Corsair H110 recenzija

poruka: 106
|
čitano: 31.080
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Zanimljivu stvar dobijem kad koristim real temp za mjerenje!!

100% load 100% load
idle,koji je nemoguć idle,koji je nemoguć
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Ajd stavi sliku kao ja da se sve vidi ljepo. CPU-Z, Prime95 i HWMonitor i ako znaš sobnu temperaturu pa da vidimo.

14 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
volegradele kaže...
itomic009 kaže...

Ja sam bio upalio Prime95 na 4.0Ghz sa 1.33V uz tih 23C i CPU se "zagrijao" do 30C {#}.

Meni ovo izgleda nestvarno,ili je moj h100 teško sranje,Ivye Bridge teško sranje,ili sam ja nesposoban i ne znam stavit hladnjak kako treba!!termalna pasta je MX-4 i temperature koje sad dobijem prilikom 100% loda (prime 95 small ftt) oko 65C,idle mi je oko 30C!!!

 

amd je puno hladniji od intela..

12 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Ajd stavi sliku kao ja da se sve vidi ljepo. CPU-Z, Prime95 i HWMonitor i ako znaš sobnu temperaturu pa da vidimo.

Sad nemam vremena .ali budem večeras stavio,btw i kad sam imao SB u loadu temperature od 30C su samo u idle (zimi oko 22-23C) u loadu od 45-50C.

Opalit ću prime95 30 minuta i stavit slike!!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Narode, sljedeći tjedan mi stižu dva Noctua NF - A14 FLX venta pa ću testirati s njima da vidimo. Pohvala kolegi miki1981 na ustupljenim Noctua ventilatorima za potrebe testa {#}.

12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

@itomic009@

U prvom postu pokušavam nać temperature svake jezgre pod loadom i nikako nemogu nać!!

 

Evo mojih temperatura na 3.6 GHz,1.16v,sve na auto!!

 

Sobna temperatura oko 25C, hlađenje stavljeno na najjaču razinu,kučište, ovorena stranica i trenutno samo pull konfiguracija ventova na radijatoru!!

Vjerovatno kad stavim push konfiguraciju ventova temp padne za koji stupanj!!

 

Rezultat je sljedeći:najniža temperatura pojedine jezgre je 55C a najviša 59C!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 22:21 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

ima opseznih testiranja h100i sa noctuinim ventovima od toma na youtubu, tip si je fakat dao truda. "zakljucio" je naravno da je noctua varijanta tisa no da corsairovi ventovi duze (i vremenski i frekvencijski) uspjevaju odrzati cpu van trotlanja, da je to i zbog brze vrtnje i veceg cfm/a.

vodeci se tom logikom mislio sam staviti delta ventove od cca 250 cfm i 5500 rpm na h110 no po podacima koje sam uspio skupiti to ipak nebi puno pomoglo, mozda 2/3 stupnja s obzirom na push pull sa akasa ventovima. no tako veliki cfm bi dosta odgodio tocku trotlanja sto bi mozda imalo smisla za neke programe/poslove

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 22:47 (kolac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

itomic me zainteresirao s hladnjakom pa sam se odlučio i ja na upgrade nh-d14 koju imam mislim preko 3 godine, vrijeme je za nesto novo i za sad h110 je {#}

 

dobio sam 8-10°C bolje temp u odnosu na nh-d14, oba hladnjaka na max, nije me briga za buku ali sam se ugodno iznenadio koliko je h110 zapravo tih na max {#}

 

 

back 2 black
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

 To se poklapa s mojim testiranjima jer mislim da sam i ja mogao dobit  2C do 3C niže temperature da sam retestirao Noctu sa svježom pastom. Ali odstupanje od stupanj do dva je normalno jel ima drugih faktora, tako da se to sve slaže otprilike {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Cele303 kaže...

itomic me zainteresirao s hladnjakom pa sam se odlučio i ja na upgrade nh-d14 koju imam mislim preko 3 godine, vrijeme je za nesto novo i za sad h110 je {#}

 

dobio sam 8-10°C bolje temp u odnosu na nh-d14, oba hladnjaka na max, nije me briga za buku ali sam se ugodno iznenadio koliko je h110 zapravo tih na max {#}

 

 

Odlicno {#}

Za koji stupanj nize preporucujem MX-4 pastu i podloske na backplate-u od corsair bloka.

Ja sam stavio gumene i dobio zeljeni ucinak da je blok malo vise stisnut uz procesor.

Svakako vrijedi napraviti, cak se i po Corsair forumu pise da su ih trebali ubaciti u kit jer nisu sve maticne identicne po debljini, pa blok bude samo blago stisnut uz procesor.

 

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 11:30 (Praedator).
12 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Cele303 kaže...

itomic me zainteresirao s hladnjakom pa sam se odlučio i ja na upgrade nh-d14 koju imam mislim preko 3 godine, vrijeme je za nesto novo i za sad h110 je {#}

 

dobio sam 8-10°C bolje temp u odnosu na nh-d14, oba hladnjaka na max, nije me briga za buku ali sam se ugodno iznenadio koliko je h110 zapravo tih na max {#}

 

 

JA ovo ne mogu da vjerujem,IB u full loadu samo 30C,i to na 4.6 GHz,daj ako ti nije problem jel možeš opalit prime95 i pokazat temperaturu procesora u idle i u loadu nako 10-15 min!!

HVALA!!

Meni su to temperature u idle!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 12:04 (volegradele).
16 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Pogledaj malo bolje.. temp mu idu skoro do 80C.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Ma ne, nije 30C load {#}. Vidiš da mu je išlo do oko 80C u loadu, ovo je nakon testa. Taj Intel je stvarno bezobrazan. Bez delidding-ga se ne može normalno clockati. Mislim stvarno je to debilno što rade.

12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Ajme stvarno,več sam mislija da nešto nije u redu s mojim coolerom-procesorom ili ja nešto krivo radim!!{#}

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Praedator kaže...

Odlicno {#}

Za koji stupanj nize preporucujem MX-4 pastu i podloske na backplate-u od corsair bloka.

Ja sam stavio gumene i dobio zeljeni ucinak da je blok malo vise stisnut uz procesor.

Svakako vrijedi napraviti, cak se i po Corsair forumu pise da su ih trebali ubaciti u kit jer nisu sve maticne identicne po debljini, pa blok bude samo blago stisnut uz procesor.

 

 

Poigrat ću se još sa hladnjakom, mislim da sad imam lufta da proc dignem na 4.8 i da budem približan prijašnjim temperaturama sa nh-d14...

 

Kako si ti ili ostali zadovoljni sa montažom radijatora? Meni HAF ima predviđeno mjesto na vrhu za 2x120mm pa sam ga svjetski zafušario da stoje 2x140mm hehe, nisam uopće razmišljao o tome da nemam predviđene rupe na kućištu :o

back 2 black
16 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
volegradele kaže...
Cele303 kaže...

itomic me zainteresirao s hladnjakom pa sam se odlučio i ja na upgrade nh-d14 koju imam mislim preko 3 godine, vrijeme je za nesto novo i za sad h110 je {#}

 

dobio sam 8-10°C bolje temp u odnosu na nh-d14, oba hladnjaka na max, nije me briga za buku ali sam se ugodno iznenadio koliko je h110 zapravo tih na max {#}

 

 

JA ovo ne mogu da vjerujem,IB u full loadu samo 30C,i to na 4.6 GHz,daj ako ti nije problem jel možeš opalit prime95 i pokazat temperaturu procesora u idle i u loadu nako 10-15 min!!

HVALA!!

Meni su to temperature u idle!!

 

Sorry, nisam ranije vidio ovaj post, evo ti, znači minutu sam pustio idle komp tako da minimum u RealTemp bude zbilja idle i odradio sam jedan run large fft, taman malo preko 15 min koliko si tražio...  Opalio sam screenshot dok workeri rade da te ne bune trenutne temp sa maksimalnim, kao što vidiš prime je nježniji za procesor od ibt-a...

 

Ubija me ovo umetanje slika na bug jer su uvijek mutne pa sam stavio sliku na imageshack, link na ss

back 2 black
11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Jos jedan savjet za H110 ventilatore.

Skinuti lopatice ventilatora i sa silikonskom masti podmazati osovinu, budu 20-30% tisi i nema rondanja pri naglom zaustavljanju.

Premalo su masti stavili pa se brzo isusi i zato neki zuje.

 

I inace MX-2 i MX-4 pasta, MX-2 mi ima nize temperature i na load i na idle, a koristio sam ju i kod dellidinga procesora jer mi ima nize temp nego MX-4.

 

 

P.S. Taj TD (palac dole) si stavi tamo gdje ti sunce ne sija. {#} {#}

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2013 16:36 (Praedator).
Moj PC  
4 3 hvala 2
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

 Dodano je par sličica, uglavnom sa Noctua ventovima {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

I kakve su temperature sa Noctua ventovima?

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Moram pošteno istestirati pa ću objaviti {#}.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Moram pošteno istestirati pa ću objaviti {#}.

I daj molim te sredi to kuciste. dode mi plakat kad ga vidim.

16 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Meni su tipkovnica, miš i podloga vrh. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Brat je shebo svoj miš pa sam mu ja dao moj jer kod njega ne radi ovaj stari koji mi je bio pri ruci {#}.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

 Dodan je dio recenzije i Noctua NF-A14 FLX ventilatora.

13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Bravo 1!!

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Odlicno itomic {#}

 

Dakle, za Push-Pull trebate 4xNoctua, dakle 680kn, ili samo 2 za 340kn.

Po meni puno, koliko god da su tihi.

A performanse iste, sa tim da Corsair vent moze bolje ohladiti ako je potrebno jer vrte se do 1500 okretaja.

 

Svaka cast Noctua ali preskupo za iste performanse, ili tocnije slabije performanse ako su u pitanju max okretaji.

 

Ali recenzija je odlicna {#}

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Ja bih ih uzeo (ili možda Corsair SP),samo radi izgleda,naravno ako je nekome stalo do toga!!DA su skupi ,jesu,aki svaka čast da Corsair s novim H110 daje odlične rezultate sa stock ventovima!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Evo cisto da se pridruzim pohvalama,

puma se jedva cuje i vent isto.

Zasada radi samo jedan vent,posto mi je prekratak kabel od drugog venta.

U full loadu(bf3,64slotni) temp skoro 60,a temperatura ambijenta oko 25-26(igranje u kratkim rukavima,dok je vani 10C,lol{#})

 

Sada uz malo mjuze sa Soundclouda i surfanja po Googlu,27C,dok je sa stockom bila skoro 50.

 

Planirao sam napravit P/P,ali ni sam nisam znao kolko je killer velik.

Slozio pull konfiguraciju.

 

Ovaj Corsair stvarno radi dobre stvari{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Ekipa stane li H110 u Corsair Graphite 600T,ja se dobro satra dok nisam upasao H100 u njega!

Naime ide on bez problema u pull izvedbi ali push je bio izazov!!

Stavim slike moda u prikladnu temu!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Nije podržan službeno, ne znam jer se može šta modat. To provjeri sam na temelju dimenzija H110.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice