kako Bošnjaci razmišljaju, čini mi se da bi oni najradije opet postali osmanski pašaluk. 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nemoj mene da petljaš u ta čišćenja. Žalosno je što su narodi u državicama koje su nastale raspadom Jugoslavije potpuno izgubili svoj identitet (čast Slovencima).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
warhammer kaže...

 obzirom da nam treba ciscenje kao sto je bilo 1945 ,stvarno nema tko da uvede red kod nas !

 

Osudujete "kozojebe" a prizivate njihove metode.

 

Nama treba lustracija u sudstvu i cistka tipa kakvu je nedavno Rumunjska imala i jos uvijek ima. Tamo su postavili antikorupcijsku agenciju koja, osim sto je poput nase nezavnisna i snazna, je za razliku od nase i u pravoj pravcatoj stvarnosti nezavnisna i snazna (u takozvanom RL-u kojeg nasi politicari rijetko posjecuju). Rumunjska je nezacudujuce naglo pocela napredovati i tako ce nam zacas mahat pa-pa dok cemo se mi mjeriti sa Albanijom.

 

http://www.politico.eu/article/the-dna-of-romanias-anti-corruption-success-eu-transparency-international/

http://www.economist.com/news/europe/21644209-romanias-anti-corruption-agency-makes-welcome-waves-cleaning-up

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MusicWoman kaže...

 Gle, to sto su kod vas tzv. lovci divljaci, to ne znaci da su svugdje takvi... Govoris kao da postoji samo jedna strana, ona barbarska, a ova druga ne postoji... Ja nigdje nisam rekla da nema krivolovaca, niti da nema prekomjernog lova, niti da ne postoji lovni turizam, niti da ne postoje idioti koji pucaju na sve zivo iz zabave, ali definitivno pretjerujes sto sve trpas u isti kos... Vjerovao ti ili ne, divlja svinja je jako pametna zivotinja, smjesno zvuci ali je tako... I ima jako dobar njuh, sluh i vid, pogotovo u mraku, zato ju je tesko i uloviti... Mozes ti organizirati ne znam koliko akcija lova na divlju svinju, ali istrijebit ces ju jako tesko... Imam osjecaj kako mislis da su Losinj i Cres otoci velicine 3 km/2 pa nema nista lakse od organiziranog lova... Poredas se u liniji od 100 - 200 m, u razmaku 10 m jedan od drugog i "cesljas" teren trazeci divlje svinje... Varas se... Za lov na divlju svinju moras biti jako tih i paziti na smjer vjetra, jer ako te cuje ili nanjusi, nema sanse da ces ju uloviti... Zato ovdasnji lovci idu na tzv. ceke, gdje se smjeste na jednom mjestu i cekaju od sumraka do zore za uloviti barem jednu... Ali ti uglavnom vidis samo barbarizam u tome... Da ti dodje jedna u dvoriste i vrt kao sto je mom kolegi, pa ti pocne tamaniti usjeve i prijetiti stadu ovaca, vjerojatno bis ju pustio da ti sve opustosi i napravi pokolj medju ovcama, jer eto, sto je tu lose, bitno da lovac nije pucao i ubio ju... Samo znas sta, on ju nije upucao, jer mu zakon zabranjuje pucati na ne znam koliko tocno odredjeni broj metara od naseljenog i on se tog zakona i drzao... Ima jako "zivcanog" psa, Jack Russella, srecom ju je on otjerao... Koliko puta sam i sama dozivjela da idem na masline i naidjem na divlju svinju... Ako ima mlade, mozes se kladiti da ce te napasti u njihovu obranu, sto i jest prirodno... Ali, zasto bih ja morala strahovati? Ona ne pripada u moje podneblje i mjesto joj nije na nasim otocima, to nije prirodno... I ne, nije kriv lovac, kriv je preblagi zakon, nedovoljna kontrola izlova i necija pomama za novcem... Kazem, ako kod tebe postoje divljaci s puskom, to ne znaci da su svugdje divljaci... To nisu lovci, nego upravo to, divljaci...

 Ubijanje životinja bez neke realne potrebe predstavlja ubijanje iz zadovoljstva, tako da jeste barbarizam. U velikoj većini nema potrebe za konstantnim ubijanjem divljih životinja.

Kada se nakote i postanu smetnja ili neka vrsta prijetnje mogu se prorijediti, do tada stop nepotrebnom iživljivanju. Lovci bi trebali prestati ekstenzivno loviti na nekih 10-tak godina, raditi samo na pojačavanju populacije staništa, posebno rijeđih autohtonih vrsta, posebno se borit protiv krivolova. Kad se populacija namnoži, onda otvoriti povremene sezone lova, lovnog turzima, trofejistike i sl. Ako se ne može napraviti tolika lovostajna sezona, onda im podijeliti lukove, strijele, koplja, praćke, toljage i hladna oružja pa u lov. E to mi je lovac, a ne da nabaci optiku pa snajperiše okolo, ili u par sekundi sa nekoliko stotina sačmenih kuglica pokrije vidno polje i poskidaju jato.  Toliko o tome.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da su ovi glupani koji su organizirali vojni udar gledali Game of Thrones, možda bi i uspjeli u svojoj namjeri: 

8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
warhammer kaže..

 O kakvom ti to čišćenju pričaš, a posebno 1945 godine?

Koji je vama qurac, desi se kriza na drugom kraju svijeta i vi bi odmah pravili sranja...

 1945' BiH je ociscena od  ideoloski istih koji danas vladaju ;  klerofasista ! 

 

koji je vama  bosanskim muslimanima kuratz , desi se pokusaj zbacivanja turskog sultana i njegovih islamista a vi se usrali i  protestujete po Sarajevu !

waaagh
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
warhammer kaže...
boxer kaže...
warhammer kaže..

 O kakvom ti to čišćenju pričaš, a posebno 1945 godine?

Koji je vama qurac, desi se kriza na drugom kraju svijeta i vi bi odmah pravili sranja...

 1945' BiH je ociscena od  ideoloski istih koji danas vladaju ;  klerofasista

 

koji je vama  bosanskim muslimanima kuratz , desi se pokusaj zbacivanja turskog sultana i njegovih islamista a vi se usrali i  protestujete po Sarajevu !

Da je očišćena ne bi se pojavili 90-ih. Baš kao i u Hrvatskoj!

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 21:29 (phoenix2003).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
warhammer kaže...

 1945' BiH je ociscena od  ideoloski istih koji danas vladaju ;  klerofasista ! 

 

koji je vama  bosanskim muslimanima kuratz , desi se pokusaj zbacivanja turskog sultana i njegovih islamista a vi se usrali i  protestujete po Sarajevu !

Jedino čišćenje o kojem bi se dalo ovdje pričati je čišćenje foruma od paranoičnih blebetala kao što si ti.

 

Dečko uredu je da budeš frustriran i da imaš neke svoje probleme, ali nije uredu baš ovoliko pretjerivati na forumu.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
warhammer kaže...

 1945' BiH je ociscena od  ideoloski istih koji danas vladaju ;  klerofasista ! 

 

koji je vama  bosanskim muslimanima kuratz , desi se pokusaj zbacivanja turskog sultana i njegovih islamista a vi se usrali i  protestujete po Sarajevu !

Jedino čišćenje o kojem bi se dalo ovdje pričati je čišćenje foruma od paranoičnih blebetala kao što si ti.

 

Dečko uredu je da budeš frustriran i da imaš neke svoje probleme, ali nije uredu baš ovoliko pretjerivati na forumu.

Turci i drugi koji ih podržavaju su izašli na ulice širom Europe: http://www.dw.com/en/turkish-democrats-rally-behind-erdogan-in-germany-and-across-europe/a-19404921

11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

evo malo lakših tema, priručnik za seks iz '60-tih

 

Eto. Savršeno. Više ne moraš razbijati glavu kad i kako ševiti. To je sad stavljeno na autopilot, a ti se normalno možeš posvetiti izgradnji socijalizma

 

 

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/436665/Legao-sam-na-plazu-i-informirao-se-o-obljubi-phalosu-i-stidnoj-pukotini.html

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Psiho246 kaže...

 

 

Kimg Jong Un je demokratski izabran pa ga nitko ne podrzava od njih.

 Nemoj se blamirati.

Inače aktualni turski ustav iz 1984 OBVEZUJE vojsku da čuva Ataturkovu sekularnu Tursku i zato bez obzira što je demokratski izabran, svrgavanje Erdogana nije protustavno. Erdogan od Turske već godinama radi islamsku republiku (kao što je npr. Iran) što je sasvim suprotno Ataturkovoj modernoj Turskoj državi iz 1922. Očito je da su se neki turski vojni dužnosnici smatrali obveznim djelovati sada jer već godinama Erdogan čisti vojsku od njemu nepodobnih sekularnih kardrova. To je i glavni razlog neuspjeha ovog puča, turski vojni vrh više nije sekularan i većinom je odan Erdoganu. Očito je da Erdogan radi na obnovi ideja Osmanskog carstva a to se vidi u njegovom djelovanju - od Istanbula ponovno želi stvoriti glavni grad, na vlasti je neprekidno već više od 13 godina, ineresne sfere su mu nekadašnje pokrajine Otomanskog utjecaja, pogtovo Albanija i BiH, a tu vidimo da njegov utjecaj pada na plodno tlo.

 Ufff jesam se izblamirao...kako cu pokazat obraz opet ovdje.

Daj ohladi malo.

 

Kim Jong Un je proveo demokratske izbore na kojima je bio jedini kandidat. Ti izbori postoje vjerojatno samo zato da bi ismijali americku demokraciju.

Sve u svemu, Kim Jong Un je demokratski izabran voda i ima jednak legitimitet kao i Erdogan ili bilo tko drugi demokratski izabran.

 

Slijedeci put kada ides nekome govoriti da se ne blamira, provjeri podatke prije nego se ides blamirati.

Jao majko blamaze! 

Koji idiotizam...

 

Demokracija sama po sebi ne znaci puno. Kada kazemo demokracija, to nista ne govori o vrsti demokracije, o izbornom sustavu ili drustvenom stanju te demokracije, tj. slobodama u njoj.

 

Kada EU ili SAD kaze da postuju Erdogana jer je demokratski izabran voda, to ne znaci nista jer mogu ja reci i za Kim Jong Una da ga postujem jer je demokratski izabran.

Eto, nekima se treba crtati, stoga nacrtah...

- Psiho246
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zasto vojni puc nije uspio?

 

Ja podrzavam dvije teorije.

 

 

Jedna je da je puc samo lutkarska predstava organizirana od strane Erdogana kako bi jos vise ucvrstio vlast i pocistio politicke protivnike i neistomisljenike.

 

Druga teorija je da je sam SAD zbog brige za svojeg istocnog NATO saveznika, unaprijed javio Erdoganu informacije o pucu i time ga unaprijed zastititli.

 

 

Pucisti nisu uspjeli napraviti nista relevantno. Nisu ubili/oteli niti jednog visokog drzavnika niti su zauzeli vojne tocke.

Puc je bio jako kratkog vijeka sto me navodi da mislim tako kako mislim. U puc se ne ide osim ako ne postoji dobar plan. Taj plan ili je postojao pa je sabotiran ili nije ni postojao vec je ovo Erdoganova predstava.

 

Bilo kako bilo, dobili smo diktatora jedne svjetske velesile i to fundamentalistickog, islamistickog diktatora.

- Psiho246
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
Prince-Artas kaže...
Psiho246 kaže...

 

 

Kimg Jong Un je demokratski izabran pa ga nitko ne podrzava od njih.

 Nemoj se blamirati.

Inače aktualni turski ustav iz 1984 OBVEZUJE vojsku da čuva Ataturkovu sekularnu Tursku i zato bez obzira što je demokratski izabran, svrgavanje Erdogana nije protustavno. Erdogan od Turske već godinama radi islamsku republiku (kao što je npr. Iran) što je sasvim suprotno Ataturkovoj modernoj Turskoj državi iz 1922. Očito je da su se neki turski vojni dužnosnici smatrali obveznim djelovati sada jer već godinama Erdogan čisti vojsku od njemu nepodobnih sekularnih kardrova. To je i glavni razlog neuspjeha ovog puča, turski vojni vrh više nije sekularan i većinom je odan Erdoganu. Očito je da Erdogan radi na obnovi ideja Osmanskog carstva a to se vidi u njegovom djelovanju - od Istanbula ponovno želi stvoriti glavni grad, na vlasti je neprekidno već više od 13 godina, ineresne sfere su mu nekadašnje pokrajine Otomanskog utjecaja, pogtovo Albanija i BiH, a tu vidimo da njegov utjecaj pada na plodno tlo.

 Ufff jesam se izblamirao...kako cu pokazat obraz opet ovdje.

Daj ohladi malo.

 

Kim Jong Un je proveo demokratske izbore na kojima je bio jedini kandidat. Ti izbori postoje vjerojatno samo zato da bi ismijali americku demokraciju.

Sve u svemu, Kim Jong Un je demokratski izabran voda i ima jednak legitimitet kao i Erdogan ili bilo tko drugi demokratski izabran.

 

Slijedeci put kada ides nekome govoriti da se ne blamira, provjeri podatke prije nego se ides blamirati.

Jao majko blamaze! 

Koji idiotizam...

 

Demokracija sama po sebi ne znaci puno. Kada kazemo demokracija, to nista ne govori o vrsti demokracije, o izbornom sustavu ili drustvenom stanju te demokracije, tj. slobodama u njoj.

 

Kada EU ili SAD kaze da postuju Erdogana jer je demokratski izabran voda, to ne znaci nista jer mogu ja reci i za Kim Jong Una da ga postujem jer je demokratski izabran.

Eto, nekima se treba crtati, stoga nacrtah...

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

 Ufff jesam se izblamirao...kako cu pokazat obraz opet ovdje.

Kim Jong Un je proveo demokratske izbore na kojima je bio jedini kandidat. 

Sve u svemu, Kim Jong Un je demokratski izabran voda i ima jednak legitimitet kao i Erdogan ili bilo tko drugi demokratski izabran.

 

Nemoj vise, radi sebe.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Psiho246 kaže...

 Ufff jesam se izblamirao...kako cu pokazat obraz opet ovdje.

Kim Jong Un je proveo demokratske izbore na kojima je bio jedini kandidat. 

Sve u svemu, Kim Jong Un je demokratski izabran voda i ima jednak legitimitet kao i Erdogan ili bilo tko drugi demokratski izabran.

 

Nemoj vise, radi sebe.

 Necu vise ali necu ni manje i to bas radi tebe. 

 

A ti nauci argumentirati svoje postove jer ovakvi beskorisni komentari ne rade nista u smislu nastavka bilo kakve diskusije/rasprave.

Ili imas nesto za reci ili nemas.

Slijedeci put ti ide prijava.

 

Ako mislis da si jako pametan, tu pamet pokazi slobodno ili nemoj uopce.

- Psiho246
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

Zasto vojni puc nije uspio?

 

Ja podrzavam dvije teorije.

 

 

Jedna je da je puc samo lutkarska predstava organizirana od strane Erdogana kako bi jos vise ucvrstio vlast i pocistio politicke protivnike i neistomisljenike.

 

Druga teorija je da je sam SAD zbog brige za svojeg istocnog NATO saveznika, unaprijed javio Erdoganu informacije o pucu i time ga unaprijed zastititli.

 

 

Pucisti nisu uspjeli napraviti nista relevantno. Nisu ubili/oteli niti jednog visokog drzavnika niti su zauzeli vojne tocke.

Puc je bio jako kratkog vijeka sto me navodi da mislim tako kako mislim. U puc se ne ide osim ako ne postoji dobar plan. Taj plan ili je postojao pa je sabotiran ili nije ni postojao vec je ovo Erdoganova predstava.

 

Bilo kako bilo, dobili smo diktatora jedne svjetske velesile i to fundamentalistickog, islamistickog diktatora.

Ništa nije isključeno. Ja da sam predsjednik države (ili jedan od vodećih političara u državi) sigurno bih imao informacije tko me od bitnih funkcionera podržava ili ne. Činjenica je da je Erdogan imao najveću korist od svega i sad ima odriješene ruke da radi što hoće, da puč nije imao ni glavu ni rep, da u puču prvo nije uhapšen sam Erdogan (koje je bio tko zna gdje), da ovo nije prvi put da Turska vojska radi puč i oni dobro znaju kako se to radi, da je Erdogan odmah u prvom javljanju iz Istanbula optužio klerika za organizaciju puča.

Meni se čini da je netko dobro znao tko u vojsci jedva čeka da ovo uradi pa su ih podstrekli da ovo urade, navukli na tanak led i ostavili same. Dosta vojnika koji su se predali rekli su da su mislili da je vojna vježba. Sve na stranu ali čemu poslje svega smjena sudaca? Čemu inicijativa  za uvođenje smrtne kazne? 

Da budem iskren, već mi je nešto počelo da smrdi od prije par dana kad se Erdogan izvinio Rusiji za obaranje aviona.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

 

Kim Jong Un je proveo demokratske izbore na kojima je bio jedini kandidat. Ti izbori postoje vjerojatno samo zato da bi ismijali americku demokraciju.

Sve u svemu, Kim Jong Un je demokratski izabran voda i ima jednak legitimitet kao i Erdogan ili bilo tko drugi demokratski izabran.

 Tom tvojom logikom i govno je čokolada jer su iste boje.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
..

 

A ti nauci argumentirati svoje postove jer ovakvi beskorisni komentari ne rade nista u smislu nastavka bilo kakve diskusije/rasprave.

Ili imas nesto za reci ili nemas.

Slijedeci put ti ide prijava.

 

Ako mislis da si jako pametan, tu pamet pokazi slobodno ili nemoj uopce.

- da. Tako se raspravlja, to je forum.. (neovisno slažemo li se..). To bi trebalo vrijediti za sve (teme i sudionike).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
Psiho246 kaže...

 

Kim Jong Un je proveo demokratske izbore na kojima je bio jedini kandidat. Ti izbori postoje vjerojatno samo zato da bi ismijali americku demokraciju.

Sve u svemu, Kim Jong Un je demokratski izabran voda i ima jednak legitimitet kao i Erdogan ili bilo tko drugi demokratski izabran.

 Tom tvojom logikom i govno je čokolada jer su iste boje.

 Ja pokusavam rec da je beskorisno govoriti tko ima kada legitimitet u nekom demokratskom procesu kada cinjenica da postoji demokratski proces ne znaci sama po sebi nista.

 

Mozda ti vise vrednujes americku cokoladu od sjeverno korejskog govna ili sto vec, ali i americka cokolada je pokvarena i opasna za zdravlje.

Ako zelis bas usporedivati, ne moze sjeverno korejski izbori biti govno a SAD izbori cokolada jer i jedno i drugo su izbori, tj cokolada.

Bilo bi bolje da si mozda usporedio S. K. izbore s pokvarenom cokoladom, a SAD s cokoladom kojoj je tek istekao rok trajanja.

 

Ti upravo meni ides na argument. Jesu izbori u Turskoj govno ili cokolada?

Kada SAD kaze da podrzava Erdogana jer je demokratski izabran voda, koliko to ima smisla ako su ti izbori govno?

 

Ja ne razumijem kako vi ne uspjevate razumjeti sto ja pisem?

 

SAD bira kako njima po politici pase koji ce vladari vladati gdje i na koji nacin i to je pocetak i kraj ove price.

Ako je vladar demokratski izabran a pase njima, moze on i u praksi biti diktator kao i u Turskoj ali je njima ok pa je on legitimno izabran voda.

Kada je to Sadam Husein u Iraku onda su i diktatori ok (ili Kina opcenito).

Naravno kada je on krenuo leda njihovoj politici prestalo je OK biti diktator.

 

Ako ti pravdas Erdogana time sto je izabran na nekom izboru, onda si u pogresci jer izbori ne znace puno. I Hitler je izabran.

- Psiho246
16 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Vidim da se tu stalno ponavlja laž/neznanje kako je i Hitlerizabran voljom naroda. Hitler nikada nije osvojio većinu na izborima niti je ikada imao većinu u Reichstagu. Njega je na mjesto kancelara postavio ostarjeli Hindenburg (nakon što je upravo on pobijedio Hitlera na predsjedničkim izborima 1932) s namjernom da ga se na taj način kontrolira, a vidjeli smo kako je to završilo.

http://europeanhistory.about.com/od/germanyandprussia/fl/Hitlerrsquos-Rise-to-Power-Timeline.htm

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 13:13 (Prince-Artas).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...

Vidim da se tu stalno ponavlja laž/neznanje kako je i Hitlerizabran voljom naroda. Hitler nikada nije osvojio većinu na izborima niti je ikada imao većinu u Reichstagu.

 Hitler je drža Reichstang u šaci zahvaljujući demokratskim izborima. Brkaš izbore za predsjednika i za parlament. LINK

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Američki divlji zapad u punom zamahu, policajci ginu kao mravi ali to je očekivano kaj su posijali to budu i požnjeli.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pucnjava-u-louisiani-ubijena-najmanje-trojica-policajaca-sedmero-ozlijedjenih/906928.aspx

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-je-pokemon-go-razotkrio-hrvatske-socijaliste-i-nacionalsocijaliste/906904.aspx

 

Mislim da u životu nisam pročitao gluplji članak. Članak se temelji na jednom infatilnom shvaćanju kapitalizma i socijalizma na razini petnastogodišnjaka. Slažem se s autorom u pogledu na individualne slobode, no ono što je apsolutno promašeno je način na koji se napad na njih izjednačava s socijalizmom.

 

Ali članak dobro oslikava rezoniranje određene skupine ekonomista koje se vrlo često u raznim oblicima može pročitati na facebooku. Slično kao onaj egaliteralni sindrom o kojem se raspravljalo ovdje. Obično krenu od pretpostavke kako Hrvati imaju neke specifične osobine koje se očituju u borbi protiv inovativnosti, slobodi i indivudalnom uspjehu. Onda se zaključi da je to posljedica socijalizma u glavama i komunističkoga naslijeđa. Naravno sve to od ekipe koja je manje-više svoje obrazovanje dobila na državnim fakultetima, dobar dio je čak radio određeno vrijeme na njima, a neki i još rade kao autor članka. Autor ovdje eksplicitno ne izjednačuje socijalizam i fašizam, no neki idu čak toliko daleko da to eksplicitno kažu.

 

Za početak, teza na kojoj se članak temelji je teška glupost. Tako kaže autor: To gledanje u tuđe slobodno vrijeme, to gledanje u tuđu zabavu i to gledanje u konačnici i u tuđe poslove, živote i zaradu, to je točno i izravno posljedica bivšeg sustava, dakle socijalizma. I njegove tamne inačice, nacional-socijalizma. Naime, nisu to obični komentari – to je ogorčeno, vidljivo emotivno komentiranje luzera koji nemaju svoj život, svoju zabavu, a često se još i srame svog imena i prezimena. No, žele regulirati tuđe živote – kako bi ih učinili jednakim svojim sitnim životima. Ja otkad sam na internetu pročitao sam nebrojeno mnogo takvih stavova na engleskom u kojima ljudi uzimaju sebe za mjeru i to na engleskom, bilo kroz blogove ili komentare. Siguran sam da se, uz malo truda, može pronaći neki tekst na engleskome gdje netko pametuje kako je pokemon go primjer kako je ova generacije otišla kvragu. Postoje cijele facebook stranice koje ogorčeno i zlobno omalovažaju mlađe generacije na temelju trendova koje prate. To je jednostavno nešto što ljudi rade i prisutno je u svim kulturama.

 

Tekstom se želi imputirati kako je upravo odlika socijalizma to da guši drugačije i individualnost: Zato su i svi ti real-socijalistički, samoupravni i slični režimi nakon prvog stupnja razvoja, kada su odradili elektrifikaciju i temeljnu industrijalizaciju, počeli propadati. Nisu dopuštali privatnu inicijativu poduzetnih, inovativnih i inteligentnih, štoviše bojali su se svih koji „odskaču“ razmišljanjima, znanjem i radnim navikama. Svi su takvi režimi morali biti temeljeni na diktaturi, oružju, i granicama koje čuva vojska – ne da bi netko ušao, nego da netko ne bi pobjegao.

Pa promatrajmo malo kapitalizam određenih istočnoazijskih zemalja kao što su npr. Japan, Južna Koreja i Singapur. Mislim da je svima poznata mantra prisutna u edukacijskim sustavima ovih zemalja: The nail that sticks out shall be hammered down. A i općepoznato kako se u ovim zemljama gleda individualnost i bilo čemu što se protivi grupi(posebice japan). Pogledajte razne horror priče ovdje. Ironično je da se upravo ove zemlje nerijetko uzimaju kao primjer uspjeha kapitalizma kroz zajednički trud i odricanje svih građane postigle svoje uspjehe u ekonomiji i obrazovanju. Dakle kroz kolektivizam, upravo ono što autor smatra da je ostavština socijalizma. Postoje kod nas određeni ljudi koji s jedne strane socijalizam smatraju teškom bolešću, a s druge strane dive se singapurskom uspjehu i rugaju onima koji se bune na kršenje individualnih sloboda (to su "meki" ljevičari). A tamo inače osuđuju homoseksualce, čak su zabranjene žvakaće gume i duga kosa, vojni rok od dvije godine itd. A sve to odavno kapitalističke zemlje, ali eto valjda i oni "boluju" od socijalizma i etatizma. Individualne slobode se itekako krše u kapitalizmu kad je to u interesu kapitala. Ali to onda nije model "inženjera duša" već žrtvovanje za uspjeh.

 

Uvijek naravno možete reći da je su eto neki ljudi „jadni i siromašni“, ali knjižnice su skoro besplatne, a kutija s dvadesetak društvenih igara dođe 200 kuna i traje dvije generacije. ... Shvatite današnje vrijeme kao izazov, i količinu znanja i mogućnosti koje imamo kao dar – pa evo samo na YouTube možete slušati najbolje predavače i učitelje, od kuhara do fizičara, za koje je do prije koju godinu trebalo plaćati tisuće eura samo da biste došli do dvorane za predavanja. 

No apologeti kapitalizma smatraju da je siromaštvo rezultat mentalita, prije svega fiskalne neodgovornosti i življenja iznad svojih mogućnost tj. nedovoljnog odricanja. Po njima, društvene igre i internet su luksuz, što znači da je praktički svetogrđe potrošiti 200 kn na nekakvu igru ili 100 kn mjesečno na internet, kad za hranu nemaš dovoljno do kraja mjeseca. Da netko spomene primjer roditelja koji su potrošili par stotina kuna na npr. robotičke radionice, a nemaju za jelo, to se sigurno u kapitalizmu ne bi gledao nešto pozitivno već povod za pljuvanje i uzdizanje nad njima.

 

Nećete naime nešto napraviti od života ako vam je cilj samo raditi 8 sati za drugog, slušajući naloge šefa i ponavljajući repetitivne radnje. Morate se – igrati

Mnogi bi bili sretni da rade samo osam sati za drugoga i na temelju toga živjeti, no ne mogu. Rade i po 12-16 sati za crkavicu uz koju ne mogu pomisliti na imalo pristojniji život, a ako i pomisle potrošiti na nekakve "igračke", etiketirat će ih se kao nedgovorne i one koji žive iznad svojih mogućnosti. To naravno u kontekstu kapitalizma i trošenja vlastitoga novca. Pročitao sam masu komentara na hrvatskom u kojima se činjenica da netko posjeduje mobitel(bez kojeg se i ne može igrati pokemon go) uzima kao posljedica mentaliteta koji je dovio do siromaštva te osobe.

 

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Baš te "dirnulo". Ne sjećam se da si napisao veći post ikada. Definitivno, onaj "naš" socijalizam je bio bolji nego ovo što imamo danas. Svi su imali zdravstveno osiguranje, svi su imali pristup besplatnom i vrhunskom obrazovanju, nešto malo ti odbijalo u firmi ali si dobio džabaluka stan i išao si budzašto na more, nije se mogla pojaviti budala koja bi postavila bombu u masu i gazila ljude kamionom. Doduše, kasnije su se pojavile neke druge budale ali to je već druga tema. Sada cijeli život crnčimo za garsonjeru ili kuću koju gradimo pola života, polovnog Golfa, Astru, Pežoa. Vikendice imaju doktori, direktori, lopovi i političari....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 20:03 (phoenix2003).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma Vojkovic je los autor, nekad bljesne ali rijetko, ostatak mu je ispod prosjeka. Ne kuzim ljude kojima je socijalizam za sve kriv i koji se kunu u kapitalizam jer je eto on super, problem u Hrvatskoj nema veze sa kapitalizmom i socijalizmom, problem je sto se pojefincima dozvoljava kriminal i sto u ovoj zemlji pravna drzava ne funkcionira. Da se procesuiraju svi koji krse zakon, da se zakon uredi da ne pogoduje elitama i pojedinim grupama, da se ne dozvoljava deranje gradjana porezima kako bi se namirila glasacka masinerija, sve bi bilo super.

Rvat katolik!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

U pravu si. Kod nas se pravna država svodi na sitne lopove i dilere, ponekog provalnika i kad netko nekome skine glavu radi kurve ili međe. 

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
Prince-Artas kaže...

Vidim da se tu stalno ponavlja laž/neznanje kako je i Hitlerizabran voljom naroda. Hitler nikada nije osvojio većinu na izborima niti je ikada imao većinu u Reichstagu.

 Hitler je drža Reichstang u šaci zahvaljujući demokratskim izborima. Brkaš izbore za predsjednika i za parlament. LINK

 Ti si tu pobrkao stvari. Piše ti u tom tvom linku koji si postavio. Ovi izbori su održani NAKONšto je Hitler postao njemački kancelar. A nakon što je postao kancelar zapalio je Reichstag i okrivio komuniste, tada jaku i parlamentarnu stranku. Provodio je represiju i prema ostalim neistomišljenicima pomoću svojih SS odreda i time direktno utjecao na rezultate izbora sebi u korist. Dakle stoji ono što sam već rekao - Hitler je postao kancelar ne većinskom voljom građana Njemačke već političkim dogovorima i smicalicama.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Bukva kaže...
Prince-Artas kaže...

Vidim da se tu stalno ponavlja laž/neznanje kako je i Hitlerizabran voljom naroda. Hitler nikada nije osvojio većinu na izborima niti je ikada imao većinu u Reichstagu.

 Hitler je drža Reichstang u šaci zahvaljujući demokratskim izborima. Brkaš izbore za predsjednika i za parlament. LINK

 Ti si tu pobrkao stvari. Piše ti u tom tvom linku koji si postavio. Ovi izbori su održani NAKONšto je Hitler postao njemački kancelar. A nakon što je postao kancelar zapalio je Reichstag i okrivio komuniste, tada jaku i parlamentarnu stranku. Provodio je represiju i prema ostalim neistomišljenicima pomoću svojih SS odreda i time direktno utjecao na rezultate izbora sebi u korist. Dakle stoji ono što sam već rekao - Hitler je postao kancelar ne većinskom voljom građana Njemačke već političkim dogovorima i smicalicama.

 Krive sam izbore zalijepio - imaš ispod rezultate svih izbora koji su se održali - link.

 

Kako je postao kancelar nije bitno - stvar je da je on stvarno bio izabran od strane njemačkog naroda - što ti gore si rekao da nije istina.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

Kako je postao kancelar nije bitno - stvar je da je on stvarno bio izabran od strane njemačkog naroda - što ti gore si rekao da nije istina.

 Ali na tim izborima nije izabran većinom glasova (33%) niti je oformio većinu u Parlamentu, nemaš većinu = nemaš vlast. Citati s linka koji si dao.


The results of the November 1932 election were a great disappointment for the Nazis. They saw a significant drop in votes for the Nazi Party and increases for the Communists and the national conservative DNVP. Although they emerged once more as the largest party by far, they had fewer seats than before, and failed to form a government coalition in the Reichstag parliament.

 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 7:13 (Prince-Artas).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice