Yulin 2015

poruka: 20
|
čitano: 2.845
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Yulin 2015

Pretpostavljam da većina zna o čemu se radi tako da neću previše pisati o tome.

Uglavnom molio bih vas da potpišete peticiju da se makar proba spriječiti umobolesni masakr čovjekovog najboljeg prijatelja.

 

http://www.stopdogmeat.com/

Clueless gamers shouldn't judge
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 11:24 (csgoplayer).
12 godina
neaktivan
offline
Yulin 2015

Licemjerno je traziti da se ne jede psece meso dok vjerojatno svaki dan uzivas u delicijama od svinjskog,govedjeg ili pileceg mesa i nije te briga kroz kakve muke su te zivotinje prosle u tvornicama.

BCko
13 godina
offline
Re: Yulin 2015
csgoplayer kaže...

Pretpostavljam da većina zna o čemu se radi tako da neću previše pisati o tome.

Uglavnom molio bih vas da potpišete peticiju da se makar proba spriječiti umobolesni masakr čovjekovog najboljeg prijatelja.

 

http://www.stopdogmeat.com/

Potpiši ovu anketu, pri kraju su s skupljanjem potpisa. 

 

https://www.change.org/p/president-of-the-people-s-republic-of-china-stop-the-yulin-dog-meat-eating-festival

15 godina
offline
Yulin 2015

Sumnjam da će jedna anketa uspjeti u tome...

Radi se o ogromnoj količini ljudi koji to podržavaju, a pošto je to dio kulture ne postoji osnova na kojoj bi se moglo tražiti ukidanje.

Teško je prihvatiti tako nešto, ali ljudi su okrutni i uvjek će biti. Nismo došli na vrh hranidbenog lanca tek tako, a pas je tim ljudima ništa drugo nego – hrana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 15:01 (Dojitza).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Yulin 2015
bancic123 kaže...

Licemjerno je traziti da se ne jede psece meso dok vjerojatno svaki dan uzivas u delicijama od svinjskog,govedjeg ili pileceg mesa i nije te briga kroz kakve muke su te zivotinje prosle u tvornicama.

 

Jedem meso istina, ali radi se o tom da se jede zivotinja koja nije stvorena za prehrambenu industriju, pobogu radi se o kucnom ljubimcu.

I da, gledao sam video klanja ovih jadnih pasa, i klanja pilica, svinja i ostalog.

Pas prolazi kroz 5 puta veću muku od npr svinje, jer psa prvo zivog spale (jos uvjek bude ziv), i onda mu nazivo deru kozu (poluziv), i onda ga takvog poluzivog stave na kuhanje, radi boljeg ''okusa''.

Dok svinja dobije metak u glavu i makar umre brzo, a ovaj se pati par sati.

 

I da, ne smatram se nimalo licemjernim.

Clueless gamers shouldn't judge
12 godina
odjavljen
offline
Yulin 2015

Kakve veze ima što je uobičajeno da je pas kučni ljubimac? Njima je hrana, tako muslimani mogu tražiti da se prestane jesti meso? I je, licemjerno je tvrditi da su životinje koje su ubijene da bi ih ti mogao jesti ubijene s metkom? Imaš li dokaza da su sve tako ubijene? Puno tih životinje je ubijeno a da tijekom života nisu prohodale niti 2 metra, i ti ipak jedeš to meso. U kini je takva tradicija, oni uzgajaju pse zbog hrane isto kao što se kod nas tove svinje, krave,kokoši. I to što si vidio kako se ubijaju neki psi, ne znači da je tako kod svih klaonica u Kini. Isto kao što nisu niti sve svinje ubijene "humano".

 

Licemjerno je drugima govoriti što će jesti, i glumiti nekoga sveca. Ima ljudi koji ne mogu zamisliti da netko jede svinjetinu, krave, itd. Da li ćeš i ti prestati jesti meso ako  oni pokrenu peticiju protiv toga?

12 godina
offline
Re: Yulin 2015
csgoplayer kaže...
bancic123 kaže...

Licemjerno je traziti da se ne jede psece meso dok vjerojatno svaki dan uzivas u delicijama od svinjskog,govedjeg ili pileceg mesa i nije te briga kroz kakve muke su te zivotinje prosle u tvornicama.

 

Jedem meso istina, ali radi se o tom da se jede zivotinja koja nije stvorena za prehrambenu industriju, pobogu radi se o kucnom ljubimcu.

I da, gledao sam video klanja ovih jadnih pasa, i klanja pilica, svinja i ostalog.

Pas prolazi kroz 5 puta veću muku od npr svinje, jer psa prvo zivog spale (jos uvjek bude ziv), i onda mu nazivo deru kozu (poluziv), i onda ga takvog poluzivog stave na kuhanje, radi boljeg ''okusa''.

Dok svinja dobije metak u glavu i makar umre brzo, a ovaj se pati par sati.

 

I da, ne smatram se nimalo licemjernim.

 U Indiji je krava sveta... jel bi trebali i oni nama radit heštegove za ne jesti kravu ? Nek se jede sta hoce... Bolje da se zaustavi pomor kitova i ostalih gluposti, nego sta netko pojede psa... kod nas je ljubimac, kod njih je hrana... big deal.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
9 godina
neaktivan
offline
Re: Yulin 2015
formula1live kaže...

Kakve veze ima što je uobičajeno da je pas kučni ljubimac? Njima je hrana, tako muslimani mogu tražiti da se prestane jesti meso? I je, licemjerno je tvrditi da su životinje koje su ubijene da bi ih ti mogao jesti ubijene s metkom? Imaš li dokaza da su sve tako ubijene? Puno tih životinje je ubijeno a da tijekom života nisu prohodale niti 2 metra, i ti ipak jedeš to meso. U kini je takva tradicija, oni uzgajaju pse zbog hrane isto kao što se kod nas tove svinje, krave,kokoši. I to što si vidio kako se ubijaju neki psi, ne znači da je tako kod svih klaonica u Kini. Isto kao što nisu niti sve svinje ubijene "humano".

 

Licemjerno je drugima govoriti što će jesti, i glumiti nekoga sveca. Ima ljudi koji ne mogu zamisliti da netko jede svinjetinu, krave, itd. Da li ćeš i ti prestati jesti meso ako  oni pokrenu peticiju protiv toga?

 

Kao prvo ja nikome ne govorim sta da jede, niti glumim svetca.

Mozes ti govorit sta hoces, ali po meni psece meso nije normalan meni, pa mi lupaj minuse koliko god zelis.

A ako te bas zanima kako se svinje, pilici i ostale zivotinje ubijaju u svrhu prehrambene industrije, googlaj i pogledaj sam... pored interneta ti ne trebam nikakav dokaz davati.

 

I btw, daleko su oni od uzgajanja tih pasa, vecinom se radi o kradjama od vlasnika i o lutalicama.

Clueless gamers shouldn't judge
12 godina
odjavljen
offline
Yulin 2015

Daj nemoj biti toliko naivan da misliš da se oni ubijaju "humano" svugdje kao što je to zakonom propisano. Ali o tome ne razmišljaš dok jedeš meso, jelda? Isto kao i nisi valjda toliko naivan da misliš da je svo meso iz Hrvatske?

 

Već kada govoriš o mučenju, da li si pokrenuo koju peticiju ili potpisao protiv ubijanja jastoga? Oni se isto kuhaju živi jer inače nisu za jelo. Ali ipak je to mučenje jer osjećaju bol kada ih se kuha.

 

Kinezi imaju takvu tradiciju i licemjerno je da mi njima govorimo što smiju , a što ne.

 

 

Da, jedan dio se krade, ali isto tkao i uzgajaju pse za hranu

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 16:17 (formula1live).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Yulin 2015
formula1live kaže...

Daj nemoj biti toliko naivan da misliš da se oni ubijaju "humano" svugdje kao što je to zakonom propisano. Ali o tome ne razmišljaš dok jedeš meso, jelda? Isto kao i nisi valjda toliko naivan da misliš da je svo meso iz Hrvatske?

 

Već kada govoriš o mučenju, da li si pokrenuo koju peticiju ili potpisao protiv ubijanja jastoga? Oni se isto kuhaju živi jer inače nisu za jelo. Ali ipak je to mučenje jer osjećaju bol kada ih se kuha.

 

Kinezi imaju takvu tradiciju i licemjerno je da mi njima govorimo što smiju , a što ne.

 

 

Da, jedan dio se krade, ali isto tkao i uzgajaju pse za hranu

 

Gle, mene to smeta jer prakticki od malih nogu imam kontakt sa psima i raznim zivotinjama. I ne brini nisam naivan i dobro znam kako sve stvari idu.

I znam da ne mogu promijeniti cinjenicu da je svijet u banani al eto, mislim realno boli me ona stvar za vecinu dogadjanja.

 

Ali ovaj dogadjaj me smeta iz jednog specificnog razloga, brate mili oni festival naprave od tog, slavlje i sta je znam sta jos, zato narodu i smeta jer ne zele to gledati iako znaju da se dogadja.

Ista stvar bi stajala i za svinje, pilice, goveda, medjutim koliko ja znam nitko na planeti ne odrzava festival klanja pilica, pataka, slonova ili sta ja znam cega vec.

 

Eto to je jedini razlog zbog cega mi smeta taj Yulin.

Clueless gamers shouldn't judge
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 16:23 (csgoplayer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yulin 2015

Svi mi volimo zivotinje,ja isto obozavam pse i imam jednog,al sto ti kazes oni prave slavlje i sve,pa  mi isto pravimo slavlje za Bozic i Uskrs i krizmu i ovo i ono,pece se prase,janje,neznam sta jos,tako isto oni mogu gledat nase slike kako se prasci okrecu na raznju i rec alo vi niste normalni..covjece jedes zivotinju bio to pas,svinja,zec ili neznam sta,samo sto si odmalena naucen da jedes svinjetinu i da psa vodas po ulici,e pa nije to svugdje.Kina ima puno vise stanovinika nego cijela Europa i oni imaju svoju kulturu,koja je odvratna i meni sto se tice pasa,al zasto smo mi bolji? Mozda neko na nas gleda tako jer nevoli jest svinjetinu ili piletinu ili neznam sta..al dobro svako ima svoje misljenje :)

14 godina
moderator
online
Yulin 2015

Psi nisu ok za jelo, a ovakve stvari su ok?

http://www.jutarnji.hr/foto--pocelo-nevideno-klanje-u-poljima-smrti-bit-ce-ubijeno-preko-250-000-zivotinja/1243257/

 

Nije se gotovo ni spominjalo nigdje...

 

 

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 17:08 (XXX-Man).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yulin 2015

na kog mislis ? :D

12 godina
offline
Yulin 2015

Previse je ovo liberalan forum da bi se pisalo o glupostima kao sta je Yulin... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
offline
Yulin 2015

Ma to je sve Američka kaša, dosta im Kineza pa sad kao odjednom ljudima smeta Yulin, samo cekaj da jadne pse oslobodi kojih 10 megatona demokracije.

13 godina
offline
Yulin 2015

Imam neki osjećaj da bi neki forumaši iz ove teme napravili Yulin u Hrvatakoj.

12 godina
odjavljen
offline
Yulin 2015

Ne vjerujem da bi bilo tko od nas mogao jesti psa ili ga na takav način ubiti i glavni razlog tome je da smo tako odrasli. Zato i ne gledamo loše kada imamo kolinje itd. Da si od malena svake godine gledao to slavlje i da si tako odgajan, to bi ti bilo normalno. Tko si ti, ili bilo tko  drugi da njima govorimo kako trebaju živjeti, što jesti a što ne? Licemjerno je govoriti da se jedna životinja smije jesti a druga ne, pogotovo jer sve imaju razvijen živčani sustav i sve osječaju bol i patnju. To je njihova kultura, i sigurno nitko ne može reći da je civiliziraniji jer to ne radi.

 

Zabranimo njima jesti pse jer izgledaju lijepo,a goveda, svinje itd se može ubijati u ritualima? Htio ti to sebi priznati ili ne licemjerno je podržavati ubijanje jedne vrste životinja, a drugima predbacivati kada jedu drugo vrstu, jer ju ti imaš za ljubimce.

 

Da li bi presto jesti meso da vegetarijanci pokrenu peticiju u kojoj traže zabranu jesti bilo kakvo meso?

15 godina
offline
Re: Yulin 2015
csgoplayer kaže...
bancic123 kaže...

Licemjerno je traziti da se ne jede psece meso dok vjerojatno svaki dan uzivas u delicijama od svinjskog,govedjeg ili pileceg mesa i nije te briga kroz kakve muke su te zivotinje prosle u tvornicama.

 

Jedem meso istina, ali radi se o tom da se jede zivotinja koja nije stvorena za prehrambenu industriju, pobogu radi se o kucnom ljubimcu.

 Pored definicije licemjerja treba stajati link na ovu temu.

12 godina
offline
Yulin 2015

Nije ipak normalno niti govoriti kako je taj pokušaj zaustavljanja festivala glupost i kako je normalno to što se organizira festival u kojem se muče životinje, nebitno o kojoj vrsti se radi.

13 godina
offline
Re: Yulin 2015

Imal' peticija za ne ubijanje golubova,macaka itd. sto oni tamo jedu? To sto je nesto kucni ljubimac po nasem pojmu ne znaci da ima "veca" prava,naravno protiv sam ovakvog nacina ubojstva,ali svejedno onda se osvrnite na sve,a ne zatvorit oci pred onim sto mi ne zelimo priznat.

Di2 & EPS FTW!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice