Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

poruka: 42
|
čitano: 41.610
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Trebam veterinara - mačići stari 10d sad bez majke

Pozdrav,

 

Ako ima ovdje kakav veterinar, trebao bih nekih savjeta, što i kako činiti.

Naime, 20.06. omacila mi se mačka. 3 zdrava mačeta. I dobro ih je njegovala/hranila.

No od jučer ujutro (subota 29.06.) mačke nema (bojim se da je nastradala).

Čekali smo ju jučer da se vrati, no morali smo danas nešto poduzeti kako bismo mačiće održali na životu.

Kao privremeno rješenje koristimo bočicu od kapi Benil i kravlje mlijeko, pa ih time pokušavamo nahraniti.

No to je vrlo mukotrpno, a i kravlje mlijeko nažalost nije dobra opcija.

Zanimalo bi me koje bi bilo najpovoljnije i najjednostavnije rješenje za odhranjivanje tih mačića?

 

Nekakvo mlijeko, nekakve dudice da sisaju? Možda mlijeko u prahu (npr za kavu, puno je jeftinije od mačjeg) i još nešta?

Kako održavati te mačiće da ne uginu već da prihvatljivo narastu? Mislim na hranjenje (kako, čime) i čišćenje (umivanje).

 

Nismo u mogućnosti kupovati im najskuplje mačje mlijeko, skupe hranilice, grijalicu i slično - a mačka nam je bila vrlo draga i voljeli bismo da njena dječica prežive.

Srećom pa nisu hladnoće, još bi gore bilo da se smrzavaju.

 

Susjedov mačak, koji je vjerojatno čaća, uvijek je blizu tih mačića i često ih pogleda te tuguje za mačkom (tako djeluje), no on na žalost nije u mogućnosti ništa više činiti doli tjerati druge mačore iz dvorišta.

 

Dakle što, kako, čime? Svaki savjet je dobrodošao (osim onoga da ih se pobije, baci, zavrne vratom - ljudi smo, nismo zvjeri).

Hvala.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Re: Trebam veterinara - mačići stari 10d sad bez m
191x7 kaže...

Pozdrav,

 

Ako ima ovdje kakav veterinar, trebao bih nekih savjeta, što i kako činiti.

Naime, 20.06. omacila mi se mačka. 3 zdrava mačeta. I dobro ih je njegovala/hranila.

No od jučer ujutro (subota 29.06.) mačke nema (bojim se da je nastradala).

Čekali smo ju jučer da se vrati, no morali smo danas nešto poduzeti kako bismo mačiće održali na životu.

Kao privremeno rješenje koristimo bočicu od kapi Benil i kravlje mlijeko, pa ih time pokušavamo nahraniti.

No to je vrlo mukotrpno, a i kravlje mlijeko nažalost nije dobra opcija.

Zanimalo bi me koje bi bilo najpovoljnije i najjednostavnije rješenje za odhranjivanje tih mačića?

 

Nekakvo mlijeko, nekakve dudice da sisaju? Možda mlijeko u prahu (npr za kavu, puno je jeftinije od mačjeg) i još nešta?

Kako održavati te mačiće da ne uginu već da prihvatljivo narastu? Mislim na hranjenje (kako, čime) i čišćenje (umivanje).

 

Nismo u mogućnosti kupovati im najskuplje mačje mlijeko, skupe hranilice, grijalicu i slično - a mačka nam je bila vrlo draga i voljeli bismo da njena dječica prežive.

Srećom pa nisu hladnoće, još bi gore bilo da se smrzavaju.

 

Susjedov mačak, koji je vjerojatno čaća, uvijek je blizu tih mačića i često ih pogleda te tuguje za mačkom (tako djeluje), no on na žalost nije u mogućnosti ništa više činiti doli tjerati druge mačore iz dvorišta.

 

Dakle što, kako, čime? Svaki savjet je dobrodošao (osim onoga da ih se pobije, baci, zavrne vratom - ljudi smo, nismo zvjeri).

Hvala.

Mi smo imali slican problem, ali smo imali 2 skotne macke, tako da smo samo macice dali drugoj mami da sisaju, probaj tako ako imas neku, a ako nemas onda slobodno samo joj daj obicno mlijeko, nece im nista bit ;)

Autoclimb kills more people than AIDS
11 godina
protjeran
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Bez panike..Bitno je da su mačići u kući ili stanu,da im je toplo i suho..Hraniti ih isključivo mlijekom,onim malo više masnijim,a ima kupiti one dude što se nabiju na bočicu i oponašaju mačju bradavicu,pa se tako mačići hrane..Ja sam u stisci ih hranio najmanjom žlicom,sa toplim mlijekom..Svi preživjeli{#}.Ništa posebno ne treba,a kad porastu,odnosno kad im oči promjene boju iz mliječno plavih,onda im polako davati meku hranu,kuhanupiletinu,junetinu..Pošto su malecki,ne jedu puno pa niti trošak nije velik..kasnije uzeti malo bolju meku hranu u vrećicama ili mekoim konzervama,izgnječiti malo vilicom i polako im davati..Malo se izdangubi,ali što se može..Rezultat opravdava trud..{#}..Ma bude sve oke{#}

14 godina
moderator
offline
Re: Trebam veterinara - mačići stari 10d sad bez m

Nisam stručnjak, ali mislim da je mlijeko u prahu bolje za njih nego svježe kravlje mlijeko...

Znam da mi je jednom netko nešto govorio o tome...

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Ma gdje god da čitam svugdje piše da mačići ne toleriraju laktozu iz kravljeg mlijeka te da im je kravlje mlijeo slabo.

Da na tome mogu preživjeti dan-dva-tri kao na privremenoj zamjeni, a da treba neko bolje mlijeko što prije.

 

Drugu mačku nažalost nemamo, pogotovo ne friško omacenu, a koliko znam nema ni nitko od susjeda.

Twitter: @191x7
11 godina
protjeran
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Dobra ideja je mlijeko u prahu,pa ga napraviti malo jačim,ne vodenastim,malo isprobavaj,pa budeš vidio..neće uginuti,mačke su prilično žilave,a ja otkad znam za sebe,imam mačke..

Probaj i to mlijeko bez laktoze,kako rekoh,ne sisaju dugo,a njima je litra kao tebi 1 kubik{#}

11 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Odi u pet - shop i tamo imaš bočicu s gumenom dudom za nekih 15-20 kn i imaš bočice mačjeg mlijeka od pola litre pa kupi nekoliko tih dok ne porastu do 3 tjedna . Onda mogu poćet jest normalno mlijeko . Tako sam ja sa svojim mačkom koji je nađen isto tako oko 10 dana star . 

11 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
redneck kaže...

Bez panike..Bitno je da su mačići u kući ili stanu,da im je toplo i suho..Hraniti ih isključivo mlijekom,onim malo više masnijim,a ima kupiti one dude što se nabiju na bočicu i oponašaju mačju bradavicu,pa se tako mačići hrane..Ja sam u stisci ih hranio najmanjom žlicom,sa toplim mlijekom..Svi preživjeli{#}.Ništa posebno ne treba,a kad porastu,odnosno kad im oči promjene boju iz mliječno plavih,onda im polako davati meku hranu,kuhanupiletinu,junetinu..Pošto su malecki,ne jedu puno pa niti trošak nije velik..kasnije uzeti malo bolju meku hranu u vrećicama ili mekoim konzervama,izgnječiti malo vilicom i polako im davati..Malo se izdangubi,ali što se može..Rezultat opravdava trud..{#}..Ma bude sve oke{#}

Potpisujem sve ovdje receno, a uz to bih jos rekao da za hranjenje mozes koristiti spricu koju mozes kupit u ljekarni jeftino ili imas doma negdje. Bitno je znati da macici ne znaju sami obavljati nuzdu nego im moras pomoci tako da namocis vatu toplom vodom i prelazis po guzi te tako oponasas majcino lizanje. Obicno mlijeko se ne preporucuje jer nema taurina koji macicima pomaze da razviju vid, al mi smo svoju othranili obicnim mlijekom i sve je super ispalo. Sretno

11 godina
protjeran
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Ma bude sve ok..{#}

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

zoe.hr, mislim da rade od 9 ujutro (ako si u/u blizini Zagreba). Predzadnji put kad sam bio prije nekoliko dana baš su bili neki ljudi sa sličnom situacijom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2013 0:21 (DigiMagic).
16 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
DigiMagic kaže...

zoe.hr, mislim da rade od 9 ujutro (ako si u/u blizini Zagreba). Predzadnji put kad sam bio prije nekoliko dana baš su bili neki ljudi sa sličnom situacijom.

 

Žalim, od Zagreba sam samo 160-170 Km.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Hehe mali dlakavci. {#}

 

Znam da su mali, ali probaj, moji su jeli. Whiskas ili neka mekana hrana izdrobi ju zlicom u kašu a ako je pregusta dodaj malo vode.

Vidjet ces kako jedu.

 

Imas mlijeko u prahu za dohranjivanje, ja sam to koristio za svoje pse.

Samo im daj i vode i mlijeka i hrane da im je non stop dostupno, malo im na nosic stavi hranu, kad ju osjete snaci ce se kako da ju jedu {#}

Što hladnije to bolje...
16 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
Praedator kaže...

Hehe mali dlakavci. {#}

 

Znam da su mali, ali probaj, moji su jeli. Whiskas ili neka mekana hrana izdrobi ju zlicom u kašu a ako je pregusta dodaj malo vode.

Vidjet ces kako jedu.

 

Imas mlijeko u prahu za dohranjivanje, ja sam to koristio za svoje pse.

Samo im daj i vode i mlijeka i hrane da im je non stop dostupno, malo im na nosic stavi hranu, kad ju osjete snaci ce se kako da ju jedu {#}

Mislim da su ipak premali za to, treba pričekati dok im zubi krenu barem. Još par tjedana.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m

Imao sam početkom godine 3 mala mačića koje je majka prestala hranit nakon nekoliko dana. Kupio im bočicu s dudom , mlijeko u prahu i to je to za početak.

Obavezno mora biti topla voda ( nikako vruća ) to staviš mlijeko u prahu i hraniš ih na dudu, odpočetka malo teže to prihvaćaju ali kad se naviknu kao termiti su. Sad kad još tako mali, će samo jest i spavat. I neka im bude toplo to je jako bitno. I par puta na dan ih treba hranit isto tako tokom noći.{#}

 

Edit: Nikakvo kravlje mlijeko se ne daje u toj dobi, pogotovo ne kupovno.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2013 8:48 (kostolomac).
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Nabavio bočicu s dudicom i mlijeko u prahu za mačiće, nahranio ih i pobrinuo se da obave nuždu (vlažnom krpicom trljanje urogenitalnih dijelova i analnog otvora nakon čega mačići piše i obave kakicu). Za svaki slučaj razgovarao sam i s veterinarom. Sada imam skoro sve potrebne informacije. Hvala.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Evo moj savjeti ti je , nisam veterinar ali student medicine i imao sam istu situaciju. Od tri macica samo su 2 preživjela. Hranio sam ih mlijekom punomasnim ali sam kupio i ono u pet shopu za mačke. Bitno je da dobiju na težni , ita stvar ti je kao i kod dojenčeta mora dobit na težini ako pocne gubit na tezini gotov je. Drži ih u toplom , suhom i čim malo narastu trba im dat metronidazol zbog parazita. Jedina razlika između kravljeg mlijeka i onog od mačke je u količini kalicija i u antitjelima.

12 godina
odjavljen
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Mačićima se nikada ne smije davati čisto kravlje mlijeko-mora biti razrijeđeno s vodom inače dobiju proljev i uginu.

 

Mlijeko u prahu je najbolja opcija.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
Pranja kaže...

Mačićima se nikada ne smije davati čisto kravlje mlijeko-mora biti razrijeđeno s vodom inače dobiju proljev i uginu.

 

Mlijeko u prahu je najbolja opcija.

Kaj im se nebi smjelo davat, to mozda cistokrvnima, ali domacim mozes sve davat.

Autoclimb kills more people than AIDS
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
Svrzic kaže...

Kaj im se nebi smjelo davat, to mozda cistokrvnima, ali domacim mozes sve davat.

 Jesi ti ikada imao mačiće?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
11 godina
neaktivan
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Ocito da nije.

Mlijeko u prahu za macice radi sticanja imuniteta. {#}

Što hladnije to bolje...
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Hranimo ih prema uputama s mlijeka no dobili su žuti proljev, što nam je činiti?

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
191x7 kaže...

Hranimo ih prema uputama s mlijeka no dobili su žuti proljev, što nam je činiti?

Kakvo je mlijeko? za macice ili nesto drugo?

 

Inace pri promjeni ishrane macici dobiju proljev dok im se zeludac nenavikne na novu hranu.

 

Ali trebao bi prestati u roku jednog dana jer sada cesto jedu, i po 12 puta u 24 sata pa ih prati dali se smiruje.

Ako ne, onda moras promjeniti mlijeko jer ocito im neodgovara.

 

Dugorocni proljev dovodi do dehidracije i kod malih macica brzo uzrokuje smrt.

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 15:42 (Praedator).
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Mlijeko u prahu za mačiće i slične životinje (štence, zečiće). Kupio u pet-shopu jednom, veterinar potvrdio da ih se time hrani.

Omjer prah:voda 1:3, 2-5ml po maćiću po obroku.

Twitter: @191x7
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
191x7 kaže...

Hranimo ih prema uputama s mlijeka no dobili su žuti proljev, što nam je činiti?

 Malo im povećaj količinu tekućine u mlijeku. Dodaš malo vode.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
11 godina
neaktivan
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Slazem se sa Pranjom, prejako im je mozda, dodaj malo vise vode. {#}

Što hladnije to bolje...
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Budem probao onda blaže im praviti hranu.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
191x7 kaže...

Budem probao onda blaže im praviti hranu.

Neznam koliko ti se da ali, za proljev pomaze sluz od dugo kuhane rize i riza zdrobljena u kašu.

 

Dakle uz to mlijeko u prahu kada napravis dodas sluz i zdrobljenu rizu da im malo smiri zeludac.

Sve zajedno pomjesano naravno. 

Što hladnije to bolje...
14 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
Pranja kaže...
Svrzic kaže...

Kaj im se nebi smjelo davat, to mozda cistokrvnima, ali domacim mozes sve davat.

 Jesi ti ikada imao mačiće?

Imao sam ih i previse tako da znam kako je to, trenutno imam 2, a najvise sta smo imali su 12 komada i nista im nekupujemo od tih stvari, mozda konzerve i one hrskave, ali obicno mlijeko najnormalnije piju i jedu sta nam ostane od rucka, tako da neznam kakve vi macke imate.

Autoclimb kills more people than AIDS
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Jednog mačića više nema. Previše je oslabio, ni jesti više nije mogao, muhe su ga počele izjedati i oporavka mu više nije bilo.
Sad se tako grozno osjećam. Bar se više ne mući. R.I.P.

Twitter: @191x7
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
191x7 kaže...

Jednog mačića više nema. Previše je oslabio, ni jesti više nije mogao, muhe su ga počele izjedati i oporavka mu više nije bilo.
Sad se tako grozno osjećam. Bar se više ne mući. R.I.P.

 Uf, žao mi je.

 

Kontaktiraj veterinara da ti kaže što možeš učiniti da se to ne desi drugima.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice