Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.275.900
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma taj Sven, rese...

Pročitao sam tekst od g.Vojkovića, te mi je baš onako sjeo...

 

Tko želi imati hrpu dječurlije, neka ju ima, al' na svoj račun. Ne, na moj.

Moj interes nije da netko puno ima djece. Kada, koliko bude netko ima djece, njegovo je diskretno pravo.

 

Al, međutim naši turbokatolici ne misle tako. Oni bi htjeli svaku sferu života kontrolirati, jer eto Crkva veli da je brodo imati puno djece, jer tako Bog "želi". 

A, Bog je po kršćanstvu ima samo jednog Sina.

Ah, nije to samo jedan, izoliran slučaj da katolici rade kontra onoga kako je radio njihov Gospodin.

 

Evo kaj Svenek piše u svome odogovoru:

 

Činjenica je da je broj djece privatna odluka svake obitelji, ali zašto bi bilo zabranjeno pokušati stvoriti društvenu atmosferu u kojoj će se pozitivno gledati na one koji su se odlučili na više djece, i koje će se sukladno tome nagrađivati, jer su napravili društveno korisnu stvar?

-zato Svene kaj je onda to stavaranje teokratskog društva po uzoru na Katekizam Katoličke Crkve. 

Imat' će te katoličku Državu kada svi budu katolici....pa, Vatikan je katolička država po vašoj mjeri, al' međutim tamo nema baš puno bračnih parova, odnosno nema baš puno seksa između kontra spolova...više ima između vas muškića....al', to je već vaš interni problem...

 

Zašto se ne bi novčano nagradilo onog koji je izdvojio svoje vrijeme, trud i novac na rađanje i brigu oko djece, umjesto da je to vrijeme, trud i novac potrošio na svoju zabavu, građenje karijere i zarađivanje još više novca. Onog koji se zbog djece dobrim dijelom odrekao putovanja, socijalnog života, partijanja, alkohola i usputnog seksa?

-pa, zato Svene, jer ja i drugi ljudi želi živjeti većinom onako kako oni žele, a ne kako želi vaša crkva, te vaši dileri zagrobnog života.

Koji je moj interes da je svojim doprinosom kroz moje prihode plaćam tvoju nej*bicu, čekanje plodnih dana tvoje dragane, tvoje asocijalno ponašanje, to kaj tvoja draga je često doma, jer često rađa.....pa, ne želim podržavati tvoj način života. On mi je bezveze...

To kaj vas ima hrpa, meni ne igra nikakvu ulogu....

Daj više shvatite, ne možete drugima određivati kako će živjeti....mislim, trudite se vi i vaši katolici, al' nekako vam baš i ne ide...

 

Zakaj se katolik poziva na kapitalizam?

On je nastao u krilu protestantizma, onih koje vi volite prozivati za krivovjerje....

Za Crkvu ne valja, komunizam, ni kapitalizam, nego se ona najbolje snalazila u monarhijama, odnosno u fašizmima....

To je vaš ideal društvenog uređenja, mjesto gdje će te moći imat puno djece, puno djece, puno djece....

 

Eh, samo da vas ta fra.revolucija nije malo zeznula, sve bi bilo drugačije....

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 20:14 (PzKpfw).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/odgovor-vojkovicu-ljevicarima-fali-zdravog-razuma-djeca-su-najveci-nacionalni-interes/926420.aspx

Želimo kapitalizam, zašto ga onda ne primijenimo i u toj sferi života? Djeca su bogatstvo, djeca su budućnost, ali djeca također zahtijevaju i strašno puno odricanja.

Smiješno mi je kako bi ovaj lik dijelo nekakve lekcije ljevičarima (što god on smatrao pod tim), a ne zna značenje pojmova koje koristi, čije poznavanje inače spada u elementarnu pismenost, barem za onoga tko želi uređivati društvo. No s obzirom na razinu razmišljanja pokazanu u ostatku teksta bilo bi zaista nerealno očekivati da zna definiciju pojma kao što je kapitalizam.

 

 

 

 

Ma taj tekst je totalno smeće, mislim da nije pročitao Vojkija dalje od naslova kad je pisao ovo, a k tome ga i svrstao u "ljevičare" - lol. 

 

Problem je za mene, a možda ne bih trebao ovo pisati o drugim novinama, što Index ima tu neku politiku da prenosi tekstove s blogova i Facebooka ako su besplatni, neovisno o (ne)kvaliteti. Ne znam radi li se o besparici pa zato tako pune sadržaj, ali posljedica je masa tih komentatorsko-kolumnističkih tekstova od posve anonimnih tipova bez ikakve kvalifikacije da pišu o temi koju su odabrali. 

 

Vidim da je tekst povukao ponešto komentara gdje čitatelji debatiraju s autorom, ali pravo pitanje je za Index - "dafuq?". 

 

 

This space for rent!
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Ma taj tekst je totalno smeće, 

 

 

I tu treba stati i još tri puta podvući. Uopće mi nije jasno čemu služe ovakvi javno objavljeni tekstovi.

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Eh, samo da vas ta fra.revolucija nije malo zeznula, sve bi bilo drugačije....

 

 

Kralj je mrtav. Živio kralj.  

 

S obzirom na stanje u Francuskoj, tamo predstoji islamska revolucija. 

16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Vrijeme je za ukidanje medijskih sloboda i trpanje u zatvor novinara, koliko moras biti psihicki poremecen da se ovak nesto objavi: 

 

http://www.vecernji.hr/svijet/otkriven-detalj-iz-obiteljske-proslosti-melanije-trump-koji-bi-mogao-nastetiti-donaldovoj-kampanji-1122805

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Vrijeme je za ukidanje medijskih sloboda i trpanje u zatvor novinara, koliko moras biti psihicki poremecen da se ovak nesto objavi: 

 

http://www.vecernji.hr/svijet/otkriven-detalj-iz-obiteljske-proslosti-melanije-trump-koji-bi-mogao-nastetiti-donaldovoj-kampanji-1122805

 Proporcionalno koliko moraš biti da bi i pomislio na ukidanje medijskih sloboda i zatvaranje novinara!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

  medijskih sloboda 

 Kako naivno

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kakve budalaštine na kvadrat, pa kaj je ovaj iz nekog straha platil 0 kuna, ili kaj je zapravo platil neki iznos ili možda čistu nulu.

 

http://www.24sata.hr/news/gospodine-izvolite-nam-platiti-svih-nula-kuna-duga-za-struju-495982

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Predator003 kaže...
phoenix2003 kaže...

  medijskih sloboda 

 Kako naivno

A zašto? Ja znam što ne trebam čitati i da trebam npr. ignorirati novinare tipa Bujica, Freundlich i slični, ali mislim da ih nipošto ne treba zabraniti zato što će to netko jedva dočekati kako bi zabranio Dežulovića i druge elitne novinare (najviše sam zabrinut za Dragu Galića). U ostalom tko treba odlučiti koga treba zabraniti. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Predator003 kaže...
phoenix2003 kaže...

  medijskih sloboda 

 Kako naivno

A zašto? Ja znam što ne trebam čitati i da trebam npr. ignorirati novinare tipa Bujica, Freundlich i slični, ali mislim da ih nipošto ne treba zabraniti zato što će to netko jedva dočekati kako bi zabranio Dežulovića i druge elitne novinare (najviše sam zabrinut za Dragu Galića). U ostalom tko treba odlučiti koga treba zabraniti. 

 žalim sve one koji citaju politicka smeca. I lijeva i desna. Ali svaka budala ima svoje veselje...

Dok god postoje podjele na lijeve i desne, nema napretka. 

Potpis!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Evo vidite o čemu govorim. Ezio kako bi ti politički uredio jednu državu? Jednopartijski?!

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 18:21 (phoenix2003).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

Dok god postoje podjele na lijeve i desne, nema napretka. 

 Apsolutno se slažem, trebamo svi postati ljevičari.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
Ezio kaže...

Dok god postoje podjele na lijeve i desne, nema napretka. 

 Apsolutno se slažem, trebamo svi postati ljevičari.

 

hehe, stara komunjara. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Evo vidite o čemu govorim. Ezio kako bi ti politički uredio jednu državu? Jednopartijski?!

 sigurno ne ideološki

Potpis!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Hehe, eno u srbiji pripremaju zakon po onoj ideji oduzimanja vozila za teze prekrsaje

susjedi opet napredniji od nas...
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...
phoenix2003 kaže...

Evo vidite o čemu govorim. Ezio kako bi ti politički uredio jednu državu? Jednopartijski?!

 sigurno ne ideološki

Na (zdravoj) ideologiji su nastale najveće svjetske nacije. Znači, opet si u krivu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

 Apsolutno se slažem, trebamo svi postati ljevičari.

Iskreno da ti kazem - ja sam poceo "desnicariti", zbog Trump vs. Hillary situacije.

 

S te dvije karikature u izborima, ova situacija u Americi je gotovo karikatura ljevice protiv desnice sama po sebi, i upravo poput karikature izvlaci ono najnize iz obje strane, tako da sam imao lijepu priliku sagledati obje slike kompletno.

Sad, kad napokon stvari nisu bijele na jednoj strani a crne na drugoj, i sad kad oba tabora imaju podjednaku kolicinu bijelog i crnog - ljevica mi se gadi puno, puno vise od desnice.

 

Ljevicarske hipije, s kojima se slazem u mnogocemu po pitanju svijeta - pozelim umlatiti dok ne ostanu mrlja na podu. S desnicom - onom rasistickom, neukom, homofobicnom, religioznom, s kojom se svadjam gotovo svaki put kad udjemo u diskusiju o zivotnim temama - sam poceo suosjecati i postivati.

You need another death just to have a life to save - you need a master just so you can beg - you need a light just because you're so afraid - now bow, and learn to be a good slave...
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Ezio kaže...
phoenix2003 kaže...

Evo vidite o čemu govorim. Ezio kako bi ti politički uredio jednu državu? Jednopartijski?!

 sigurno ne ideološki

Na (zdravoj) ideologiji su nastale najveće svjetske nacije. Znači, opet si u krivu.

Mislio sam na stranačke ideologije koje se uvijek nameću kao jedine ispravne, a one "neprijateljske" se kroz sve moguće manipulacije prikazuju kao loše. To nas naravno unazađuje jer će se i najbolje ideje neprijateljske stranke prikazati kao loše.

A i te najveće svjetske nacije su zbog svojih ideologija ratovale i pokoravale druge. Kakva god ideologija bila, netko će uvijek nastradati jer iz nekog razloga razmišlja drukčije.

Potpis!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 Apsolutno se slažem, trebamo svi postati ljevičari.

Iskreno da ti kazem - ja sam poceo "desnicariti", zbog Trump vs. Hillary situacije.

 

 

Ne razumijem - tko je u "Trump vs. Hillary situaciji" desničar, a tko ljevičar?

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 Apsolutno se slažem, trebamo svi postati ljevičari.

Iskreno da ti kazem - ja sam poceo "desnicariti", zbog Trump vs. Hillary situacije.

 

S te dvije karikature u izborima, ova situacija u Americi je gotovo karikatura ljevice protiv desnice sama po sebi, i upravo poput karikature izvlaci ono najnize iz obje strane, tako da sam imao lijepu priliku sagledati obje slike kompletno.

Sad, kad napokon stvari nisu bijele na jednoj strani a crne na drugoj, i sad kad oba tabora imaju podjednaku kolicinu bijelog i crnog - ljevica mi se gadi puno, puno vise od desnice.

 

Ljevicarske hipije, s kojima se slazem u mnogocemu po pitanju svijeta - pozelim umlatiti dok ne ostanu mrlja na podu. S desnicom - onom rasistickom, neukom, homofobicnom, religioznom, s kojom se svadjam gotovo svaki put kad udjemo u diskusiju o zivotnim temama - sam poceo suosjecati i postivati.

 Ti promatras poltiku kroz americku sferu.

Ljevica i desnica imaju drugacije znacenje tamo.

Problem SJW/PC-a koje drma SAD kulturom ne postoji ovdje kod nas.

Taj podivljali feminizam i ekstremni liberalizam jel...

 

Vidim gdje se mozes suosjecati s njihovim desnicarima, ali tu kod nas se nemam/s s cim suosjecati jer su nasi problemi ipak malo drugaciji.

- Psiho246
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
Deus ex machina kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 Apsolutno se slažem, trebamo svi postati ljevičari.

Iskreno da ti kazem - ja sam poceo "desnicariti", zbog Trump vs. Hillary situacije.

 

 

Ne razumijem - tko je u "Trump vs. Hillary situaciji" desničar, a tko ljevičar?

 

 

 Trump je desničar a Hilary to može i lijevom i desnom.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.klix.ba/clanak/161023070

 

Da je Gavrilo znao ovo, ubio bi sebe a ne Franca!

Čovječe koji jad! Kako se ljudsko biće može ovako nisko spustiti? Za litar ulja i kilo brašna! 

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@phoenix2003

 

Hm pa zakaj?

Ljudi su pragmatični. Ak' ti paše Trump glasaš za njega, ak' ti paše Hillary daš glas njoj.

Ak' ti se grebe za sve to, kao i za domaće političare, jednostavno ne zajdeš na izbore.

 

Gavrilo je gledao na Austro-Ugarsko kao na velesilu koja priječi jedinstvo i slobodu naroda sa ovih prostora.

Kako je sam rekao bio je jugoslavenski nacionalist, te je težio za ujedinjem svih jugoslavenskih naroda.

Bio je kontra međunacionalnih podjela, te nije dao netko izvana, kao i danas dolazi ovdje i svađa narode na ovim prostorima.

Bilo da se radi o nekadašnjoj sili Austro-Ugarskoj, III Reichu, bilo neka današnja velesila.

Može se reći da je bio preteča, avangarda partizanske borbe.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

http://www.klix.ba/clanak/161023070

 

Da je Gavrilo znao ovo, ubio bi sebe a ne Franca!

Čovječe koji jad! Kako se ljudsko biće može ovako nisko spustiti? Za litar ulja i kilo brašna! 

 ponizavamo se i prodajemo , nema smisla govoriti ponizavaju nas i prodaju jer smo ih izabrali ,jer ih trpimo ... 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-bih-niknuo-prvi-arapski-grad--ulaz-bosancima-zabranjen/927216.aspx

waaagh
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Deus ex machina  Ne stignem sada odgovoriti, pa ću sutra. Treba mi malo vremena da shvatim tvoj stav i artikuliram neki smislen odgovor. Pretpostavljam da bi ovi tekstovi (1 i 2) koje si podijelio prije par dana mogli biti polazište za njegovo razmijevanje?

 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/direktor-torcide-1950-pogodio-policajca-bocom-u-glavu-radit-ce-za-opce-dobro-/927475.aspx

Dakle imamo tipa koji je kao vođa navijačke skupine tijekom tuče s dva metra pogodio staklenom bocom policajca u glavu. I dobio je, pazite sad, rad za opće dobro. Gađanje nekoga staklenom bocom u glavu je praktički pokušaj ubojstva, posebice s udaljenosti od dva metra. I uzmimo u obzir da su tu radi o policajcu i da je napadač vođa navijačke skupine koja je u tom trenutku sudjelovala u tuči.

 

Piše u presudi : Izricanjem ovakve vrste sankcije ostvarit će se svrha generalne i specijalne prevencije. Ja, ni uz najbolju volju, ne vidim kako bi itko iz ovakve sankcije mogao izvući neku korisnu pouku. Puno mi se logičnije čini da će ona djelovati kao poticaj na buduća nasilna djela jer ako zse a ovakav napad na policajca kao vođa organizirane tuče dobije ovakva kazna, kakve bi tek onda kazne bile za malo "sitnije" napade na obične civile. Gađanje ljudi kamenjima s 20-30 metara, premlaćivanje, cipelarenje, uništavanje imovine su tek lakša djela od ovoga. To se posebice odnosi na pripadnike skupine čiji je napadač bio vođa. Ako im je šef tako prošao, onda bi oni lako iz toga mogli zaključiti da sljedeći put mogli slobodno istući nekoga tko ih krivo pogleda i dobiti samo rad za opće dobro kao sankciju.

 

Inače, likova koji bi malo nalemali one s kojima su u sukobu ima na bacanje. Usudio bih se reći da su upravi takvi bili koncetrirani u navijačkim skupinama koje su sudjelovali u tučnjavi. Kakvu oni poruku dobivaju s ovim?

 

S druge strane, na istom sudu imamo ovakvu presudu:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/odvalio-pljusku-baldasarovoj-procelnici-mora-trideset-dana-u-zatvor/927052.aspx

Za nešto što je neusporedivo manje djelo (no opet djelo koje treba biti sankcionirano!) čovjeku je dosuđena maksimalna kazna od 30 dana zatvora. Dalo bi se tu špekulirati imali tu nekakvih pozadinskih veza i korupcije, no zasad ne bih u to zalazio.

 

No ovo jednostavno pokazuje kako je naše pravosuđe bolno nepravedno. To jedan gadan problem koji s pravom ljudima ruši povjerenje u zakon.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@phoenix2003

 

Hm pa zakaj?

Ljudi su pragmatični. Ak' ti paše Trump glasaš za njega, ak' ti paše Hillary daš glas njoj.

Ak' ti se grebe za sve to, kao i za domaće političare, jednostavno ne zajdeš na izbore.

To bi sve bilo OK, kad bi ovi što su se okupili znali uopće što se događa. Penzioneri u BiH jedva jednom mjesečno imaju meso u obroku, muče se da plate komunalije i lijekove a pored toga sigurno razmišljaju tko će biti novi Predsjednik SAD. Da razmišljaju o tome, broj okupljenih bi bio veći. U ostalom bilo bi im korisnije da izađu na ulice i traže svoja prava od domaćih političara. Ovo je patetično!

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@phoenix2003

 

Aha, na to misliš...

 

Ah, čuj, nemrem se sjetiti koji je to ruski mislilac rekao, al' znam, sjećam se da je rekao za Slavene da se jako brzo oduševljavaju(zanose..) velikim idejama, dok je stvarnost oko njih vrlo ozbiljna pod njih same, al' vole na svoje način voditi "svjetske brige", tako i ovi penzići, izgleda...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 0:55 (PzKpfw).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/direktor-torcide-1950-pogodio-policajca-bocom-u-glavu-radit-ce-za-opce-dobro-/927475.aspx

Dakle imamo tipa koji je kao vođa navijačke skupine tijekom tuče s dva metra pogodio staklenom bocom policajca u glavu. I dobio je, pazite sad, rad za opće dobro. Gađanje nekoga staklenom bocom u glavu je praktički pokušaj ubojstva, posebice s udaljenosti od dva metra. I uzmimo u obzir da su tu radi o policajcu i da je napadač vođa navijačke skupine koja je u tom trenutku sudjelovala u tuči.

  Nauči čitati s razumjevanjem, nije to nikakav vođa Torcide, već običan huligan koji je osnovao firmu i nazvao je Torcida 1950 d.o.o. (društvo s ograničenom odgovornošću). Navedeni lik nema nikakve funkcije ni u KN Torcida, ni u Hajduku š.d.o.o., ni u udruzi Naš Hajduk.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/direktor-torcide-1950-pogodio-policajca-bocom-u-glavu-radit-ce-za-opce-dobro-/927475.aspx

Dakle imamo tipa koji je kao vođa navijačke skupine tijekom tuče s dva metra pogodio staklenom bocom policajca u glavu. I dobio je, pazite sad, rad za opće dobro. Gađanje nekoga staklenom bocom u glavu je praktički pokušaj ubojstva, posebice s udaljenosti od dva metra. I uzmimo u obzir da su tu radi o policajcu i da je napadač vođa navijačke skupine koja je u tom trenutku sudjelovala u tuči.

  Nauči čitati s razumjevanjem, nije to nikakav vođa Torcide, već običan huligan koji je osnovao firmu i nazvao je Torcida 1950 d.o.o. (društvo s ograničenom odgovornošću). Navedeni lik nema nikakve funkcije ni u KN Torcida, ni u Hajduku š.d.o.o., ni u udruzi Naš Hajduk.

 Mislio sam da je u tom trenutku bio vođa konkrentne skupine koja je sudjelovala u tučnjavi.

8 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

jbte nisam znao da su bosanci i hercegovci  vazni za izbore u USA ,   RS za Trumpa ,  Federacija za Hillary , i tu se ogledaju razlike , sto je rekao jedan moj inace dobar prijatelj nakon zadnjih izbora za populaciju moje jedine  domovine BiH ;white trash country !

 

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/u-sarajevu-odrzan-skup-podrske-hillary-clinton

waaagh
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice