BUG-ovi Overclockeri

poruka: 340
|
čitano: 50.190
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Moral bi bit.

Dal ceš taj takt dobit ovisi o puno toga ali freezer bi ga morao moc držat

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
LUXX kaže...

Evo mog skromnog dostignuca sa novim dijelovima(Intel Xeon X3320 i Asus P5Q-E)

 

KLIK

 

za taj takt je trebao 1.216V i stabilan je Belji se

 

 

Scythe mugen 2 odrađuje svoj posao više nego dobro: Idle:33-36, Load:53-55 stupnjeva

Ja zadovoljan.

Max još nisam tražio al bit ce i to uskoro ;)

 Jao LUXX
AMD te nije zadovoljio?
Namigiva


Q6600 3,25Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1085mhz XFX 8800GTS 512mb OC
16 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Ma jok.Nije to nego se intela da bolje dici i ne grije se tolko a Xeon mi super jeftino uletio(1400 kuna) a novi je preko 2k kuna tak da sam super ulov napravio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
LUXX kaže...

Ma jok.Nije to nego se intela da bolje dici i ne grije se tolko a Xeon mi super jeftino uletio(1400 kuna) a novi je preko 2k kuna tak da sam super ulov napravio.

 Na kojoj matičnoj to imaš? Jel se isplati Xeon kao procesor, mislim za igranje? Nemam pojma o tim procesorima pa pitam.
Mount Vision Pro
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
2029.MN4 kaže...
LUXX kaže...

Ma jok.Nije to nego se intela da bolje dici i ne grije se tolko a Xeon mi super jeftino uletio(1400 kuna) a novi je preko 2k kuna tak da sam super ulov napravio.

 Na kojoj matičnoj to imaš? Jel se isplati Xeon kao procesor, mislim za igranje? Nemam pojma o tim procesorima pa pitam.
Asus P5Q-E je maticna.
Ma to je u biti malo prerađeni normalni Quad.
Nebi smjelo nikakvih problema bit sa igrama.Nisam još probao
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
LUXX kaže...
2029.MN4 kaže...
LUXX kaže...

Ma jok.Nije to nego se intela da bolje dici i ne grije se tolko a Xeon mi super jeftino uletio(1400 kuna) a novi je preko 2k kuna tak da sam super ulov napravio.

 Na kojoj matičnoj to imaš? Jel se isplati Xeon kao procesor, mislim za igranje? Nemam pojma o tim procesorima pa pitam.
Asus P5Q-E je maticna.
Ma to je u biti malo prerađeni normalni Quad.
Nebi smjelo nikakvih problema bit sa igrama.Nisam još probao
 a gdje je forau XEON procesorima?

baš su napravljeni za servere?
Q6600 3,25Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1085mhz XFX 8800GTS 512mb OC
16 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Znaći ista arhitektura kao i CoreDuo? Hm... Zanimljivo.

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

To su baš serverski procovi.

Kolko ja znam izaberu se najbolje uspjeli procesori od serije i njih se dodatno testira na stabilnost.....

Na sve kaj je za servere važno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
LUXX kaže...

To su baš serverski procovi.

Kolko ja znam izaberu se najbolje uspjeli procesori od serije i njih se dodatno testira na stabilnost.....

Na sve kaj je za servere važno.

 znači dugotrajna izdržljivost pod MAX opterećenjem

dobro je to
ali to ne treba prosjećnom korisniku
Q6600 3,25Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1085mhz XFX 8800GTS 512mb OC
16 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

A čuješ... To su "Golden samples"... A još se i daju clockat. Zanimljiva opcija.

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
2029.MN4 kaže...

A čuješ... To su "Golden samples"... A još se i daju clockat. Zanimljiva opcija.

 da
ali šta znaći ako ga 70% korisnika
ne zna iskoristiti

ali LUXX zna kako ga OC-at do maxa

baš me zanima do koliko će ići taj CPU
Q6600 3,25Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1085mhz XFX 8800GTS 512mb OC
15 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Moj Intel E7200 je sada clockan na 3.16Ghz, bih li mogao sa Arctic Freezer-om doći na stabilnih 3.5Ghz.

E7200,8800GT OC,EP35-DS3,4GB Ram,Soprano,VX450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
Mayales kaže...

Moj Intel E7200 je sada clockan na 3.16Ghz, bih li mogao sa Arctic Freezer-om doći na stabilnih 3.5Ghz.

 Mogao bi

samo ako znaš kako OC-at

jer core 2 duo idu jako visoko uz kvalitetno hlađenje

kolike su ti sada temp.?
Q6600 3,25Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1085mhz XFX 8800GTS 512mb OC
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
Gamer-gts kaže...
2029.MN4 kaže...

A čuješ... To su "Golden samples"... A još se i daju clockat. Zanimljiva opcija.

 da
ali šta znaći ako ga 70% korisnika
ne zna iskoristiti

ali LUXX zna kako ga OC-at do maxa

baš me zanima do koliko će ići taj CPU
 Pa nisam ni mislio da ga svatko kupi.
Mount Vision Pro
16 godina
moderator
offline
BUG-ovi Overclockeri

Evo, danas mi je bilo dosadno pa sam ganjao max oc. Mislio sam da cu pisati u 4 GHz temi, ali nista od toga. Naisao sam na FSB wall na 495 MHz (5 MHz mi je falilo za 4 GHz Plač)

Validacija

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
DrNasty kaže...

Evo, danas mi je bilo dosadno pa sam ganjao max oc. Mislio sam da cu pisati u 4 GHz temi, ali nista od toga. Naisao sam na FSB wall na 495 MHz (5 MHz mi je falilo za 4 GHz Plač)

Validacija

 lijepo ali i žalosno. samo 5 mhz do 4 ghz... Plač Plač suosjećam s tobom
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Meni je bas krivo. Mislio sam da ce ova starudija od procesora potegnuti preko 4. Vjerovatno i bi, ali ploca je zakocila. Na 496 MHz FSB se smrzne pri dizanju windowsa, a na 497 MHz nece ni da POST-a. Plač

15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

e lux posto vidim da se ekspert za oc, hajde mi predlozi jedno jako hladjenje (ne vodeno) za procesor q8200, jer ga kontam clockati na 3.0 a necu da se zezam sa ovim obicnim hladnjakom

MBO Gigabyte ep43 - s3l CPU Intel core2quad 2,33GHz 4MB RAM 2x2GB OCZ gold HDD Hitachi 500GB VGA GeForce 9800GE 512mb DVD±RW LG (obicni) Kućište Thermalthake SopranoRS window Napajanje 550W Tipkovnica Logitech G11 Miš Logitech MX518 Monitor Samosung T200 20''
15 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
DrNasty kaže...

Meni je bas krivo. Mislio sam da ce ova starudija od procesora potegnuti preko 4. Vjerovatno i bi, ali ploca je zakocila. Na 496 MHz FSB se smrzne pri dizanju windowsa, a na 497 MHz nece ni da POST-a. Plač

 pa dobro... ali ipak nije ni ovo loše
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
W3ha kaže...

e lux posto vidim da se ekspert za oc, hajde mi predlozi jedno jako hladjenje (ne vodeno) za procesor q8200, jer ga kontam clockati na 3.0 a necu da se zezam sa ovim obicnim hladnjakom

 ploca je ep43.s3l
MBO Gigabyte ep43 - s3l CPU Intel core2quad 2,33GHz 4MB RAM 2x2GB OCZ gold HDD Hitachi 500GB VGA GeForce 9800GE 512mb DVD±RW LG (obicni) Kućište Thermalthake SopranoRS window Napajanje 550W Tipkovnica Logitech G11 Miš Logitech MX518 Monitor Samosung T200 20''
15 godina
offline
BUG-ovi Overclockeri

moj 4800+ od 2.5 na 3.1,nije lose,za mene,ali sad kad dode phenom II,,,bit ce belaja:D

amd athlon x2 4800+ @ 2.51(OC @ 3.0) 3 gb ddr2 rama 250 gb+80 gb hdd nVdia 8600 gt 256mb/ati hd4670 1 gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
LUXX kaže...

Evo možda malo cudne teme.

Zanimalo bi me tko se ovdje bavi Overclockom.

Dakle tko se cešce voli "poigrati" svojim hardverom i tražiti maksimum od komponenti.

Također bi bilo interesantno tko cešce mijenja hardver.

Ja recimo mijenjam skoro kompletno moj hardver svakih 3-6 mjeseci.

Obavezno overclock od prve minute otkad je komp sastavljen.

Cak ponekad iz dosade rastavim i sastavim moj komp.

Cesto se i uputim u bios i isprobavam razlicite kombinacije takta procesora i rama,

Latencije memorije i takt procesora,Što bi bilo bolje u kojoj situaciji.

Undervolt sa kojim taktom.....

Ima možda još takvih "pacijenata" ovdje ili sam stvarno samo ja toliko zagrižen?

 

Javite se Overclockers!

 

EDIT:Bilo bi lijepo također vidjeti pokoji review novog hardvera i njegove mogucnosti(nešto slicno Naxeemovom reviewu graficke)

        naravno u novom threadu.Kad vec ljudi novi hardver kupe bilo bi lijepo nešto o njemu napisati i pokazati ostalima rezultate i slike istog

 baciti se odmah na overclock cim su komponente kupljene mi je glupo, ne osjetis razliku..
vise volim dan 2 isprobati sto imam i onda krenut na overclock, a za sada sam samo procesore tjerala..
Nesto lijepo? ma da...
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
Vane kaže...
LUXX kaže...

Evo možda malo cudne teme.

Zanimalo bi me tko se ovdje bavi Overclockom.

Dakle tko se cešce voli "poigrati" svojim hardverom i tražiti maksimum od komponenti.

Također bi bilo interesantno tko cešce mijenja hardver.

Ja recimo mijenjam skoro kompletno moj hardver svakih 3-6 mjeseci.

Obavezno overclock od prve minute otkad je komp sastavljen.

Cak ponekad iz dosade rastavim i sastavim moj komp.

Cesto se i uputim u bios i isprobavam razlicite kombinacije takta procesora i rama,

Latencije memorije i takt procesora,Što bi bilo bolje u kojoj situaciji.

Undervolt sa kojim taktom.....

Ima možda još takvih "pacijenata" ovdje ili sam stvarno samo ja toliko zagrižen?

 

Javite se Overclockers!

 

EDIT:Bilo bi lijepo također vidjeti pokoji review novog hardvera i njegove mogucnosti(nešto slicno Naxeemovom reviewu graficke)

        naravno u novom threadu.Kad vec ljudi novi hardver kupe bilo bi lijepo nešto o njemu napisati i pokazati ostalima rezultate i slike istog

 baciti se odmah na overclock cim su komponente kupljene mi je glupo, ne osjetis razliku..
vise volim dan 2 isprobati sto imam i onda krenut na overclock, a za sada sam samo procesore tjerala..
 Zašto čekat dan,dva kad možeš odmah vidit razliku.Imaš primjerice Q6600 i vidiš kako sustav i igre rade na 2,4.I onda ga staviš na barem 3,0Ghz(DA SE OSIJETI VEČA RAZLIKA) i dobiješ rezultat.
A što se teme tiče.Ja svak svoj CPU odmah clocknem.Doduše nisam zagriženi overclocker da bi tražio MAX.A komponente mijenjam svaki četri mijeseca sitne stvari,a najvažnije komponente svakih šest.
MICROMAN
15 godina
protjeran
offline
BUG-ovi Overclockeri

pa mislim da nemozes vidjeti kako cijeli komp radi za pola sata...

 

ako ga malo koristis veci je gust kada osjetis ubrzanje..

 

bar meni..

Nesto lijepo? ma da...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
Vane kaže...

pa mislim da nemozes vidjeti kako cijeli komp radi za pola sata...

 

ako ga malo koristis veci je gust kada osjetis ubrzanje..

 

bar meni..

 Uzmeš štopericu i mjeriš za koliko se sustav diže bez OC-a i sa OC-om.Igraš igru i vidiš koliko je stabilan FPS bez OC-a i sa OC-om.Namigiva
MICROMAN
15 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

ja obozavam sastavljat i rastavljat svoju konfu,al hardver i softver mjenjam jednom u godini.jos jedna stvar postoji koju ja volim radit na svojoj konfi.ruisit sistem a kad ga podignem uzivam u njegovoj cistoci.tak da nisi jedini.Smijeh

AMD Cool & Quiet
15 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

veci je gust bar meni odma ovrclock a ne cekat.onak ti je sve ubrzano od prosle konfe tak da..........neznam....

AMD Cool & Quiet
15 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Meni je največi gušt kada skurim stari proc kojeg više ne trebam.Namigiva

U tom trenutku imam destruktivne težnje.

U tom trenutku postižem bez problema i 5,0Ghz.Samo problem je što to traje par sekundi.

MICROMAN
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 19:16 (microman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Da, zanimljivo..

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 19:07 (doktor1).
15 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Bavim se ja OC-om ali tek početnički...kad malo pojačam hladnjak onda ću krenuti dalje

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,66 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice