Zastara na ovrhu

poruka: 19
|
čitano: 36.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zastara na ovrhu
E ekipa upao sam u probleme zna li tko kad nastupa "Zastara na ovrhu"
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zastara na ovrhu
CANABIS kaže...
E ekipa upao sam u probleme zna li tko kad nastupa "Zastara na ovrhu"

Koliko sam upućen iz svog iskustavm zastara na ovrhu nastupa nakon jedne ili dvije godine, i to samo u slučaju ako ovršitelj ovrhu ne ovjeri kod javnog bilježnika i suda koji dalje provodi ovrhu.S time da sad dok je nastupio novi ovršni zakon vezna iz OIB i Finu, zastara bude teško provediva.U svakom slučaju, što manje glavobolje želim.

15 godina
offline
Re: Zastara na ovrhu

-nema.

Zastara ti se odnosi na račun, koji ako vjerovnik nije tužio do određenog roka, zastarjeva. Nakon tog nema zastare. (osim pomilovanja, otpisa.. najčešće kredit kojim polako otplaćuješ....)

 

ipak, saćekaj nekog pravnika, ja sam 'padobranac', neupućen. {#} (ili potraži konkretniji forum-legalis..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Zastara na ovrhu
evo da malo opišem o čemu se točno radi


Sud je riješio

Obustavlja se ovrha u ovoj ovršno pravnoj stvari ,te se ukidaju sve provedene ovršnje radnje

Obrazloženjem

Ovrhovoditelj je podnio prijedlog za ovrhu protiv ovršenika radi naplate XXXXXXX kn i troškova ovrhe ovrhom na pokretnim stvarima ovršenika .....

ovo sudnim zaključkom poslovni broj ......... 0d 26 veljače 2002 ovrhovitelj je pozvan da u roku 90 dana dostavi sudu svoj daljnji prijedlog obzirom da ovršenik nema pokretnina .

uvidom u spis sud je utvrdio da je ovrhovitelj navedeni zaključak primio 26 ožujka ,a po istom nije postupio

Stoga je sud sukladno odredbi čl.67.oz-a odlučio kao u izreci

u ................ 22 kolovoza 2002


ima li koji pravnik da mi kaže kad nastupa zastara na ovo riješenje dali postoji mogućnost da se opet pokrene potraživanje

Hvala
14 godina
neaktivan
offline
Zastara na ovrhu
imali koji pravnik da mi pokuša pomoći
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zastara na ovrhu
CANABIS kaže...
evo da malo opišem o čemu se točno radi

Mislim da ti tu pravnik nemože puno pomoći, očito je da imaš pravovaljano riješenje o ovrsi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zastara na ovrhu
alankish kaže...
CANABIS kaže...
evo da malo opišem o čemu se točno radi

Mislim da ti tu pravnik nemože puno pomoći, očito je da imaš pravovaljano riješenje o ovrsi.

da to znam da imam pravovaljano riješenje o ovrsi ali ono je obustavljeno jer nisu imali što uzeti  e sad mene zanima koliki je potrebno  vremena da to ode u zastaru tako da ne mogu ponovno pokrenuti ovrhu 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Zastara na ovrhu
CANABIS kaže...
alankish kaže...
CANABIS kaže...
evo da malo opišem o čemu se točno radi

Mislim da ti tu pravnik nemože puno pomoći, očito je da imaš pravovaljano riješenje o ovrsi.

da to znam da imam pravovaljano riješenje o ovrsi ali ono je obustavljeno jer nisu imali što uzeti  e sad mene zanima koliki je potrebno  vremena da to ode u zastaru tako da ne mogu ponovno pokrenuti ovrhu 

Baš i nisam siguran za zastaru, najbolje je da se posavjetuješ sa javnim bilježnikom ili odvjetnikom, ili več nekim iz pravne struke.Negdje sam pročitao da je riječ o 10 godina, ali uzmi to sa rezervom.Uglavnom pljene ti ili nepokretnu i pokretnu imovinu, odnosno dobivaš riješenje gdje ti se ovrha provodi nad osobnim primanjima, tj. kako je postalo aktualno od siječnja 2011., za račun od 80 kn pristojbe HRT-u, sa troškovima naraste na 1100, i ovršno potraživanje provodi FINA, e onda ti nema spasa.

14 godina
neaktivan
offline
Zastara na ovrhu
možda će vam biti sad jasnije vidi sliku
riješenje riješenje
13 godina
offline
Zastara na ovrhu

Pa ovrha ti je obustavljena koliko ja vidim

16 godina
offline
Re: Zastara na ovrhu
alankish kaže...
CANABIS kaže...
alankish kaže...
CANABIS kaže...
evo da malo opišem o čemu se točno radi

Mislim da ti tu pravnik nemože puno pomoći, očito je da imaš pravovaljano riješenje o ovrsi.

da to znam da imam pravovaljano riješenje o ovrsi ali ono je obustavljeno jer nisu imali što uzeti  e sad mene zanima koliki je potrebno  vremena da to ode u zastaru tako da ne mogu ponovno pokrenuti ovrhu 

Baš i nisam siguran za zastaru, najbolje je da se posavjetuješ sa javnim bilježnikom ili odvjetnikom, ili več nekim iz pravne struke.Negdje sam pročitao da je riječ o 10 godina, ali uzmi to sa rezervom.Uglavnom pljene ti ili nepokretnu i pokretnu imovinu, odnosno dobivaš riješenje gdje ti se ovrha provodi nad osobnim primanjima, tj. kako je postalo aktualno od siječnja 2011., za račun od 80 kn pristojbe HRT-u, sa troškovima naraste na 1100, i ovršno potraživanje provodi FINA, e onda ti nema spasa.

Ak plačaš racune preko Fine onda ide preko njih, znači skidaju ti s računa direktno svaki mjesec za recimo HRT, Čistoču te Komunalije i slično no ak ti doma dolaze uplatnice onda Fina s time nema ništa pa to ide na drukčiji način citaj znatno sporije. U pravilo to znači uplatnice su bolje rješenje, uvjek pa ti neče sjest na Dječiji doplatak i sve živo kaj god nađu na računu iako to ne bi smjeli po zakonu a čemu onda zakoni za koga Duhove neš ti Hrvatske jel.{#}{#}

 

Ove troškove ovrhe na HRT sa 80kn na 1100kn, ne treba komentirat cišta odvjetnička pljačka ili harač pod okriljem države i zakona naplate si preko svake normalne granice gamad.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zastara na ovrhu
Volume kaže...

Pa ovrha ti je obustavljena koliko ja vidim

znam da je obustavljena, ali sad me zanima koliki je vremenski period potreban da prođe da oni ne mogu više pokrenuti ovrhu, jer radi se otome da trebam nešto naslijediti a strah me to prepisati na sebe jer ako pokrenu ovrhu to će mi uzeti sigurno 

13 godina
offline
Re: Zastara na ovrhu
CANABIS kaže...
Volume kaže...

Pa ovrha ti je obustavljena koliko ja vidim

znam da je obustavljena, ali sad me zanima koliki je vremenski period potreban da prođe da oni ne mogu više pokrenuti ovrhu, jer radi se otome da trebam nešto naslijediti a strah me to prepisati na sebe jer ako pokrenu ovrhu to će mi uzeti sigurno 

Ako je dosad ponovno nisu pokrenili najvjerojatnije niti neće. Znam da je prije bilo tri godine jer je meni tako par ovrha s policije otišlo u zastaru, a sad je Fina preuzela rješavanje ovrha pa neznam kakav je zakon

16 godina
offline
Re: Zastara na ovrhu
CANABIS kaže...
Volume kaže...

Pa ovrha ti je obustavljena koliko ja vidim

znam da je obustavljena, ali sad me zanima koliki je vremenski period potreban da prođe da oni ne mogu više pokrenuti ovrhu, jer radi se otome da trebam nešto naslijediti a strah me to prepisati na sebe jer ako pokrenu ovrhu to će mi uzeti sigurno 

Nisam siguran 100% no mislim da nema zastare ak je jednom Ovrha pokrenuta, kak treba i po pravilima no za detalje moš se tu registrirat i postavit pitanje pa buš dobil besplatan savjet ili mišljenje to sigurno.{#}

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewforum.php?forum=41

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Zastara na ovrhu

pozdrav

 

negdje ti na ovom forumu piše da je apsolutna zastara za sve ja mislim 7-8 godina a mislim da ona uključuje i tvoj slučaj, baci pogled pod apsolutne zastare ili slično

Sil
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zastara na ovrhu
Sill kaže...

pozdrav

 

negdje ti na ovom forumu piše da je apsolutna zastara za sve ja mislim 7-8 godina a mislim da ona uključuje i tvoj slučaj, baci pogled pod apsolutne zastare ili slično

nema te teme na ovom forumu jesi siguran da si tu pročitao 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Zastara na ovrhu
rambox kaže...

Nisam siguran 100% no mislim da nema zastare ak je jednom Ovrha pokrenuta, kak treba i po pravilima no za detalje moš se tu registrirat i postavit pitanje pa buš dobil besplatan savjet ili mišljenje to sigurno.{#}

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewforum.php?forum=41

 

 

CANABIS kaže...
Sill kaže...

pozdrav

 

negdje ti na ovom forumu piše da je apsolutna zastara za sve ja mislim 7-8 godina a mislim da ona uključuje i tvoj slučaj, baci pogled pod apsolutne zastare ili slično

nema te teme na ovom forumu jesi siguran da si tu pročitao 

Vjerojatno je mislio na ovaj gore navedeni forum, na kojem možeš pronaći brdo savjeta iz pravne prakse.

14 godina
neaktivan
offline
Zastara na ovrhu
pošto sam ja pod velikim stresom i ne mogu dočekati ponedjeljak da se savjetujem sa nekim odvjetnikom tko će mi onako laički objasniti šta ovo znači

Apsolutna zastara
Članak 92.
Apsolutni rok zastare prava poreznog tijela na utvrđivanje porezne obveze i kamata,
pokretanje prekršajnog postupka, naplatu poreza, kamata, troškova ovrhe i novčanih kazni, te
prava poreznog obveznika na povrat poreza, kamata, troškova ovrhe i novčanih kazni nastupa
za šest godina računajući od dana kada je zastara počela prvi put teći.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice