Intel E8600 overclock na 4.5 GHZ na zrak. Moguće?

poruka: 5
|
čitano: 2.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel E8600 overclock na 4.5 GHZ na zrak. Moguće?

mislim kupiti jedan ogroman hladnjak sa dva ventilatora od 120-140mm.  Jel mislite da ću moć uhvatit 4.5 ghz?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel E8600 overclock na 4.5 GHZ na zrak. Mogu
Ovisi od ploce i od primjerka proca, ide taj proc bez beda na 4.5ghz sa dobrom plocom
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Intel E8600 overclock na 4.5 GHZ na zrak. Moguće?

Imam ja noctua ND-h14 viska ako te zanima PM, pa se dogovorimo.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Intel E8600 overclock na 4.5 GHZ na zrak. Mogu
Rootwalla kaže...

..Jel mislite da ću moć uhvatit 4.5 ghz?

-a cilj je OC-rekord ili stabilan rad? Par Hz-a više nije bitno osim kod rekorda.

-do 4.0GHz ide bez znojenja (intelov standardni tvornički atest), osim ako ga je već načeo zub vremena.. :)

iznad tog ovisiš o sitnicama, konkretnom CPU-sreći, MBO, periferiji.. pa i što manje RAMa kad ideš na rekord-extremOC. (što ispadne besmisleno-beskorisno za korištenje).

statistički, recimo 4-4.5 neka veća šansa da ćeš doći do 4.2, iznad tog ovisiš o napajanju-MBO-VRM, opcijama BIOSa za voltažu, lock FSB/RAM/PCI.. za stabilan rad ni ne treba pucati na više, odnosno previše komponenti tad mora biti savršeno (a nisu nove, kad su to možda mogle, jer sve stari, povećava se otpor-raste temp..), tad možda neće biti problem clock-temperatura CPUa nego npr chipseta-MBO.. počnu se ruštit kontroleri kao SATA-USB.. nije problem CPU koliko ostatak koji ima standardnu toleranciju +/- 10% nazivnih specifikacija.

 

-dizanjem voltaže pogoršavaš stvar (otpor-toplina..), mada tad možda CPU može više, poželjno je obrnuto, undervoltanjem ako je moguće.. ili ostati što bliže nazivnim vrijednostima, pogotovo kod starijeg HW. Ulagati u neku kupnju coolera za CPU? .. prvo vidi kako ide ovak, CPU je manji problem. Ako ideš na dizanje napona, tad što jače hlađenje, jer milijarde tranzistora isijavaju toplinu (tad je Celeron 'bolji' za OC jer ima npr manje cachea ali opet ako je cilj stvarna snaga beskoristan-slabiji, osim kao rekord-clock).

 

edit: ako je cilj stvarna-stabilna snaga/performanse, tad umjesto kupnje coolera, više se dobije nabavom quada/xeon za isti iznos, naravno i njih se može OCat.. u pravilu nešto manje i startaju s nižim clockom, ali sam clock ne treba biti cilj nego performanse (ili rekrod) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 16:15 (ihush).
10 godina
offline
Intel E8600 overclock na 4.5 GHZ na zrak. Moguće?

Kad je moj x5470 došao do 4.7GHz lako moguće da i taj tvoj e8600 može doć do 4.5 jer u osnovi su praktično isti osim šta je moj quad core. 

Kako su ti već kolege rekli najviše ti to ovisi o matičnoj ploči i samom procesoru odnosno koliko si sriće imao pri nabavci i da li te dopao dobar primjerak. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice