Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock

poruka: 8
|
čitano: 2.882
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock

OK, kupim ja konačno taj famozni haswell, nakon amd X2 6000+, ludnica! Jedva doček'o!

Složim sve i radi, sve 5... i krenem ja u overclock... za početak stavim množitelj na 40, resetiram komp, pokrenem CPU-Z i dalje javlja 3,4 GHz.

Gledam, nista mi jasno, opet BIOS, probam ja bez veze, upisem 44... reset, CPU-Z i dalje 3,4 GHz,

Tražim, gledam po netu, probam svašta, ali i dalje moj proc piči na 3,4.

Stavim ga pod opterećenje, a kad ono hop... 4,4 GHz.

Isprobavah tako nekoliko kombinacija i da... kad proc ne radi nista, padne brzina na 800 MHz, kad je pod opterećenjem piči na 4,4 GHz.

 

E sad, konačno pitanje, ako ja fiksiram množitelj na određenu vrijednost, recimo 44 i brzina proca je 4,4 GHz... da li on stalno radi na toj brzini (da li bi trebao) ili mu je to maksimum na koji on ide kad je pod opterećenjem?

U BIOS-u (UEFI-u... ok...) mi piše 4400 MHz, ali CPU-Z to ne pokazuje, osim ako je pod opterećenjem.

Što ne bi CPU trebao radit na 4,4 GHz cijelo vrijeme? Ili se varam??

 

Hvala na bilo kakvom odgovoru...

LP

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock
potato kaže...

OK, kupim ja konačno taj famozni haswell, nakon amd X2 6000+, ludnica! Jedva doček'o!

Složim sve i radi, sve 5... i krenem ja u overclock... za početak stavim množitelj na 40, resetiram komp, pokrenem CPU-Z i dalje javlja 3,4 GHz.

Gledam, nista mi jasno, opet BIOS, probam ja bez veze, upisem 44... reset, CPU-Z i dalje 3,4 GHz,

Tražim, gledam po netu, probam svašta, ali i dalje moj proc piči na 3,4.

Stavim ga pod opterećenje, a kad ono hop... 4,4 GHz.

Isprobavah tako nekoliko kombinacija i da... kad proc ne radi nista, padne brzina na 800 MHz, kad je pod opterećenjem piči na 4,4 GHz.

 

E sad, konačno pitanje, ako ja fiksiram množitelj na određenu vrijednost, recimo 44 i brzina proca je 4,4 GHz... da li on stalno radi na toj brzini (da li bi trebao) ili mu je to maksimum na koji on ide kad je pod opterećenjem?

U BIOS-u (UEFI-u... ok...) mi piše 4400 MHz, ali CPU-Z to ne pokazuje, osim ako je pod opterećenjem.

Što ne bi CPU trebao radit na 4,4 GHz cijelo vrijeme? Ili se varam??

 

Hvala na bilo kakvom odgovoru...

LP

 

 

CPU ti ne radi fiksno na najvišem taktu zbog C1E state i intel speedstep tehnologije (oni spuštaju takt i napon procesoru pri idleu, browsanju itd da se proc ne grije i da ne troši puno struje) kad to isključiš i oc-aš proc stat će ti na vrijednosti na koju je overclockan tako da ti je sad nadam se tu sve jasno :)

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
12 godina
offline
Re: Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock

Hmm... da, očito sam tu nekaj spetljal... budem baš probal.

Hvala na fakat brzom odgovoru :)

12 godina
offline
Re: Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock

Ok... prtljam ja vec sad po tome, mozda nisam ne znam kaj tocno radim, ali... ja kaj god namjestim, meni je brzina 3,4 GHz i ni gore ni dole. U BIOS-u mi uredno pise 4400 MHz, ali CPU-u i dalje pokazuje 3400.

Jel netko ima tu plocu mozda (asrock Z87 Ext4) ili neku sa njihovim UEFI-em i ak je klokal kaj je namjestil jer ove upute su grzone kaj sam dobil sa plocom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock
potato kaže...

Ok... prtljam ja vec sad po tome, mozda nisam ne znam kaj tocno radim, ali... ja kaj god namjestim, meni je brzina 3,4 GHz i ni gore ni dole. U BIOS-u mi uredno pise 4400 MHz, ali CPU-u i dalje pokazuje 3400.

Jel netko ima tu plocu mozda (asrock Z87 Ext4) ili neku sa njihovim UEFI-em i ak je klokal kaj je namjestil jer ove upute su grzone kaj sam dobil sa plocom.

Čekaj, reci mi u čemu je zapravo problem tu ako ti pri opterećenju procesor skoči na 4.4 ghz?

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
12 godina
offline
Re: Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock
AbeDomeNuS kaže...

Čekaj, reci mi u čemu je zapravo problem tu ako ti pri opterećenju procesor skoči na 4.4 ghz?

U tome da brzina ne želi cijelo vrijeme biti na 4,4 već pada kad proc nije opterećen... a ja bih da je stalno na toj brzini

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock

Nađi u BIOS-u gdje je multiplier na auto i to stavi na manual, zatim namjesti na 40x ili već koliko želiš (ne zaboravi VCore podignit), i isključi sve Speedstep i Turbo opcije koje vidiš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 1:24 (Juzer II).
12 godina
offline
Re: Asrock Z87 ext4 i i5 4670K overclock

Riješio sam, flash BIOS-a je popravio stvari :)

Hvala još jednom na odgovorima

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice