BUG-ovi Overclockeri

poruka: 340
|
čitano: 50.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Benko ...mucni glavom malo...Prvo, navedeni Fortron je smeće od napajanja. Drugo na P35 DS3L se može čisto solidno clockati, no s obzirom na slabiju implementaciju 4-ero fazne regulacije, ploča i nije baš za OC quad procesora. Da ne bi bilo zabune, na dotičnoj bi se dalo clockati, Juzer je spomenuo oko 30% OC...što je svakako moguće na ovoj ploči. Ti bi npr. mogao ciljati na lijepih 3.6GHz, na mrvicu boljoj ploči, kao što je P35 DS3R (6-ero fazna regulacija i općenito opremljenija ploča).

@Juzer - nemoj uzimati DDR2 verziju 8500GT kartice, to je živa koma. Ona sa DDR3 memorijom (ne puno skuplja) je u rangu sa starom 7600GT, pa i malo jača, a da se jako lijepo clockati na stock naponu/cooleru.

U vezi hlađenja, uzmi solidnog Freezera 7 Pro koji svoj posao obavlja korektno i s naclockanim quadom uz pristojnu razinom buke.

U vezi memorije, ubodi solidnog Kingmaxa u kombinaciji 2x2GB. Uz gore spomenutih 3.6GHz, ovu memoriju možeš kombinirati na umjerenih 800MHz, ili uz pomoću dividera dići na nekih 900MHz+ pri CL5 latencijama.

 

Sve u svemu, za 4500kn se može složiti jako lijepa konfa, samo treba pametno rasporediti prioritete prilikom kupnje : )

 

Inače, spominjali ste Reseratora 1+... hlađenje svakako ima potencijala, no zbog forsiranja tišine, ugrađena je i relativno slaba pumpa, koja koči čitavu stvar. Najbolje je za tu lovu uzeti sve u komadima, od renomiranog proizvođača, kao što je slovenski EK. Kod Beštije, u Hardveraju imaš njihov asortiman proizvoda.

► Intel Core 2 Duo E8400 + TRU120 || DFI LanParty UT P35 T2R || 2x1GB Ballistix PC2-6400 || Gainward GF8800GTS 512MB DDR3 + Acc S1 || Western Digital 320GB AAKS || Corsair VX 550W ||
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.6.2008 1:12 (Razer).
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Tenks Razer, hrpa mudrih savjeta, uzet cu u obzir. Mozda nisam dovoljno naglasio, ali meni graficka treba samo zato sto komp nece radit bez nje! :-)

Sto se mojih potreba tice, moze i integrirana. :-)

RAM: za moje performanse, on utjece sa nekih 2-4%.

Disk: jos manje, ali recimo 2%.

Procesor je kljucna stvar, i ako mogu imati 3.6 GHz na q6600, uz stabilan rad (da se srusi max jednom u mjesec dana, it's ok, ali ne svaki dan) 24/7, to je mrak sto se mene tice.

 

16 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
Razer kaže...

Benko ...mucni glavom malo...Prvo, navedeni Fortron je smeće od napajanja. Drugo na P35 DS3L se može čisto solidno clockati, no s obzirom na slabiju implementaciju 4-ero fazne regulacije, ploča i nije baš za OC quad procesora. Da ne bi bilo zabune, na dotičnoj bi se dalo clockati, Juzer je spomenuo oko 30% OC...što je svakako moguće na ovoj ploči. Ti bi npr. mogao ciljati na lijepih 3.6GHz, na mrvicu boljoj ploči, kao što je P35 DS3R (6-ero fazna regulacija i općenito opremljenija ploča).

@Juzer - nemoj uzimati DDR2 verziju 8500GT kartice, to je živa koma. Ona sa DDR3 memorijom (ne puno skuplja) je u rangu sa starom 7600GT, pa i malo jača, a da se jako lijepo clockati na stock naponu/cooleru.

U vezi hlađenja, uzmi solidnog Freezera 7 Pro koji svoj posao obavlja korektno i s naclockanim quadom uz pristojnu razinom buke.

U vezi memorije, ubodi solidnog Kingmaxa u kombinaciji 2x2GB. Uz gore spomenutih 3.6GHz, ovu memoriju možeš kombinirati na umjerenih 800MHz, ili uz pomoću dividera dići na nekih 900MHz+ pri CL5 latencijama.

 

Sve u svemu, za 4500kn se može složiti jako lijepa konfa, samo treba pametno rasporediti prioritete prilikom kupnje : )

 

Inače, spominjali ste Reseratora 1+... hlađenje svakako ima potencijala, no zbog forsiranja tišine, ugrađena je i relativno slaba pumpa, koja koči čitavu stvar. Najbolje je za tu lovu uzeti sve u komadima, od renomiranog proizvođača, kao što je slovenski EK. Kod Beštije, u Hardveraju imaš njihov asortiman proizvoda.

 ovo znam da je forton smece od napajanja, p35-ds3l- definitvo ide oc do 3000Mhz(jer je i cipset sam namjenjen za 1333MHz fsb) ali se ploca grije(ali su hladnje zaj***i), za ovaj frezzer cuo sam da je dosta veliko smece, a  u vezi mem i ja bi iso na kingmaxa posto su ultra jeftine a nisu ni tolko lose. sto se tice reseratora, stavio bi na hladnjak jedan  120mm vent i valjda bi onda trebao moc hladit q6600@4,0, graf8800gts oc(do kolko bi god iso oc) i mbo (fsb 420)?
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
Probaj pa pričaj. Freezer nije smeće. Pasivac na DS3L se grije, no barem se takve stvari lako rješavaju s nekim 40mm ventom na hladnjaku, ili ventom na bočnoj stranici. S druge strane, što očekuješ ti od ploče koja košta jedva 500kn?

Ako pljuješ za quada i hoćeš OC, možeš tj moraš dati i za malo bolju ploču koja će to vući.

Q6600 nije lako navući na 4GHz a da bude stabilan, pogotovo ne za 24/7 rad. Za bench još nekako, no sve dosta ovisi o primjerku. Imao sam jednog koji nije htio mrdnuti dalje od 3.9 3D stabilno, dok sam s drugim mogao vrtjeti ~4.2GHz...sve na zraku...

Montiranje venta na Reserator je besmisleno. Lijepo sam ti rekao da je pumpa slaba. Tako da bi teško držao sve to zajedno hladnim. Pogotovo uz ovakve ambijentalne temperature.
► Intel Core 2 Duo E8400 + TRU120 || DFI LanParty UT P35 T2R || 2x1GB Ballistix PC2-6400 || Gainward GF8800GTS 512MB DDR3 + Acc S1 || Western Digital 320GB AAKS || Corsair VX 550W ||
15 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Ok, molio bih step-by-step instrukcije za overclock q6600 na maticnoj Gigabyte P35-DS3L preko setup-a, jer ne kuzim kako. Izgleda da treba dizati voltazu, a to nebih bez iskusnog savjeta. Dakle, kako dici na 3.0 recimo? Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
Razer kaže...
Probaj pa pričaj. Freezer nije smeće. Pasivac na DS3L se grije, no barem se takve stvari lako rješavaju s nekim 40mm ventom na hladnjaku, ili ventom na bočnoj stranici. S druge strane, što očekuješ ti od ploče koja košta jedva 500kn?

Ako pljuješ za quada i hoćeš OC, možeš tj moraš dati i za malo bolju ploču koja će to vući.

Q6600 nije lako navući na 4GHz a da bude stabilan, pogotovo ne za 24/7 rad. Za bench još nekako, no sve dosta ovisi o primjerku. Imao sam jednog koji nije htio mrdnuti dalje od 3.9 3D stabilno, dok sam s drugim mogao vrtjeti ~4.2GHz...sve na zraku...

Montiranje venta na Reserator je besmisleno. Lijepo sam ti rekao da je pumpa slaba. Tako da bi teško držao sve to zajedno hladnim. Pogotovo uz ovakve ambijentalne temperature.
 40mm ventovi znaju biti dosta glasni. ja sam samo reko da p35-ds3l dosta grije i da nije za oc a da ne valja za te para to nisam.
Juzer kaže...

Ok, molio bih step-by-step instrukcije za overclock q6600 na maticnoj Gigabyte P35-DS3L preko setup-a, jer ne kuzim kako. Izgleda da treba dizati voltazu, a to nebih bez iskusnog savjeta. Dakle, kako dici na 3.0 recimo? Unaprijed hvala.

 udi u bios mem omjer postavi tako da bude 800mhz fsb digni na 333(1333) i zapocetak probaj bez dizanja voltaze ak ne onda digni voltazu za 0,25. ili kolko ti da vise.
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
benko kaže...
 40mm ventovi znaju biti dosta glasni. ja sam samo reko da p35-ds3l dosta grije i da nije za oc a da ne valja za te para to nisam.
 Znaju, no to nije pravilo. Većina se spaja preko 3-pinskih naponskih konektora koji se reguliraju preko ploče, tako da to nije nužno problem.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

ja sam overclockao P4 Ceder Mill 3.0(ne prescot) na 3.9 Ghz a temperatura mi nije prelazila 30! Mogao bi ici i vishe ali matična pravi probleme.

 

CPU,FSB CPU,FSB
temperatura temperatura
15 godina
odjavljen
offline
BUG-ovi Overclockeri

Ja sam svoju 7300GT digo core sa 350 na 430 i mem sa 300 na 380 realno... Imam stock hladenje i nedolazi do pregrijavanja max 48 u idle i 60 u load.... i perfomanse su vidno bolje:D

Znaci core za 23% i mem za 27% overclockiran...

7300GT 7300GT
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
BUG-ovi Overclockeri

Evo moj danasnji rad:

Buduci da sam na bazi cpu hladnjaka imao nabore od bakra, danas sam nasao vremena i volje da malo ispoliram bazu.

Koristio sam brus papir 1200 za grublje radove (da skinem te nabore) pa onda kruznu plocicu 3000 da ispoliram do sjaja.

Nabavicu plocicu 5000 pa mozda dodatno usjajim bazu.

Nestalo mi je Arctic Silver paste pa sam stavio Spire.

Hladnjak je Coolermaster HyperTX, sorry na losim slikama, mobitel je radio :)

Pogledajte slike:

Sve je dobro KAD se dobro svrši!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2008 16:00 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
1200 je presitan. Trebao si početi sa 400 ili 600, ovisno o stanju baze. Nastaviti sa 800/1200 i završiti sa 2000 i polir pastom.
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Nisam imao polir pastu pri ruci, razmisljam jos doraditi kad nabavim arctic silver.

Evo testiram OC, e6400 je trenutno na 3,28 GHz i 1.4 V, ram 667 (transcend jetram) na 820 MHz i 2,1 V, FSB je na 410 MHz, 1.55 V.

Temperature su kao na slici. Nadam se da cu moci do 3,4 GHz.

 

EDIT: Validacija

Sve je dobro KAD se dobro svrši!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2008 20:14 (DrNasty).
16 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
jesi ti to testiro malo prime95 ili nekim drugm prog?
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Ma normalno, vrtio sam prvo memtest zbog oC-a memorije, onda sam vrtio prime 30 minuta, za taj period je stabilno, evo sad cu opet ostaviti prime i idem gledati TV.

 

@Razer: Mozes li mi reci koliki bi bio max napon za c2d 6400 za 24/7?

Sve je dobro KAD se dobro svrši!
16 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
pazi da kad se ne vratis sa gledanja telke da slucajno nebi naso komp u dimu ;)
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
DrNasty kaže...

Ma normalno, vrtio sam prvo memtest zbog oC-a memorije, onda sam vrtio prime 30 minuta, za taj period je stabilno, evo sad cu opet ostaviti prime i idem gledati TV.

 

@Razer: Mozes li mi reci koliki bi bio max napon za c2d 6400 za 24/7?

Ovisno o hlađenju....nemoj ići preko 1.45-1.5v. Iako mu ni sa više struje nebi ništa bilo,

Kao orijentaciju za npr. 45nm CPU-ove se uzima oko 1.4v kao sigurna granica za 24/7...

Inače, vjerujem da ćeš moći postići i više od 3.4GHz, no opet, to ovisi o primjerku...
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2008 22:10 (Razer).
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Vrtio sam prime95 small FFTs, 2 sata, stabilno. Morao sam mu dati napon 1.45 V, jer je bio nestabilan na manjem naponu.

Temperatura procesora nije presla 56 C, dok je vanjska bila oko 20 C.

Sve je dobro KAD se dobro svrši!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2008 0:17 (DrNasty).
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
DrNasty kaže...

Vrtio sam prime95 small FFTs, 2 sata, stabilno. Morao sam mu dati napon 1.45 V, jer je bio nestabilan na manjem naponu.

Temperatura procesora nije presla 56 C, dok je vanjska bila oko 20 C.

To je ok reza.
Probaj izvadit 2 plocice meme van.
Vidim da imaš 4 komada unutra.
Dakle dvije van pa deri.
Ili samo sa jednom možeš isto probat. Cisto za nac max oc je ok
C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Probacu, razmisljao sam da prodam ove plocice, a da kupim neku 2x2 na vecem taktu.

Stabilna je memorija na 2 V, memtest je 2h 40m radio bez errora, 4 passa, tako da me jos ne koci.

Ploca je isto stabilna na 1.4 V (asus p5k-e/wifi-ap, P35), fsb 410 MHz.

 

Kupio sam novi cooler, CM Hyper 212, ali nisam ga stigao jos postaviti, nemam vremena, moram prvo malo uglancati bazu a i maticnu skidati.

Vjerovatno cu cekati vikend, bitno mi je da je sad stabilno, a veci clock cu onda ganjati, kad budem imao vremena za testiranje.

 

Sve je dobro KAD se dobro svrši!
16 godina
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
na kolko t mema radi max stabilno na cl5?
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

Dok sam imao 2 plocice, radila je na 833 MHz, vise je nisam tjerao. Sad je na 820 MHz.

Na netu sam nasao da je max OC bio 910 MHz na 2.2 V, mislim da je isto sa 2 plocice.

Sve je dobro KAD se dobro svrši!
16 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Ja imam core 2 duo E6300 od 1.86ghz pa ako mi možete objasniti postupak kako da ga clockam i na koliko jer mi je ovo premalo a nemam para za novi proc.

BTW:imam stock cooler

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 14:17 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
BORN kaže...

Ja imam core 2 duo E6600 od 1.86ghz pa ako mi možete objasniti postupak kako da ga clockam i na koliko jer mi je ovo premalo a nemam para za novi proc.

BTW:imam stock cooler

 Mislis li mozda na e6300 koji radi na 1,86 GHz? Jer e6600 radi na 2,4 GHz.
Evo na slici printscreen CPUZ-a, s jednog testa na netu kojeg sam davno nasao (prije jedno 2 godine), kada sam ja guglao u vezi OC-a svog CPU-a.
Takodjer su OC-ali sa stock coolerom.
Sto se tice postupka, za to procitaj sticky-je.
Sve je dobro KAD se dobro svrši!
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
DrNasty kaže...
BORN kaže...

Ja imam core 2 duo E6600 od 1.86ghz pa ako mi možete objasniti postupak kako da ga clockam i na koliko jer mi je ovo premalo a nemam para za novi proc.

BTW:imam stock cooler

 Mislis li mozda na e6300 koji radi na 1,86 GHz? Jer e6600 radi na 2,4 GHz.
Evo na slici printscreen CPUZ-a, s jednog testa na netu kojeg sam davno nasao (prije jedno 2 godine), kada sam ja guglao u vezi OC-a svog CPU-a.
Takodjer su OC-ali sa stock coolerom.
Sto se tice postupka, za to procitaj sticky-je.
 Joj da, 6300 je, sorry
My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
15 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

pozz svima :D

 

samo bi zelio da ako ste u mogucnosti pomognete:

 

kod mene je e8400 3.0 sa stock hlađenjem pa sta mislite do koje bi ga cifre mogao potjerat ??

 

ostatak kompa je

 

maticna-asus p5k/epu

8800gt grafa asusova - sta mislite bil nju mogao sa stock kulerom klockat i koliko

2gb ddr2 kingston

hdd 360 gb

i imam napajanje koje je doslo sa kučištem TSAA841 foxconn -450w

 

hvala unaprijed i pozz Smijeh

asus p5k/epu,core2duo e 8400,8800gt,2gb ddr2 kingston,360gb hd
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Evo otišo sam malo u BIOS pa da li se ovdje(slike) OCa? Ako da kako? Meni nije sve najbistrije ovdje pošto sam početnik

Bios 1 Bios 1
bios 2 bios 2
My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2008 15:54 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri

A svasta. Stvarno preporucujem da procitas sticky-je.

Onda ce ti sve biti jasnije kad odes u BIOS. Nemoj ocekivati da ce te neko za ruku voditi, a ti ni materiju ne poznajes.

Kad pokupis dovoljno informacija, OC-anje ti nece biti problem.

Ja imam comp koji preko 10 godina radi OC-an :)

Sve je dobro KAD se dobro svrši!
15 godina
neaktivan
offline
BUG-ovi Overclockeri

Evo nabavio sam si neki pentium 4 631 najbplji procesor za OC ( vidio sam na nekim stranicama da ide do 8GHz ali sa vodikom) pa me zanima dali tko zna neku dobru plocu za oc do nekih 350-400 kn znam da se su nema bas nesto preporucit ali evo ako netko zna neku nek kaze.

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
DrNasty kaže...

A svasta. Stvarno preporucujem da procitas sticky-je.

Onda ce ti sve biti jasnije kad odes u BIOS. Nemoj ocekivati da ce te neko za ruku voditi, a ti ni materiju ne poznajes.

Kad pokupis dovoljno informacija, OC-anje ti nece biti problem.

Ja imam comp koji preko 10 godina radi OC-an :)

 Čitao sam jedan stickyBelji se
My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG-ovi Overclockeri
ManchesterUTD kaže...

Evo nabavio sam si neki pentium 4 631 najbplji procesor za OC ( vidio sam na nekim stranicama da ide do 8GHz ali sa vodikom) pa me zanima dali tko zna neku dobru plocu za oc do nekih 350-400 kn znam da se su nema bas nesto preporucit ali evo ako netko zna neku nek kaze.

 upravo sam pogledao na nekim forumima Smijeh

stvarno je bolesno koliko klokaju taj pentium 4 631 procesor

vidio sam da ih je samo nekoliko preslo 8ghz Nevinašce

na jednom sam forumu procitao da je ovaj proc  na 8ghz 169% vise od neklokanog  procesora sto je je... nevjerovatno Smijeh

i dajte ljudi prokomentarisite sto sam gore naveo post , pomozite

pozz


asus p5k/epu,core2duo e 8400,8800gt,2gb ddr2 kingston,360gb hd
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice