Znanost, astronnomija, astrofizika, kemija..

poruka: 3
|
čitano: 1.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Znanost, astronomija, (astro)fizika, kemija..

Dugo sam razmisljao otvoriti ovu temu, cisto iz razloga sto pratim vijesti vezane uz svemir i svemirsku tehnologiju al naravno ponekad je tesko pohvatat sve vijesti i cesto mi neke i promaknu..

Ovdje bi mogli stavljat linkove na interesantne stvari, otkrica, spoznaje.. pa i prodiskutirati ako se topic razvije u zeljenom smjeru,,

 

Samo bih molio bez ikakvog new age shita, zavjera, kreacionista i ostalih besposlicara.

 

 

###########################################################################

 

Evo, da probijem led..

 

NASA otkrila najslicniji planet zemlji odkad se bave potragom za takvim tijelima.

Kepler-452b

(ime dijeli sa satelitom koji je lansiran upravo u ovu svrhu, potraga za planetima van suncevog sustava)

 

http://www.nasa.gov/press-release/nasa-kepler-mission-discovers-bigger-older-cousin-to-earth

https://www.facebook.com/NASAsKeplerMission/photos/a.119497381432088.11101.118399218208571/879269142121571/?type=1&fref=nf

http://www.theverge.com/2015/7/23/9023575/nasa-kepler-planet-discovery-habitable-earth-452b

 

 

par informacija

 

- dan traje 385 dana

- 1.6x veci od Zemlje

- maticna zvijezda 10% veca od nasaeg sunca

- orbita je unutar granica koje trenutno smatramo pogodnima za nastanak/opstanak zivota

 

poprilicno slicne brojke u odnosu na "nasu" zemlju..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 19:50 (nixass).
16 godina
offline
Re: Znanost, astronomija, (astro)fizika, kemija..
nixass kaže...

 

Samo bih molio bez ikakvog new age shita, zavjera, kreacionista i ostalih besposlicara.

 

 

###########################################################################

 

Evo, da probijem led..

 

NASA otkrila najslicniji planet zemlji odkad se bave potragom za takvim tijelima.

Kepler-452b

(ime dijeli sa satelitom koji je lansiran upravo u ovu svrhu, potraga za planetima van suncevog sustava)

 

 

Ma kakav svemir... Zemlja je ravna ploča 

 

A sad ozbiljno... Vidio sam vijest danas, definitvno zanimljivo, ali po meni ništa čudno... Mora bit takvih planeta milijarde u svemiru... Sad o čem se radi na površini to vjerojatno uskoro nećemo saznat. Možda je planet sličniji Marsu nego Zemlji, dovoljno je da nema magnetskog polja i sve ode u 3 PM.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 22:14 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Znanost, astronomija, (astro)fizika, kemija..

mene zanima koliko ima onih planeta koji se ne mogu otkriti zbog drugacije rotacije oko maticne zvijezde.

zasad nema problema s ovima koji prolaze ispred zvijezde pa je moguce opaziti tranziciju, kaj s onim koji su u drukcijoj ravnini? oni koji kruze okomito na nas smjer gledanja? (i sam suncev sustav je jako nagnut u odnosu na galakticku ravninu).

mogao bi se primjetiti utjecaj planeta na zvijezdu ali nista vise od toga, pogotovo ne tranzicija i promjena sjaja zvijezde.

trivia trivia
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 14:54 (nixass).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice