Voda na Marsu

poruka: 70
|
čitano: 9.500
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Ima li vode na Marsu ?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
15 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

LoL. Prema nekim istraživanjima,pronašli su vodu,ali je vjerojatno ispod površine...  http://nosf.net/2007/voda-na-marsu-u-spremnicima/  Belji se

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
16 godina
neaktivan
offline
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
LOL nisam se odavno bolje nasmijao! haha :)
Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
 lol,rofl,ova je dobra!!SmijehCool
NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
15 godina
offline
RE: Voda na Marsu
 
Haha LOL! Suze su mi potekle od smijeha!
We need a patch for human stupidity.
16 godina
moderator
offline
Voda na Marsu

A ja mislio da ce biti ozbiljna tema.

Resistance is futile (if < 1 ohm)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu

Kratko i jasno - ima.

 

Budući da je dana (odlična) slika sa APOD-a, evo malo ozbiljnijih:

 

2005 July 20 - Water Ice in a Martian Crater - Mars Express

2006 December 12 - Light Deposits Indicate Water Flowing on Mars - Mars Global Surveyor

2008 November 12 - Phoenix and the Holy Cow - Phoenix Mars Lander

2008 November 24 - Radar Indicates Buried Glaciers on Mars - Mars Reconnaissance Orbiter

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 11:25 (hrx).
15 godina
offline
RE: Voda na Marsu
DmL kaže...

Ima li vode na Marsu ?

 Vec se odavno vodi rasprava da li ima zivih bica na marsu a ti pitas za vodu. Dobro da nisi pitao jel ima kakvih slika sa marsa. Namigiva

15 godina
protjeran
offline
RE: Voda na Marsu
 Nisu našli vodu na marsu nego ispod površine znaši mars treba biti na vodi.Osmijeh
http://www.youtube.com/user/UKURR
16 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Lako za vodu, ali pitanje je i atmosfere. Treba naći način za teraformiranje.

15 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Vode? Pa, koji te 'java' silio na Mars? Cool

 

Edit:

Ima je ali je u obliku leda ...

Odi na jedan od polova pa javi Smijeh

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 12:39 (stalker).
15 godina
offline
RE: Voda na Marsu
naxeem kaže...

Lako za vodu, ali pitanje je i atmosfere. Treba naći način za teraformiranje.

 A bilo bi stvarno nesto da pocnu sa teraformiranjem s onim nuklearnim eksplozijama sto su pricali... i da ona pocnu izlaziti iz pecina neka tamosnja bica. Kao "cekajte, cekajte.." HAHA
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
naxeem kaže...

Lako za vodu, ali pitanje je i atmosfere. Treba naći način za teraformiranje.

 Pa to je barem lako:

Razvijes Tvornica "nanita" (Level 1)
Tehnologija za energiju (Level 12)

Istina treba puta kristala, metala i deuteria...
15 godina
offline
RE: Voda na Marsu

planiraju oni teraformiranje al neće ić onak brzo kao u Spore-u heheh

mars ima atmosferu, da ne nema ne bi bilo vode (tj. leda) i pješčanih oluja.

 

samo ju treba podebljat i potrpat bilje, salatu, rotkvice, koju krušku i deri ;)

Boli te ona stvar koji komp imam!
16 godina
offline
RE: Voda na Marsu
naxeem kaže...

Lako za vodu, ali pitanje je i atmosfere. Treba naći način za teraformiranje.

  Ne treba. Frederick Pohl 'Man Plus'.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu

Mars gotovo da i nema atmosferu (uspoređujući sa Zemljom), a ono što ima je prilično drugačijeg sastava od Zemlje. Teraformiranje ipak nije tako jednostavno :)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
itf4n kaže...

Mars gotovo da i nema atmosferu (uspoređujući sa Zemljom), a ono što ima je prilično drugačijeg sastava od Zemlje. Teraformiranje ipak nije tako jednostavno :)

Ma to je i nemoguće!! Barem danas! I sigurno za 50 godina.
Kad se budemo u svemir dizali "lako" kao što sad putujemo "lako" avionima po zemlji, onda ćemo moći nešto i oblikovati u njemu! Do tada samo imamo teoriju...
Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
16 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Pa kažem, nije jednostavno :)

 

Vjerojatno niti za 50 godina nećemu imati tehnologiju za to (ili, imat ćemo tehnologiju, ali će politika praviti probleme).

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
offline
RE: Voda na Marsu
itf4n kaže...

Pa kažem, nije jednostavno :)

 

Vjerojatno niti za 50 godina nećemu imati tehnologiju za to (ili, imat ćemo tehnologiju, ali će politika praviti probleme).

 
vjeruj mi, imaju oni tehnologiju za puno veće stvari nego što priznaju.
samo kome je u intersu radit određene stvari?
dal je u interesu američkoj vladi reć da imaju lijek za sidu kad je ljepše da se plaćaju masne pare za tretmane koji ionak ne garantiraju izlječenje.
isto tako i sa marsom, mjesecom i drugim planetima koji su "kolko tolko" pogodni za život.
puno više oni skrivaju nego što hoće priznat.
Boli te ona stvar koji komp imam!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
mrxa1 kaže...
itf4n kaže...

Pa kažem, nije jednostavno :)

 

Vjerojatno niti za 50 godina nećemu imati tehnologiju za to (ili, imat ćemo tehnologiju, ali će politika praviti probleme).

 
vjeruj mi, imaju oni tehnologiju za puno veće stvari nego što priznaju.
samo kome je u intersu radit određene stvari?
dal je u interesu američkoj vladi reć da imaju lijek za sidu kad je ljepše da se plaćaju masne pare za tretmane koji ionak ne garantiraju izlječenje.
isto tako i sa marsom, mjesecom i drugim planetima koji su "kolko tolko" pogodni za život.
puno više oni skrivaju nego što hoće priznat.
 Ne vjerujem ti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
vjeko kaže...
mrxa1 kaže...
itf4n kaže...

Pa kažem, nije jednostavno :)

 

Vjerojatno niti za 50 godina nećemu imati tehnologiju za to (ili, imat ćemo tehnologiju, ali će politika praviti probleme).

 
vjeruj mi, imaju oni tehnologiju za puno veće stvari nego što priznaju.
samo kome je u intersu radit određene stvari?
dal je u interesu američkoj vladi reć da imaju lijek za sidu kad je ljepše da se plaćaju masne pare za tretmane koji ionak ne garantiraju izlječenje.
isto tako i sa marsom, mjesecom i drugim planetima koji su "kolko tolko" pogodni za život.
puno više oni skrivaju nego što hoće priznat.
 Ne vjerujem ti...
 Počni vijerovat.Jer nije sve za javnost.
M.C
15 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Jel mora svaka tema skrenit u neke glupave teorije zavjere!?!?!

Držite se teme!

15 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Dakle razmišljanje o posjedovanju tehnologije za odlazak čovjeka na mars danas nije upitno. Tehnologija,kakva takva, postoji samo je pitanje koliko je sigurna ta tehnologija? Koliko je netko spreman na toliki rizik uložiti masu novca koji u sekundi može biti uzalud bačen? dakle kolika je vjerojatnost da se dogodi "Mission Failed"? Mislim da je podosta velika i rizik je velik a koliki novci su tu u pitanju da uopće i ne spominjem... Veliki su problemi koji su još nerazjašnjeni, što dovodi do viših troškova i tako do nemogućnosti realizacije putovanja na Mars ili na bilo koji udaljeniji planet u svemiru. Tehnologija treba doživjeti usavršavanje i postati sigurna i pouzdana. Krize na svijetu moraju proći.

 

Ljudi moraju promjeniti način razmišljanja. Interesi velikih svijetskih sila se moraju podudarati po tom pitanju i još puno činjenica se mora poklopiti..

Kad čovijek stane na Mars mislim da će to biti početak nekog novog razdoblja.. neko novo vrijeme.. ono će u stvari početi onda kad čovijek bude nastanio mars, ako se to ikada dogodi. Nakon teraformacije, za koju će trebati dosta i dosta godina... A opet je veliko pitanje i razmišljanje.. zašto bismo trošili bilijune dolara i stotine godina na teraformaciju nekog pustog planeta kad smo gotovo sigurni da negdje u dubokom svemiru ima neki planet koji bi odmah bio pogodan za nastanjivanje? Dali bi nam bilo pametnije možda tražiti nekakav takav planet...

Da nebi bio off topic post reći ću da ako ne postoji voda na marsu(nije nikada dokazano da postoji a tako se ne isključuje da ne postoji), čovjek bi morao odustati od marsa... mislim da bi nastanjivi planet morao potražiti negdje van našeg sunčevog sustava.. ali to je trenutno gledano odlazak u SF...

 

 

 

Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
15 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Teraformacija je još uvijek SF!

Ako se ne varam misija na Mars je u planu negdje oko 2025...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
Bellatrix kaže...

...zašto bismo trošili (..) stotine godina na teraformaciju nekog pustog planeta kad smo gotovo sigurni da negdje u dubokom svemiru ima neki planet koji bi odmah bio pogodan za nastanjivanje?...

 

 

 Hm... Možda zato što put do toga planeta traje tisućama svjetlosnih godina? Da je u našem 'dosegu' već bi znali za njega.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Voda na Marsu
Random. kaže...
Bellatrix kaže...

...zašto bismo trošili (..) stotine godina na teraformaciju nekog pustog planeta kad smo gotovo sigurni da negdje u dubokom svemiru ima neki planet koji bi odmah bio pogodan za nastanjivanje?...

 

 

 Hm... Možda zato što put do toga planeta traje tisućama svjetlosnih godina? Da je u našem 'dosegu' već bi znali za njega.
Mislim da bi bilo bolje raditi na otkrivanju novog načina kretanja kroz svemir.. i promatranja svemira iz nekog drugog kuta... ali ne da sad cijeli planet zemlju hoćemo preseliti na neki planet.. kad bi se izgradio ogromni svemirski brod na kojem bi živjele i  izmjenjivale se generacije i generacije ljudi koji bi tragali i lutali po svemiru.. a da uz sebe imaju sve ono što postoji i na zemlji te imali stalni kontakt sa zemljom... to je malo SF znam ali možda nekad uskoro bude i realnost...
Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
15 godina
neaktivan
offline
Voda na Marsu

Ljudsko tijelo ne može podnijeti toliko velike brzina (npr. brzina svjetlosti), a i da može, ne živi toliko dugo da bi mogao putovati tisućama svjetlosnih godina. Najbliža zvijezda od Zemlje je udaljena 4.3 svjetlosne godine.

 

Malo sam računao, to je udaljenost od  3.8 *puta 10 na četrnaestu* kilometara. (380000000000000 km)

 

Maksimalna brzina koju su postizali space shuttle-ovi je oko 30000 km/h pa razmisli... Ljudi nikada neće razviti takvu tehnologiju.

 

Da bi taj isti naš space shuttle stigao do te najbliže zvijezde treba mu 1.45 milijuna (naših!) godina. Zadivljujuće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2009 17:24 (Random.).
15 godina
offline
RE: Voda na Marsu
Bellatrix kaže...

Dakle razmišljanje o posjedovanju tehnologije za odlazak čovjeka na mars danas nije upitno. Tehnologija,kakva takva, postoji samo je pitanje koliko je sigurna ta tehnologija? Koliko je netko spreman na toliki rizik uložiti masu novca koji u sekundi može biti uzalud bačen? dakle kolika je vjerojatnost da se dogodi "Mission Failed"? Mislim da je podosta velika i rizik je velik a koliki novci su tu u pitanju da uopće i ne spominjem... Veliki su problemi koji su još nerazjašnjeni, što dovodi do viših troškova i tako do nemogućnosti realizacije putovanja na Mars ili na bilo koji udaljeniji planet u svemiru. Tehnologija treba doživjeti usavršavanje i postati sigurna i pouzdana. Krize na svijetu moraju proći.

 

Ljudi moraju promjeniti način razmišljanja. Interesi velikih svijetskih sila se moraju podudarati po tom pitanju i još puno činjenica se mora poklopiti..

Kad čovijek stane na Mars mislim da će to biti početak nekog novog razdoblja.. neko novo vrijeme.. ono će u stvari početi onda kad čovijek bude nastanio mars, ako se to ikada dogodi. Nakon teraformacije, za koju će trebati dosta i dosta godina... A opet je veliko pitanje i razmišljanje.. zašto bismo trošili bilijune dolara i stotine godina na teraformaciju nekog pustog planeta kad smo gotovo sigurni da negdje u dubokom svemiru ima neki planet koji bi odmah bio pogodan za nastanjivanje? Dali bi nam bilo pametnije možda tražiti nekakav takav planet...

Da nebi bio off topic post reći ću da ako ne postoji voda na marsu(nije nikada dokazano da postoji a tako se ne isključuje da ne postoji), čovjek bi morao odustati od marsa... mislim da bi nastanjivi planet morao potražiti negdje van našeg sunčevog sustava.. ali to je trenutno gledano odlazak u SF...

 

Skupo, WTF?? A sto se tice znanstvenika koji bi htjeli ici, bez brige, oni cijeli zivot cekaju na takvu priliku bez obzira na trenutno samo 30-50% sansi za uspjeh. Nisu svi racunalni stakori kojima je OK da cijeli zivot prosjede iza ekrana :)
The cost of the Phoenix mission was $386 million, including the cost of launch.
http://www.nasa.gov/mission_pages/phoenix/news/phoenix-060205.html

A day of war in Iraq costs $720 million a day.
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/09/21/AR2007092102074.html
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2009 18:02 (bnaci).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice